Skoči na vsebino

Warhammer

Fantasy in 40k

65 odgovorov na to temo

#1 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 12:47

Ker se je stara tema zaprla, bi začel na novo.
Uradna stran

Uglavnem gre za namizni igri, ki se igrata na mizah okoli 2m x 1,2m, primer miz spodaj:

Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Naečloma se igra 1na1, lahko pa tudi 2na2 ali več, obstajajo razni scenariji ali pa le klasični kdo bo koga prej fental, povprečna igra v fantasy traja okoli 2 do 3 ure(konča se ko vsak igralec naredi 6 potez), v 40k nekoliko manj, seveda pa je vse odvisno od velikosti vojske. Teren se vedno postavi drugače, tako, da je treba taktiko prilagoditi terenu oz scenariju.
Samih ras je v Fantasy 15 in so vse hudičevo drugače igrajo, nekatere so močne v streljanju(dwarfs, Wood elves...), druge močne v magiji( Lizardmen, Elves...), spet drugi želijo čimprej v boj ( Demoni, Warriors of Chaos..), spet tretji so nori na konje(Bretonija), nekateri so rahlo nori(Orki(če ne naredijo testa se začenjo tepsti med-seboj, he he), nekateri so univerzali(Empire...), nekateri pošiljajo horde sužnje v napad(Skaven...).
ponavadi se igra na 2400pik, vsak modelčke je vreden določeno število pik, recimo: Skaven slave je vreden 2piki, kakšen general pa je lahko tudo 600pik vredena figura, tako, da so razlike ogormne.
Seveda je treba vedeti, da vsaka rasa lahko naredi čuda list, recimo: Empire lahko igra močno na artilerijo, lahko gre v močno magijo ali naredi mogočno pehoto, ali pa vsega po malo, to zmorejo praktično vse rase, vendar so nekater pač boljše v neki fazi.
Sicer pa igra poteka v FAZAH: tako, da so najprej Chargi(juriš v nasprotnika), nato premiki, potem Magic faza, sledi streljanje in na koncu pride še boj na blizu(to naredi vsak igralec v svoji potezi, ko zaključi je na vrsti naslednji... do 6 poteze ko se igra konča, oz če nasprotnika uničiš prej ja pač lahko konec lahko že v 2 potezi).
Igra uporablja kocke in zato marsikdo misli, da je od sreče odvisna, VENDAR niso zastonj vedno isti igralci med top 10 na turnirjih, ne glede na raso, ki jo tokrat igrajo, seveda, pa lahko igra kdo izredno tvegano listo in v tem primeru je pač sam kriv če se mu kaj zalomi.
Rezlika med 40k in fantasy je dokaj velika, saj prvi nima magic faze, enote nimajo formacij, dosti bolj je pomembn teren kot v fantasy, potrebno se je skrivat za stavbe... Igri sta precej drugačni in se NE razlikujeta le glede na okolje( fantazija in ScFi).
Ponavadi se igra v Črni Luknji imamo pa tudi druge prostore, le teh je vedno več(V Ljubljani so to Črna Luknja, Tobačna ali v Guncljah, seveda pa obstajajo tudi manjše skupine v drugih mestih).
Za več informacij se splača pogledat stran, kjer se "zbiramo" ljubitelji namiznih iger(Forum). V kolikor bi kdo želel probat kako igro lahko javi meni ali pa za kaj več povpraša v tej temi ali na uradnem strani. Moram omenit, da smo so do sedaj že dobor organizirani in na večjih turnirjih tudi v Sloveniji pride do cirka 60 igralcov iz bližnjih držav, največji pa so v večjih državah kot so Nemčija (okoli 200 ljudi).
Za konec pa še to, ne se ustrašit in verjet, da je ta "šport" predrag, kolega je sestavil 3 vojske za nobeno ni dal več kot 150Eur, seveda pa se lahko ogromno zapravi če se kupuje vse po malem.

Še kontakti za info: finaglista@gmail.com za Fantasy
In za 40K: ibzsabre@gmail.com za 40k.

#2 sifu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 716 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2012 - 19:04

Tole se pa sliši zanimivo, jaz bi se pa zmenil za eno testno igro, če se da?

#3 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 19:29

Najbolje, da me kar na zs kaj več povprašaš ali pa na email: finaglista@gmail.com

#4 kROKar

dostavlja picajzle na dom.

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 20:42

Informacija bolj za mlade forumaše :)
Warhammer je za RTSje to kar je D&D za RPGje.

Blizzard je hotel narediti igro po Warhammer franšizi a so se na koncu skregali z lastnikom franšize (Games Workshop) in je Blizzard preimonoval igro v Warcraft: Orc & Humans.
Veliko enot v vseh rasah je dobesedno kopija Warhammerja in celo imajo enaka imena. V grobem je Warcraft = Warhammer Fantasy, Starcraft = Warhammer 40.000

#5 Mantaur

"Za podimek bi rad nekaj prepoznavnega!"

• mn3njalničarji
  • 60 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2012 - 23:31

Mmm, Warhammer. Fantasyja sicer ne igram, zato pa radostno po mrki bodočnosti širim mavrico aka Eldarje. Bolj kot igranje me sicer navdušujemodeliranje in barvanje, se pa s cimrom vsake toliko zmlativa. Dark Eldarji, brrr...

#6 tr1ger

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 11 avgust 2012 - 23:31

S kolegom razmišljama o nakupu Assault on Black Reach, ki bi naj bil starter kit za 40k. Se vam zdi to dobra odločitev? Res bi rad začel 40k in bi z veseljem prišel pogledat koga igrat, če ga le ne bi motilo.

#7 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 12 avgust 2012 - 20:38

Oglej si sporočilotr1ger, ob 11 avgust 2012 - 23:31, rekši:

S kolegom razmišljama o nakupu Assault on Black Reach, ki bi naj bil starter kit za 40k. Se vam zdi to dobra odločitev? Res bi rad začel 40k in bi z veseljem prišel pogledat koga igrat, če ga le ne bi motilo.

Žal ti ga odsvetujem, ker je ravno prišla ven nova edicija, vsakič ko pride ven se pravila spremenijo, kolikor vem pa bazira Assault on Black Reach na 5 ediciji, kar pomeni, da ti pravila iz 5 ne bodo pomagala v 6 ediciji, žal.
Pride pa roku par mesecov nov starter za 40k.
Komot prideš pogledat, 40K se skoraj vsak dan igra v Črni Luknji, 100% pa bo veliko igralcov v petkih tam, če želiš se lahko zmeniš tudi z mano, žal pa sem sam začetnik v 40k? Kot zadnje pa je bolje predebatirati kako vojsko bi igral?

#8 tr1ger

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 12 avgust 2012 - 22:08

Oglej si sporočiloGlista, ob 12 avgust 2012 - 20:38, rekši:

Žal ti ga odsvetujem, ker je ravno prišla ven nova edicija, vsakič ko pride ven se pravila spremenijo, kolikor vem pa bazira Assault on Black Reach na 5 ediciji, kar pomeni, da ti pravila iz 5 ne bodo pomagala v 6 ediciji, žal.
Pride pa roku par mesecov nov starter za 40k.
Komot prideš pogledat, 40K se skoraj vsak dan igra v Črni Luknji, 100% pa bo veliko igralcov v petkih tam, če želiš se lahko zmeniš tudi z mano, žal pa sem sam začetnik v 40k? Kot zadnje pa je bolje predebatirati kako vojsko bi igral?

Slišal sem, da kljub razliki v pravilih, je zadeva vseeno dober nakup. Naj bi bila dobra vrednost za denar. Kar, če pogledam cene posameznih paketov, je.

#9 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 13 avgust 2012 - 22:37

Iz tega vidika pa ni slabo verjetno, pod pogojem, da sta obe rasi zaželjeni? Če želiš ti dam email od koga, ki se dobro spozna na 40k, pa ti bo on povedal kako pa kaj.
Res bi bilo fajn če prideš prej pogledat kako izgleda 40k v živo in ti pobje, ki ga poznajo povejo kako in kaj, morda boš spremenil mnenje in kupil kako 3 raso, ki ti bo bolj pasala za igrat, potem naslednji korak je, da poveš katero vojsko bi igral/a, pa jo bodo pobje prinesli s sabo in jo sprobaš/ata, ker vedi, da ko enkrat veš kaj hočeš igra ni tako draga, sicer pa lahko kupuješ vse živo in bo denarnica trpela :mellow:
Bo pa sigurno prišel novi starter in to septembra, se pravi le mesec dni počakaj pa je, medtem pa pridi odigrat par iger.
Če kupiš marince so tako elita, še posebaj GK in Wolfi, na mizi je dobesedo par modelov, druga pa je če boš igral Orke, slednji se "ponavadi" igrajo na maso, samo spet odvisno, obstajajo liste, vsaj tako mi je rečeno z 15 Ork motoristi, vse se da, zato ti res predlagam, da se dobiš na kaki igri pred nakupom.

#10 tr1ger

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 15 avgust 2012 - 09:31

Oglej si sporočiloGlista, ob 13 avgust 2012 - 22:37, rekši:

Iz tega vidika pa ni slabo verjetno, pod pogojem, da sta obe rasi zaželjeni? Če želiš ti dam email od koga, ki se dobro spozna na 40k, pa ti bo on povedal kako pa kaj.
Res bi bilo fajn če prideš prej pogledat kako izgleda 40k v živo in ti pobje, ki ga poznajo povejo kako in kaj, morda boš spremenil mnenje in kupil kako 3 raso, ki ti bo bolj pasala za igrat, potem naslednji korak je, da poveš katero vojsko bi igral/a, pa jo bodo pobje prinesli s sabo in jo sprobaš/ata, ker vedi, da ko enkrat veš kaj hočeš igra ni tako draga, sicer pa lahko kupuješ vse živo in bo denarnica trpela :mellow:
Bo pa sigurno prišel novi starter in to septembra, se pravi le mesec dni počakaj pa je, medtem pa pridi odigrat par iger.
Če kupiš marince so tako elita, še posebaj GK in Wolfi, na mizi je dobesedo par modelov, druga pa je če boš igral Orke, slednji se "ponavadi" igrajo na maso, samo spet odvisno, obstajajo liste, vsaj tako mi je rečeno z 15 Ork motoristi, vse se da, zato ti res predlagam, da se dobiš na kaki igri pred nakupom.

Sem se odločil, da bom kupil starter set za 6. edicijo. Do septembra bo edino treba počakat. Kar se igranja/opazovanja tiče, se bom res oglasil kak petek v Črno. Hvala za pomoč.

#11 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 15 avgust 2012 - 16:28

Predlagam ti, da za vse glede 40K, kontaktiraš Klemna, njegov mail: ibzsabre@gmail.com

#12 tr1ger

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 28 avgust 2012 - 19:12

Nov starter set z imenom "Dark Vengeance" vso izdali nekaj dni nazaj, če koga zanima.

Warhammer 40,000: Dark Vengeance is one of the most incredible box sets that Games Workshop has ever produced. As soon as you lift up its blood-splattered lid, you'll be faced with two astonishingly detailed armies - Dark Angels and the Chaos Space Marines of the Crimson Slaughter - and everything you need to field your own Warhammer 40,000 force.

http://www.games-wor...jsp?pid=3700064

#13 Duco

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 25 sporočil

Objavljeno 05 september 2012 - 20:03

O hudo, Warhammer tema!

Sam sem tole precej nažigal tja do 4 let nazaj (končal sem ravno enkrat takrat, ko je izšla 7 edicija pravil). Spomini na bitke, pa turnirje v Luknji!

Za vse zainteresirane lahko rečem, da je igra res vrhunska (lore-a kolikor češ, do konca hude figurce), čist notri padeš, poleg tega dobiš zraven še dodaten hobi - assembly in barvanje vojske. Sta pa dve stvari za omenit - zadeva ni poceni (ampak ajde, kateri hobi pa je), pa če sanjate o lepo pobarvani armadi 100-300 figuric (precej odvisno od rase, ki jo igrate) je zadeva ogromen time sink. Sam se spomnim, da sem na koncu, ko sem dejansko znal lepo barvati, porabil 5-6 ur na soldata. Imel sem pa 150 soldatov. Pa to je bil navaden kanonfuter, za heroje bi gladko porabil 2-3x toliko :).

Sicer pa igro res močno priporočam vsem, ki imajo radi fantasy, strategije in bi radi prestopili meje "običnih" namiznic :).

#14 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 09 september 2012 - 19:51

Hvala, za prijazne besede, če bi se rad vrnil, sporoči, je pa 8 edicija hudo drugačna napram 7, v tej namreč lahko vsaka rasa zmaga brez večjih problemov, kar pa v 7 ni bilo ravno tako.
Še to, upam, da se res kdo ne boji vstopit v hobby, ker je predrag, dobi se cele vojske za po 100Eur, seveda "rabljene" se pravi pobarvane.

#15 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 13 november 2012 - 12:32

Ta vikend se v tobačni odvija turnir. Če koga zanima igra naj le pride kaj pogledat.

#16 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 24 november 2012 - 20:18

Še par slik s turnirja:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Črna luknja outlet :wink:
Objavljena slika

Nekateri imajo za korajžo s sabo punce, drugi pa medvedke...
Objavljena slika
Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#17 Muffin

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 518 sporočil

Objavljeno 02 december 2012 - 09:48

Evo par dni nazaj kupil starter pack, z kolegico sva si razdelila vojske (jaz sem vzel dark angelse) zanima me pa predvsem nekaj, moja rasa so space marinci, torej a lahko jaz kombineram vojsko in generale iz katerih koli space marincov ali izključno iz dark angelov?

#18 Mantaur

• mn3njalničarji
  • 60 sporočil

Objavljeno 04 december 2012 - 19:32

Če nisi glih na turnirju, ne bi smelo biti problema. Dark angelsi imajo sicer malo drugačne modele (oblečene v kute, ovešene s perjem in tako naprej), lahko pa seveda rečeš, da so se samo navadni Space marinci tako oblekli ali da so bolj opicanjeni elitniki. Večinoma ti igralci ne bi smeli težiti, sploh če si izmisliš ustrezno ozadje in Dark angeli ne bodo hudo bodli iz ostale vojske (razen, če ni to namen; spet je tu ideja posebne elitne skupine). Pazi le, da boš upošteval pravila izbrane vojske. Določene skupine Space marincev imajo namreč deloma samosvoja pravila.

#19 Muffin

• mn3njalničarji
  • 518 sporočil

Objavljeno 04 december 2012 - 22:10

Aha, kul bomo neki skupi nametal, ubistvu se mi bolj kot ne gre za vizualni izgled vojske (drugače se pa toplo priporočam če ima kdo kakšno idejo kako pobarvati angele ker ta temno zelena mi skranjo nepotegne (sem googlal, ampak brez uspeha :s)).

Drugače sva pa z kolegico po 3 urah probavanja igre obupala (malo premalo časa je bilo navoljo, in pa navodila iz starter packa so dosti čudna :/)

Ima kdo kakšno idejo kako bi se najlažje oz. najhitreje naučil/a pravil igre? (ali pač morava vztrajat z knjigo in si vzet več časa?)

#20 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 04 december 2012 - 23:11

Najbolje ti pokaže kakšen že izkušen igralec, da igraš proti njemu ali pa gledaš in sprašuješ . Ali pa pogledaš kakšen youtube "battle report", ki je posnet v celoti (z vsemi meti kock etc). Knjiga je prej ali slej obvezna zaradi detajlov.

#21 Muffin

• mn3njalničarji
  • 518 sporočil

Objavljeno 05 december 2012 - 10:11

Mja, samo osebno zelo malo poznam warhammer community, včasih sem kot mulo gledal in se družil na strelišču (zeleni goblin al kaj je bil) vendar sem šel glih zadnjič mimo in je zaprto.

Je slučajno kdo iz Mn3 tak junak da bi odigrala kakšno?

#22 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 05 december 2012 - 11:00

Skoraj vsako popoldne igra kdo v Črni Luknji. Ob petkih popoldne se redno dogaja na večih mizah tudi v Guncljah (Warhammer 40k redno, občasno kakšna miza tudi Infinity ali Fantasy). Ta vikend je bil turnir Flames of war v Tobačni.
Če si začetnik in te zanima 40k pošlji ZS in ti dam kontakt za Gunclje. Tam je full noob friendly. Igra staro in mlado.

#23 sifu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 716 sporočil

Objavljeno 07 december 2012 - 20:47

Oglej si sporočiloMuffin, ob 05 december 2012 - 10:11, rekši:

Mja, samo osebno zelo malo poznam warhammer community, včasih sem kot mulo gledal in se družil na strelišču (zeleni goblin al kaj je bil) vendar sem šel glih zadnjič mimo in je zaprto.

Je slučajno kdo iz Mn3 tak junak da bi odigrala kakšno?

Ojla, poglej prvi post, tam boš videl email: ibzsabre@gmail.com, najbolje da ga povprašaš za kako igro, ker je on en najboljši igralcov sploh, žal sam preslabo poznam 40k, da bi ti lahko pomagal ta hip, se bova pa 100% dobila kasneje, ko se oba naučiva osnov :)

#24 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 20 december 2012 - 14:43

Ta vikend je bil fantasy turnir v Zagrebu s cca. 60 igralci iz vse bivše Yuge. Slovenci smo se super odrezali. Slike tu in tu

#25 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 23 januar 2013 - 19:33

Nov turnir, tokrat v MB: II. štajerski WARHAMMER fantasy turnir 16. - 17.2.2013

#26 Licinij

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 103 sporočil

Objavljeno 23 januar 2013 - 22:39

Nekaj zanimivih Warhammer oglasov:
http://www.bolha.com...1279507367.html
http://www.bolha.com...1279507316.html
http://www.bolha.com...1279507286.html
http://www.bolha.com...1279507244.html
http://www.bolha.com...1279507196.html
http://www.bolha.com...1279507163.html
http://www.bolha.com...1279507115.html

#27 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 13 februar 2013 - 13:41

Ne pozabit ta vikend(sob-ned) v MB turnir od Warhammerja, če bi kdo rad prišel pogledat, več 1 post višje :)

#28 sifu

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 716 sporočil

Objavljeno 18 februar 2013 - 21:36

Bil je siuer turnirček, sem se navdušil in bom začel igrat tudi sam. Se vidimo :worship:

#29 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 26 februar 2013 - 20:08

Če bi kdo rad sprobal Warhammer me lahko komot "pocuka" za rokav oz pošlje email na: finaglista@gmail.com in pogleda zadevo v živo, tako kot je Sifu naredil, se pravi začetnik dobi vojsko, ki jo želi sporbat nasporti pa stoji "veteran", ki mu razlaga kako se igra in odigrata prijatelsko igro, tako, da če ima kdo željo naj kar sporoči :happy:

#30 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 13 junij 2013 - 17:58

Konec meseca Junija točneje med 29-30.6.2013 bo v Tobačni turnir Fantasy, kjer se bodo igrale "zabavne" liste, vsi vabljeni na ogled.
Če koga zanima kaj več naj mi piše na email: finaglista@gmail.com

#31 Mantaur

• mn3njalničarji
  • 60 sporočil

Objavljeno 06 julij 2013 - 11:21

Kolega prodaja svoji vojski Space marincev (2-3000 pik, 150 evrov) in Chaos space marines (okoli 4000 pik, vsebuje med drugim enote iz Dark vengeanca in codex; 600 evrov). Enote so večinoma pobarvane in pobazirane, razen morda cultistov. Če koga zanima, naj pošlje PM.

#32 Mad M.

Tiny Rick!!!

• šerifi in depjutiji
  • 28 sporočil

Objavljeno 03 september 2013 - 12:03

Kolega prodaja:
http://www.bolha.com...1288955840.html

#33 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 13 oktober 2013 - 19:56

Lep pozdrav vsem,

napočil je čas, da se objavijo pravila za KMK.
To leto bomo imeli Turnir že sedmič, le ta se bo odvijal v Tobačni tovarni, Tobačna ulica 5, Ljubljana in sicer dne: 26. in 27. oktobra.

Objavljena slika

Podrobna pravila najdete tukaj LINK!.

Za zanimivost pa naj sporočim, da tudi tokrat ni potrebno imet pobarvanih vojsk, da se privabi čim večje število igralcev.

Prijave možne tukaj oz na email: kmkwhslo@gmail.com

Prireditev bo vodil, legenda Warhammerja: Uroš Krsmanovič
Event pa bo podprla, ena in edina:
Objavljena slika

Trenutn prijavljeni:
Objavljena slika

Vsi vljudno vabljeni!

#34 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 20 november 2013 - 20:24

V sobot 23.11.2013 bomov Tobačni uičili novicne igrat Fantasy, če bi še kdo rad spoznal to igro, naj mi piše na email: finaglista@gmail.com, vsi vabljeni, da sprobate zadevo še v živo.

#35 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 29 januar 2014 - 14:38

Kot vsako leto tudi v Mariboru. Če koga zanima igra:

Objavljena slika

#36 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 29 september 2014 - 10:39

Tudi letos bo največji dogodek pri nas Krst Martina Krpana, ki bo potekal na vikend 25. oktobra v Tobačni (menza Marjetica). Pričakujemo čez 40 igralcev, tukaj je uradna tema na društvenem forumu.
Objavljena slika
Prvenstvo je odprto oba dneva, kot vedno. Kdorkoli lahko pride gledat, navijat, pit, karkol :)

#37 Glista

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 266 sporočil

Objavljeno 22 oktober 2014 - 18:51

Ne pozabit prit pogledat, kdor želi v Tobačno, za več infota me lahko vprašate na email: finaglista@gmail.com

#38 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 25 oktober 2014 - 23:42

"Blog" dogajanja prvega dne s kup slikam :)
http://namizi.si/vie...c.php?f=4&t=873

#39 kROKar

• prostozidarji
  • 6 326 sporočil

Objavljeno 27 oktober 2014 - 08:00

Objavljena slika

Objavljena slika

Vse slike iz dogodka: https://plus.google....=CNPSmbH08qXoMQ

#40 kROKar

• prostozidarji