Skoči na vsebino

[multi] Dragon Ball FighterZ (2018)

closed beta konec poletja 2017 Arc System Works Bandai Namco Entertainment

67 odgovorov na to temo

#1 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 13:43

Xbox One, PlayStation 4, PC Q1 2018

Glede na to, da pretepačine spet pridobivajo na zanimanju zunaj hardcore pretepaškega kroga z Injustice 2, je fino videti da je bilo na tem E3 kar nekaj hypa okrog Dragon Ball FighterZ. Kar se mi zdi totalno upravičeno, glede na to da igra zgleda fenomenalno. Arc System Works je uspelo ustvariti neverjetno dober sistem za kreiranje stiliziranih 3D likov ki dajejo občutek da gre za 2D ilustracije. Zadnje čase spet dobivamo več iger z ne-fotorealističnim renderji, kot naprimer Level-5 z Ni no Kuni, Nintendo z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Atlus s Persona 5, samo se mi zdi da grejo pri Arc System Works še korak dlje, saj ničesar ne prepuščajo naklučjem in avtomatični generaciji:

Objavljena slika VS Objavljena slika

Če koga zanima vpogled v to kako ustvarijo tako grafiko:

Z Dragon Ball FighterZ se Arc System Works selijo z Unreal 3 na Unreal 4 in s sabo prinašajo vse izkušnje ki so jih pridobili pri Guilty Gear Xrd. Govori se da naj bi prihajajoča igra bila bolj dostopna kot Guilty Gear, vendar pa še vedno dovolj kompleksna za tekmovalno igranje, tako da obstaja možnost da igro vidimo na EVO (če ne bo kakih komplikacij z licencami). Format igre je 3 vs 3. Znan GG pretepač Koogy je takole komentiral po tem ko je igro dobil v roke na E3:

Objavljena slika
https://twitter.com/...718385753382912

Izid naj bi bil v začetku naslednjega leta, konec poletja pa pričakujemo zaprto beto. Kako do bete pa bodo Bandai Namco še sporočili.

E3 trailer:

Gameplay trailer:

Kratka razlaga mehanik in kontrol (Zvok sicer ni najboljši. Verjetno bo kak boljši video kdo doma posnel ob koncu E3):

Offscreen gameplay z E3 (lvl 5 super):
Objavljena slika

Objavljena slika

Še prevod intervjuja s producentko Tomoko Hiroki:

Navedek

Q: What made you guys make this game?
A: Fans have been wanting 2D Dragonball game for long time. Also we feel fighting game is good fit for e-sports

Q: How many characters will be in the game?
A: I can't say right now... but we can't just have so many characters in fighting game. So we will decide on who will be fun to play, as well as the character's popularity in Dragonball.

Q: There was no 4K mention during XBox One X announcement
A: Yeah but it will look better in Xbox One X and PS4 Pro

Q: What is different from other Dragonball games?
A: 3v3 system is the biggest difference. Using character change and assists. Also we were considering not only Dragonball fans, but fighting game fans.

Q: There was no kamehameha battle which was disappointing.
A: We are making very speedy game so we felt it wouldn't fit

Q: What is game development status?
A: We only have 6 characters shown so hard to say.. About 20% overall?

Q: It looks like using so many buttons and changing characters at same time looks difficult to do.
A: I am personally not that good, but looking at the dev team they are using assists first before changing character.

Q: How was game received?
A: Seems very well thanks to the visual quality of the game. People saying they are finally seeing animation quality game in 20 years made me happy.

Q: Who is your favorite character in Dragonball?
A: Gohan. I have 2 year old daughter and she loved Gohan as well. But I am making sure that doesn't affect game's balance lol

Q: How bout favorite character from anime?
A: I like female Super Saiyajin from currently airing super. As female myself, I feel I can relate to her.

Q: Is it possible to see characters from other Dragonball, like GT?
A: For that we will consider fan's feedback.

#2 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 14:49

Edino kar me skrbi je raznolikost likov, glede na to da gre za DBZ. V risankah vsi letijo, imajo projektile in so po večini zelo hitri. Težko si predstavljam kake grapplerje oz. kakršnekoli like ki bi preveč odstopali od teh norm. Skrbi me da bo preveč Ryujev, Kenov in Akum in ne bo prostora za like kot so Birdie, Mika in Zangief. Vseeno ostajam optimističen, glede na to da vendarle gre za Arc System Works.

#3 Slinch

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 15:27

Ej Ljud si že igral katero DBZ pretepačino?

Meni vizualno tudi dogaja, pač noro, kako daleč so prišli z imitacijo risane podobe (podoben tak dosežek mi je recimo cuphead), ampak preprosto ne morem past v animacijo teh ASW (oziroma kar večine 2D) pretepačin. Noro me moti, da je ob vsakem udarcu 15-18 frejmov pavze (v proper boju to pomeni da skoraj polovico časa gledaš (skoraj) statično sliko), pa nsaploh me odbija ta verna preslikava anime framerate-a (nikoli več kot 15 unikatnih sličic v sekundi).

S tega vidika so mi predhodni DBZ fighterji neprimerno bolj dogajali, čeprav je igralno proti temu novemu tisto videt čist monotono.

#4 bigboss82

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 243 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 15:36

Menj tudi ni ql. Grafika je res boljsa, toda, na racun 2d fajting modela, ki meni res ni vsec..

Prek ko si letel na okoli v 3d svetu in imel dosti vec svobode je bilo imo dosti boljse

#5 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 15:39

Oglej si sporočiloSlinch, ob 14 junij 2017 - 15:27, rekši:

Ej Ljud si že igral katero DBZ pretepačino?

Meni vizualno tudi dogaja, pač noro, kako daleč so prišli z imitacijo risane podobe (podoben tak dosežek mi je recimo cuphead), ampak preprosto ne morem past v animacijo teh ASW (oziroma kar večine 2D) pretepačin. Noro me moti, da je ob vsakem udarcu 15-18 frejmov pavze (v proper boju to pomeni da skoraj polovico časa gledaš (skoraj) statično sliko), pa nsaploh me odbija ta verna preslikava anime framerate-a (nikoli več kot 15 unikatnih sličic v sekundi).

S tega vidika so mi predhodni DBZ fighterji neprimerno bolj dogajali, čeprav je igralno proti temu novemu tisto videt čist monotono.
Sam Cuphead ni imitacija. Cuphead je klasičen oldschool 2D :D

Cuphead ma več veze s Skullgirls kot z Dragon Ball FighterZ:

Men je tbh všeč ta ASW anime stil animacije. Sploh v tok hitri igri kot je Guilty Gear in sedaj Dragon Ball so prepoznavne poze kar pomembne.
Predhodnih DBZjev že dolgo nisem igral. Pomoje sem nazadnje igral v OŠ, srednji šoli. DBZ Budokai al kaj je že bil. Osebno sem se hitro naveličal. Dosti hitreje kot kakih bolj resnih pretepačin ala Soul Calibour, Street Fighter in Tekken. S to 3D svobodo letenja in dinamično kamero se mi ne zdi da je gameplay karkoli pridobil. Če kaj se teh DBZ iger in Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Storm nikoli ni resno jemalo in igralo. A je kdo igral več kot 20, 30 ur? :D

Boš pa pomoje jokal če ti pokažem kako bi zgledale bolj tekoče animacije:
https://youtu.be/yhGjCzxJV3E?t=33m56s

Sicer so razmišljali da o tem da bi imeli 2x več key frejmov, sam kaj k že tako zgolj animacija enega lika traja 2 meseca (+2 meseca za oblikovanje, teksture in rigging)

#6 kekken3

želvak brez oklepa

• hajduki
  • 26 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 15:42

Brez hitstopa bi se 2D naslovi igrali zelo drugace. Ne bi imeli vec zdravih option selectov, kot so safe jump-in, hitconfirmanje cesarkoli in odgovarjanje po bloku pa bi bilo tako tezko, da bi morale igre biti narejene cisto drugace. Skoraj zagotovo bi bilo manj globine.

#7 Chenier

• prostozidarji
  • 7 500 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 16:08

Oglej si sporočiloLjud, ob 14 junij 2017 - 14:49, rekši:

Edino kar me skrbi je raznolikost likov, glede na to da gre za DBZ. V risankah vsi letijo, imajo projektile in so po večini zelo hitri. Težko si predstavljam kake grapplerje oz. kakršnekoli like ki bi preveč odstopali od teh norm. Skrbi me da bo preveč Ryujev, Kenov in Akum in ne bo prostora za like kot so Birdie, Mika in Zangief. Vseeno ostajam optimističen, glede na to da vendarle gre za Arc System Works.
Se mi zdi, da velja biti optimističen. Saj zgoraj v intervjuju pove, da so se tudi glede "kamehameha" dokaj umirili, ker "we felt it wouldn't fit", pa gre za najbolj prepoznaven attack v Dragon Ball, skorajda že trademark. Drugi razvijalci bi magari dali ven broken game, samo da bi lahko naredili ta attack karseda spektakularen, Arc pa delujejo dosti umirjeni. Mislim, da bodo raje kompenzirali DBZ izročilo, kakor pa svoje ambicije pri fighting sistemu. Mogoče bodo Majin Buu, Nappa kot protiutež za malce manj hitre characterje. Ali pa bodo kako foro iz animeja ufurali, recimo ko se Goku fighta proti kakšnim negativcem, so v animeju včasih Gokuta dali v nek skoraj počasen posnetek, da so nakazali, kako so nasprotniki hitrejši :D. Saj ne vem, sam ugibam, pa tudi 15 let je že, odkar sem gledal anime, sam se mi zdi, da je tako prilagodljivo izročilo

#8 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 16:27

Sem šel googlat iz kje je ta Golden Frieza, če koga zanima (mogoče vidimo še kak drug lik od tukaj):

#9 bigboss82

• rumeni jaki
  • 2 243 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 16:30

PA ja to je ta nov Dragon Ball Z: Battle of Gods
ki je sedaj v predvajanju.. itak da bo se kaksen lik =)))
oz SS plavi lasje ipd..

#10 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 16:41

Rofl:

#11 johnbi

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 397 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 16:41

Jz kupim če bo Master Roshi not.

#12 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 19:21

Mal bolj poglobljena analiza. Baje je dosti bolj dostopna igra kot Guilty Gear Xrd. V videu igro opisuje kot kombinacijo Marvel vs Capcom 2 + Guilty Gear Xrd.

#13 Jin

pozna Teofika iz Fužin!

• rumeni jaki
  • 1 927 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 19:28

Fak, kako slastno je tole videti, sam mal preveč hiperaktivno za moje skillse. :D

Bi pa ubodel zgolj zaradi spominov, ko sem gledal zjutraj pred šolo (in moral posledično vsakič teči, da ujamem bus).

#14 Slinch

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 20:51

Oglej si sporočiloLjud, ob 14 junij 2017 - 15:39, rekši:

Sam Cuphead ni imitacija. Cuphead je klasičen oldschool 2D :D

Fuck me, nisem vedel, noro. Kaj veš, če je dejansko vsaka sličica tako ustvarjena, ali pač samo osnovni dizajni (video ni čist ekspliciten glede tega)

Pomoje sem nazadnje igral v OŠ, srednji šoli. DBZ Budokai al kaj je že bil. Osebno sem se hitro naveličal. Dosti hitreje kot kakih bolj resnih pretepačin ala Soul Calibour, Street Fighter in Tekken. S to 3D svobodo letenja in dinamično kamero se mi ne zdi da je gameplay karkoli pridobil. Če kaj se teh DBZ iger in Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Storm nikoli ni resno jemalo in igralo. A je kdo igral več kot 20, 30 ur? :D

Saj tista free roaming 3D serija (Tenkaichi) tudi meni ni dogajala, samo Budokai: https://www.youtube....h?v=OOqxIEHHiXQ
Mi smo v OŠ pustili v tem špilu pomoje daleč največ ur in žuljev.

Boš pa pomoje jokal če ti pokažem kako bi zgledale bolj tekoče animacije:
https://youtu.be/yhGjCzxJV3E?t=33m56s

Ne vem no, meni je iskreno čist okej.

Oglej si sporočilokekken3, ob 14 junij 2017 - 15:42, rekši:

Brez hitstopa bi se 2D naslovi igrali zelo drugace. Ne bi imeli vec zdravih option selectov, kot so safe jump-in, hitconfirmanje cesarkoli in odgovarjanje po bloku pa bi bilo tako tezko, da bi morale igre biti narejene cisto drugace. Skoraj zagotovo bi bilo manj globine.

Čist štekam, saj mi je drugač tudi precej logično, da ni to zgolj estetska odločitev. Tudi daleč od tega, da bi kakorkoli dissal ta pristop, zhajam čist iz osebnih preferenc in to kot nekdo, ki nikoli v lajfu ni bil niti približno hardcore pretepač.

#15 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 21:21

Oglej si sporočiloSlinch, ob 14 junij 2017 - 20:51, rekši:

Fuck me, nisem vedel, noro. Kaj veš, če je dejansko vsaka sličica tako ustvarjena, ali pač samo osnovni dizajni (video ni čist ekspliciten glede tega)
Definitivno je vse hand drawn. Ne vem sicer če je vse narejeno s lightboxom, sam načeloma, kakor imam izkušnje z ilustratorji in animatorji, se ne bodo šli učiti novih načinov sredi produkcije. Če ti nek način ustreza in dosegaš željen efekt, boš tako nadaljeval. Vprašanje če bodo tako nadaljevali v prihodnosti, saj ima digitalno risanje kar nekaj prednosti ko pride do produkcijskega časa. Pomoje odvisno od uspeha te igre.

Saj tista free roaming 3D serija (Tenkaichi) tudi meni ni dogajala, samo Budokai: https://www.youtube....h?v=OOqxIEHHiXQ
Mi smo v OŠ pustili v tem špilu pomoje daleč največ ur in žuljev.
To sem tudi sam špilal ja. Sam kakor mi je dogajalo igrati DBZ like, gledati njihove superce in buildat power meter nismo s prijatelji toliko igrali kot Soul Calibur in Tekken. Realno je mene v 2D pretepačine s Street Fighterjem 3 vpeljal SmrK. Street Fighter IV sem še največ igral od vseh 2D fighterjev :D

Zdej k gledam video, se igra igra točno tako kot se spomnem. Buildanje poweja, ful enih zgrešenih udarcev in izstrelkov ker je enostavno preveč prostora in ni kvalitetnega zoninga + suprca za konec. Men igra nima dobrega flowa in pol je dolgočasno vse skupaj. K gledam Dragon Ball FighterZ (in druge bolj kvalitetne pretepačine) sem hyped ves čas.

Ne vem no, meni je iskreno čist okej.
Sej je mišljeno da ti bo okej. :D Želel sem izrazit da ti bodo tekoče animacije verjetno bolj všeč in boš žalosten ker se niso odločili za njih. :D

#16 Slinch

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 21:33

Aja, sem slow ej :snetininja: Ne saj realno me same animacije motijo manj od hitstopa (kot sem se zdaj naučil da se temu reče). Sem pa po tisti razlagi tipa, čemu takšne animacije, bil samo "valda, saj je čist res kar govori". Mislim, špil mi je vseeno zelo všeč, zna bit, da bi med igranjem potlačil tudi ta odpor, ki ga imam, je verjetno vseeno čisto drugačna dinamika kot ob gledanju youtube posnetka.

#17 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 21:41

A Tekken 7 zdej špilaš? :D

#18 bigboss82

• rumeni jaki
  • 2 243 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 21:41

Meni je bil DBZ budokai tenkaichi 2 na ps2
Najjaci dragon ball ever..

Imel si vse charaterje.. se une ogromen opice.. letel si na okoli in se lovil, lahko si chargal.. se transformiral od obicnega gokuja do ss3 ..ss4 je bil pac posebej..

Mah v glavnem.. ni bla neka hardcore pretepacina ampak glede dragon ball worlda in super napadov ipd je bila zakon.. take bi morale biti vse dbz igre, zal mi je da niso vec delali na tem da se dbz pretepavine razvijajo v tem stilu

Igral sem ogromno dbz igric in zal me nobena ni prepricala kot budokai tenkaichi 2

#19 Slinch

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 21:54

Oglej si sporočiloLjud, ob 14 junij 2017 - 21:41, rekši:

A Tekken 7 zdej špilaš? :D

Ne :hmm:

Bil sem cel navdušen, zadnja dva tedna pred relisom vsak dan pogledal kak match, bolj sem gledal, manj mi je bil všeč. Nekaj na dizajnu, mogoče okolje, mogoče celoten art direction, nekaj mi deluje zlo cheap. Mogoče liki, kljub pestremu naboru manjka polno legend, namesto njih pa en kup FFXV cosplayerjev. V glavnem, dan pred relisom sem skenslal naročilo, čakam na resen price drop.

#20 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 22:05

Kaj pa Injustice 2? Te ne potegne ker gre v osnovi za 2D fajterja? Se mi zdi da ma Injustice 2 kar fin art direction. Pa sicer nisem lih fan Netherrealm iger in njihovega vizualnega stila.

Oglej si sporočilobigboss82, ob 14 junij 2017 - 21:41, rekši:

Igral sem ogromno dbz igric in zal me nobena ni prepricala kot budokai tenkaichi 2
Vsakemu svoje :D

#21 bigboss82

• rumeni jaki
  • 2 243 sporočil

Objavljeno 14 junij 2017 - 22:33

Slincg sedaj si bos itak kupil nov pc in poberi si tekken iz partisa in reseno

#22 Slinch

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 15 junij 2017 - 00:13

Sploh me ne vleče igrat igric na peceju, toliko manj, če bi se moral drkat z nekimi pirati.

Oglej si sporočiloLjud, ob 14 junij 2017 - 22:05, rekši:

Kaj pa Injustice 2? Te ne potegne ker gre v osnovi za 2D fajterja? Se mi zdi da ma Injustice 2 kar fin art direction. Pa sicer nisem lih fan Netherrealm iger in njihovega vizualnega stila.

I2 sem že imel v košarici, pa sem si premislil zaradi bližnjega prihoda tekkena. Zdaj, ko me je slednji spustil, čisto možno ubodem prvega. Čeprav s tekkenom le imam proper zgodovino. :D

#23 Jin

pozna Teofika iz Fužin!

• rumeni jaki
  • 1 927 sporočil

Objavljeno 15 junij 2017 - 06:24

Jaz sem imel včasih občutek, da bom stigmatiziran, če kupim špil za PC, ker je tok nezaslišano. :drnovsek:

Aja, ti kar Tekken ubodi, je nOOb friendly. :P

#24 PiMP

Ha ha, zdej so ga dobili z radiatorjem. V anusu!!!

• vesoljci
  • 5 985 sporočil

Objavljeno 15 junij 2017 - 06:53

Oglej si sporočiloSlinch, ob 15 junij 2017 - 00:13, rekši:

Sploh me ne vleče igrat igric na peceju, toliko manj, če bi se moral drkat z nekimi pirati.
Zdej ma vecina releasov kr lepo narejen installer, izberes folder obkljukas, da ti sam presname krek in pozenes. Po dobri minuti ali dveh posluasnja carskega chiptunea ze igras igrico. Gospodje ti v instalerju celo dajo moznost, da se ti instalacija ne zaserje v sistem, ala "portable mode".

#25 Slinch

• vesoljci
  • 7 245 sporočil

Objavljeno 15 junij 2017 - 23:34

Heh, svašta. Nazadnje, ko sem pridobil igrico po alternativno zakonitih kanalih, je bil postopek daljši od moje diplomske.

#26 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 15 junij 2017 - 23:54

Na IGN LIVE so povedali da v igro ne bodo dali najbolj popularnih likov, ampak bodo zaradi usmeritve v bolj tekmovalne vode v igro dali čimbolj raznolike like, ter da se bodo potrudili pritegniti fane iz frazličnih Dragon Ball generacij.

Ej, bigboss82: Če si fan animejev in ti je Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2 najbolj dogajal, je isti razvijalci naredili One Piece: Burning Blood.

EDIT: Sem popravil link, sedaj ko je intervju uploadan na youtube kanal in ni vač live.

Game informer intervju:
"we can definitely tell you that the characters in the future are going to be more unique."

Easy Allies so tud hyped:
https://www.youtube....h?v=zDfG33yN92o

#27 LordNelloz

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 159 sporočil

Objavljeno 16 junij 2017 - 05:24

Oglej si sporočiloChenier, ob 14 junij 2017 - 16:08, rekši:

Se mi zdi, da velja biti optimističen. Saj zgoraj v intervjuju pove, da so se tudi glede "kamehameha" dokaj umirili, ker "we felt it wouldn't fit", pa gre za najbolj prepoznaven attack v Dragon Ball, skorajda že trademark. Drugi razvijalci bi magari dali ven broken game, samo da bi lahko naredili ta attack karseda spektakularen, Arc pa delujejo dosti umirjeni. Mislim, da bodo raje kompenzirali DBZ izročilo, kakor pa svoje ambicije pri fighting sistemu. Mogoče bodo Majin Buu, Nappa kot protiutež za malce manj hitre characterje. Ali pa bodo kako foro iz animeja ufurali, recimo ko se Goku fighta proti kakšnim negativcem, so v animeju včasih Gokuta dali v nek skoraj počasen posnetek, da so nakazali, kako so nasprotniki hitrejši :D. Saj ne vem, sam ugibam, pa tudi 15 let je že, odkar sem gledal anime, sam se mi zdi, da je tako prilagodljivo izročilo
Nisi razumel, govora je o beam clashanju. In ja, se vidi, da nisi gledal 15 let, ne rabiš dodatno pojasnjevat.

Kar se tiče same igre je res animacija pa izgled top, sam ja, 2D igra nima DB filinga in ga ne more imet, to je pač 2D fighter z DB palette swapom, če se lahko tako izrazim. Ne pravim, da ni igra v igralnem smislu pa po kompleksnosti 30krat boljša od raznih BT-jev, ampak meni so ti dogajali sto na uro pa tudi v vsakem sem pustil več kot sto ur SOLO igranja. Pa imaš vse udarce na enem gumbu. Sam pač to ni fighter, to je DBZ game, rekreiraš fajte iz animeja, si zmišljuješ svoje itd. Drug namen igre.

#28 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 18 junij 2017 - 15:07

#29 Chenier

• prostozidarji
  • 7 500 sporočil

Objavljeno 18 junij 2017 - 15:13

Meni to deluje nerealno slastno. Hyped na polno, upam da bom prišel v closed beta

#30 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 18 junij 2017 - 16:42

V času ko se je closed beta preimenovala v early access, je vprašanje če ne bo tud ta beta plačljiva :D

#31 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 22 junij 2017 - 17:38

Future Trunks je potrjen:
Objavljena slika

cela slika:
http://i.imgur.com/5sYxr1Y.jpg

#32 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 16:12

Zaradi te igre sem šel malo obujat spomine na Dragon Ball in sem malo preletel čez zgodovino serije, pa sem se odločil delit z vami moje vtise.

Originalna Dragon Ball serija se mi je zdela na čase še kr zabavna, čeprav se mi zdi škoda da stranski liki niso bolje dodelani. Prvo Emperor Pilaf sago še deluje da bodo stranski liki imeli stranski liki večjo vlogo, vendar liki hitro izginejo v ozadje. Yamcha, Oolong, Bulma nimajo nekih pomembnih zgodbenih lokov in so po prvi sagi v zgodbi bolj ali manj zgolj še za komični efekt. Drugo sago ima sicer Krillin še neko pomembno vlogo in Goku doživi svoj prvi poraz proti Roshiju, po tem pa nekak Goku v svoji moči za vedno prehiti svoje prijateljčke. V Red Ribbon Army zgodbenem loku se stvari že začnejo vleči. Čez več epizod se gradi moč nekega lika, katerega Goku nato porazi z enim ali parimi udarci. Edino resno oviro Gokuju predstavlja Tao, vendar je nekako škoda da ga v drugo Goku tako enostavno porazi. Tu se že začnejo prikazovati vzorci ki so problem v Dragon Ball Z seriji. Medtem ko se v Dragon Ballu Goku še mora kdaj zanašati na iznajdlivost, se začne pojavljati vzorec ko je nek nasprotnik preveč močan, potem pa Goku ali trenira ali pa se tako razjezi da doseže neko novo stopnjo moči ko popolnoma preseže nasprotnika in ga čisto dominira. Druga težava je sama stopnja moči. Škoda da niso začeli bremzati moči likov tam nekje kjer se Goku bori proti Tienu. Tukaj je še bila neka raznolikost med liki. Niso vsi liki leteli, imeli izstrelkov, v tem Red Ribbon Army zgodbenem loku so bili kakšni umazani triki še relevantni, saj se Goku ni mogel kar teleportirati povsod, kakšne posebne moči kot so nevidnost, telepatske sposobnosti so še bile relevantne itd. V Piccolo Jr. sagi vsi stranski liki postanejo bolj ali manj irelevantni in dobimo nek klasičen Dragon Ball Z fajt. Lika kričita da dvigneta svojo stopnjo moči, izstrelki ki popolnoma uničijo okolje, wrestling match, oba lika letita in sta tako hitra da ne moremo spremljati njunih gibov, lika večkrat obležita in mislimo da je že konec nakar se spet pobereta itd.

V Dragon Ball Z imo stvari niso več zares napete. Vspostavi se preveč OP elementov. Najti Dragon Balle ni zares težko, največja ovira je to da se deaktivirajo za eno leto, imamo magične fižolčke ki te pozdravijo, Zmaja Shenrona se lahko oživi, tudi če ga kdo ubije, ni zgolj en zmaj, tako da nima veze če umre Piccolo ali Kami, na Nameku je dan celo krajši kot na zemlji tako da je skrajšan še čas čakanja na Dragon Balle, Porunga lahko kasneje uresniči več kot eno željo, praktično vsak večji nasprotnik lahko uniči cel planet z enim izstrelkom, hecno je kako je nevarnost velikokrat prisotna zgolj zato ker se liki zavestno odločijo narediti kako neumno stvar, zato da je borba težja in je posledično težko zares navijamo za like, saj zaradi svojih odločitev ogrožajo življenja celotnih planetov. Zadeva je z 291 epizodami na polno razvlečena. Človek ima občutek da se v 153 Dragon Ball epizodah zgodi dosti več stvari. Še skrajšan Dragon Ball Z Kai se mi zdi preveč razvlečen. Najboljša stvar v seriji mi je rivalstvo med Gokujem in Vegeto.

Sam odsvetujem ogled DBZ, priporočam raje kako obnovo. Še najbolj zabavna stvar se mi je zdela DragonBall Z Abridged (fan based parodija). Pogledal sem še par delov Dragon Ball Super in me ni prepričalo. Baje je bolje po s tretjo sezono oz. z 28 delom, sam osebno se mi zdi da se težave DBZ serije prenašajo na Super.

Verjetno se kak Dragon Ball Z fan ne bo strinjal z mojimi opažanji in nagovarjam da deli svoje izkušnje.

No, v glavnem, vse to skupaj me pripelje do tega da sem šel gledat če je mogoče kaka druga nova fajterska serija ki bi me pritegnila in sem naletel na One Punch Man. Moram priznati da sem se dosti bolj zabaval kot ob gledanju Dragon Balla. Vse skupaj je dosti bolj komično, glavni lik namesto da trenira da postane boljši fajter, proba napredovati na socialnem področju, stranski liki so raznoliki in zabavni, fajti so hitri in eksplozivni (nekako preko stranskih likov dobimo te tipične anime fajte, katere pol glavni lik na hitro razreši da se preveč ne vlečejo :D), animacija je kar nekaj nivojev nad Dragon Ball Z in na splošno je zanimiv in raznolik vizualni slog. Cela sezona ima zgolj 12 delov, kar je manj kot en fajt med Gokujem in Friezo (18 delov). V preteklosti sem gledal kar nekaj animejev pa me je vedno mal motila ta razvlečanost in filler epizode. Naruto ima 500 epizod, Bleach 366 epizod, One Piece ima 796 epizod... tako da ja. Če je še kdo zaradi te igre dobil željo po ogledu kakega animeja, pa se mu zdijo animeji z več kot sto deli prevelik zalogaj, naj si pogleda One Punch Man:

#33 ALTER EGO

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• rumeni jaki
  • 2 934 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 16:55

DBZ je 15 let starejši od OPM (?)

Pa ta animacija "starejših" animejov mi bolj odgovarja. Zdaj če vzamem za primer Naruto in Naruto Shippuden se mi zdi
premikanje likov bolj naravno v prvem delu vse do nekje kazekage rescue arca.

Objavljena slika

Objavljena slika

Pa če se ne motim je OPM parodija. Se pa strinjam, da je težava teh animejov to, da so glavni liki vedno OP oz. čez čas to postanejo.

#34 Chenier

• prostozidarji
  • 7 500 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 17:06

Carski post, Ljud. Bi pa tudi sam želel slišati mnenje od koga, ki še dandanes brez težav gleda DBZ, pa kako se pripravi do tega, da gleda 18 delov spopada med dvema likoma :)

Drgač pa, Alter Ego, leta 2015 so drugače začeli izdajati nadaljevanje DBZ — Dragon Ball Super. Sam sem bral mnenja, da je res slabo zrisano in animirano. Se pa je na enem redditu pisalo, da ima zadnji del malce bolj izpopolnjen grafični stil

#35 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 17:15

Oglej si sporočiloALTER EGO, ob 25 junij 2017 - 16:55, rekši:

DBZ je 15 let starejši od OPM (?)
V bistvu še več. Original DBZ run je 1989-1996, tako da je najnovejši DBZ del star 21 let.

Oglej si sporočiloALTER EGO, ob 25 junij 2017 - 16:55, rekši:

Pa ta animacija "starejših" animejov mi bolj odgovarja. Zdaj če vzamem za primer Naruto in Naruto Shippuden se mi zdi
premikanje likov bolj naravno v prvem delu vse do nekje kazekage rescue arca.
Tudi meni kdaj premikanje ali pa stil v starejših animejih bolj odgovarja. Npr. DB vs DBZ, Berserk 1997 (pa ima originalni anime dost low budget animacijo) vs Berserk 2016 itd.

Za One-Punch Man bi lahko rekel da je neke vrste parodija in da se po večini ne jemlje tako resno kot kak drug anime (čeprav kar dosti animejev se ne jemlja preveč resno). Sam tud Dragon Ball Z, Dragon Ball Super ma kar dosti epizod samoparodije.

#36 ALTER EGO

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• rumeni jaki
  • 2 934 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 17:15

Oglej si sporočiloChenier, ob 25 junij 2017 - 17:06, rekši:

Drgač pa, Alter Ego, leta 2015 so drugače začeli izdajati nadaljevanje DBZ — Dragon Ball Super. Sam sem bral mnenja, da je res slabo zrisano in animirano. Se pa je na enem redditu pisalo, da ima zadnji del malce bolj izpopolnjen grafični stil

Sem mislil, da cilja na oriđinal DBZ in posledično na tisto old sql animacijo.
Sry

#37 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 25 junij 2017 - 17:16

Sem ciljal na oriđinal DBZ. Sam nekak nima veze na kateri Dragon Ball ciljam. Naj bo to Z, GT, Kai ali Super. Point je isti :D

Ni mišljeno kot direktna primerjava ali pa kot očitek DBZ (DBZ je bil za svoj čas dobro animiran), zgolj kot eden izmed razlogov za priporočilo. Fora je, da ni vedno nujno, da imajo novejše serije boljšo animacijo. Cowboy Bebop, Samurai Champloo sta stara več kot 10 let pa sta animirana dosti bolje kot DBSuper in novi Berserk. Oziroma da ne primerjam DBS sam s serijami z dost krajšim runom: tud Bleach je imo bolje animiran.

#38 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 10:44

Objavljena slika

#39 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 223 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:00

Sej vse lepo in prav in super... ...dokler ne probaš dejansko igrati zadeve :D Vem, da se ponavljam ko lajna, ampak ne podcenjevat tega faktorja :D

Recimo za izvajat tale pressure, ki ga nakazuje Carl v Blazblue, rabiš imeti dobesedno dve ločeni možganski hemisferi :rofl: Namreč Carla kontroliraš s klasičnim pritiskanjem gumbov... ...in potem zraven kontroliraš še lutko z ekstra setom gumbov/ukazov. Dejansko naenkrat upravljaš dva lika.

#40 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 731 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:10

Iskreno ne vem čist na točno kaj odgovarjaš :D Na kater komentar se navezuje tvoj post? Al pač kar tko, da je treba počakat da bomo vidl kaka bo igra :D

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov