Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

336 odgovorov na to temo

#321 BlueSan

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 26 december 2017 - 13:34

Po Božični update:

- 7 Wonders Duel
- 7 Wonders
- Android Netrunner
- Andromeda
- Bang: Dice Game
- Battle Line
- Blood Rage
- Blokus
- Captain Sonar
- Citadels
- Codenames (Slovenska izdaja)
- Codenames (Pictures)
- Coloretto
- Cosmic Encounter
- Dixit
- Dominion
- Evolution: Climate
- Falling Sky
- Fake Artist goes to New York
- Formula D
- Game of Thrones 2nd edition
- Gloom
- GO
- Hanamikoji
- Hive
- Incan Gold
- Jungle Speed
- Magic Maze
- Mission Red planet
- Mysterium
- Nimmt 6
- Pandemic
- Pandemic Legacy: Season 1
- Photosynthesis
- Robinson Crusoe
- Roll for the Galaxy
- Shadows over Camelot
- Sheriff of Nottingham
- Skull
- Star Wars: Rebellion
- Summoner Wars + Shit load of dodatkov
- Summoner Wars (Alliances)
- Talisman
- Ticket to ride Europe
- Twilight Imperium 3rd edition
- Two Rooms and a Boom
- Viticulture Essential Edition + Tuscany Essential Edition
- Winter Tales
- Zombie Dice

+ Naročen 7th Continent ko seveda pride naslednje leto

Zdej pa prvo pred Novim letom bom še nekaj verjetno dodal, potem pa že narejen seznam za po novem letu in pa sem se odločil, da v novem letu 2018 definitivno povečam število večerov namenjenih za Board game. :)

Za Božič pa je bilo res lepo vidt, kako družabne igre spravjo družino oz. ljudi skupaj.

1. Smo igrali Fake Artist goes to New York - 2 igri
- 7 igralcev (Punca, brt, sestra, oče, mama, babi in jaz)

2. Potem smo v enaki zasedbi odigrali Incan Gold

3. Kasneje v večeru nas je 6 igralo Skull
- (ista zasedba kot zgoraj minus babi)

4. In za konec večera nas je 5 igralo 4 igre Coloretta
- (jst, brat, sestra, mama, oče)

In potem še zjutraj 2 igri Coloretta - 3 igralci.

Skratka bilo je res mega :P

#322 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 829 sporočil

Objavljeno 31 december 2017 - 16:45

Objavljena slika

Pa veliko dobrih iger v naslednjem letu vsem!

#323 vrtavka

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• dekline
  • 1 204 sporočil

Objavljeno 04 januar 2018 - 14:07

Ofak kok je game od thrones huda igra. Res postaneš živčen vmes :D edino, kar mi ni tolk všeč je to, da je samo en način kako pridt do zmage - pri 7wonders recimo maš en kup možnosti za victory points in si potem svojo strategijo izoblikujes.

Colt express imam tud js, luštna in zabavna igrca za mimogrede. Pred kratkim sem dobila še igro Bloody Inn, pozna kdo? Sicer pa je naslednja želja Pandemic Legacy 1 :D

Za v dvoje imava midva samo 7wonders Duel in je zlo fajn. Za klasično 7wonders igro priporočate katerega od dodatkov?

#324 fric

polfANAList za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 687 sporočil

Objavljeno 04 januar 2018 - 16:44

Šerif je bil zadetek v polno že dolgo nismo tolikokrat odigral neke nove igre v enem tednu. Odpiranje torbic je enostavno nalezljivo. Mogoče igra zgubi malo na čaru če jo igraš večkrat z enimi in istimi ljudmi. Drugače pa top špil.

#325 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 05 januar 2018 - 18:16

Oglej si sporočilovrtavka, ob 04 januar 2018 - 14:07, rekši:

Ofak kok je game od thrones huda igra. Res postaneš živčen vmes :D edino, kar mi ni tolk všeč je to, da je samo en način kako pridt do zmage - pri 7wonders recimo maš en kup možnosti za victory points in si potem svojo strategijo izoblikujes.

Colt express imam tud js, luštna in zabavna igrca za mimogrede. Pred kratkim sem dobila še igro Bloody Inn, pozna kdo? Sicer pa je naslednja želja Pandemic Legacy 1 :D

Za v dvoje imava midva samo 7wonders Duel in je zlo fajn. Za klasično 7wonders igro priporočate katerega od dodatkov?

Dodatka Leaders in Babel recimo :)

#326 Kole

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 563 sporočil

Objavljeno 08 januar 2018 - 18:46

dans s ŠTRUDLO nabavila Ravens of Thri Sahashri (poleg Pandemic: Reign of Cthulhu), je že kdo špilal?

#327 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 10 januar 2018 - 08:21

Nisem, samo reviewe gledal, ki so bolj kot ne rekli, da je odvisno oseb, ali jim je bila všeč, ali pa preveč abstraktna zadeva, ki nekako ne drži vode

#328 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 829 sporočil

Objavljeno 15 januar 2018 - 15:06

Objavljena slika

Objavljena slika

Špil sem si želel nekaj let, po prvi igri pa bridko razočaran.

Grafično je igra fenomenalna, retro znanstvena fantastika. Je pa igra dice placement, najprej pomečeš kocke in nato z njimi zasedeš prostorčke, ki jih lahko glede na to, kako so kocke padle.
Drugače pa se mi zdi da je igra ena sama gonja za tem, da čim prej dobiš 6 ladjic (kock) in čim prej pomečeš vse kolonije na planet. Ko ti zmanjka kolonij, se igra tudi v trenutku konča in ni tako, da ima vsak igralec še eno potezo. Jaz sem igro na začudenje vseh zaključil , ko sem v eni in isti potezi postavil 3 kolonije, eno sem zgradil, eno sem kupil, eno pa se zamenjal za ladjico.
Potem je še ena stvar, ki se ji reče Raiders Outpost, kjer lahko ob pravilnem metu kock (beri: če se ti userje) nekomu pobereš 4 (!) surovine ali artefakt. Kruto in meni neprijetno.

Pa še ena neprijetna izkušnja o kateri sem kasneje bral tudi na BGG. Rdeče komponente so puščale barvo na rokah in povrhu vsega sploh niso bile rdeče. Dobesedno nemogoče jih bilo ločit od oranžnih komponent, ki sem jih dobil v dodatku. Tudi plastika ni taka kot pri drugih komponentah in je dajela občutek, da razpada. To sem rešil tako, da sem vse wannabe rdeče komponente očistil s domačim šnopcem in jih na novo prebarval z rdečim sprejem. Zdaj so kul.

Aja, pa nekaj kock sploh ni kock ampak so prizme z eno trapezno stranico, totalno deformirane. Skratka, komponente so polom!

Moram vse skupaj mal prespat in špil še nekajkrat odigrat, da vidim kako bo. Če bo isto, bo špil gladko romal na BGG Market. Prvič sploh razmišljam o čem takem, ker drugače nobenega špila nimam namena prodat.

#329 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 15 januar 2018 - 21:21

Zanimivo, hvala za tale insight. Nisem nikoli igral, samo pregledal igro in presodil, da ne bo zame.

#330 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 626 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 19:06

A je tole pol podobno kot Kingsburg?
Kingsburg je eden od špilov ki me najbolj vleče k nakupu, pa se kar ne morem odločit :) Si ga kdo lasti mogoče?

#331 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 20:30

Je oboje dice placement če to misliš, drugače pa zihr drugačen kot Alien Frontiers. Težko ti predlagam itd brez, da poveš kako igro iščeš oziroma zakaj točno te Kingsburg vleče.

P.S. Kingsburg je lihkar dobil izšla nova edicija, če boš kaj planiral kupovat slučajno, da veš

#332 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 626 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 21:49

To sem videl ja, kar se vsebine tiče sploh ni debate katero vzeti, mi je pa škatla pri starejši ediciji toooooooliko lepša da bi imel res težave izbrat pomoje :D

Drugače to bolj za brata gledam, ki nenormalno uživa v Lords of Waterdeep, pa mu pomoje ta worker placement mehanizem res ustreza. Ne mara pa tolk kocke metat, samo če prav zastopim je tukaj itak dokaj pošten sistem narejen, pa še za Dedka Mraza sem mu naredil dice tray, da ga bo imel zdaj za kaj uporabljat :)

#333 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 06:17

Nepošten lihk ni ja :P

Drgač maš pa polhn worker placement gamesov brez dice placementa. Recimo kot nekdo, ki načeloma nism lihk extra fan worker placementa ti priporočam Viticulture.

#334 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 305 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 11:02

Ta nov Kingsburg je naravnost odvraten, igraje tudi zelo light, tudi z dodatki, glede komponent pri alien frontiers sem šokiran, je pa igra bolšja kot kingsburg, ne glede na zgoraj napisano.

#335 sgath

bednik z enim sporočilom

• svinjski pastirji
  • 1 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 15:33

Kingsburg je super gateway igra. Vsake oči imajo svojega malaraja, kar se tiče izgleda nove verzije. Priznam, da je tudi meni ljubša naslovnica prve verzije, vendar je druga daleč od odvratne, kar se pa tiče komponent pa je druga verzija v prednosti. Ima pa nova verzija že vključen dodatek in še nekaj novih modulov.

Primerjava si lahko ogledate tukaj: https://www.youtube....h?v=aTl6cjP9XO4

To sporočilo je uredil sgath: 17 januar 2018 - 15:34

#336 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 829 sporočil

Objavljeno 18 januar 2018 - 08:52

Kingsburg in Alien Frontiers se primerja velikokrat, jaz sem se odločil za Alien Frontiers, ker mi je tudi znanstvena fantastika bliže kot pa srednji vek.

Glede komponent pri Alien Frontiers pa mislim, da je razlog v tem, da so špil ogromnokrat ponatisnili. Jaz imam drugi ponatis četrte verzije. Predstavljam si, da ko so dobili dovolj denarja na kickstarterju so šli v nov ponatis in vsakič verjetno poiskali drugo, najbrž najcenejšo firmo za izdelavo komponent. Nimaš kej, se zgodi.

#337 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 305 sporočil

Objavljeno 18 januar 2018 - 10:42

IMHO je najbolši light dice placement euro - Stone Age

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov