Skoči na vsebino

win. 10 - tema o + in -

31 odgovorov na to temo

#1 osis

polfANAList za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2017 - 10:52

Evo, ker ima 7ka svojo izbo, se mi zdi, da bi bilo dobro, da mal o 10ki podebatiramo - če bo to zaživelo. Glede na to, da je dejansko dober OS, dokler ne rabiš kaj v nadzorni plošči uštimat :) Ajde, mogoče rabiš mal, da se navadiš preko search okna.

Zdi se mi stabilen OS, ima kar nekaj dobrih naprednih rešitev. Je pa tako, da recimo, če kaj ne dela, pol res ne dela. Npr. zdaj po najnovejši posodobitvi, imam problem, ker si mi laptop nikakor ne zapomni moje nastavitve svetilnosti. Vedno ko vžgeš računalnik, je postavljena na srednjo osvetlitev in nima veze a je vključen v štrom ali ne. Pač vedno se restria profil porabe energije.

Kake so kaj vaše izkušnje, kako specifični glimpsi? Vam delajo vsi programi?

#2 Enterprise

"Kar piv piv bi."

• vesoljci
  • 1 824 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2017 - 10:58

hm, pise se leto gospodovo 2017, windows 10 ima ze vsaka frizerka in avtokleparstvo, tema pomojem bolj spada v poletje 2015, ampak ok
da bo doprinos k temi: definitivno bolj spoliran os kot mac os, kar ne vem ce je kdaj prej veljalo

#3 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2017 - 11:12

Meni se dejansko ne zdi, da majo vsi 10ke. Nekateri s.p.ji ostajo na 7ki, ker jim programi na 10ki ne delajo :)

#4 Raz

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 368 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2017 - 12:01

Meni zaenkrat v redu OS (uporabljam od lani poleti na dveh PCjih), edino kar me res moti in je bilo že omenjeno, je to, da se je v stari Control Panel treba prebit preko search okna, novi meni Settings pa niti pod razno ne omogoča vsega, kar se je od nekdaj dalo preko nadzorne plošče - al sem pa samo nevajen novega menija in nimam dobre predstave, kje je kaj skrito.

Prav en primer tega, ko neko poenostavljanje in vizualno 'lepšanje' pomembnega menija z verjetnim namenom bolj hip in trendy izkušnje za novodobno mladino pripelje do tega, da gredo kup pomembnih nastavitev skrivat v težje dostopne lokacije in rabiš dlje, da prideš do opcij, ki jih rabiš. Vizualna posodobitev, ki zmanjša praktičnost in funkcionalnost imo.

edit: Jaz imam problem, da se mi zadnji Windows 10 Fall Creators update noče namestit na enem od PCjev (javlja nek error), tudi če poskusim z Win 10 Update Toolom. Na drugem PCju je šla posodobitev brez problema skozi.

#5 B1rd

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 134 sporočil

Objavljeno 28 oktober 2017 - 16:49

haha s.p.eji na winsih?? hahaha pa ljudje a neiste še slišali za android?? Pa tisti,ki nima danes davčne na androidu je kekec

#6 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 561 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2017 - 17:32

Recimo, da so bila okna7 zame najboljši "windows" vseh časov. In 10-tka je samo še potencirana v res visoko zgornjo pozitivo... Zaenkrat nimam ene slabe besede.

#7 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2017 - 19:00

Oglej si sporočiloB1rd, ob 28 oktober 2017 - 16:49, rekši:

haha s.p.eji na winsih?? hahaha pa ljudje a neiste še slišali za android?? Pa tisti,ki nima danes davčne na androidu je kekec
ah kje. eni komaj PC uporabljajo, kaj šele kaj drugega :)

#8 Car

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• mn3njalničarji
  • 316 sporočil

Objavljeno 02 november 2017 - 10:36

Jst mam problem, da včasih noče it v sleep. Se kr zbuja v loopu. Vem, da mu torrent klient Transmission onemogoča v sleep. A če tudi torrent ni prižgan, dam ga v sleep in se takoj zbudi nazaj. Miška je čisto pri miru, pa še izklopil sem zbujanje ob premiku miške.

#9 MaDrung

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 04 november 2017 - 17:54

Sm fasu creators update in zjebe G-sync. Za rešitev je bilo potrebno izklopit optimizacijo za full screen. Pizda, pol leta že vejo za ta problem pa ga še kar niso porihtali.

#10 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 05 november 2017 - 08:46

:) Men je iz petka na soboto, kar zvok nehal delat :). Sem štartal par zadev, restartal PC in je zdaj ok, sam kere fore.

Še vedno se mi ne zapomni nastavitev osvetilnosti. Pa počas me začenja motit, ker se defendorja ne da skenslat.

#11 MaDrung

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 05 november 2017 - 10:21

Zdj sm vidu, da bom dejansko mogu za vsako igro posebi izklapljat ta pofukan game mode, ki ga ne moreš več izklopit, ker ga je folk izklapljal, ker jim je fps skakal eratično ter g-sync ni delal.

Namest da bi porihtali, te rajš posilijo, da ga ne morš skenslat. Fak no, popizdu bom.

Sm nekak z registri zrihtu, da mi del game mode-a izklopi in takrat igre delajo bolj normalno, sam še vedno nism zihr a čist tako kot prej ker malenkost screen tearinga še vedno vidim. Sam vprašanje časa da z updejti še to onemogočijo, da lahko vsi začnemo uporabljat ta super game mode, ki pomaga manj kot 1 % ljudi za kurc kaj, totalno uniči pa izkušnjo pol folka in nardi g-sync monitor totalno neuporaben.

Znoru bom. Na internetu je polno tega pa jih boli kurac.

#12 Shenkey

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 9 610 sporočil

Objavljeno 06 november 2017 - 02:50

Oglej si sporočiloRaz, ob 28 oktober 2017 - 12:01, rekši:

Meni zaenkrat v redu OS (uporabljam od lani poleti na dveh PCjih), edino kar me res moti in je bilo že omenjeno, je to, da se je v stari Control Panel treba prebit preko search okna, novi meni Settings pa niti pod razno ne omogoča vsega, kar se je od nekdaj dalo preko nadzorne plošče - al sem pa samo nevajen novega menija in nimam dobre predstave, kje je kaj skrito.
Objavljena slika

kaj je to?

#13 bainit

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 179 sporočil

Objavljeno 06 november 2017 - 10:33

Oglej si sporočiloEnterprise, ob 28 oktober 2017 - 10:58, rekši:

hm, pise se leto gospodovo 2017, windows 10 ima ze vsaka frizerka in avtokleparstvo, tema pomojem bolj spada v poletje 2015, ampak ok
da bo doprinos k temi: definitivno bolj spoliran os kot mac os, kar ne vem ce je kdaj prej veljalo
majo kurac
pri nas na sihtu so se ga večinoma otepali kot hudič križa oz. jih je par, ki jih sploh nimajo oz. nočejo imeti
sem jih pa enemu izmed njih kar nalozil, ko je bil na malo dlje trajajoči bolniški in je preživel začuda :D

Oglej si sporočiloDaCapo, ob 29 oktober 2017 - 17:32, rekši:

Recimo, da so bila okna7 zame najboljši "windows" vseh časov. In 10-tka je samo še potencirana v res visoko zgornjo pozitivo... Zaenkrat nimam ene slabe besede.
isto je folk govoru za xp

#14 Arbenowskee

• vesoljci
  • 1 383 sporočil

Objavljeno 10 november 2017 - 08:30

sem pogruntal da win 10 sedaj zna odpirat aplikacije, ki si jim imel odprte ko si ugasnil računalnik. welcome to 2010 al kdaj je to že bilo na os x =)

#15 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 10 november 2017 - 16:47

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 10 november 2017 - 08:30, rekši:

sem pogruntal da win 10 sedaj zna odpirat aplikacije, ki si jim imel odprte ko si ugasnil računalnik. welcome to 2010 al kdaj je to že bilo na os x =)

kako pa to naštimaš?

#16 Arbenowskee

• vesoljci
  • 1 383 sporočil

Objavljeno 10 november 2017 - 20:08

meni dela out of the box. mogoče je pa to feature paralellsov... samo to mi ni delalo pred fall creators update, paralellsov pa nisem upgrejdal imam še precej staro verzijo.

#17 MaDrung

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 11 november 2017 - 17:24

po novem updejtu še 3/4 časa alt-tab ne dela in se vidi samo črn zaslon. Naj grejo u kurac.

#18 Shenkey

• vesoljci
  • 9 610 sporočil

Objavljeno 12 november 2017 - 22:22

Oglej si sporočiloosis, ob 10 november 2017 - 16:47, rekši:

kako pa to naštimaš?
dela za win10 appe

#19 Arbenowskee

• vesoljci
  • 1 383 sporočil

Objavljeno 13 november 2017 - 08:34

Oglej si sporočiloMaDrung, ob 11 november 2017 - 17:24, rekši:

po novem updejtu še 3/4 časa alt-tab ne dela in se vidi samo črn zaslon. Naj grejo u kurac.

to maš ti neki sfukan =) oz. ti eni driverji jebejo neki imo.

Oglej si sporočiloShenkey, ob 12 november 2017 - 22:22, rekši:

dela za win10 appe

možno je, da morajo appi sami to podpirat, ne odprejo se mi vsi. Chrome in visual studio to podpirata =)

#20 MaDrung

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 13 november 2017 - 16:30

Oglej si sporočiloArbenowskee, ob 13 november 2017 - 08:34, rekši:

to maš ti neki sfukan =) oz. ti eni driverji jebejo neki imo.

Počekiraj internet. En microsoftov kurac je potrdil to. Do "fixa" priporoča, da uporabljamo windows key.

#21 MaDrung

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 15 november 2017 - 20:50

Zdaj izklopim G-sync in gredo igre iz skakanja med 120 in 40 fps na fiksnih 120.

Na internetu je polno glede tega, kako folk, ki gre nazaj na pre creators update zrihta zadevo.

Torej zdaj G-synca ne morem uporabljat zarad nesposobnega folka pri mirkosoftu. Naj se jebejo.

#22 Arbenowskee

• vesoljci
  • 1 383 sporočil

Objavljeno 21 november 2017 - 19:29

ampak to je tudi v fall creators update ali samo creators?

#23 MaDrung

• rumeni jaki
  • 1 554 sporočil

Objavljeno 23 november 2017 - 22:16

Tudi.

#24 Sektor 13

rokodeli pikslaste nezemljane.

• mn3njalničarji
  • 181 sporočil

Objavljeno 24 november 2017 - 13:41

Imam na sihtu.
User interface mi ni najbolj usec (imam Windows Phone z 8.1 - kje mi je sicer kul).
Na zivce mi gre k skos neki updejta in sedaj dela racunalnih 5x pocasneje, ker kolikor je meni znano se updejtov ne da izklopiti z normalnim postopkom. Zadnjic smo nujno morali ugasniti blagajno, pa je bila samo opcija Update and Shut down :)
Bedno mi je tudi ker na vsake toliko casa ponovno vprasa za privzeti program (za odpiranje dolocenih koncnic).
En kup cudnih stvari moras na zacetku nastavit kot npr. default printer, ko moras nekaj odklopiti drugace ti ga vedno spremeni na tistega, ki si nazadnje printal (pac na sihtu imamo vec printerjev).
Pa cel kup malenkosti s katerimi se ni treba ubadati v Win 7.

#25 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno 25 november 2017 - 09:48

Jaz pa dejansko zdaj komaj čakam updejte, ker upam, da mi bo zrihtalo to nastavljanje svetlobe. Ker je nadležno da moraš vsakič, prvi gib naredi FN+povečaj svetilnost.

#26 Raz

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 368 sporočil

Objavljeno 28 november 2017 - 22:21

Mogoče noobovsko vprašanje, a ena stvar me res muči glede updatov in buildov za Windows 10 in je ne zastopim najbolj, ne najdem pa neke pametne razlage na netu.

Imam dva PCja z original Win 10 Home, vezanima na moj MS račun. Desktop PC je imel prej Win 7 OEM, lani sem zastonj upgradal na desetko. Laptop je že prišel inštaliran z Win 10.

Desktop je še vedno, kljub rednemu avtomatskemu nameščanju zaplat, na verziji 1703 - kolikor gledam, je to Creators Update iz letošnje pomladi. Smo konec novembra, verzije 1709 (Fall creators update) iz začetka oktobra pa Okna na tem PCju sploh ne ponujajo za namestitev. Še več, zdaj se je spomnil poskušat nameščat neko zaplato KB4040724 za 1703 verzijo iz septembra, čeprav so v preteklosti vsi updati šli uspešno skozi in je uspešno inštalirana novejša zaplata KB4048954 iz novembra. Namestitev ob vsakem zagonu sistema faila in ene 15 min je raba diska stoodstotna, tako da mi gre to avtomatsko failano updatanje neki starih zaplat, ki je ne morem preklicat, na jetra.

Laptop je imel po svoje podobne težave - update s 1709 Fall Creators verzijo ob izidu oktobra ni šel skozi, tudi neke zelo podobne težave z instalacijo, nakar se je mesec kasneje, novembra, ob naslednjem obližu le uspel namestit in imam sedaj na tem PCju normalno delujoč 1709 build.

V čem je fora? MS zajebal te patche ali je na moji strani lahko kaj narobe? Je sploh normalno, da en PC ponudi instalacijo nove verzije (kot je ta 1709) takoj ob izidu, drugi pa niti mesec in pol kasneje? Čeprava imata oba original Win 10 Home in nobenih predhodnih težav z updati?

#27 Arbenowskee

• vesoljci
  • 1 383 sporočil

Objavljeno 29 november 2017 - 11:25

niso vsi patchi takoj na voljo vsem računalnikom. Eden od razlogov je, da če vsebuje kakšen katastrofalni zajeb, da je treba manj računalnikov revertat. zato večji updejti vedno izhajajo v valovih. drugi razlog je, da je mogoče kakšen driver/app, ki ima težave z verzijo in zato ne dobiš udpejta. Sploh je to očitno pri laptopih, kjer driverje kontrolirajo proizvajalci laptopov, ne proizvajalci hardwera (recimo nvidia/amd/intel) in ponavadi zraven naložijo še tono nekega bloatwara, ki lahko včasih povzroča težave.

vedno pa je ponavadi opcija da z microsoftove strani potegneš update in ga ročno namestiš. https://support.micr...creators-update

#28 lisicek

• mn3njalničarji
  • 1 413 sporočil

Objavljeno 06 december 2017 - 14:20

Win 10 re-enabled "fast startup" in the latest update, it basically replaces the shutdown option with hibernate so Windows can lie about fast boot times. If you've turned this off before, be sure to do it again.

vsak dan ugasnem comp, pogledam zdj uptime, 5 dni...

#29 Shenkey

• vesoljci
  • 9 610 sporočil

Objavljeno 15 december 2017 - 00:06

Hibernate traja predolgo, ker dumpa memory na disk

samo v sleep mors dajat desktop

#30 BuLsHiT

• vesoljci
  • 6 118 sporočil

Objavljeno 15 december 2017 - 09:57

stvar ki mi gre trenutno najbolj na kurac je faking defender, ki se sam od sebe prizge in zacne unity stekati za popizditi. da ga pa clovek onemogoci pa mora iti v register ali pa imeti pro verzijo (meni je student ob upgradu na 10 spremenilo na home)

#31 osis

• rumeni jaki
  • 2 696 sporočil

Objavljeno včeraj, 07:41

Kako se ga pa ugasne?. Nisem še ful googlal, ampak nameravam pa poiskat varianto, da se ga nekak ugasne

#32 BuLsHiT

• vesoljci
  • 6 118 sporočil

Objavljeno včeraj, 09:31

skozi group policy ce imas win pro ali pa ga izklopis v registru ce nimas te srece

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov