Skoči na vsebino

Jokerjev ragnarok

195 odgovorov na to temo

#161 tomazek

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 209 sporočil

Objavljeno 27 november 2017 - 22:37

Oglej si sporočiloTsunamii, ob 27 november 2017 - 09:13, rekši:

In takrat bo... ?

Jaz sem dal not... mogoče pa komu domena nebo interesantna in jo maš za par soldov.... ;)

#162 ejnit

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 291 sporočil

Objavljeno 28 november 2017 - 19:01

Ce se komu kolca po novi vsebini, je Febo spisal opis na gaming.si ☺
https://gaming.si/20...super-heroes-2/

#163 Black Raven

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 135 sporočil

Objavljeno 05 december 2017 - 14:34

Če me spomin ne vara vse skupaj se je začelo že malo prej, ko sem na zadnjih parih straneh revije Moj mikro, med drugim prečital Febotov opis za Push Over in One Step Beyond. Tam nekje sredi 90h sem potlej kupil 1. cifro in kmalu za tem postal naročnik farbovitega magazina. Vmes se še megleno spomnim neke epizode, ko so jokerjevci (nisem ziher zaj...) na čopovi gratis talali prve jokerjeve tlačenke oz zgoščenke or something... Za razliko od Megazina, Monitorja in drugih revij so bili Jokerjevi članki vedno zanimivi, izvirni in nesuhoparni. Tiste dni sem vedno prav čakal 15. v mesecu novo cifro sem ga dejansko prelistal od prve do zadnje strani. Kasneje pa vse manj…Po 3h letih naročništva sem imel nekoč sušo z penezi in sem skenslal naročnino, kljub temu da sem še vedno pa kupil kakšno cifro. Opise iger sem vedno našel na straneh tipa, (takrat še gamespot ign, eurogamer…), dasiravno se nikoli niso nikoli mogli kosati z Jokerjem po stilu, humorju, kvaliteti in privlačnosti.

Na papirnato izdajo tako nikoli nisem bil preveč navezan saj se mi zdi da v elektronski obliki, z naročnino seveda bi bilo vse dosti bolj priročno pregledno in seveda dostopno kjerkoli in kadarkoli. Ne pa, da bi moral (kjerkoli že berem) vlečt 10 kil revij da bi lahko prebral nek star članek.
Po 2004 pa se po določenem času itak odklenejo članki na jokerjevi strani. Revijo tako prebiram vse bolj selektivno, in skoraj nikoli ne preberem vsega. Npr Lego, super mario ipd otročarije so me nazadnje zanimale kot 5 letnika, oznanil skorajda ne berem. Mal spremembe nebi škodovalo.
Opise igrovja, preberem samo tistih par špilov ki bi mi znali bit zanimivi. Itak pa počakam vsaj par mesecev, da cena pade in da avtorji izdajo vsaj emm tretji popravek preden je sploh igralna in takrat preberem tudi opis. Prav tako me nikoli ni motilo, če kak vedež, uvodnjak ali opis preberem 3-4 mesece kasneje. Najbolj so mi bile pri srcu rubrike tipa železnina, testisi, vedež, kolmuni, anali… Recenzije hardwera in periferije z veseljem preberem takoj ko se članek odklene, pa kasneje še kdaj pred morebitnim nakupom. In ravno dostopa do zgoraj omenjenih člankov in mn3njalnika mi bo najbolj žal.
Vedno sem se spraševal zakaj (niso objavljeni stari članki in opisi do XX 90. cifre)ne morem prebirati starih opisov, recimo Quake I, Duke nukem itd. Izjave tipa "saj so dostopni so vsi članki od ne vem zdaj na pamet (rečmo 80. cifre dalje) so se mi vedno zdeli kot šodr v oči, saj se težko verjamem, da nebi bili nikjer shranjeni v elektronski obliki.

Pred propadom založnika sem revijo podprl preko paypala in kupil zadnjih par cifer delno v podporo reviji, delno pa iz nostalgije. Kaj več kot to ne morem naredit. Zdaj kot metuzalem ugotavljam da sem v vsaki od teh cifer prečital cele 3-4 članke z uvodnjakom vred… jebiga staram se.

Svaka čast JCT! Upam da Jokerju res rata povratek v velikem stilu,
sicer pa Življenje gre naprej, lepi spomini ostanejo!

To sporočilo je uredil Black Raven: 11 december 2017 - 19:57

#164 karlat

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 46 sporočil

Objavljeno 05 december 2017 - 19:37

Še mojih 20 8 vrstic podpore farbovitemu magazinu.

Joker sem začel brati leta 2002 in eden izmed prvih prebranih opisov, ki mi je vse do danes živo ostal v spominu, je bil Medal of Honor: Allied Assault. Zabavnik sem skoraj desetletje pretežno prebiral v knjižnici (cena je bila za moj dijaški oz. kasneje študentski žep kar visoka), sem pa v zadnjih letih, ko je cekina več, postal vaš redni kupec. Revija mi je bila skozi poldrugo desetletje vseskozi izjemna. Pester nabor vsebin, nadmočen slog in izjemni vedeži so pustili neizbrisen pečat. (Spletna) baza opisov mi je bila v pomoč pri prenekateri odločitvi za špil, pa naj je šlo za sandokanski dolpoteg ;) ali pravi nakup. Zato verjemite, da sem skorajda potočil solzo, ko sem izvedel, da je založba smrt storila in je vaša prihodnost negotova.Toda verjamem, da se za kakovostne vsebine vselej najde mesto in da nas je še vedno dovolj odjemalcev, ki smo za kakovost pripravljeni odšteti cekin. Upam, da vas vsakega 15. v mesecu berem (gledam / poslušam ... no, kakršenkoli format že bo) vsaj še naslednjih 15 let!

P.S: Verjetno sem eden redkih, ki je dobil bonus točke na dejtu, ko sem sedanji boljši polovici omenil, da sem redni čitavec Jokerja :D

#165 Alienware

tazajeban vesoljc

• vesoljci
  • 236 sporočil

Objavljeno 06 december 2017 - 10:21

Oglej si sporočiloBlack Raven, ob 05 december 2017 - 14:34, rekši:

Npr Lego, super mario ipd otročarije so me nazadnje zanimale kot 5 letnika, oznanil skorajda ne berem.

Objavljena slika

#166 Arey

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 196 sporočil

Objavljeno 07 december 2017 - 13:10

Nisem naročen na Jokerja, kupoval sem ga zelo redko. Zato sem šele danes prebral zadnji uvodnjak, in moram rečt da se me je, kljub temu da nisem vestni bralec, kar dotaknilo. Upam da joker res zaresno ne umre. Če ne drugega, imam nanj res super spomine iz časov ko sem ga še redno bral.

#167 ChAiN

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• vesoljci
  • 1 277 sporočil

Objavljeno 08 december 2017 - 13:30

jst mam še kr nekje shranjen govor na quattrovem pogrebu. sicer tok v slabem stanju, da je Arey rekel da ne more nč poštimat da bi se bolj slišal

prva številka k sem jo imel v rokah je imela rešitve za X-wing. od takrat naprej skoraj redni bralec.

hvala creamteamu za vsa ta leta res proper revije :avadodo:

#168 medulla oblongata

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 12 sporočil

Objavljeno 08 december 2017 - 13:34

Bi lahko objavil transkripcijo tega govora?

#169 Istvan

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 97 sporočil

Objavljeno 08 december 2017 - 14:51

A je kaj novega na področju stečaja Alpress-a? Se karkoli premika? Počasi bo 15 december in jaz bi imel Jokerja v nabiralniku.

#170 sadhu sequencer

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 502 sporočil

Objavljeno 08 december 2017 - 17:34

Oglej si sporočiloAlienware, ob 06 december 2017 - 10:21, rekši:

Objavljena slika

Sorry prijatu, z lego kockami sem se nazadnje igral v 1. razredu OŠ, Super Mario Land sem končal nekje okoli 1995, včasih malo zalaufam ob kofetu kak Super Mario Bros da preskočim ali pohodim par tistih kurcoglavov ali kaj že so, poberem cirka 60 žetonov in to je to. Otročarija.

#171 User

• svinjski pastirji
  • 66 sporočil

Objavljeno 09 december 2017 - 11:45

Oglej si sporočilosadhu sequencer, ob 08 december 2017 - 17:34, rekši:

Sorry prijatu, z lego kockami sem se nazadnje igral v 1. razredu OŠ, Super Mario Land sem končal nekje okoli 1995, včasih malo zalaufam ob kofetu kak Super Mario Bros da preskočim ali pohodim par tistih kurcoglavov ali kaj že so, poberem cirka 60 žetonov in to je to. Otročarija.

Objavljena slika

To sporočilo je uredil User: 09 december 2017 - 11:46

#172 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 502 sporočil

Objavljeno 09 december 2017 - 11:58

V bistvu zares ne vem zakaj bi lagal. Game Boya sem si kupil nekje 1993/1994 zraven z igro Battletoads In Ragnarok's World, vse skupaj preko kataloga DZS, ki je takrat prodajal vse živo od Nintenda. Okrog 15.000 SIT sem dal za vse skupaj. Super Mario Land pa mi je posodil sosed. Laganje, really dude slap yourself.

#173 User

• svinjski pastirji
  • 66 sporočil

Objavljeno 09 december 2017 - 12:13

Oglej si sporočilosadhu sequencer, ob 09 december 2017 - 11:58, rekši:

V bistvu zares ne vem zakaj bi lagal. Game Boya sem si kupil nekje 1993/1994 zraven z igro Battletoads In Ragnarok's World, vse skupaj preko kataloga DZS, ki je takrat prodajal vse živo od Nintenda. Okrog 15.000 SIT sem dal za vse skupaj. Super Mario Land pa mi je posodil sosed. Laganje, really dude slap yourself.

To sporočilo je uredil User: 09 december 2017 - 12:18

#174 The Rover

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 566 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 03:44

Oglej si sporočilosadhu sequencer, ob 08 december 2017 - 17:34, rekši:

nehaj delat budalo iz sebe marioti so top zasnovane igre in joker ga je kot resna revija ustrezno pokrival

legice pa najbrž nekoga zanimajo toliko kot tebe avtočki tak da PLS saddhu

pls

#175 Undead

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 431 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 08:11

Kupoval sem revijo do 27. cifre, nato bil naročnik do 200, nato se zaradi manjka penezev od naročil. Spremljal pa redno tukaj debate in članke na strani joker.si. Hja časi se spreminjajo. Zapustil nas je tudi Quattro, ena od gonilnih sil in res faca. Spomnim se dogodkov in lan partyev, še tistih iz Idrje, ko smo nabijali kvako v Gostilni Kos, pa do need for speedov ter fife in sestavljali lego kocke v koloseju, Febo je talal karte za premiere filmov itd... To so bli časi, ko smo se vsi tako fajn družili. Res škoda. :) Sneti, Febo upam, da se še kaj vidimo.

#176 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 502 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 10:15

Oglej si sporočiloThe Rover, ob 12 december 2017 - 03:44, rekši:

nehaj delat budalo iz sebe marioti so top zasnovane igre in joker ga je kot resna revija ustrezno pokrival

pls

Saj zato ker je Super Mario top zasnovana platforma, ga poženem ob kofetu preko emulatorjev za NES in SNES za par minut. Ni pa to, da bi vsakemu Nintendovemu prdcu moral namenjati po 2 strani ali več v reviji. Kao neko metaforično sporočilo za "Ali si bo Nintendo le opomogel? Kaj to pomeni iz strani Nintenda? Aha, glejte, Nintendo nekaj miga!". Ne bodo si pri Malem N opomogli, ker so budale. In ne morem 2 strani brati o imbecilih, ki jim ni jasno, zakaj sta MS in Sony kolovodji vsega in ne oni.

Primerjava z avti in lego kockami ni na mestu, ker Lego je dosti bolje zastopan v reviji in po mojem mnenju pretirano. Pa malo poglej koliko je dirkačin in koliko lego iger.

#177 Smrk

analizira banalne analogije kanalov.

• šerifi in depjutiji
  • 2 401 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 11:46

Oglej si sporočiloThe Rover, ob 12 december 2017 - 03:44, rekši:

pls

razumem, da User ne ve, da gre za dolgoletnega retardiranega trolla, ampak od tebe sem pa pričakoval več kot resno odgovarjanje sadhu "štajerskemu troll spačku" sequencerju

#178 The Rover

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 566 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 13:06

sva prijatelja in ti ga ne razumeš tako kot jaz

#179 Smrk

analizira banalne analogije kanalov.

• šerifi in depjutiji
  • 2 401 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 13:49

Vidiš, na to pa res nisem pomislil :blush:

#180 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 502 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 15:08

Če je nekdo butthurt zaradi tega, ker drugi imajo drugačno mnenje in ga argumentirajo, potem to vsekakor ne pomeni da se kredibilnost lahko dosega s tolažbo "on je troll". To je tak ono, ko Violeti Tomič zmanjka protiargumentov in obsodi nasprotno stran rasizma, ko pa bi mogoče dejansko lahko povedala kaj je narobe. Po mojem kredibilnost v takem primeru pade.

Enako pričakujem, da nintendaši najdejo argumente zakaj sta Zelda in Super Mario po njihovem pomembnejša od Forze, Gran Turisma, iRacinga in RaceRooma.

#181 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 424 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 16:47

Sadhu, po mojem tole ni prispevek o tvojem mnenju, kaj so 'otročarije'. Za večino neposvečenih se je Joker itak sceloma bavil z 'otročarijami'. Pa temu ni tako, ka-li?

Počekirajte moj zadnjednevni projekt. Kaj komentirajte in donirajte (v prvi vrsti, da vidim, če sistem deluje, se razume). Danka. Ako se interes pokaže, furam dalje. Slej ko prej s forumom.

#182 Fly

bi rad na gnoj.

• rumeni jaki
  • 125 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 19:55

Oglej si sporočiloLordFebo, ob 12 december 2017 - 16:47, rekši:

Sadhu, po mojem tole ni prispevek o tvojem mnenju, kaj so 'otročarije'. Za večino neposvečenih se je Joker itak sceloma bavil z 'otročarijami'. Pa temu ni tako, ka-li?

Počekirajte moj zadnjednevni projekt. Kaj komentirajte in donirajte (v prvi vrsti, da vidim, če sistem deluje, se razume). Danka. Ako se interes pokaže, furam dalje. Slej ko prej s forumom.
Zakon. SW opisa zaradi morebitnih spoilerjev nisem bral, sem pa vrgel uč na par drugih člankov. Ker sem eden redkežev, ki mu je branje na ekranu bolj ljubo od listanja paprija, vsekakor podpiram nadaljnje virtualno ustvarjanje.

Edino, kar me je zmotilo je gumb za donacije, ki je IMO preveč besedno zakamufliran, da bi ga našel povprečnež, ki ni vajen jokerjevske besede.

#183 Istvan

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 97 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 20:04

Zanimivo. Vsekakor je interes, sploh če je to platforma, ki bo (začasno?) nadomeščala, kar nam je dostavljal Joker vsak mesec.

#184 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 8 017 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 20:53

Font poveča črko 'č', kar je meni precej grdo

#185 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 502 sporočil

Objavljeno 12 december 2017 - 23:46

Možno, da ni font, ampak font nima 'č' v repertoarju pa zato Febo kompenzira s č-jem iz drugega fonta. Mene ne moti.

Drugače dobro napisano. Sam recimo med gledanjem E8 sem zaznal podobnosti z E4, ampak da je stvar toliko površna, če se pogleda iz bolj oddaljene perspektive, pa nisem uspel zaznati. Precejšnja reciklaža.

#186 amnesia

polbogec

• vesoljci
  • 10 373 sporočil

Objavljeno 13 december 2017 - 01:26

Oglej si sporočilosadhu sequencer, ob 12 december 2017 - 23:46, rekši:

Možno, da ni font, ampak font nima 'č' v repertoarju pa zato Febo kompenzira s č-jem iz drugega fonta. Mene ne moti.

lol

#187 AU9R39

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 19 sporočil

Objavljeno 13 december 2017 - 20:48

Kaj pa Sneti? Dobro bi bilo, da še njega povabiš zraven.
Glede formata pa bi predlagal, da zadevo zapakiraš v mesečne "publikacije", zna biti bolj smiselno glede plačila.

#188 Chenier

• prostozidarji
  • 8 017 sporočil

Objavljeno 14 december 2017 - 09:44

Pustite Snetija, da kaj novega razvije. Ne tako pritiskat, clovek ima ogromno potenciala. Ne si zelet, da je dozivljenjsko pripet na Jokerja :).

#189 Zamorc

jebe ježevca.

• prostozidarji
  • 350 sporočil

Objavljeno 14 december 2017 - 12:36

Ok ;-)

#190 Aerion

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 349 sporočil

Objavljeno včeraj, 01:01

Oglej si sporočiloChenier, ob 14 december 2017 - 09:44, rekši:

Pustite Snetija, da kaj novega razvije. Ne tako pritiskat, clovek ima ogromno potenciala. Ne si zelet, da je dozivljenjsko pripet na Jokerja :).
Da. Bolje, da piše za revijo Stop.

(feelsbadman)

#191 Chenier

• prostozidarji
  • 8 017 sporočil

Objavljeno včeraj, 10:53

Oglej si sporočiloAerion, ob 15 december 2017 - 01:01, rekši:

Da. Bolje, da piše za revijo Stop.

(feelsbadman)
Ker je pisanje za revije vse, kar človek lahko počne, a ne :D

Pač glede na eno izmed njegovih zadnjih kolumn, kjer je pisal, da je rahlo pregorel, se mi zdi, da si mogoče želi drugačnega projekta. Morda se želi bolj strokovno investirat v igre, napisat kako monografijo, morda se hoče preizkusit v pisanju leposlovja ...

#192 kmjr

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• komunisti
  • 936 sporočil

Objavljeno včeraj, 11:39

Morda sem napak razumel debato na tej strani, a sam na Javki nisem našel gumba za donacije - iz napisanega pa sem sklepal, da bi ga lahko našel.

#193 Patrick thePope

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 674 sporočil

Objavljeno včeraj, 11:42

Klikni na darovi besedi.

#194 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 032 sporočil

Objavljeno včeraj, 12:35

Kje je decemberska številka?

#195 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 817 sporočil

Objavljeno včeraj, 14:49

Oglej si sporočiloChenier, ob 15 december 2017 - 10:53, rekši:

Ker je pisanje za revije vse, kar človek lahko počne, a ne :D

Pač glede na eno izmed njegovih zadnjih kolumn, kjer je pisal, da je rahlo pregorel, se mi zdi, da si mogoče želi drugačnega projekta. Morda se želi bolj strokovno investirat v igre, napisat kako monografijo, morda se hoče preizkusit v pisanju leposlovja ...

Človek lahko pregori tudi zaradi slabih pogojev in odnosov v službi. Jaz upam, da se Sneti in Febo vrneta z neko drugo, po zasnovi enako, revijo, z neko drugo založbo.

Pizda, kar ne morm verjet, da danes v nabiralniku ne bo nove cifre.

#196 Byro

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno včeraj, 19:06

Se je Sneti sploh kaj oglasil po ragnaroku, je sploh še živ?

2 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov