Skoči na vsebino

[razprava] Open world svetovi

43 odgovorov na to temo

#1 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 18:19

Razprava o odprtih svetovih, ideja porojena v Horizon temi. Torej o open world igricah, sam da se osredotočite na design sveta in izkoriščenost sveta skozi aktivnosti, ki jih ponuja igrica

Torej.

Kateri svetovi so vam najljubši?
Kateri najbolj osmišljeni?
Katera mestna okolja, katera ruralna?

Oglej si sporočiloplanetarium, ob 18 april 2017 - 15:59, rekši:

Evo pri meni pa ravno obratno. Sej v HZD je svet res lep, dolocene viste ti spustijo celjust, ampak lokacije mi res niso nekaj kar bi se mi vtisnilo v spomin. Predvsem zato ker vecinoma niso povezane z nikakrsno zgodbo, stranskim questom. Vecina stvari ki jih najdes v Witcherju ima nek background, ce ne drugega dobis kaksen hud specificen loot in to mi je res hudo. V HZD je meni osebno svet mrtev, ampak to pase v zgodbo, tko da tega ne stejem kot nek blazen minus.
Jaz se tukaj zelo močno strinjam s planetariumom. V Witcherju je svet res dobro osmišljen, vse ima neko zgodbo in background, zato sem si "svet" kljub ogromnosti res dobro zapomnil. Podoben primer je GTA 4 in 5, ki svet predstavljata na zelo genialen način — najprej delaš misije v enem delu mesta in slednjega dodobra spoznaš, nato pa se story prestavi v druge dele. Veliko kvalitetnejše izvedeno kot v starih GTA-jih.

Najslabši open world zadnjih let mi je v Mirror's Edge 2, kjer je design drugega dela mesta tako grd, da mi res ni jasno, kako je lahko to kdorkoli odobril. Naravnost grozljivo in edino pravilno, da se je igra tako slabo prodajala, ker je žaljivo do igralcev.

Veliko presenečenje mi je bil Assassin's Creed: Syndicate, ki je v nekaterih predelih imel naravnost genialen dizajn. Samo ga mučijo klasične AC težave neizkoriščenega sveta, oziroma tega, da imaš na kvadratnem kilometru milijardo aktivnosti, potem pa cela mapa deluje kot smeti za neke side queste. Me pa zanima še Watch Dogs 2, upam da so naredili carsko mesto.

Zaenkrat moj TOP:
- GTA 5, RDR, Assassin's Creed Syndicate, Witcher 3, Dark Souls
Najslabši od tega, kar sem igral:
- Mirror's Edge 2, Sleeping Dogs

Ful si želim videt še Watch Dogs 2 mesto, Horizon svet in pa valda Zelda svet, ki mi ima pomoje potencial postat najljubši

#2 ALTER EGO

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• rumeni jaki
  • 2 964 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 19:14

Rahel offtopic kar se tiče Watch Dogs 2 mesta.

Vozni model je bil tako obupen, da bi mi lahko servirali mape iz RDR, prvi Darks Souls, Witcherja 3, San Andreas v enem
pa zadeve nebi opazil.

#3 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 20:53

Moj problem je, da je preveč včasih preveč. Witcherjev svet je realno najboljši v katerega sem »stopil«, pač nimam dost kap da bi jih snel iz glave pred avtorji, ampak tist je bil zame že drugi šiht. 70ur v igri, nikjer z main questom... :D

Veliko bolj uživam v manjših, bolj kompaktnih, kot sta naprimer od Blood & Wine in magari tut HZD. Pri slednjem se sicer deloma strinjam z planetaruimom, čeprav vseeno nudi svoje treate, poleg tega pa je plezanje dobro vkomponirano v open word. Na ta način mi tudi lokacije bolj ostanejo v spominu kot pa W3, kar mi naredi celo izkušnjo bolj prijetno, spomin na svet pa lepši.

#4 planetarium

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 559 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 21:14

Meni sta Gothic 1 in 2 se vedno najboljsa primera odprtega sveta.

Svet je odprt, gres lahko kamorkoli, s parimi izjemami. Ampak istocasno je svet zaprt s sovrazniki, ki so ti pretezki pri dolocenem lvlu. In tako je gozd, ki se ga vsi bojijo dejansko strasen, ceprav ga lahko preteces z malo srece, orkom se dejansko izogibas tako kot se jih vecina povprecnih npcjev, da o drugih posastih ne govorim, visja druzba je res visja ker nimas dostopa do nje. Tako ti je vsak koscek mape jasen, ker isces kam bi sploh lahko sel, kako se izognit problemom in vsakic ko se ti na tak ali drugacen nacin uspe prebit nekam, res dozivis tisti, vau nekaj novega sem odkril trenutek. To je tudi plus Dark soulsov. Sploh prvega, kjer je svet lepo povezan.

To je recimo nekaj cesar ti ogromni odprti svetovi ne zmorejo vec. Tudi Witcher ne. Pa mi ima najboljso mapo zadnjih let.

Sem pa vsekakor pristas srednjevesko tolkienskih svetov.

Ceprav je tudi kaksne Stalker precej visoko na seznamu.

p.s. se strinjam s kemikom, plezanje je res lep dodatek v HZD, zelel bi si se igre, ki bi skopirala Tom Raiderska stiskanja skozi predore, jame, ki znajo res biti klavstrofobicna. HZD bi to kamot naredil. V Witcherju pa bi bilo to sploh noro.

#5 sadhu sequencer

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 289 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 21:26

Oglej si sporočiloChenier, ob 18 april 2017 - 18:19, rekši:

Kateri svetovi so vam najljubši?

Na prvem mestu TDU 1, potem GTA 4 + dodatki, se pravi celoten Liberty CIty. Ne spomnim se, da bi me kateri svetovi toliko privlačili, da bi zaradi njih preklinjal pomanjkanje časa za ponovno igranje. TDU 1 mi je toliko vrhunski, da mi 3-4 ure igranja ne zaležeta in tu je še +15 min montiranja/odmontiranja volana. GTA 4, če inštaliram kaj od tega, bom itak vsak dan nabijal. Someday.

Kateri najbolj osmišljeni?

Morrowind + dodatki. Svet je toliko podroben in avdiovizualno vzdušen, da imam kar strahospoštovanje do domišljije avtorjev.

Katera mestna okolja, katera ruralna?

Mestna Liberty City v GTA 4, ruralna definitivno BG1 in BG2. Ne vem če obstaja kak naslov, ki ima lepše narejeno zelenje, gozdno naravo in vasi. Če ima kdo ideje, se priporočam.

#6 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 21:27

Odstavek o gothicu je kot da bi mi iz misli vzel. Tam te je ze postavitev sovraznikov prislila v to, da si si svet zapomnil. Na zalost mislim, da je to stvar preteklosti, ker so casi tako majhnih svetov, ki to omogocajo, mimo. Sej v naslednjih spilih tudi piranha ni znala vec kuhat po tem receptu...

#7 planetarium

• rumeni jaki
  • 1 559 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 21:30

Ja velikost je tukaj zagotovo faktor. Ampak se bi vseeno dalo. Samo kolicina dela, ki bi sla v to je pa,..

#8 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 256 sporočil

Objavljeno 18 april 2017 - 22:49

Par zelo dobrih pointov. Tudi meni je najbolj všeč dizajn sveta na način, da je večina delov sicer dostopnih, ampak so preprosto preveč evil, da bi igralec lahko vstopil vanje - oziroma igralec doživi prav posebno zmagoslavje, ko mu končno rata preživeti to okolje. Tudi zaradi tega sam tako poveličujem Dark Souls 1, ki ima IMO najboljši semi-odprt svet ever; ima čudovito zamišljeno, vrhunsko prepleteno arhitekturo sveta, kjer lahko že direkt v štartu odlurkaš v vsaj tri smeri, omenjen filing nedostopnosti določenih delov pa hkrati uspe skomunicirati čisto organsko - namreč monsterji te zaštihajo ko zadnjega papka, če uletiš prekmalu oz. nisi pravilno opremljen :D Tukaj številni težkokategorniki (npr Witcher, HZD) precej poneumljajo igralca z lepljenjem priporočenih levelov pošastim na čelo in te tako oropajo OMG IMPOSSIBLE občutka pri igranju. Lej, če sem level 6 in hočem z grabljami na triglavega zmaja, je to moj problem, ne pa mi v divje journalu utripa, da je tip level 55. Svetu prvih Soulsov dodaš še takrat unikaten način podajanja lora, jaw-dropping povezanost sveta in občutek odtujenosti/sovražnosti/nevarnosti najbolj oddaljenih predelov, pa imaš okolje, ki mu v modernem gamingu IMO ni para.

Od true open-worldov ima meni sicer zadnja Zelda bolano detajleran, čudovito zamišljen svet, ki hkrati na inteligenten način doda čisto organske prepreke za doseganje določenih krajev - namreč vpelje faktor temperature (mraz VS vročina), ki te ustavijo v določenih delih (čeprav ti špil še vedno pusti, da jih "proti pravilom" dosežeš, če imaš potione / hrano!!) in faktor stamine / utrujenosti pri plezanju. Ta faktor + odsotnost bilokakšnega poneumljanja igralca z betastimi tipsi + zanimive lokacije + že omenjen občutek za detajle naredi Zeldin svet meni najboljši true-open world. Škoda, da so ga tako kraljevsko zafukali pri sovražnikih, ki bi dodali piko na i, ampak OK, je kar je - in je veliko.

Od ostalih mi je v super spominu ostal predvsem GTA 5 - bolj kot svet v RDR. Težko določim, kaj mi je bilo tako dobro v tem svetu, preprosto mi je bil hud ko svinja. Tako tekoče se je vse skupaj igralo in vse se je poklopilo - true open world, vozila (kar takoj pomeni večjo hitrost potovanja po svetu, manjšo občutljivost za detajle, manj prostora za idiotske "tipse"), carska mapa s ful zanimivimi predeli, možnost letenja, možnost napadanja temnopoltih/istospolno usmerjenih, huda glasba med kruzanjem po svetu - pač res so uspeli u nulo zadeti yolo filing igranja in sveta samega. Witcher 3 mi je tudi ostal v spominu po res kul zamišljenem svetu, sploh v navezavi z norimi questi je vse skupaj trgalo hlače iz riti, edino po mojem te je vse skupaj še vedno vse preveč držalo za roke.

HZD mi pa nekako ne spada v tole diskusijo oziroma v primerjavo z zgoraj omenjenimi špili :) Sej igrica je huda in vse - ravno danes sem jo spet z užitkom nažigal kake 3 ure - ampak jo delajo dobro druge stvari. Fantastično narejen open-world, heh, to pa ni glih najjača strana no :D

#9 G.T.I.

papuča

• govnači
  • 2 332 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 07:42

Osebno mi je se vedno referenca za kaj bi moral open world biti Morrowind. Predvsem zato, ker ima nekaj kar vecina mainstream rpgjev ne dela vec - persistant loot. Najvecja beda mi je da odprem neko skrinjo na koncu dungeona in dobim 15. variacijo istega orozja katerega imam samo da ima namesto 7 shock damage 8 fire damage kot enhancement. Very exciting res, pa to se prodaja kot da naredi velik replay value, but joke's on you, ker me ze v prvem preigravanju mine igrat, kaj sele da bom se enkrat. V Morrowindu je bil skoraj vsak pomemben item postavljen na svoje tocno doloceno mesto in bo vedno tam, kar pomeni da so vtikanje nosu v vsako spranjo tudi proper nagradili. Pa da ne omenjam da je verjetno 3/4 jam in temnic imelo nek tezko dostopen secret area, kjer je bil vedno dober loot, tako da si imel dejansko motivacijo vse raziskat.
Trenutek ko sem setal po random jami, ki ni izgledala nic posebnega, pol pa vidim nek kvazi previs pa si recem ajde, bom za foro levitation spell fuknil ce je kak chest gor, pol pa ko pridem do vrha je gor faking nasedla ladja z ene dvemi unikatnimi deli deli najboljsega armor seta v igri, bo pomoje ostal v mojih top 5 igricarskih trenutkih.

#10 Gatsu

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 09:34

Open world žanr gre za moje pojme v popolnoma napačno smer in sicer kdo bo imel največjega....

-Tudi Nintendo se je imo ujel v to past in je krepko pretiraval z velikostjo ozemlja, kamor pa je naselil še manjšo zasedbo unikatnih beštij kot v prejšnje linearne Zelde, In ne samo to, namesto cca pol ducata velikih templjev so raje naredili prek 100 mini ugankarskih temnic, ker je ta številka seveda čisto premajhna so dodali še 900 koroko semen. Žal pa se jim ni dalo važiti še s številom beštij in so raje naredili dober ducat unikatnih in jih potem samo pobarvali v 4 različne barve... Zapovrh ima igra samo 5 šefov, ki so vsi po vrsti bolj zeh kot ne... Priznam, da sem užival vseh 50-60 ur, a sem dejansko raziskal samo polovico ozemlja in nimam nobene želje, da bi preiskal še ostalo...

-Witcher 3 je bil prvi glomazni open world RPG, ki sem ga z veseljem preigral po dolgem in počez. Za razliko od Elder Scrolls iger ima odlično zasedbo starih in novih NPCjev. Stranski kvesti pa so več ali manj del zelo zanimivih mini zgodb, od katerih so nekatere boljše kot nekatere cele igre... Edina moja zamera igri so pretiravanje z "vprašaji" vsepovprek po mapi ter komaj zadovoljiv boj.

-Gothic 1 in 2 sta lep primer kompaktnega open worlda, ki ga nadvse pogrešam. Raziskovanje je bilo odlično nagrajeno! Ko si našel kak skrit kotiček te je tam čakal kak kos opreme, stat boost pot, spell in drugi zakladi. Medtem ko v novejših igrah večinoma ne dobiš nič, ali pa kot je dobro izpostavil G.T.I nek random crap loot... Levo ledvico bi dal za remake obeh iger z souls combatom!

-Morrowind je edina Elder Scrolls igra ki sem jo preigral. Naslednja dva dela sem večkrat začel a nikoli igral dlje kot 3-5 ur...

-Dark souls sicer težko štejemo v open world igre če sploh. Je pa itak dragulj ki praktično nima nobenih resnih pomankljivosti, razen blightown fps težav.

-World of Warcraft! Damn v tej igri sem preživel tolko ur kot v vseh ostalih skupaj če ne celo več.. Odličen open world svet z nebroj stvarmi za počet vse od nabiranja surovin, važenja z težko prigarano opremo/mounti v glavnih mestih, gankanja noobov, sesuvanja serverjev z open world eventi, raidanja z guildom, kvestanja z prijatelji... Tukaj bi dal še desno ledvico za konzolno verzijo...

-GTAV zelo dobro narejen svet, a tukaj me je zanimala samo kampanja in nič drugega.

Skratka upam, da se trenutni trend ko se vsi silijo delat open world igre ustavi, ker že prav pogrešam dobre linearne 15-25 urne igre.... Letos je bila taka edino RE7, Če pa že mora bit open world, pa naj dajo prednost kvaliteti pred kvantiteto in raje naredijo manjši svet, ki je kvalitetno zapolnjen.

#11 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 09:57

Mene pa nova Zelda zanima ravno zaradi tega, ker je svet tako huge. Recimo v SOTC mi je bil res hud filing "potovanja" med različnimi kolosi (čeprav je svet seveda še vedno radikalno manjši od Zelde — mislim, da je Zeldina mapa približno 10x večja). Ta filing potovanja mi ful manjka v teh huge mapah. V GTA 5 je bila mapa bolno velika, sploh če šteješ število podrobnosti, ampak vseeno si jo prevozil v desetih minutah, kar malo ubije filing, da res potuješ po svetu. Valda ne rabimo zdaj scen ala Daggerfall, kjer je nek model prehodil celo mapo na twitchu in rabil malo manj kot 60 ur, samo pri teh akcijskih pustolovščinah ala Zelda, SOTC mi pa zelo sede, da je svet dovolj huge, da se to res občuti. Da imaš med "potovanjem" čas za razmislek, refleksijo, da se počutiš majhnega napram vsemu, kar ti stoji nasproti. Za nov RDR si tudi zelo želim, da bi posredoval ta adventure filing z veliko mapo. Iskreno se dosti boljš počutim v do ene mere ponavljajoči mapi ala SOTC, kakor pa v veliki mapi ala Far Cry 3, kjer je vsakih 10 kvadratnih metrov nek point of interest, da slučajno ne bi igralec za moment izgubil pozornosti.

#12 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 777 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 11:17

Ne vem če je pri Far Cry 3 tok problem v tem da je mapa nasičena z point of interest, bolj kot je problem v tem kok banalni in ponavljajoči so ti point of interest.

#13 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 12:56

Potem je konsenz, da nemoreš ocenjevat sveta brez da bi ocenjeval celostno izkušnjo, torej dizajn in izgled sveta + doživetja v njem.

Ampak tle mešamo japka in hruške, ker če se zgovarjamo o svetu potem bi morali debatirat samo o njegovem dizajnu, izgledu in feelingu, večji del izkušnje pa vseeno pade na aktivnosti ki so del celote.

Jabolka: momenti, za katere tule not pripisujemo zasluge svetu, ampak jih je treba pripisati igrici nasploh, ki so se mi vtrnili v spomin:
  • Gothic: ko prideš pred vrata mesta in te ne spustijo not, tisti gozd skozi katerega si moral do rudnika in ti je jebal mater, »odročne« lokacije na katere si moral (danes je to 5 min šprinta v wičerju, v gothicu si rabil par ur)...
  • Witcher: otočki, na katere si plaval z mislijo »ziher ni nič gor«, fasal pa neko pismo, ki te je peljalo na epic treasure hunt, praktično vsak ancient ruin....
  • GTA: prva vožnja iz mesta v puščavski del
  • HZD: ko prideš do ogromne pečine na zahodu in vidiš, da jo lahko preplezaš, ko najdeš prvi Cauldron, skoraj vsakič ko se po visoki travi šunjaš proti robotičem...

Hruške: momenti, ki so zasluga samo sveta in njegovega dizajna in v katerih uživaš še preden se karkoli zgodi:
  • Wičer: Novigrad (najboljše srednjeveško mesto kadarkoli?), glavno mesto na otokih in pa celotna okolica vinogradov z glavnim mestom in tistimi jezeri v Blood & Wine, ancient ruinsi ki ti res vzbudijo filing kot da si tam, jezerce v Kaer Morhenu...
  • GTA ... ...

#14 planetarium

• rumeni jaki
  • 1 559 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 14:13

Mislim, da je fajn gledat na celostno izkusnjo. Ce odprt svet ni dobro vkomponiran v igro z ostalimi elementi, potem mi je vseeno ce je linearen. MGS5 recimo.

Recimo razmisljam kaj bi dal za primer in je res HZD tukaj najmocnejsi kandidat. Novigrad recimo bi bil brez zivljenja, postavitve npcejev in njihovih opravkov, ki jih izvajajo ko jahas mimo, precej manj celjust spuscajoc kraj. Tko da je po eni strani res tezko locit to dvoje.

Po drugi strani, iskanje belega guara v Morrowindu. Mislim da to niti ni neka pomembna misija, ampak se zdaj vem kako zgleda velik kos okolice kjer sem ga iskal. Napotek je bil, da se nahaja pri skalah ki zgledajo kot prsti na roki. Dejansko sem vlozil trud, da sem nasel tisto lokacijo, zraven sem bil pozoren se na druge in svet se mi je na ta nacin vtisnil v spomin, mi postal domac.

Danes pa puscice, markerji in razne nadnaravne treking sposobnosti, slednje so mi vsaj dobro opravicilo, da se malo bolj angaziras od tega da sledis puscici, ampak je vseeno prelahko. Tukaj bi nekdo moral Dark Soulsovsko pljunit v obraz lenuhom in odjebat avtomaticne mape. Ce ti npc narise na zemljevid, ves kje tocno je, drugace pa preko ustnih opisov sveta, knjig,..

Evo, za moj okus, se en dober in podcenjen open world, ki sledi tem zakonitostim-Arx Fatalis

#15 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 17:06

Oglej si sporočiloplanetarium, ob 19 april 2017 - 14:13, rekši:

Mislim, da je fajn gledat na celostno izkusnjo. Ce odprt svet ni dobro vkomponiran v igro z ostalimi elementi, potem mi je vseeno ce je linearen. MGS5 recimo.
MGS 5 je res primer slabo osmišljenega open worlda, saj jim ni uspelo niti to, kar bi naj bil point odprtega sveta v MGS 5, tj. reševanje misij iz vseh možnih "vstopnih" točk. Razen parih side opsov, so glavne misije bile ZELO linearne. Pač zmeri je bilo očitno, katera "pot" za vstop v dogajalni kraj aktualne misije je najboljša, pa ubistvu se niti ni splačalo eksperimentirat, ker si bil samo na izgubi, če si skušal vstopiti iz drugih koncev. Zraven tega pa so bile povsod prepreke, saj lik ne more preskočit kamna v velikosti 1 meter. Saj je lepo, da so skušal naredit stealth open world, kjer bi imel res svoboden pristop, tudi v smislu tega, kje vstopiš na dogajalni prostor misije, sam iskreno pol ni smiselno, da tako jasno in nedvoumno označiš najboljšo pot ali dve, ker, ne vem, pol igralec ful nima motivacije za eksperimentiranje in improviziranje pri pripravi na misijo.

#16 planetarium

• rumeni jaki
  • 1 559 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 17:57

Se strinjam, tam je bil open world bolj marketing poteza. Mozno da so ravno zato morili s temi ponavljajocimi side questi. Glavna misija bi bila kamot samostojen linearen izdelek.

#17 fric

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 562 sporočil

Objavljeno 19 april 2017 - 22:16

Da povem še moje mnenje. Naprej bom povedal, da se popolnoma strinja z napisanim o gothic in witcher seriji iger.
Kot velik fan serije AC bi rad izpostavil AC2, Black flag, unity,..pri AC2 in unity so bila mesta dodelana v nulo in občutek življa je bil vseprisoten. Avtorji so nam omogočili poglede v notranjost notre dame, cerkev sv Marka,...na žalost tega ni naredil snydicate, ki ima zame eno bolj dolgočasnih interpretacij Londona. Vsekakor pa stvari ni zavozil black flag, ki je še danes za pirate to, kar je rdr za divji zahod. O zadolžitvah v AC seriji pa ne bi.
Na sploh ima rockstar dober pristop do open world iger, ustvarijo mapo in jo po kosih spoznavaš.v spominu imam gta3, kjer "popravljajo" most, podobno ima rdr, ko cakas za prestop v Mehiko.Se mi zdi, da je gta5 tole opustil in ni več tiste čarobnosti odkritja novega dela mape.
Za konec kot je že Gatsu rekel, avtorji se preveč posvečajo velikosti open world map medtem ko na kvaliteto pa pozabijo. Tako dobivamo povprečne igre kot so far cry serija, just cause serija,watch dogs serija, mad max,ki sicer imajo čudovite svetove, sam kaj ko deluje deli mape kot puščavske ravnice,puste in neživljenjske.

#18 Molag Bal

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 028 sporočil

Objavljeno 23 april 2017 - 13:59

Obširna mapa v stilu Witcher 3 in GTA4 ni ravno slaba zadeva,namesto majhnih neživljenskih map, smo dobili bolj naravne, kjer gorovja dejansko sestavljajo več tisočaki, mesto pa je dejansko mesto in ne zgolj 10 hiš, kot v kakšnem Skyrimu. V HZD sem bil kar konkretno razočaran, ko prideš v Meridian, ki ga sestavlja zgolj ducat objektov. :huh:

Tisto z Just Cause je bolj mišljeno v kvantiteti več istega.

#19 Gatsu

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 23 april 2017 - 16:08

#20 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 3 273 sporočil

Objavljeno 23 april 2017 - 16:46

Zanimiv filmček in se strinjam, da je to najbolše oblikovani "open-world" svet.

#21 planetarium

• rumeni jaki
  • 1 559 sporočil

Objavljeno 23 april 2017 - 17:06

Neverjetno, kot da bi mi model bral misli ☺ strinjam se prav z vsem, tudi glede boja, ki ga vecinoma oznacujejo kot popoln polom.

#22 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 3 273 sporočil

Objavljeno 23 april 2017 - 17:18

No ja za tisti čas je bil čisto ok. Res da lesen, ampak v sam špil je kar dobro pasal.

#23 Smokes

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 52 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 01:06

Meni je isto Gothic najboljši primer odprtega RPG sveta, sploh prvi del, v drugem delu se mi je dostikrat ustavilo v 3. chapterju, pomoje se je takrat vse preveč odprlo in je postal že malce preveč open world.

Isto recimo Skyrim, ki je meni top špil zadnjih let (z modi), ampak ga nisem nikoli obrnil, čeprav sem se ga lotil pomoje ene 8x. Do nekje levela 30 res noro uživam, svet je popolnoma odprt ampak ima na začetku neko rdečo nit in te nekako drži na določenem območju, kjer raziščeš vsak kotiček. Potem se pa naenkrat svet čisto odpre, skačeš iz enega dela sveta na drugega, vmes greš mimo miljon enih temnic za katere si rečeš "bom enkrat drugič raziskal", miljon enih questov, opremo imaš pa tudi kmalu tako dobro, da se ti ne da več skakat po nekih random jamah, ker v njih verjetno ne boš nič boljšega dobil. Takrat se mi pol počasi začne zdet, da je edini point samo še delanje main questov in ta preveč odprt svet v bistvu postane linearen. Takrat ponavadi počasi končam z igranjem.

#24 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 08:17

Je kdo dvakrat obrnil W3?
Mene tako ko pomislim nanj ful mika, da bi, ampak ko sem po precejšnji pavzi obrnil Blood & Wine sem kar malo oboleval, ker je lik precej lesen, pa tega clunky combata je blo tbh dovolj... tako da se nekako ne vidim na žalost.

#25 Gatsu

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 08:30

Slej ko prej se bom tega lotil. ampak letos sigurno ne, ker niti sprotnih iger ne dohajam, pa še nekaj lanskih iger imam v listi želja... Bo treba počakat na kako bolj sušno leto al pa da mi zmanjka denarja. Je pa nadzor lika zdej krepko boljši kot je bil ob izzidu ko sem preigral osnovno igro a še vseeno krepko bolj lesen kot bi si želel. Tako da mora bit predvsem muka če greš tole igrat direkt po HZD naprimer :)

#26 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:07

Oglej si sporočilokemik, ob 24 april 2017 - 08:17, rekši:

Je kdo dvakrat obrnil W3?
Mene tako ko pomislim nanj ful mika, da bi, ampak ko sem po precejšnji pavzi obrnil Blood & Wine sem kar malo oboleval, ker je lik precej lesen, pa tega clunky combata je blo tbh dovolj... tako da se nekako ne vidim na žalost.
Mene bolj zanima, če je tukaj kdo, ki namerava igrat še kdaj Gothic 1/2, po tem ko je dobil toliko praisa v temi :D

#27 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:44

Jaz sem dvojko vec kot 5x in me je mikal ze pred praisanjem tle, predvsem s kaksnim graficnim modom... +NoTR seveda

#28 PiMP

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 039 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:46

Mene tudi mika, imam carske spomine na ti dve igrici. Ce kdo ve, naj napise kaj je ultimativni nacin za preigrat, kar se modov tice.

#29 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:49

Jaz bom probal to kar je priporocal clovek D3mon v zmajevem supku, zadnja stran

#30 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 256 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:51

Jaz pa nisem igral ne Gothica 1 ne Gothica 2 ne Half Life 2

zdaj se pa grem izbrisati iz foruma

lep pozdrav, bilo vas je prijetno poznati še posebno ženske

#31 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:52

Jst bom tudi pomoje. Repost za nas, k se nam ne da hodit izven Konzolca

Oglej si sporočiloD3mon, ob 18 oktober 2016 - 12:15, rekši:

Ja sem probal dx11 za Gothic 2 letos poleti in mi ga je ratalo namestiti tko, da vse dela bp na win10 64. Takole gre instalacija če bo še kdo probal: 1. Instal Gothic 2 Gold GoG https://www.gog.com/..._2_gold_edition 2. Install Gothic2_fix-2.6.0.0-rev2.exe http://goo.gl/JeKGIB 3. Install Gothic2_PlayerKit-2.6f.exe http://goo.gl/xza8zo 4. Install G2NoTR-SystemPack-1.6.exe klik (na koncu prvega posta imate download in izberite 4.po vrsti "g2returning-systempack-1.6.exe") Tako, do tukaj je igra brez modov, pač orginal g2 gold, ki laufa na win10 5. Install L'Hiver-Mod klik (potegnite in razširite v Gothic 2 install mapo) 6. Install GD3D11_X17_1 zip klik (potegnite zip verzijo na sredini 1.posta in razširite v Gothic II\System) * Ta mod je self-updating in trenutno je zunaj verzija x17.4, ko zaženete G2 vas vpraša če želite update, kiknite NE (sam nisem še sprobal 17.4, a naj bi bili neki bugi) 7. Install Vurts Graphics overhaul klik (Unpack these to system\GD3D11\textures\replacements\Normalmaps_xxx. All .dds-Files must be in that folder, no subfolders) (vse datoteke razširite v Normalmaps) 8. Install Normalmaps_LHiver klik (Unpack these to system\GD3D11\textures\replacements\Normalmaps_xxx. All .dds-Files must be in that folder, no subfolders) (vse datoteke razširite v Normalmaps) 9. Play :) Še par mojih slik: Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#32 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:54

Oglej si sporočiloGalko, ob 24 april 2017 - 10:51, rekši:

Jaz pa nisem igral ne Gothica 1 ne Gothica 2 ne Half Life 2

zdaj se pa grem izbrisati iz foruma

lep pozdrav, bilo vas je prijetno poznati še posebno ženske
LOOOOO

#33 fric

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 562 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 10:57

Trenutno se nek trudim s risenom slednjega sem pred leti skoraj preigral.na sploh mi je zakon ko prides v mesto pa ima vsak model ime in pa ce vabis monsterje v vasi ti folk pomaga,celo za ceno svojega zivljenja. V g1 mas best fast travel do swamp campa k se na pol poti vrzes v vodo in gres cez slapove. Na splosno sem vsak PB spil na polno na hypan, ker njim res uspe pričarat vzdusno okolje.

#34 PiMP

• vesoljci
  • 6 039 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 11:02

Thnx. Bo treba sprobat.

#35 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 11:16

Sej zdej mal berem o Elexu, tale alpha gameplay je čist Gothic flashback (mal štorast, premikanje lika daleč od današnjih standardov)... pizda, animacija ko tip pospravi meč se mi zdi prav skopirana iz gothica, prov warm and fuzzy feeling sem dobu, tudi udarci z mečem so skoraj isti :D

Tole zna bit čist za gothic fanbase špil, samo upam da ne bo preveč vsega

Navedek

Thanks to the open world, players have access to all five regions of the game world right from the very start. Go where you want, choose your battles and your allies. The only thing in the world that will stop you are the mutant creatures that live in Magalan’s Elex-polluted landscapes. Walk, run, or punch your jetpack into action. If you can see it, you can reach it. Open world role-playing has never been more open.

edit: sem mal več videa pogledat, res mi ni jasno kaj je z animacijami, a so samo kodo iz G3 skopiral :D neverjetno

#36 Gatsu

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 11:32

Enake animacije se vlečejo še čez Risen serijo :)

Zgleda pa tole zelo obetavno. Upam da bo vsaj na nivoju Risen 3.

#37 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 872 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 11:37

Izgleda tako, da če bi bil čez 2 sekundi release date grem domov igrat takoj. Ampak če je 2 meseca nazaj alpha gameplay prišel dvomim da bo letos...

Morda pa res dobimo nov Gothic, z vsemi bugi in nevšečnostmi vred. Se spomnim kakšen pain je bil, ko si moral NPCja nekam peljat in nisi vedel, a ti bo klošar sledil a ne, prav izogibat si se moral preprekam in kamnom, pa coruptani sejvgejmi :wub:

#38 Chenier

• prostozidarji
  • 7 562 sporočil

Objavljeno 24 april 2017 - 11:43

Oglej si sporočilokemik, ob 24 april 2017 - 11:37, rekši:

Izgleda tako, da če bi bil čez 2 sekundi release date grem domov igrat takoj. Ampak če je 2 meseca nazaj alpha gameplay prišel dvomim da bo letos...

Morda pa res dobimo nov Gothic, z vsemi bugi in nevšečnostmi vred. Se spomnim kakšen pain je bil, ko si moral NPCja nekam peljat in nisi vedel, a ti bo klošar sledil a ne, prav izogibat si se moral preprekam in kamnom, pa coruptani sejvgejmi :wub:
Jaz se zdaj spopadam z radostmi nameščanja Gothic 1 (sem se odločil za full yolo in igrat enko, ker imam pač v steam library)

https://steamcommuni...s/?id=484664831

Zaenkrat se mi ustavi pri STEP 2 :D :D :D

#39 PiMP

• vesoljci
  • 6 039 sporočil

Objavljeno 25 april 2017 - 16:51

Oglej si sporočiloChenier, ob 24 april 2017 - 11:43, rekši:

Jaz se zdaj spopadam z radostmi nameščanja Gothic 1 (sem se odločil za full yolo in igrat enko, ker imam pač v steam library)

https://steamcommuni...s/?id=484664831

Zaenkrat se mi ustavi pri STEP 2 :D :D :D
Si prisel potem kaj dlje? Razmisljam da bi se zdejle lotil.

#40 G.T.I.

papuča

• govnači
  • 2 332 sporočil

Objavljeno 25 april 2017 - 16:55

mal sem vam jelly da se spravljate igrat 15 let star timesink v peto, medtem ko me s police zalostno gleda backlog od zadnjih dveh let da mu namenim nekaj casa

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov