Skoči na vsebino

Black Mirror

Charlie Brooker

127 odgovorov na to temo

#121 Avion

mini ritka, dirkalne nogce

• mn3njalničarji
  • 888 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 15:54

In kako torej prvi del izraza slabost druzbe? Spletni alter ego in next level cyber bullying? Pa ne poskusam trollat, ampak je res ze ogromno kolegov reklo, da jim je prvi del super, pa sam res ne vidim, kaj je tako posebnega v njem. Meni je bil po atmosferi precej podoben tistemu delu Fifteen Million Merrits iz prve sezone.

#122 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 210 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 17:30

Ja, točno to kar si rekel. Na internetu oz. v igrici se izzivljajo frustracije iz realnega življenja, žrtve katerih so velikokrat realni ljudje, sej vzporednic ni težko potegnit-že s tem forumom recimo. Epizodo lepo zaokroži tisti anonimni igralec na koncu, ki reče, da je 'king of space'. Na internetu je pač vsak (anonimnež) lahko car v svojem malem rajonu.

#123 planetarium

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 595 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 17:57

Evo meni recimo sta pa ravno Crocodile in Black museum precej dolgocasna dela. Eno mi je obicna,sicer super odigrana, kriminalka z malo bolj prefinjenim cekiranjem nadzornih kamer, drugo pa ena velika zmeda povrsinskih idej o uporabi tehnologije, tukaj pa jaz ne stekam kaj naj bi bil point dela, razen tega da tisti, ki jo testirajo neodgovorno, zasluzijo kazen. Pri krokodilu pa kaj?

Se vedno pa je zadeva precej nad povprecjem kar se scifi serij tice.

#124 Shenkey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 639 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 19:26

razen dela 4 je cela sezona govno.

#125 Sadako

"Imam Haribo bonbon. Zapri oči in odpri usta!"

• PPL
  • 517 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 19:30

Oglej si sporočilovrtavka, ob 06 januar 2018 - 13:50, rekši:

Se strinjam da ta sezona (razen prvega dela, šestega pa sicer se nisem gledala) izgublja poanto Black mirrorja. Vsaj v prejšnjih sezonah je bilo ponavadi tako, da je neka sci-fi predpostavka vsake epizode bila podlaga za izraz slabosti družbe oz. je na nek način postavljalo ogledalo sedanjemu načinu življenja. Dejansko so ti nekateri deli dali precej misliti, v bistvu sem mislila, da od tod izvira ime serije, pa je to v novi sezone skoraj povsem zvodenelo.

Pa sej to je tudi v prakticno vsakem delu nove sezone z izjemo Metalheada, ki je pac tipicen zanrski on the run izdelek.

#126 Avion

• mn3njalničarji
  • 888 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 20:23

Oglej si sporočilovrtavka, ob 06 januar 2018 - 17:30, rekši:

Ja, točno to kar si rekel. Na internetu oz. v igrici se izzivljajo frustracije iz realnega življenja, žrtve katerih so velikokrat realni ljudje, sej vzporednic ni težko potegnit-že s tem forumom recimo. Epizodo lepo zaokroži tisti anonimni igralec na koncu, ki reče, da je 'king of space'. Na internetu je pač vsak (anonimnež) lahko car v svojem malem rajonu.
Ravno zato je ta del meni meh, ker pac to se itak ze dogaja. Tako ko Nosedive, prvi del prejsnje sezone. Oba se mi zdita rahlo "za casom" :)

#127 weby

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 858 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 21:08

Oglej si sporočilovrtavka, ob 06 januar 2018 - 17:30, rekši:

Epizodo lepo zaokroži tisti anonimni igralec na koncu, ki reče, da je 'king of space'.
To ste dojeli, da je glas temu igralcu dal Aaron Paul?
Verjetno odkrivam toplo vodo ampak nisem videl nikjer v tej temi omenjeno :D

#128 Avion

• mn3njalničarji
  • 888 sporočil

Objavljeno 06 januar 2018 - 21:47

Haha, ja, mislim, da so to vceraj shareali na Black Mirror FB strani, carsko :D

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov