Skoči na vsebino

Blade Runner 2049

Denis Villeneuve Ryan Gosling

104 odgovorov na to temo

#81 Jin

pozna Teofika iz Fužin!

• rumeni jaki
  • 1 939 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2017 - 09:02

Ma, tole ni niti približno blizu originalu. Saj ne, da je bilo kaj takšnega realno pričakovati, ampak ... Glede na potencial univerzuma sem kljub temu, da film vsekakor ni slab, kar razočaran. Villeneuve se ponovno izkaže kot vizualno dober, a za popenit dolgočasen filmar. Minutaža je odločno preobsežna in to zelo škodi celoti. Pa ta Leto je tako precenjen igralec, v zadnjem času se kar naprej govori o njegovih bizarnih pripravah in oh in sploh, potem pa dobiš tole. Me prav zanima, koliko časa se bo še lahko šlepal s tistim oskarjem, ki bi ga tako ali tako moral prejeti Fassbender. :P

Skratka, sem imel podoben vtis kot večina tule. Vizualno spektakularno, zanimive neralizirane ideje in precej povprečen storytelling. Kje so zapomnljivi performansi? Prizori, ob katerih bi najraje previl nazaj? Filmski jezik, ki ne bi zgolj nizal idej in lepih kadrov, ampak posredoval emocije, spodbujal k razmišljanju?

#82 Spykee

končno ve, kaj bi sam s sabo.

• hajduki
  • 1 567 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2017 - 10:11

Oglej si sporočiloFarah, ob 06 oktober 2017 - 08:31, rekši:

rabm nekje zventilirat, ampak če bi bil eno uro krajši bi mogoče bil dober film.
ne razumem ljudi, meni osebno recimo so vsi liki tako brezvezni da mi je na polno vseeno če jih po petih minutah filma ne bi blo več, da ne bi o zgodbi.
če bi želela gledat stunning visuals pa bi lahko eno uro strmela v screenshot.
soundtrack - pomoje če bi zamenjal s soundtrackom od dunkirka ne bi noben opazu.

vidm zakaj bo kritikom všeč, zakaj bojo ljudje iskali neverjetne globje pomene ipd. in bojo vsi nahypani. ampak dejstvo je, da zadnje čase so začel snemat ful vizualnih filmov, kjer so sami počasni kadri ipd.zard kadrov samih in v bistvu bi lahko mel kot eno vizualijo v ozadju pa bi blo ok.
tud če v celem filmu ne bi spregovoril pet stavkov bi mel isti 'pomen'.

mogoče bi mogla še enkrat gledat, ampak ni niti blizu originalu in lahko bi nehal snemat nadaljevanja filmov, ki jih ne potrebujejo.
jst + ti = kdaj?

#83 galimx

jebe ježevca.

• vesoljci
  • 401 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2017 - 22:41

meni je pa bil bolj zanimiv kot original
pa tudi cinematography in sound design dosti boljši kot original

Če mi je bil original 7/10, potem mi je ta 8/10

#84 Avion

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 757 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2017 - 23:44

Meni je bil film naravnost odličen, verjetno eden izmed boljših sci-fi filmov, ki sem jih kadarkoli videl.

Gledali smo ga danes v IMAX kinu v Zagrebu in meni je celotna zadeva bila res osupljiva izkušnja. Res se ne spomnim, kdaj bi me neka stvar tako navdušila, pa pred samim ogledom filma nisem bil noro nahypan. Pač pogledal sem en trailer (in potem predfilme) in vedel sem, da ga hočem videti v kinu. Ampak to, kar sem dobil, je bilo pa next level.

Vizualno je film genialen. Prikaz te distopične, mračne, opustošene prihodnosti mi je bil vrhunski. Kadri so bili naravnost čudoviti, sploh na ogromnem zaslonu, kjer si res lahko samo nemo strmel. Mimogrede, ne spomnim se, kdaj sem bil nazadnje v skorajda čisto polni dvorani in da so vsi v tišini uživali v filmu.

Čeprav je bil film dolg skoraj tri ure, mi je to minilo v hipu. Razumem, da bi komu dolge, skorajda razvlečene scene lahko bile moreče, ampak meni je bilo super videti ... Pač ja, videti. Skozi te počasne prizore si dejansko lahko videl, kaj so ustvarili, lahko si videl vsako malenkost tega sveta, ki se je pojavil pred tabo na ekranu. Če bi iz tega delali nekakšen tipičen modern day blockbuster, bi takoj lahko vse izpadlo kičasto, tukaj pa si res lahko videl, kaj vse se dogaja na zaslonu.

Najboljše od vsega, film mi je v svoji minimalistični izvedbi bil napet v božju mater. Ves čas sem imel občutek, da se nekaj dogaja, tako da se ne morem strinjati, da je bil slab storytelling. Zgodbo so super nadaljevali, dialogi so premišljeni in niso odvečni in čeprav film deluje, kot da mu manjka filozofija prvega filma, moram reči, da sem celo vožnjo nazaj iz Zagreba razmišljal o določenih vprašanjih, ki se porajajo v filmu.

Ford, Leto in Gosling so bili super, tudi ostali igralci so res pričarali neverjetno vzdušje in nekajkrat sem prav v napetosti gledal, kako se bo neka scena razpletla. Ja, nekdo bo rekel, da mu manjka prizor, kot je Hauerjev improviziran monolog, ampak ravno to je bilo super: film se ni šlepal na staro slavo in ni recikliral že videnih for. Za to imamo prvi del. Drugi je hotel biti nadaljevanje, vredno svojega imena, in to mu je tudi uspelo.

Skratka, tako, kot je zapisal uporabnik nad menoj, je tudi meni nadaljevanje dejansko boljše od originala.

#85 flipflop

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 867 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2017 - 11:13

:kind of spoiler alert:

meni je nadaljevanje bolj všečno kot original. upoštevajoč tudi, da je šele finalcut, po splošnem dojemanju, zadel žebljico na glavico. kar predstavljajmo si, da damo kateremu koli filmu s potencialom, 20 let časa za; izboljšave, prikaz vsebinskih detajlov in konec koncev dojemanje glavnega lika. imo nekaj kar ni nezanemarljiv faktor, pri interpretaciji širše slike.

kinematografija je v nasledniku že zaradi tehničnega napredka na čisto drugem nivoju in moram reči, da so mi počasni kadri in raztegnjenost filma blazno dogajali. ta občutek, da se filmu nikamor ne mudi, me je pozitivno prepričal.

original prednjači v prikazu mesta, ki ustvarja; z detajli nasičen, utesnjen, umazan, umeten, futurističen občutek ki prežema celotno atmosfero filma in te hočeš nočeš ujame v svoj kalup ter te v njem drži od začetka do konca. medtem ko naslednik tega občutka ne ustvari tako intenzivno, preprosto zaradi dejstva, da se dogaja na precej širšem območju; od utesnjenih urbanih območij, prostranstev obdanih z nič, mestnih robov z morjem, ruševin starega LA - smetišča, do zapuščenih praznih ulic mesta prikazanega v zaključku filma. gre za trade-off v razmerju do originala, ki se posplošeno dogaja na omejeni lokaciji ulica-stanovanje, zato tega nasledniku ne bi jemal v zamero.

glede zgodbe me je original pustil nekoliko praznega (gledal sem ga 3x) - nikdar nisem začutil prave globine v zgodbi, kot da mu manjka pika na i in dodatnih 30min. v tem oziru naslednik v primerjavi z originalom deluje kot prizorišče sestavljeno iz več zgodb, esenco pa na zame privlačen način jemlje iz izvirnika in se hkrati namesto zgolj s starim konstruktom replikantov, jasno poigrava z vzporednico v medsebojnih odnosih - hologramska projekcija idealnega partnerja. strinjam se, da ima izvirnik več dialogov, ki delujejo v intimnejši sferi (s čimer se nikakor ne nanašam zgolj na rachael), ne bi pa rekel, da je nadaljevanje brez zapomljivih dialogov in monologov kot tudi ponovljivih scen, daleč od tega.

#86 SpaWn

ne ve, kam bi sam s sabo.

• rumeni jaki
  • 588 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2017 - 11:40

Ne bom dolgovezil, film je odličen, na nivoju predhodnika (final cut), če ne celo boljši.

#87 Assembly75

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 733 sporočil

Objavljeno 08 oktober 2017 - 15:34

#88 Deadguy

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• mn3njalničarji
  • 327 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 06:17

Priporočam ogled, za moje pojme obvezno v kinu.

#89 amnesia

polbogec

• vesoljci
  • 10 319 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 06:57

#90 kid666

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 230 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 13:09

upam da villeneuve res dobi dune reboot

čeprav je precej kisla da je film že proglašen za flop

#91 Lepi Šime

dreksolata

• govnači
  • 271 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 21:08

Predlagam, da greste gledat brez kakršnihkoli pričakovanj in boste navdušeni.

Sicer pa kar se samega zvoka tiče je v filmu skoraj tako dober kot njegov predhodnik. Zimmer ima smisel, ampak ga Vangelis še vedno gladko naščije

#92 Kinetic

si mota joint.

• rumeni jaki
  • 297 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 00:58

Oglej si sporočiloLepi Šime, ob 11 oktober 2017 - 21:08, rekši:

Predlagam, da greste gledat brez kakršnihkoli pričakovanj in boste navdušeni.

Evo to.

Men je bil film lep.
Ok.
Je neka zgodba, stvari so povezane, skos sem mel 80s filing, definitivno mi ni film bil predolg.
Sploh po vseh trailerjih pred filmom (faking 20 minut, na konc pa reklama za eto... resno?), ko je sama neka hardcore akcija pa beden nepotreben cgi in ne morš niti slediti vsemu ko je vsega preveč.
V temu filmu se mi je zdelo vsega ravno prav. Ne preveč, ne premalo.
Všeč mi je počasen tempo.
Uglavnem dogajalo mi je.
Všeč so mi bili detajli, razne podrobnosti, so si vzel čas.
Zato mi je tudi logično da bo film flop, bo pa ziher kakšnega tehničnega oskarja pobral.

#93 Henrik

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 801 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 22:41

Sem pogledal film v Koloshitu pa lahok rečem da je bil meni film všečen, kvaliteta slike iz kolosejevega projektorja pa ... no comment.

Prav nerviralo me je, da ni bila bolj ostra, bom pa film 1x spet pogledal, ko pride blu-ray, da bom veliko bolj použil detajle in vse te podrobnosti s čimbolj ostro in razločno sliko.

#94 Overshot

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 233 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2017 - 10:13

Folk res se vedno hodi v kolosej al kaj? V tavelkih dveh dvoranah ze vec kot 5 let ne delajo zvocniki.

#95 Internetni Bojevnik

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 15 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2017 - 17:59

Ali mi priporočate ogled originala pred ogledom tega filma?

#96 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 461 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2017 - 18:37

@Internetni Bojevnik: da, če z originalom misliš prvega Blade Runnerja (najbolj priporočljiva je Final Cut verzija iz 2007). Pred tem pa mogoče še branje knjige in morebiti celo ogled čisto prve verzije filma.
Razen če samo trollaš, potem je itak vseeno. :)

#97 Avion

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 757 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 14:14

Poglej, ampak sem dobil občutek, da BR 2049 deluje tudi kot stand alone film.

#98 Spykee

• hajduki
  • 1 567 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 16:18

Men je blo pa tempiranje pošatno bedno. enica je skor z vsako sceno spodbujala razmišljanje in ker je vsaka scena mela namen, se v njih ni konstantno zavlačevalo. v 2049 je vsak dialog nepotrebno razvlečen, po možnosti kriptičen, abstrakten, da o samih scenah ne govorim. v enici je bla tista ena akcijska scena sredstvo vzdževanja pozornosti in podajanje zgodbe, poleg tega pa je z izborom glasbe, slow-mo posnetkom in glaževinami opozarjal na jedro tematike filma.

v 2049 je par kratkih akcijskih scen, za katere bi prej reku, da služijo zbujanju in spucavanju prahu s subwooferjev. v celoti mogoče film res sporoča neki globjega (meni je to sicer ušlo), posamezni prizori pa vsekakor ne--niti približno kot pri enki, kjer je vsak dialog bil slasten kot v 2049 dialog med indiano jonesom pa tistim slepcem iz 30s from Mars. sploh se nisem mogu znebit občutka, kot da gledam nek CGI tech demo. še beseda o razvlečenosti: tisti dvoboj med Driverjem in Fordom, kjer zvok na vsake tolk vseka (kao glitchy tehnologija zjebana) je glede na tempo film izjemno motila. iskreno povedano, me je BUDILA, in to nagravžno. folk je med filmom kar odhajal, jst sm se ustalil na kompromis, da je to povečini pač film počasnega sprehajanja in tišine (tam, ko glavna vloga išče Forda--ta prizor se mi je vleku še skor bolj kot cel film. je pa fino, da so jo vključil v trailer, ker gre v osnovi za celoten film, kar se občutka tiče), potem pa nepredvidlijo ven pokajo odseki Elvisa na glasnosti 11, majkemi.

vsakič, ko gledam enko, mi je bolj všeč, ker vidim razne simbolike (Ridley je očitno na hard veren; skovan, kovinski žebel iz trama skozi sredino roke na konu filma :hohoho:), ki so mi kot mlajšemu gledalcu ušle, tko da mogoče bo z dvojko podobno, ampak po prvem ogledu sem bil šokiran, do kakšne mere je substanco zamenjala oblika pr tko kultnem naslovu.

pa mogoče še za omembo, ker se mi zdi kr precej pomenljiv podatek: v enici, če se ne motim, vidimo en par (sočnih) joškic. pač, naravna stvar in blo bi totalno neprimerno, da bi se tako resen film izmiku prikazovanju ženskega telesa--to je pristojnost hollywoodove dvoličnosti, ki pa v 2049 useka močno: vse ženske so močno seksualizirane. vsaj 4 želijo z glavnim igralcem seksat, količina golote (jošk) pa se je vsaj potrojila.

po-lom

bom pogledu vsaj še enkrat

P.S.: po mojem, lahko mirno gledate ta film brez poznavanja tematike enke. mislm, da to govori samo zase

#99 amnesia

polbogec

• vesoljci
  • 10 319 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 17:15

#100 Spykee

• hajduki
  • 1 567 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 17:32

evo, mislm da sm se spomnu idelne enovrstičnice/ opisa tega filma. primte se za šank

dora, če bereš to: pejva kdaj v kino al pa kj.

sledi enovrstičnica:

v enici gledaš zgodbo skozi karakterje, ki te spodbujajo k razmišljanju, v dvojici pa gledaš karakterje, ki razmišjajo.

oooopaaaaaaaaa

#101 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 461 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 19:25

@Spykee: joškice v original Blade Runnerju so verjetno tudi /delna/ posledica knjižne predloge. Zdaj, koliko ima pa tanovi film veze s knjigo (ki je bila že prvencu zgolj mičkena osnovica za scenarij). pa nimam pojma. :)

#102 Spykee

• hajduki
  • 1 567 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 20:27

ma sej golota me ne moti, če je smiselna. zdej se bo nekdo oglasu "ampak sej scenarist oziroma scenarij uvede sceno z joškami in jo tko na nek način osmisli", ampak mi ga bomo ignoriral, ker vemo, da je lahko golota tud, sploh dandanes, sredstvo sporočevanja gledalcu "spoštujem te kot racionalno osebo", ki je že vidla joške in ki se jih ne bi smel nihče sramovat, ker so pač čist človeške. ampak tle se pa tud konča, ker kar je prikazano v 2049 je fiksacija na joške. je kdo štel, nad kolkimi pari smo se naslajal? in, na primer, ogromen hologramski pano v čast prostituciji je zgor brez. že z barvami, spodnjim perilom in gestikulacijo (ne vem še čist pomena te besede; vsi se še učimo, kva je) sporoča, da gre za prostitutko. valjda nas Denuvo al kaj je ta režiser niti tolk ne spoštuje, da nam mora pano ponudit joške, da nam vbije to idejo v glavo. no, ali pa služi kakem drugem namenu to, ampak to je še slabše.

sploh pa kot sm že reku, dejansko če dele na hitr probam preštet: ta glavni igralc (kuko mu je sploh ime, no? en uč ma dobesedno nižje od druzga, to vem) ima priliko seksat s svojo futuristično Siri, s prostitutko, ki ji posodi telo, s svojo šefico... v filmu pa je mislm da samo še en ženski lik, katera pa je očitno sex suženj glavnemu zlobcu (imenoval jo je "luv"). in kaj mi je s to obsedenostjo s seksom? tega jst ne pričakujem v filmu, ki jemlje sebe in občinstvo resno. res je, fukamo več al manj vsi, ampak obremenjevat s tem bi blo isto kot bi se odrasel človek obremenjeval s cingljanjem ključev--ni to nikakršna podlaga za spopadanje z abstraktnimi temami o življenju in umetni inteligenci

edit: pa random hologrami japonk na kotalkah, ki z ritjo pomahajo itd. in pazljiv gledalec bi ugovarju "ampak Spykee, sej je sredica celga filema razmnoževanje, tokrat replikantov, zato tolk spolnosti in simbolike", ma je precej velka vrzel med načini prikaza tega (od tega, ko slepec štihne replikantko v maternico (očitno nam take grotesknosti pr GoT niso zadostovale; kje je zdj skupnost mamic proti GTA?) prek mrtvega drevesa, do vzklitja rože ipd.) do jošk in riti na vsakem koraku. ali ne? če ne, te, dragi bralec, sovražm

#103 Avion

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 757 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:15

Meni se je golota zdela smiselna, ker je prikazovala totalen propad družbe. Distopična prihodnost, kjer medčloveških odnosov sploh ni več, povsod vsi hočejo samo zadovoljiti svoje prvinske potrebe, a na koncu imajo kaj, odnose s hologrami ... "Pretirana" golota je bila primerna za prikaz te morbidne distopije, imo.

#104 Spykee

• hajduki
  • 1 567 sporočil

Objavljeno včeraj, 13:27

cjoooo, kok si me pa dele na vrtljaje spravu

#105 Avion

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 757 sporočil

Objavljeno včeraj, 14:02

Objavljena slika