Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

357 odgovorov na to temo

#321 BlueSan

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 26 december 2017 - 13:34

Po Božični update:

- 7 Wonders Duel
- 7 Wonders
- Android Netrunner
- Andromeda
- Bang: Dice Game
- Battle Line
- Blood Rage
- Blokus
- Captain Sonar
- Citadels
- Codenames (Slovenska izdaja)
- Codenames (Pictures)
- Coloretto
- Cosmic Encounter
- Dixit
- Dominion
- Evolution: Climate
- Falling Sky
- Fake Artist goes to New York
- Formula D
- Game of Thrones 2nd edition
- Gloom
- GO
- Hanamikoji
- Hive
- Incan Gold
- Jungle Speed
- Magic Maze
- Mission Red planet
- Mysterium
- Nimmt 6
- Pandemic
- Pandemic Legacy: Season 1
- Photosynthesis
- Robinson Crusoe
- Roll for the Galaxy
- Shadows over Camelot
- Sheriff of Nottingham
- Skull
- Star Wars: Rebellion
- Summoner Wars + Shit load of dodatkov
- Summoner Wars (Alliances)
- Talisman
- Ticket to ride Europe
- Twilight Imperium 3rd edition
- Two Rooms and a Boom
- Viticulture Essential Edition + Tuscany Essential Edition
- Winter Tales
- Zombie Dice

+ Naročen 7th Continent ko seveda pride naslednje leto

Zdej pa prvo pred Novim letom bom še nekaj verjetno dodal, potem pa že narejen seznam za po novem letu in pa sem se odločil, da v novem letu 2018 definitivno povečam število večerov namenjenih za Board game. :)

Za Božič pa je bilo res lepo vidt, kako družabne igre spravjo družino oz. ljudi skupaj.

1. Smo igrali Fake Artist goes to New York - 2 igri
- 7 igralcev (Punca, brt, sestra, oče, mama, babi in jaz)

2. Potem smo v enaki zasedbi odigrali Incan Gold

3. Kasneje v večeru nas je 6 igralo Skull
- (ista zasedba kot zgoraj minus babi)

4. In za konec večera nas je 5 igralo 4 igre Coloretta
- (jst, brat, sestra, mama, oče)

In potem še zjutraj 2 igri Coloretta - 3 igralci.

Skratka bilo je res mega :P

#322 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 834 sporočil

Objavljeno 31 december 2017 - 16:45

Objavljena slika

Pa veliko dobrih iger v naslednjem letu vsem!

#323 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 210 sporočil

Objavljeno 04 januar 2018 - 14:07

Ofak kok je game od thrones huda igra. Res postaneš živčen vmes :D edino, kar mi ni tolk všeč je to, da je samo en način kako pridt do zmage - pri 7wonders recimo maš en kup možnosti za victory points in si potem svojo strategijo izoblikujes.

Colt express imam tud js, luštna in zabavna igrca za mimogrede. Pred kratkim sem dobila še igro Bloody Inn, pozna kdo? Sicer pa je naslednja želja Pandemic Legacy 1 :D

Za v dvoje imava midva samo 7wonders Duel in je zlo fajn. Za klasično 7wonders igro priporočate katerega od dodatkov?

#324 fric

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 714 sporočil

Objavljeno 04 januar 2018 - 16:44

Šerif je bil zadetek v polno že dolgo nismo tolikokrat odigral neke nove igre v enem tednu. Odpiranje torbic je enostavno nalezljivo. Mogoče igra zgubi malo na čaru če jo igraš večkrat z enimi in istimi ljudmi. Drugače pa top špil.

#325 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 05 januar 2018 - 18:16

Oglej si sporočilovrtavka, ob 04 januar 2018 - 14:07, rekši:

Ofak kok je game od thrones huda igra. Res postaneš živčen vmes :D edino, kar mi ni tolk všeč je to, da je samo en način kako pridt do zmage - pri 7wonders recimo maš en kup možnosti za victory points in si potem svojo strategijo izoblikujes.

Colt express imam tud js, luštna in zabavna igrca za mimogrede. Pred kratkim sem dobila še igro Bloody Inn, pozna kdo? Sicer pa je naslednja želja Pandemic Legacy 1 :D

Za v dvoje imava midva samo 7wonders Duel in je zlo fajn. Za klasično 7wonders igro priporočate katerega od dodatkov?

Dodatka Leaders in Babel recimo :)

#326 Kole

consigliere di tutti consigleri

• mafija
  • 1 604 sporočil

Objavljeno 08 januar 2018 - 18:46

dans s ŠTRUDLO nabavila Ravens of Thri Sahashri (poleg Pandemic: Reign of Cthulhu), je že kdo špilal?

#327 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 10 januar 2018 - 08:21

Nisem, samo reviewe gledal, ki so bolj kot ne rekli, da je odvisno oseb, ali jim je bila všeč, ali pa preveč abstraktna zadeva, ki nekako ne drži vode

#328 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 834 sporočil

Objavljeno 15 januar 2018 - 15:06

Objavljena slika

Objavljena slika

Špil sem si želel nekaj let, po prvi igri pa bridko razočaran.

Grafično je igra fenomenalna, retro znanstvena fantastika. Je pa igra dice placement, najprej pomečeš kocke in nato z njimi zasedeš prostorčke, ki jih lahko glede na to, kako so kocke padle.
Drugače pa se mi zdi da je igra ena sama gonja za tem, da čim prej dobiš 6 ladjic (kock) in čim prej pomečeš vse kolonije na planet. Ko ti zmanjka kolonij, se igra tudi v trenutku konča in ni tako, da ima vsak igralec še eno potezo. Jaz sem igro na začudenje vseh zaključil , ko sem v eni in isti potezi postavil 3 kolonije, eno sem zgradil, eno sem kupil, eno pa se zamenjal za ladjico.
Potem je še ena stvar, ki se ji reče Raiders Outpost, kjer lahko ob pravilnem metu kock (beri: če se ti userje) nekomu pobereš 4 (!) surovine ali artefakt. Kruto in meni neprijetno.

Pa še ena neprijetna izkušnja o kateri sem kasneje bral tudi na BGG. Rdeče komponente so puščale barvo na rokah in povrhu vsega sploh niso bile rdeče. Dobesedno nemogoče jih bilo ločit od oranžnih komponent, ki sem jih dobil v dodatku. Tudi plastika ni taka kot pri drugih komponentah in je dajela občutek, da razpada. To sem rešil tako, da sem vse wannabe rdeče komponente očistil s domačim šnopcem in jih na novo prebarval z rdečim sprejem. Zdaj so kul.

Aja, pa nekaj kock sploh ni kock ampak so prizme z eno trapezno stranico, totalno deformirane. Skratka, komponente so polom!

Moram vse skupaj mal prespat in špil še nekajkrat odigrat, da vidim kako bo. Če bo isto, bo špil gladko romal na BGG Market. Prvič sploh razmišljam o čem takem, ker drugače nobenega špila nimam namena prodat.

#329 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 15 januar 2018 - 21:21

Zanimivo, hvala za tale insight. Nisem nikoli igral, samo pregledal igro in presodil, da ne bo zame.

#330 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 634 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 19:06

A je tole pol podobno kot Kingsburg?
Kingsburg je eden od špilov ki me najbolj vleče k nakupu, pa se kar ne morem odločit :) Si ga kdo lasti mogoče?

#331 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 20:30

Je oboje dice placement če to misliš, drugače pa zihr drugačen kot Alien Frontiers. Težko ti predlagam itd brez, da poveš kako igro iščeš oziroma zakaj točno te Kingsburg vleče.

P.S. Kingsburg je lihkar dobil izšla nova edicija, če boš kaj planiral kupovat slučajno, da veš

#332 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 634 sporočil

Objavljeno 16 januar 2018 - 21:49

To sem videl ja, kar se vsebine tiče sploh ni debate katero vzeti, mi je pa škatla pri starejši ediciji toooooooliko lepša da bi imel res težave izbrat pomoje :D

Drugače to bolj za brata gledam, ki nenormalno uživa v Lords of Waterdeep, pa mu pomoje ta worker placement mehanizem res ustreza. Ne mara pa tolk kocke metat, samo če prav zastopim je tukaj itak dokaj pošten sistem narejen, pa še za Dedka Mraza sem mu naredil dice tray, da ga bo imel zdaj za kaj uporabljat :)

#333 BlueSan

• rumeni jaki
  • 2 178 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 06:17

Nepošten lihk ni ja :P

Drgač maš pa polhn worker placement gamesov brez dice placementa. Recimo kot nekdo, ki načeloma nism lihk extra fan worker placementa ti priporočam Viticulture.

#334 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 11:02

Ta nov Kingsburg je naravnost odvraten, igraje tudi zelo light, tudi z dodatki, glede komponent pri alien frontiers sem šokiran, je pa igra bolšja kot kingsburg, ne glede na zgoraj napisano.

#335 sgath

bednik z dvema sporočiloma

• svinjski pastirji
  • 2 sporočil

Objavljeno 17 januar 2018 - 15:33

Kingsburg je super gateway igra. Vsake oči imajo svojega malaraja, kar se tiče izgleda nove verzije. Priznam, da je tudi meni ljubša naslovnica prve verzije, vendar je druga daleč od odvratne, kar se pa tiče komponent pa je druga verzija v prednosti. Ima pa nova verzija že vključen dodatek in še nekaj novih modulov.

Primerjava si lahko ogledate tukaj: https://www.youtube....h?v=aTl6cjP9XO4

To sporočilo je uredil sgath: 17 januar 2018 - 15:34

#336 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 834 sporočil

Objavljeno 18 januar 2018 - 08:52

Kingsburg in Alien Frontiers se primerja velikokrat, jaz sem se odločil za Alien Frontiers, ker mi je tudi znanstvena fantastika bliže kot pa srednji vek.

Glede komponent pri Alien Frontiers pa mislim, da je razlog v tem, da so špil ogromnokrat ponatisnili. Jaz imam drugi ponatis četrte verzije. Predstavljam si, da ko so dobili dovolj denarja na kickstarterju so šli v nov ponatis in vsakič verjetno poiskali drugo, najbrž najcenejšo firmo za izdelavo komponent. Nimaš kej, se zgodi.

#337 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno 18 januar 2018 - 10:42

IMHO je najbolši light dice placement euro - Stone Age

#338 sgath

bednik z dvema sporočiloma

• svinjski pastirji
  • 2 sporočil

Objavljeno 23 januar 2018 - 12:19

Moja zbirka:
  • 1001 karawane
  • 7 Wonders + Leaders
  • 7 Wonders Duel + Pantheon
  • A la Carte
  • Agricola
  • Alchemists
  • Amon-Ra
  • Archipelago
  • Battle Star Galactica: The Board Game
  • Cash n Guns
  • Camel Up + Supercup
  • Carcassonne + ogromno dodatkov
  • Catan + vsi slovenski dodatki + s kartami + s kockami
  • The Cave
  • Celestia + A little help
  • Colt Express + Horsess & Stagecoach
  • Cro-magnon
  • Deukalion
  • Dixit
  • Eketorp
  • Escape + 2 dodatka
  • Finca
  • Five Tribes
  • Full Moon
  • A game of Thrones: The Card Game SE
  • Der Goldene Kompass
  • Grand Cru
  • Hanabi
  • Hawaii
  • Hazienda
  • Heckmeck
  • Castle for all Seasons
  • Imperial Settlers
  • Istanbul
  • Jamaica
  • Thebes
  • Jungle Speed: La Totale
  • K2 + dodatek
  • Keltis
  • Kingdom Builder
  • Kingsburg
  • Lancaster
  • Last Will
  • Lewis & Clark
  • Lord of the Rings
  • Lords of Soctland
  • Lost Cities
  • Love Letter
  • Maharaja
  • Montego Bay
  • Mystic Vale
  • Neptun
  • Neuland
  • Niagara
  • Norderwind
  • Origo
  • Hey That's my Fish
  • Palais Royal
  • Palaces of Carrara
  • Pillars of the Earth + dodatek
  • Piranha Pedro
  • Pitchcar
  • Prodigals Club
  • Puerto Rico
  • Resistance Avalon
  • Rokoko
  • Rum & Bones
  • Runebound
  • Saboteur
  • San Francisco Cable Car
  • Treasure Hunter
  • Sunken City
  • Snow Tails
  • Small World
  • Sheriff of Nottingham
  • Sushi Go
  • Loony Quest
  • T.I.M.E Stories
  • Takenoko
  • Taluva
  • Terra Mystica
  • Thurn und Taxis + dodatek
  • Tikal
  • TIkal II
  • Tobago
  • Tokaido
  • World Without End
  • Twist of Fate
  • Ubongo
  • Ubongo Extrem
  • Valdora
  • Village + dodatek
  • Isle of Skye
Verjetno sem še kaj spustil, v kolekciji pa je še 15 otroških iger, kot je Ticket to Ride First Journey, Stone age Junior in podobne.

#339 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 634 sporočil

Objavljeno 23 januar 2018 - 14:55

Damn, lepe zbirke mate to :D George dej še ti nalepi, če maš slučajno kje seznam.

Also, hvala za predloge za worker placement. Viticulture izgleda res dobro, čeprav mi je tematsko Brew Crafters precej bližje, pa Viticulture izgleda 100 x boljše, pa nima miljon nekih majhnih kartonastih koscev. Zdaj sem v ožji izbor dodal še Yamatai, ki bi znala bratu res ustrezati, saj obožuje planiranje potez vnaprej (preigral je na tisoče partij šaha in sam je mnenja da je zato kar precej uspešen tudi pri družabnih igrah :D ) Bi bil to okej špil? Izgleda fantastično, tudi eden od uporabnikov v tej temi ga je pohvalil, pa itak brat tripa na japanske zadevščine.

Še en bargain alert: V Mullerju v Kranju (poslovalnica Savski otok) imajo na zalogi še tri kopije igre Colt Express , po ceni 15 €. Se mi zdi kar kupčija.

#340 MrP

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 284 sporočil

Objavljeno 01 februar 2018 - 09:27

Dobil Gloomhaven prejšnji teden... V soboto smo igrali prvi scenarij v 4... vse skupaj smo igrali cca 3h (vmes se je parkrat vstavilo zaradi pravil) in na koncu zmagali... vsi prisotni so bili navdušeni nad špilom in smo se dogovorili, da se čim prej dobimo na novem špilu... ampak! S punco sva od takrat v dvoje igrala vsak dan in sva zdej že par scenarijev naprej in ne vem kako bova razložila ostalima dvema, da sva igrala brez njiju... :D

V dvoje nama scenarij vzame cca 1h (scenarij in vse potrebno jaz pripravim in pospravim, kar je še dodatne pol ure) in je idealno za eno večerno partijo. Punca, ki rada igra Alien Legendary Encounters in Cosmic encounters v bistvu pusha da igrava vsak dan, nad čimer sem presenečen, ker nisem verjel, da ji bo špil tako zelo všeč (ni ravno fanica fantasya, ampak je kar vzljubila svojo čarovnico Violeto)...

Oba aspekta igre(makro legacy odločive in mikro boj znotraj scenarija) sta super narejena in se pogojujeta in dopolnjujeta, res se čuti navezanost na lik in njihova raznolikost...Pomoje bi mi bilo čisto dovolj, če bi samo prvega razvijal do konca, ko pa pomislim da je skupno več kot 15 igralnih likov mi je samo wat...

Po cca 5 odigranih špilih overall navdušen in res razumem, da je na prvem mestu povsod...

#341 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 634 sporočil

Objavljeno 01 februar 2018 - 21:31

Nice write up MrP.

Zdaj pa še razloži zakaj Scythe prodajaš :D

#342 vrtavka

• dekline
  • 1 210 sporočil

Objavljeno 02 februar 2018 - 08:10

No evo, imava se Pandemic Legacy 1. Omfg kok exciting zgleda, kooomaj čakam da sprobamo :D eno vprašanje - a igro lahko večkrat igraš al se gre samo enkrat skoz in je to to? Pač pol so vse škatle/mape odprte ane?

#343 Jake the Mess

• mn3njalničarji
  • 634 sporočil

Objavljeno 02 februar 2018 - 22:02

Sam se nisem igral, samo kakor sem razumel iz reviewev, pac lahko igras, samo je pac dokaj nezanimivo, ker naj bi bila glavna zgodba. Lahko pa da se motim :D , vem pa,da je vsaj George ze preigral, pa bi ti znal kaj vec povedat.

#344 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno 03 februar 2018 - 18:21

Pandemic S1 lahko na kocu ko končaš kampanije spremeniš v skoraj osnovi Pandemic.

Postopek tukaj;
https://boardgamegee...anilla-pandemic

Jaz sicer tega nisem delal itak imam vanila Pandemic, igral tudi S2 (IMHO občutno boljša igra kot S1, tok o BGG lestivcah in recenzentih)

#345 vrtavka

• dekline
  • 1 210 sporočil

Objavljeno 04 februar 2018 - 20:04

Kul, hvala! :)

#346 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 214 sporočil

Objavljeno 06 februar 2018 - 14:46

Objavljena slika

#347 Spiralmind

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 832 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 10:32

Še moj prispevek. Osnova je itak klasika, monopoly, Katan, Hobit, Gospodar prstanov, a lani z mulcem prešla na:
  • King of Tokyo
Nato so sledile:
  • Nyet
  • Hero Realms
  • Star Realms: Colony Wars
  • Takenoko
  • Tokaido
  • Celestia
  • Sheriff of Notingham
Trenutna wish lista:
  • Android NetRunner
  • Champions of Midgard
  • Mystic Vale

#348 Fantom

mini ritka, dirkalne nogce

• rumeni jaki
  • 916 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 13:51

Pismo ravno vstopam v svet sodelovalnih namiznic pa me samo zanima, če je sherlock res 0 replay value? Bi nabavil sam da bi dal tolk keša za 20 ur igranja potem pa finito mi je mal sad :(

govorim o teli verziji
https://boardgamegee...e-jack-ripper-w

#349 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 15:29

0 replay value in 20 ur je ogromno, jaz verjetno nisem vec kot 10 iger igral 20h

In vsak spil lahko prodas

#350 Fantom

• rumeni jaki
  • 916 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 16:23

To je res... bom kar nabavil pa poročam kaka je zadeva :)

Pa še podvprašanje, zanimam se tudi za robinson crusoe igro, sam mi ima tko na občutek čist preveč kompleksna pravila... ima kdo to doma pa bi znal malo več povedat o zadevi...

#351 KisliKiwi

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 155 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 17:15

Jaz imam doma prvo verzijo. Se mi niso zdela pravila neki over the top, ceprav se dosti ljudi pritozuje, da je rulebook slabo napisan. Sicer imas na netu milijon unofficial rulebookov in povzetkov, tako da ne bi smelo biti problemov.

Igra je drugace top. Sploh, ko ti v eni rundi nevihta odnese streho in napade tiger :D

#352 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 75 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 18:20

Jaz imam drugo verzijo, kjer je rulebook popravljen in napisan spodobno. Tudi na youtube imaš how to play videe. Ko se učiš, se ti zdi, da je ogromno informacij, ampak igra hitro postane precej intuitivna in gladko teče. Vsekakor pa je vredna truda, da se jo naučiš, ker je super, meni ena boljših sodelovalnih.

#353 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 834 sporočil

Objavljeno 15 februar 2018 - 16:17

Ko ti enkrat Robinson zalaufa ni več skoraj nobene dileme glede pravil. So pa baje navodila druge verzije mnogo boljša.

Jaz sem pri Robinsonu naredil 2 scenarija decembra 2013, oba z dvema igralcema, Castaway in Volcano. Zdaj, po petih letih, sem ravno prejšnji četrtek z dvema igralcema naredil Cursed Island in v petek še Cannibal Island z enim igralcem. Imam pa že kar nekaj časa doma tudi dodatek Voyage of the Beagle, ki se ga nisem še niti dotaknil, kmalu pa pride še en dodatek, Mystery Tales (upam, da bi kompatibilna s prvo verzijo)

Pa nekaj nove ponovoletne krame se je tudi nabral, upam, da jo sprobamo ta vikend.

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

Nekaj bolj epskega, nekaj kratkega s kartami in en sreden workerplacement. Aja, pa Švarcija sem dobil rabljenega.

#354 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 10:35

mystery robinson dodatek bo kompatibilen z vsemi verzijami

#355 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 834 sporočil

Objavljeno 16 februar 2018 - 13:41

Objavljena slika

Moramo se lotit tega Voyage of the Beagle čim prej, pol pa še tanovega.

#356 vrtavka

• dekline
  • 1 210 sporočil

Objavljeno 18 februar 2018 - 20:42

Ena zanimiva varianta party iger: https://jackboxgames.com/how-to-play/

Včeraj sem prvič igrala, potrebuješ te igre na računalniku in vsak udeleženec svoj telefon/tablet. Ful preproste igrice, smeh zagotovljen :) Gre za variante, da recimo dopolnjuješ stavek, ki se ti izpiše na telefonu (npr. The worst way to use a chainsaw is _________) in potem ostali glasujejo kater odgovor je boljši in se tako dodeljujejo točke. Potem so še igrice z risanjem itd. Luštno :)

#357 Fantom

• rumeni jaki
  • 916 sporočil

Objavljeno danes, 09:23

Sem si omislil sherlocka in sva z drago poskusila... fml kolk je to enga razmišljanja :D :D dejansko sem se nategnil, ker sem začel igrat ob osmih zvečer, v osnovi je nekje 2 uri igra sam jaz po 2 urah nisem bil tud blizu konca, tako da sva pospravila in šla spat... bomo danes naprej :)

Očitno bi se moral držat kakih bolj preprostih iger, kak človek ne jezi se :D

#358 George

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 309 sporočil

Objavljeno danes, 10:10

Oglej si sporočiloFantom, ob 20 februar 2018 - 09:23, rekši:

Sem si omislil sherlocka in sva z drago poskusila... fml kolk je to enga razmišljanja :D :D dejansko sem se nategnil, ker sem začel igrat ob osmih zvečer, v osnovi je nekje 2 uri igra sam jaz po 2 urah nisem bil tud blizu konca, tako da sva pospravila in šla spat... bomo danes naprej :)

Očitno bi se moral držat kakih bolj preprostih iger, kak človek ne jezi se :D

Hnja je igra kjer se na momente počutiš rahlo retardiranega ja, sam halo, skušaš biti boljši kot Sherlock Holmes, prav da je je zafrknjeno do konca :)

2 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 2 gostov, 0 anonimnih uporabnikov