Skoči na vsebino

[multi] Dragon Ball FighterZ (2018)

closed beta konec poletja 2017 Arc System Works Bandai Namco Entertainment

66 odgovorov na to temo

#41 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:14

Pač v smeri, da bo imel folk čimbolj realna pričakovanja, kok se bo dalo igrico igrati :) Ker Arc Systems preprosto ne znajo narediti enostavne pretepačine. Nimajo tega v svojem DNK.

Ker izgleda res nenormalno lepo (tudi na tem tvojem zadnjemu screenu) in tudi proji, ki so ga igrali, ga ful ful hvalijo. Da ne bo potem ne-fajterski folk razočaran, ko se bo izkazalo, da je špil pošast glede zahtevanega vložka časa, preden gameplay vsaj kolikor toliko OK izgleda :D

#42 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:20

Mja, sam glede na to da ima zadnji Guilty Gear stylish mode ni lih kot da je igra čisto nedostopna in nefun za začetnike. Možno da bo kak zahteven lik, sam dvomim da bodo vsi liki zahtevni. Kakor so proji komentiral igra zgleda eksplozivna že na dost začetniškem nivoju. Vsaj s temi šestimi liki ki so bili dostopni na E3.
Je pa čist možno da bodo notri zahtevne mehanike k jih bodo zaobvladali zgolj proji. Sam to ma tud Super Smash Bros. Melee, pa je se da čist casual igrati.

#43 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:28

Lej, iz tvojih ust v Božja ušesa al neki. Sem sicer skeptičen, ampak bi mi bilo noro, da se spet prime kaka orenk pretepačina pri nas, sploh če bi bili še kaki forumaši v giru :) Hamburger stick je vedno ready!

#44 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:33

Se strinjam da bi blo fino ja. Sam se mi zdi da je gaming community pri nas nasplošno mal v krizi. KSi, mn3 oba mal životarita kar se dejanskega skupinskega igranja iger tiče. Včasih smo mel FIFA, SFIV, Forza tekmovanja, zdej pa se mi zdi da je kak co-op še največ kar se zgodi. Sej možno da se motim in obstaja neka skrita underground scena na dober.si

Injustice 2 se kaj špila online?

#45 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 497 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 11:43

Oglej si sporočiloLjud, ob 26 junij 2017 - 11:33, rekši:

Sej možno da se motim in obstaja neka skrita underground scena na dober.si
:D :avadodo:

#46 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:04

Galko, ti si kaj probal Guilty Gear Xrd -REVELATOR- s stylish mode? :D

#47 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:07

IMO si rajši odrežem kurca :D

Od Arc systems sem nazadnje igral Blazblue

#48 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:13

A zarad stylish mode al ti na splošno Guilty Gear Xrd ne diši? :D

Pazi ta lol trailer:

RIDE THE FEVER! BE WITH THE MOVEMENT!

#49 Smrk

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 227 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:34

Stylish mode = mode za pickice

lol

#50 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:42

Still harder than Injustice 2 :D

#51 Smrk

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 227 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 19:43

No, ne mi zdej Netherrealms fighterjev mesat z Arksysom :D

#52 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 21:39

Oglej si sporočiloLjud, ob 26 junij 2017 - 19:13, rekši:

A zarad stylish mode al ti na splošno Guilty Gear Xrd ne diši?

Meni ni GG zares nikdar potegnil. Guilty Gear serija je bila tradicionalno ful močnejša na obali, kjer je bilo kr ene par zelo močnih igralcev in dva zares vrhunska, tko top level evropskega ranga (Kekken in Champion). Sej kle v Ljubljani si tud dobil soigralce, ampak si jih za kakšen SF ali Tekken mnogo lažje.

Kot drugo sem bil pa vedno ful gnil v vseh malo bolj naprednih tehnikah, ki jih moraš obvladati, če hočeš vsaj malo konkirirati resnim igralcem. Ajde sej chain komboti gredo, ni panike, problem nastane pri raznih jump installih, air dashih, jump cancelih, na dva frejma natančnih RCjih itd. Pa sploh še nismo pri obrambi. Špil zahteva bolan skill kar se inputa tiče, ki mu nisem nikdar dorasel - sploh pa ne med žarom borbe, ko moraš paziti na 100 drugih stvari.

In tistile homoerotični Stylish mode ti pri vsem tem pomaga manj kot nič :D

#53 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 27 junij 2017 - 09:01

Objavljena slika

EDIT: So spremenil v summer :D

#54 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 01 julij 2017 - 14:03

DBFZ prihaja na EVO 2017, tako da bomo takrat verjetno videli kaj več likov :D
https://smash.gg/tou...rz-tournaments/
14-15 julij

#55 kekken3

želvak brez oklepa

• hajduki
  • 26 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 09:50

Insider update time, good folks!

Oglej si sporočiloGalko, ob 26 junij 2017 - 11:14, rekši:

Pač v smeri, da bo imel folk čimbolj realna pričakovanja, kok se bo dalo igrico igrati :) Ker Arc Systems preprosto ne znajo narediti enostavne pretepačine. Nimajo tega v svojem DNK.
Ma znajo že oni tudi to. Persona je đabe v primerjavi z GG ali BB, pa vseeno ni joke igra in ima ful globine, in malo bolj SF-jevski feel, tako po mehanikah, kot celo po predstavitvi, ki je manj animejska od BB-ja. A igrati jo je DOOOSTI lažje od omenjenih dveh.

Oglej si sporočiloGalko, ob 26 junij 2017 - 11:14, rekši:

Ker izgleda res nenormalno lepo (tudi na tem tvojem zadnjemu screenu) in tudi proji, ki so ga igrali, ga ful ful hvalijo. Da ne bo potem ne-fajterski folk razočaran, ko se bo izkazalo, da je špil pošast glede zahtevanega vložka časa, preden gameplay vsaj kolikor toliko OK izgleda :D
Ma po moje je vedno bila bolj naša interpretacija, da nefajterskemu folku mora bolj dogajati ena igra kot druga, igrana na povsem shitty nivoju. Ker ko je človek čisto clueless, se zabava v biločemu. Mi, mislim, da na osnovi interne, bolj objektivne skale kompleksnosti, rečemo, da bolj preprosta igra jasno mora bolj dogajat slabim, ker so "bližje" proper zadevi. A to je po moje le skozi naše oči. Button masherjem je v vsemu dobro. Tekken je stokrat težji od Soul Caliburja in zato na papirju veliko manj priporočljiv, recimo, pa imaš super-noob grupe, ki prisegajo na enega ali na drugega. Ko folk ne zna nič, nič ne trpi, ker ni dober. Ker nima pojma, kaj to sploh pomeni. To je bolj problem "intermediate", preveč-poln-realnega-življenja-da-bi-doktoriral-s-tega-sranja klase, IMO.

Oglej si sporočiloGalko, ob 26 junij 2017 - 11:28, rekši:

Lej, iz tvojih ust v Božja ušesa al neki. Sem sicer skeptičen, ampak bi mi bilo noro, da se spet prime kaka orenk pretepačina pri nas, sploh če bi bili še kaki forumaši v giru :) Hamburger stick je vedno ready!
Guilty Gear Xrd Rev2 je zame najboljša pretepačina around hands down. Ok, z BB, ampak ta pa je res ostal le na primorski. A GG se še danes pri nas igra ful. Ne enako, kot nekoč. Ne na evropskem nivoju in ne s Champom. A za kogarkoli, ki nima točno takih ambicij, sploh ne slabše. No, obala je mrtva, odkar sem jo nehal babysittat, ampak v času, ko sem obiskoval plezalne dvorane prestolnice, sem se vedno ustavljal na kaki igri in je, skupaj s prisotnostjo Cpata, ki mu GG od nekdaj dogaja in pa Đunija, ki je penzioner, a še vedno z levo roko pometa s folkom, ki ni dober, Ljubljana postala kraj, kjer se najde tudi po 10 GG-željnih igralcev na kupu.

No, počasi so se prefiltrirali in ene neizbežno odplakne sol, a rezultat "eksperimenta" je, da sta izplavala dva "nova" igralca (Virus in Command.dos), ki sta z dovolj posvetitve in zanosa zgurala do točke, da mi dihata za vrat. Tako da so zdaj na tedenskih meetih dokaj redno štirje Guilty igralci, ki lahko odlomijo kogarkoli v Sloveniji, zraven pa še enkrat toliko kanonfutra različnih ne-sposobnosti. Pa preživeli primorci, največkrat 1muv in jaz, še vedno radi pridemo gor vsake toliko. Posebno, kadar je kaj posebnega najavljeno. Kak special guest itd. Nismo več evropa, ni več champa, ampak 6 več ali manj enakovredno dobrih igralcev in nekaj bolj ali manj vzpenjajoče solate je v resnici super številka.

Oglej si sporočiloLjud, ob 26 junij 2017 - 11:33, rekši:

Se strinjam da bi blo fino ja. Sam se mi zdi da je gaming community pri nas nasplošno mal v krizi. KSi, mn3 oba mal životarita kar se dejanskega skupinskega igranja iger tiče. Včasih smo mel FIFA, SFIV, Forza tekmovanja, zdej pa se mi zdi da je kak co-op še največ kar se zgodi. Sej možno da se motim in obstaja neka skrita underground scena na dober.si

Injustice 2 se kaj špila online?
V krizi je komunikacija. Forumi so bili odprta zadeva, kjer je vsakdo lahko prišel in si instantno odgriznil košček (offline) akcije, a jih je mamljivost instantne komunikacije fejsbuka in drugih messengerjev povozila. Mi imamo whatsapp grupo, ki pa nikoli ni omogočala ljudem od zunaj videti, koliko je kaj aktivno. Kar je napaka. Ki bi jo moral.. ahem, kustos scene rešiti. No, jaz žal to več nisem. Sem kvečjemu strokovni sodelavec. Pravega skrbnika ni več in je džungla. Akcija poteka na whatsapp kanalu, forum pa zgleda mrtev. No, GG je živ. Malo smo tudi Tekkena 7 nedavno zalaufali, ampak po moje se ne bo preveč prijel. Vseeno pa se da summonati Pečko, ki sta skupaj z dvema najbolj posvečenima lokalcema, ki že znata GG in SF, usput zleveluppala na dovolj dobro znanje, da lahko najedata tudi v temu.

Oglej si sporočiloGalko, ob 26 junij 2017 - 21:39, rekši:

Meni ni GG zares nikdar potegnil. Guilty Gear serija je bila tradicionalno ful močnejša na obali, kjer je bilo kr ene par zelo močnih igralcev in dva zares vrhunska, tko top level evropskega ranga (Kekken in Champion). Sej kle v Ljubljani si tud dobil soigralce, ampak si jih za kakšen SF ali Tekken mnogo lažje.

Kot drugo sem bil pa vedno ful gnil v vseh malo bolj naprednih tehnikah, ki jih moraš obvladati, če hočeš vsaj malo konkirirati resnim igralcem. Ajde sej chain komboti gredo, ni panike, problem nastane pri raznih jump installih, air dashih, jump cancelih, na dva frejma natančnih RCjih itd. Pa sploh še nismo pri obrambi. Špil zahteva bolan skill kar se inputa tiče, ki mu nisem nikdar dorasel - sploh pa ne med žarom borbe, ko moraš paziti na 100 drugih stvari.

In tistile homoerotični Stylish mode ti pri vsem tem pomaga manj kot nič :D
Glede obale/ljubljane zdaj, sem povedal zgoraj. Drugače pa je GG zdaj VELIKO lažji od 2D sprite časov. Veliko. In to na ravno pravšnjih mestih, da ga je veselje igrati. Ok, IAD je še vedno treba zmanualizirati, ampak 2-frejm modri FRC-ji so stvar preteklosti in YRC je fantastična zamenjava zanje. Odpira miljavžent oken za improvizacijo, hkrati pa je še povsem execution friendly. Saj je še vedno zahtevna igra, ampak veliko bolj v taktičnem smislu, kot z inputi. Res, v primerjavi s prej, je tosedaj igra za vse. Tisti prag 2-frejm FRC-ja, ali pa ne cancellaš in umreš kot pes, je bil nora zadeva. No, pravi zanesenjaki smo pogoltnili in šli dalje, samo danes bi jaz to skurcal in ne taknil. No, namesto, da so zdumb-downlai zadevo, so stvar na pameten način dali v roke tudi smrtnikom, hkrati pa še poglobili zadevo.

#56 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 10:31

Kaj pa se je zgodilo s Champom?

#57 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 10:35

Hudo, tnx za insight v sceno, Kekken!! :)

Nisem vedel, da si še v fajting špilih, super prebrat, da še kdaj kej zalaufaš. Sem se bal, da so te pohrustali MP shooterji :)

#58 kekken3

želvak brez oklepa

• hajduki
  • 26 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 10:44

Nič hujšega zares. Pač, on nikoli ni bil nek community guy. Ni da ni imel rad scene, ampak slednja je bila moja zadeva, medtem ko je njegova bilo še toliko bolj ownati vse, kar leze in gre. Scena, velika ali majhna, dobra ali slaba, zame vedno je, medtem ko je duš za pokositi njemu že zdavnaj zmanjkalo in je še dolgo bil okoli glede na to, koliko pod njegovim nivojem je bila velevečina. It harat po Evropi bi bil zanj edino nadaljevanje, v katerega pa jaz nisem silil, ker se mi je zdelo brezveze skušati ostati top evrope, če doma ne moreš niti treh matchupov lepo igrati. In tudi je brezveze v pretepačinah, kjer moraš na visokem nivoju enostoavno imeti žive offline izkušnje za vsak matchup. To, da se je v tem času e-sports e-moneyz in e-hype itak slepo vrtel le okoli Street Fighterja, pa nama je obema zelo olajšalo odločitev, da se ne siliva.

#59 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 497 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 10:52

Kekken3, car. Res carsko prebirat tvoje poste, čeprav s pretepačinami sploh nisem imel dosti stika. Se vidi, da si bil ti community guy, ker imaš tak pedagoški pristop k razlagi :P

#60 kekken3

želvak brez oklepa

• hajduki
  • 26 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 10:56

Galko:
ej, meni je noro kul, da še danes, ko je originalna banda najbolj resnih že orenk razdrobljena in se med tistimi, ki smo še tu, že kake desetič ponavlja cikel "deset folka pride, pet jih razume, trem se da kaj naučiti, en obrzda ego do te mere, da uspe doseči spodobnost", po Pretep.si forumu pa se kotali tista western trava, tu znajde folk, ki z leti insajderstva zadosti dobro ve vse, da so pretepaški threadi lepi za brati. In da jih ne iznakazi prefinjeno nepredvidljivi plevel. Sem spremljal tudi ta vaš fajt proti tistemu, kar je zame pomenil dobesedno spodkopavanje vsega, kar je kdaj nastalo in utegne ostati od nas. Ni bil lahek fajt. Hvala za to!

#61 Galko

Zvezdan!

• šerifi in depjutiji
  • 4 213 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 11:15

Ma dej tist je blo res tragikomično :rofl:

Ej jst drgač ful spremljam SF5 evente medtem ko serjem. Vem da se v SLO ful ni prijel, ma za gledat mi je vseeno zelo kul. Sploh ko gledaš, kako nova ZDA garda brutalno lomi SF3/SF4 japonske legende :D Pa še večina top playerjev / komentatorjev je zamorcev, kar takoj doda +6 na fun/random faktorju :D

Julija bo Evo :mafija:

#62 kekken3

želvak brez oklepa

• hajduki
  • 26 sporočil

Objavljeno 04 julij 2017 - 11:28

Chenier:
haha, ne uspem quoteat dovolj hitro. You're awesome!
Moja "pedagogika" se je s časom ful spremenila. Še par let nazaj sem delal 3-urne osebne tutoriale s katerimkoli zanesenjakom drugih iger, ki je nakazal zanimanje za pretepačino, le, da bi ga videl, kako po tednu natisnjenih skript, ki nič ne pomagajo brez dosti prakse, obupa in gre nazaj na udobje LoL-a, kjer, ko si res pwnan, tudi če globoko v sebi veš, da niso zares krivi teammejti, lahko vsaj izklopiš PC/zamenjaš špil za instantno blaženje opeklin. Nazadnje pa sem na največjem letnem zboru uletel v sobo, polno navdušencev in najprej na glas rekel "po enem letu ste vsi še čisto brezvezni.. začnite igrati prav, ali pa raje quittnite takoj". Nato enemu za drugim "ti si za en drek. Nauči se A, B in C, če ne nimaš šans" "ti že leto izgubljaš čas sebi in drugim, če se ne naučiš vsaj tega in onega", "ti si brezvezen, če ne delaš A in B. Raje quittni, če ne misliš..." in je kar naenkrat deset ljudi poprijelo za Guilty Gear, verjetno najkompleksnejšo igro, pa jih je v pol leta zdaj že kar nekaj kar dobrih. In ker so dobri v igri, ki zahteva takorekoč vse prvine in ima vse možne mehanike, mimogrede pickupajo nove pretepačine, četudi zgledajo čisto tuje, ala Tekken. Ko jih enkrat znamo, podati hladna, surova dejstva in pustiti statistiki, da opravi svoje, na teh nivojih očitno dela bolje od intenzivnega ujčkanja. Da ne govorimo, koliko lažje je zame. Jaz se medtem zasidram na svojo postajo in filam ego winning streak, pa naj so še bolj jezni/demotivirani/motivirani. Dela.

#63 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 00:23

Objavljena slika

Registration for the closed beta begins on July 26 for both Xbox One and PlayStation 4 players.

Beta bo mela 9 playable likov.

#64 MiLkeC

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 145 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 20:53

Še nikoli se nism prjaulau na Bete, kje se bo to dalo naredit? Baje, da zna zmanjkat mest? Budilka kdaj? :D

#65 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 21:50

Zaenkrat se še ne ve. Z mesti pa je različno. Kdaj jih zmanjka, kdaj je žreb, kdaj je (na pcju) odvisno od tega kak pc maš, kaj napišeš o sebi, kdaj je odvisno od tega ali prednaročiš itd.

#66 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 707 sporočil

Objavljeno 18 julij 2017 - 17:21

Zadnja 2 beta chraracterja sta potrjena. Krillin in Piccolo.
Objavljena slika

Objavljena slika

Scan iz revije:
http://i.imgur.com/bqbTZV9.jpg

Beta roster:
Goku
Gohan
Vegeta
Frieza
Perfect Cell
Buu
Trunks
Krillin
Piccolo

Navedek

Krillin's assist is when he dies your other characters get a powerup.

EDIT: link do galerije:
http://gematsu.com/2...-online-battles

#67 MiLkeC

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 145 sporočil

Objavljeno 18 julij 2017 - 19:58

Krillin always dies.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov