Skoči na vsebino

Gledam, komentiram, modrujem

552 odgovorov na to temo

#1 Fallen0ne

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 19:50

Stara tema, nov forum. Da ne bo čisto prazna, bom skopiral par mojih postov iz prejšnje.

Blood Reign: Curse of the Yoma (1989)
Slikca:
Spoiler

Krvavi nindža razčefuk in obenem grozljivka z demoni. Tako slab, da je že skoraj dober. Zanimiva so mi predvsem pastelna ozadja, ki so narisana z vodenkami in so prijetna za oči.

Urusei Yatsura Movie 2: Beautiful Dreamer (1984)
Slikca:
Spoiler

Klasika, za katero je Jan Scott-Frazier ob ogledu izjavila: "Če je to tisto, kar delajo na Japonskem, potem hočem biti zraven." Prvih 15 minut je malo težko pasti noter, ker je večina šal kulturno specifičnih in Go Nagaijevska šolska norišnica dandanes nima nobenega smisla(prej v obratni vlogi). Potem pa človeka nekako odneseta filozofska naravnanost in nadrealističnost Luminega sanjskega sveta.

Yawara! (1989-1992)
Slikca:
Spoiler

Zaenkrat sem pri 87. delu. Yuuu-go-sraa-vi-aaaa, ražnjiči, čevapčiči :P . Eden bolj prikupnih športnih animejev, ki se ne ustavlja s pretirano dramo, ampak lahkotno pluje s humorjem in akcijo. Dogajanja je precej in je hitro tempirano - včasih se zvrstijo kar 2 ali 3 prvenstva zapored, kjer je v vsakem delu po nekaj tekem. Notri je na kratko celo Jugoslavija, ker je tam bilo svetovno prvenstvo v judu.

Eden bolj smešnih trenutkov je, ko letalo zaradi megle pristane v Zagrebu in si Matsuda naroči taksi do Beograda, potem pa pogleda na karto in ugotovi da je razdalja 200+km. Da ne omenjam 9 mestnih številk na taksimetru, ki spomnijo na čase popolnoma razvrednotenega dinarja.

Serija je bila neke vrste razvedrilo pred olimpijskimi igrami v Barceloni, najbolj zabavno pa je, da je v tistem času v resnici obstajala prava Yawara, ki je dosegla podobne uspehe, kot tista v animeju.

Dragon's heaven (1988)
Slikca:
Spoiler

Gre za obskuren, kratek anime(za okrog 20 minut animacije), ki ni bil nikoli izdan na zahodu. Celotna dolžina je pravzaprav 40 minut, ampak prvih 6 minut je posnetek modela robota in zadnjih 12 minut je posnetek ljubiteljev, ki sestavljajo omenjeni model robota. Razlog za to je Makoto Kobayashi - ustvarjalec mange, po kateri je bil anime adaptiran in znani ustvarjalec garažnih modelov robotov, ki so bili tiste čase med ljubitelji animejev precej popularni.

Dragon's heaven zaznamuje še nenavadna vizualna podoba, ki vsebuje spraskano senčenje in zrnate pikice vmešane v barvno paleto. Makoto Kobayashi je priznal, da so nanj vplivala tudi dela Jean “Moebius” Girauda, zelo znanega francoskega artista. Škoda je, da je tovrsten stil hitro prišel iz mode in se ga že dolgo ne uporablja več. Zasledite ga lahko tudi v delih, kot so Nausicaa(predvsem manga, anime je malo bolj speglan), Heavy Metal, Bakshi, ...

Poleg omenjenih unikatnih prijemov, anime nima prav veliko za ponuditi. Nekaj hecnih scen in dobrih bitk, to je to. Ampak ta strel je še vedno carski :mafija: :
http://youtu.be/bgmCj7IHR9A?t=8m47s

Še nekaj ozadja o animeju: http://www.colonydrop.com/index.php/2009/0...s-heaven?blog=1
http://www.animeclassicreviews.com/2009/04...eaven-1988.html

Bari Bari Densetsu(1987)

Kar je Initial D za ljubitelje avtomobilov, je Bari Bari za privržence motociklizma. In to je velik kompliment. Hudiča, izvirna manga je bila baje tako dobra, da so se ljudje začeli množično včlanjevati v Bōsōzoku(Japonske motociklistične tolpe)! Čudno? Niti ne, saj je obe zgoraj omenjeni deli ustvaril isti človek - Shuichi Shigeno - in predstavljata sveti gral motorisičnih navdušencev. Pri ustvarjanju mu je pomagal tudi njegov zvesti učenec Jyoji Morikawa, na čigar zeljniku je kasneje zrasel Hajime no Ippo.

Slikca:
Spoiler

Dober dirkaški film prepoznaš po tem, da se začne s posnetkom idilične ceste. Jutranje sonce nežno boža okoliško zelenje in ptički prepevajo. Nenadoma blagodejni prizor razpara grmeči zvok motorjev. V sceno vpadeta dva jezdeca, jahajoč ovinke z um begajočo hitrostjo. Obračata se, pregibata in nagibata tako vertikalno, da skoraj poljubita cesto. Kamera se približa, zamenja se prestava, deli se premaknejo, motor se strese in zatuli kot pobesnela zverina. Motorista se zlijeta s cesto, linije ki jih ubirata rišejo umetniško sliko in zvok motorjev ustvari simfonijo destrukcije.

Ko film sporoča toliko čustev hkrati veš, da je bil ustvarjen od voznika za voznike. In Shuichi Shigeno je eden redkih ljudi z božjim talentom, da ga naredi, tako kot je treba. Vozniški duh mu uspe zajeti do popolnosti in njegova dela vsebujejo noro količino podrobnosti, do točke, ko lahko slišiš sikanje zraka, ki ga besno sesa kolektor. Tudi v okolico in ozadja je vloženega veliko dela. Če ste z njimi seznanjeni, boste prepoznali odseke dirkališč, kot sta Tsukuba in Suzuka.

Ker je to dirkaški film, ne gre pričakovati posebno dobre zgodbe. In res ni, a je dovolj zanimiva, da gledalca žene naprej. To je pripoved, ki nikoli ne zastara. O mladem, hitrem, a brezglavem talentu, ki preizkuša svoje meje in rivalu, ki izzove njegove sposobnosti in mu pomaga pri preboju na naslednjo raven. Seveda je prisotna tudi punca, ki se rada zadržuje okrog hitrih fantov. Prizemljena zgodba torej, s katero se lahko človek poistoveti in proti koncu boste navijali za vse udeležence. Dogajanje se razvije v eno najbolj intenzivnih dirk, ki vam bo stopila obraz.

Vse skupaj je ovito v tipično produkcijo 80ih, z značilnimi elektronskimi melodijami. A brez strahu, saj je v filmu veliko momentov, ko boste poslušali samo čiste zvoke motorjev, pritisnjenih do meje. Ker je to delno film o motorističnih tolpah, boste lahko užili tudi akcijsko sceno ali dve. Najbolj gloriozna mora biti tista, kjer glavni protagonist boksne nekega huligana kar skozi zaprta avtomobilska vrata(tako fantastično je, kot se sliši).

Ko smo že pri motorističnih animejih - malo čudno je, da jih ni prav veliko, čeprav so bili Bōsōzoku zelo popularna tema na Japonskem v 80ih. Res je, da so motorji prisotni v mnogih klasikah, kot sta Akira in Megazone 23, a Bari Bari Densetsu in Bobby's In Deep sta ena redkih, ki sta jim popolnoma posvečena.

Zaključim lahko samo z enakimi besedami, kot bi jih uporabil za Initial D. Kdor je oboževalec vožnje in motoršporta, bo ob ogledu kričal od navušenja, kdor pa ne, pa bo to še postal.

---------------------------------------

Ta sezona je čisto nora. Že dolgo se ni zgodilo, da bi se slinil kar nad tremi tekočimi serijami.

1. Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna
A kdo ve, kaj je s to karto v 3. delu? Torino, Milan, Benetke in kaj naj bi bila Astria, lol?

Slikca:
Spoiler

Goemonov slow motion moment je bil nadhud - nekdo MORA naredit .gif iz tega (bi ga sam, pa mi ne rata).

Slikca:
Spoiler

Zanimiva mi je tudi zaključna špica, kjer je Fujiko prikazana v mlajših letih in malo vleče na slovanske poteze.

2. Sakamichi no Apollon
Slikca:
Spoiler

Na kratko: jazz. Drugi del je bil po količini dogajanja kar na steroidih (res pa da je bila pozna ura in sem se komaj uspel boriti med tem ali naj spremljam sliko, podnapise, ali glasbo xD). Zabavno je bilo videti Kaoruja, kako pili svoj prehod na jazz iz klasičnega klavirja, ker pri prvem je treba baje biti sproščen in razgiban, kar se da. Najbolj pa vedno čakam moment, ko se vsedejo skupaj in začnejo improvizirat.

Slikca:
Spoiler

3. Space Brothers
Slikca:
Spoiler

Serija, ki mi je trenutno najbolj pri srcu. Bolj kot kaj drugega verjetno zato, ker obožujem vesolje, vesoljski program in se hkrati lahko poistovetim z bratskimi odnosi in željo po dosegi daljnega cilja. Sicer pa ima serija prijetno vzdušje in humorni vložki v stilu Zidane head-butta so neprecenljivi :

Slikca:
Spoiler

#2 DaMachk

Where are you Marshal!?

• vesoljci
  • 849 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 13:13

Bolj ko gledam ta bleach proti koncu, bolj opažam kako so začeli škrtarit nad animacijo...

Najbolj ironično je, da sm sam tak tip človeka, da dozdej nism jamral nad animacijo xD

EDIT:
mi je le ratalo pregurat do konca... zadnji dve epizodi sta še kr carsko narejeni...
Fillerjev je sicer precej, a načeloma zadeva ni tolk slaba.
Nimaš kej... 4 leta sm g glaedu, a mi je ratal :D

To sporočilo je uredil DaMachk: 19 junij 2012 - 15:58

#3 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 05 julij 2012 - 08:49

Do kraja sem pogledal sentai šov Unofficial Sentai Akibaranger. Gre o tipu in dveh tipicah, ki se s pomočjo posebnih figuric spremenijo v Akibarangerje, v stilu Power Rangerjev, in branijo Akihabaro pred vsemi zlikovci, ki jo skušajo pokvariti. A njihove transformacije v sentai heroje so samo varka, saj se vse bitke dogajajo popolnoma v njihovih glavah. :D Gre za skupino otakujev, ki s svojim poznavanjem sentai žanra skušajo postati heroji, ki so jih občudovali od mladih nog. Nabrana trivia jim pride zelo prav pri bojevanju nasprotnikov, saj se zavedajo vseh 'zastavic', kdaj se bo pojavil sovražnik, ob katerem trenutku ga morajo napasti itd. Njihov cilj je, da postanejo uradni sentai bojevniki.

Objavljena slika

Oddaja je prežeta z otaku šalami, meta humorjem in vseskozi daje občutek 'so bad it's good'. Akibarangerji imajo za njihov battle background pesem Hatsune Miku, recimo. No, pa da ne bom v brez veze opisoval, tu imate krajši video iz prvih dveh epizod za predogled.
http://www.viddler.com/v/a3619d6b

Za uživanje ne potrebujete nobenega predznanja sentai šovov, je pa dobro, da ste vsaj malo seznanjeni z japonskimi otaku forami (tehepero ipd. :P). Konec je presenetljivo deep. :snetininja:

#4 Vertigo

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 25 sporočil

Objavljeno 09 julij 2012 - 21:07

Sakamichi no Apollon... jazz stari, jazz... ne morem verjet, da so nardili anime na to tematiko. Odličen anime! Mogoče sem malce pristranski, ampak nedvomno nekaj najboljšega, kar sem videl letos. Sploh animacija igranja in soundtrack je za si prste obliznit

#5 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 058 sporočil

Objavljeno 13 julij 2012 - 14:54

Treba bi blo nardit en hud tracker za anime in manga zadeve, meni je vedno muka iskat to kar priporočate.

#6 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 13 julij 2012 - 15:40

Bakabt za oldije in Nyaa za ostalo, to je vse kar rabiš. Za kakšne res redke zadeve pa lahko tudi vprašaš, gotovo ima kdo kje shranjeno.

#7 Vertigo

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 25 sporočil

Objavljeno 17 julij 2012 - 12:52

Na novo odprt tracker (1 mesec delovanja) je animetorrents.me/... vse še freeleach zaenkrat, ker je beta in zelo dobro urejen (je v bistvu filiala asiatorrentsov).

#8 NeitZ

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 595 sporočil

Objavljeno 06 avgust 2012 - 10:23

BakaBT je najboljši tracker daleč naokoli, po moje.

#9 Zdravc

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• prostozidarji
  • 225 sporočil

Objavljeno 15 avgust 2012 - 10:30

Oglej si sporočilocyth, ob 05 julij 2012 - 08:49, rekši:

Do kraja sem pogledal sentai šov Unofficial Sentai Akibaranger. Gre o tipu in dveh tipicah, ki se s pomočjo posebnih figuric spremenijo v Akibarangerje, v stilu Power Rangerjev, in branijo Akihabaro pred vsemi zlikovci, ki jo skušajo pokvariti. A njihove transformacije v sentai heroje so samo varka, saj se vse bitke dogajajo popolnoma v njihovih glavah. :D Gre za skupino otakujev, ki s svojim poznavanjem sentai žanra skušajo postati heroji, ki so jih občudovali od mladih nog. Nabrana trivia jim pride zelo prav pri bojevanju nasprotnikov, saj se zavedajo vseh 'zastavic', kdaj se bo pojavil sovražnik, ob katerem trenutku ga morajo napasti itd. Njihov cilj je, da postanejo uradni sentai bojevniki.

Oddaja je prežeta z otaku šalami, meta humorjem in vseskozi daje občutek 'so bad it's good'. Akibarangerji imajo za njihov battle background pesem Hatsune Miku, recimo. No, pa da ne bom v brez veze opisoval, tu imate krajši video iz prvih dveh epizod za predogled.
http://www.viddler.com/v/a3619d6b

Za uživanje ne potrebujete nobenega predznanja sentai šovov, je pa dobro, da ste vsaj malo seznanjeni z japonskimi otaku forami (tehepero ipd. :P). Konec je presenetljivo deep. :snetininja:
OMG, to zgleda sweeeeeeeeeeeet! Hvala.

#10 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 31 avgust 2012 - 14:09

Če ste mogoče gledali nekaj časa nazaj igrani film Space Battleship Yamato in vam je bil všeč, potem vam priporočam Yamato 2199, ki je predelava izvirnega animeja. Novi deli izhajajo počasi, ker se trenutno še predvajajo v kinih po Japonski (celotna serija bo na ploščkih na voljo enkrat 2013) , ampak že trenutnih 6 delov je vrednih oblizovanja prstov. Produkcija je čudovita in zasnova likov prav tako.

Če se sprašujete, kaj Yamato sploh je, gre za kulturno dediščino in nacionalni ponos Japonske. Človeštvo je na robu propada in njihovo zadnje upanje leži v oddaljenem planetu, do katerega se želi posadka obnovljene bojne ladje iz 2. sv. vojne, Yamato, prebiti z vsemi silami.

Yuki Mori :worship: :

Objavljena slika

#11 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 16 september 2012 - 07:59

Par komadov iz originalnega Yamatota, ki se pojavijo tudi v 2199:

Spoiler

Za Japonce je bila serija tedaj pravi Star Wars :mafija: . Fak, komaj čakam, da pride novi soundtrack ven.

#12 Johnny Bravo

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 859 sporočil

Objavljeno 11 marec 2013 - 09:17

Ta Space Battleship Yamato, seveda zdaj novo posodobljeno verzijo gledam tudi sam in moram reči da ena boljših serij, škoda sam da je treba čakati 2-3 mesece da pride nov film ven :(.

Še en dober komad iz serije prilepim :).

#13 Slasher

je fejst čez les.

• legende
  • 1 060 sporočil

Objavljeno 20 marec 2013 - 22:00

hvala za priporočilo yamato 2199 :worship: film mi je bil všeč, zdaj pa v obliki animeja.. giggidi giggido goo

zdaj pa do konca maja čakati na nove dele? fml

#14 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 20 marec 2013 - 22:34

Ja, sredi aprila v kinu, 28. maja na ploščkih: http://www.animeslov...Itemid=86&lang= . Odličen je, bratu sem dal samo za poslušat glavno temo in je takoj bil zainteresiran za ogled :lol: .

Mimogrede, če so komu všeč "over the top" zadeve, ala Berserk, Hokuto no Ken, itd. priporočam JoJo's Bizzare Adventure, ki se še predvaja. Produkcija je čudovita in Arakijeva unikatna zasnova likov dobro izpade animirano.

Objavljena slika

#15 Merithyn

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 978 sporočil

Objavljeno 21 marec 2013 - 00:41

JoJo-ta jaz nebi primerjal z Berserkom. Jojo je po mojih vtisih bolj neresna zadeva (sicer sem pogledal šele prvi sklop z Jonathan Joestarjem tako da se mogoče motim). Naprimer, ko Speedwagon a kdo je že, nenehno stroke-a ego Zeppeli-nu pa Jojo-tu ("He did it he did it what a man...etc..etc..", skoz misliš zraven pa daj no umiri se človek :D ). Pa ko taki mišičjaki jokajo kot dojenčki tudi dobiš čuden občutek. :lol:
In seveda tist komični vampirski glasovi (Wrryyy!!). Ni se še zgodilo da se ne bi začel režat, ko slišim to v animeju. :P Vsekakor dober anime, samo ni pa to čisti Dark Fantasy kot naprimer Berserk.

#16 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 21 marec 2013 - 08:55

Ja, Berserk sem omenil samo zaradi možatosti (čeprav tudi ni tako resna zadeva, vsaj v mangi potem pridejo vile in druge bedarije). Je pa JoJo ena redkih mang/animejev, ki se dela norca iz sebe do skrajne mere in pri tem dobro izpade. Pa drugi sklop je dosti boljši od prvega - saj ne da je prvi slab, ampak ko enkrat pogledaš drugega, prvi enostavno zbledi v primerjavi. Jaz si vsako epizodo pravim, da ne more postati še bolje, ampak me je do zdaj čisto vsak del navdušil. 3. sklop pa naj bi bil še boljši, tako da upam da ga kmalu animirajo.

#17 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 21 marec 2013 - 16:49

Popravek, JoJo je ena redkih serij, ki se jemlje popolnoma resno in OBENEM dela norca iz sebe. In dobro izpade, da. :D

#18 Zocky

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 674 sporočil

Objavljeno 01 april 2013 - 23:06

končno pogledu Evangelion serijo (+ vse 4 movije)....uf, tole je pa res kr komplicirana zadeva, cel kup stvari mi še sedaj ni jasno....kljub temu mi je zlo všeč, samo se mi vseeno zdi, da bi vso zadevo lahko avtor malo manj konfuzno izpeljal....

#19 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 01 april 2013 - 23:29

Kaj ti ni jasno? :) Mene je vsebina Evangeliona pustila intelektualno praznega.

#20 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 02 april 2013 - 08:33

Hehe, z EVO je pač tako, da vzameš tisto kar ti paše drugo je pa nekako obstranski dodatek. Meni osebno originalna TV serija čisto zadostuje, ostalo je pa nekako dodatna vsebina za molzenje denarja.
Nekaj časa nazaj smo že imeli debato: http://forum.sloanim...start=20#p70077 . Preberi si še Ikarijev odgovor na naslednji strani, kjer lepo pojasni v kakšnem stanju je bila ekipa proti koncu serije xD .

#21 Zocky

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 674 sporočil

Objavljeno 02 april 2013 - 18:34

mah nevem, meni so tudi filmi bli dost všeč. Recimo Rebuild 1 in 2 sta mi zlo všeč, edino tretji del mi je pa tud en tak mindfuck vse skupi. Recimo Misato.....na koncu drugega dela še lepo spodbuja, kr dere se na šinđija da enkrat končno naredi neki kar ON hoče in ne kdo drug (in posledično naj reši Rei)....no, on to naredi, sproži se (kokr sm razumu) ta "tretji....trk, impact, instrumentality project, whatever.....no in in pol se začne tretju del (eva 3.0), 14 let pozneje, Misato ga reši, nakar se izkaže ne da je sam čisto totalno pissed of na njega, iz določenih razlogov mu še bombo namontira okol vratu...(kokr zastopim je dejansko na koncu tud sproži)....ok razumem, ta instrumentality project se ni izpeljal kokr je treba in posledica je da ne veliko ljudi umrlo zarad tega etc....pa vseeno, glede na to koliko ga je ona sama spodbujala naj to stori, in da model ni vedu, kaj se bo zgodilo....nekako to, da je toliko pissed off, da mu celo bombo namontira okol vratu...to mi enostavno ne gre v glavo.....

#22 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 02 april 2013 - 18:51

Meni pri filmih ni blo všeč da so trpali not nove like in da so rezali in limali staro vsebino kar počez. Sem pa užival v veliikh eksplozijah ^^ .

#23 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 07 april 2013 - 11:24

Če imate T2 lahko danes ob 20ih na Axnspin gledate Lupin III: The Castle of Cagliostro. Program se skriva pod kategorijo "filmski". Vir: http://forum.sloanim...?p=94519#p94519
Film je primeren za vso družino in ker je bil narejen za velika platna ima primerno glamurozno produkcijo (najmanj klasični Disney raven kvalitete). Pozna se tudi pečat velikega mojstra Mijazakija.
Objavljena slika

Zelo lepo napravljena je tudi Little Witch Academia - kratka epizoda o majhnih čarovnicah, z velikimi ambicijami, ki jo je izdelal studio Trigger (vsebujoč tudi nekaj bivšega osebja iz Gainaxa), pod projektom Anime Mirai 2013, ki služi treniranju mladih animatorjev. Da se dobiti tudi slovenske podnapise , ali tukaj .
Objavljena slika

Ta vikend sta se začeli predvajati tudi dve odmevnejši seriji.
Serija z obupno predolgim imenom (kar je postal kar trend v anime industriji), ki ga ljudje raje skrajšajo v Oreimo, se vrača v vsej svoji slavi z drugo sezono. Znana je predvsem po svoji prikupnosti in po tem, da se norčuje iz obsedenih ljubiteljev vseh vrst in jim hkrati podaja roko.
Objavljena slika

Druga serija je adaptacija mange Attack on Titan. Ta vsebuje zlobne velikane ki, na karseda grotesken način, žro ljudi. Le ti so nebogljene ovčice in nimajo za burek. Anime sicer ni tako brutalen kot manga, a vzdušje je pristno zlovešče. Več o mangi: http://forum.sloanim...&p=77516#p77516 .
Objavljena slika

#24 Merithyn

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• mn3njalničarji
  • 978 sporočil

Objavljeno 07 april 2013 - 13:56

Ja to sezono je kar veliko animejev, ki imajo potencial za razliko od prejšne. Attack on Titan je bila zlo v redu prva epizoda ja. Posebej so se potrudili tudi pri zvočni spremljavi. :worship:

Sam danes pričakujem še Suisei no Gargantia (po dolgem času vsaj po prebranem kul adventura). Drugače se je pa še kup drugih zanimivh animejev začelo ta vikend (Karneval, Dansai Bunri no Crime Edge, Hataraku Maou-sama!...)

Aku no Hana adaptacija me je pa čisto razočarala. Lahko rečem samo WTF? :D

#25 Nadesico

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 379 sporočil

Objavljeno 07 april 2013 - 16:31

Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) :worship: :worship: :worship: priporocam tud branje mange :worship: :worship: :worship:

#26 Johnny Bravo

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 859 sporočil

Objavljeno 09 april 2013 - 20:55

Shingeki no Kyojin :avadodo: bo letos lagano najboljša anime serija če zadržijo tempo iz prve epizode vse do konca, no na moji listi bo serija pristala v top 10, serija ima res fantastičen art,zgodbo,glasbo ter vzdušje :avadodo: , upam pa da ne bodo preveč težili s tem cenzuriranjem.

Skratka top ten stvar.

Pa tudi Suisei no Gargantia,Karneval,Hataraku-Maou Sama,Devil Survivor in Photo Kano mi delujejo zelo dobre do celo odlične serije, zlasti prve dve ter Devil Survivor imajo potencial.

Skratka kar nekaj fantastičnih serij v spomladanskem delu, čakam edino še na Kakumeiki no Valvrave ter Katanagatari :).

#27 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 09 april 2013 - 21:02

Res je oredu sezona, vendar se mi zdi, da sta nam prejšnji dve sezoni zrušili visoka pričakovanja. Sicer si še ne upam reči, kaj bo zares dobro, a kakšen Suisen no Gargantia in Aku no Hana sta izpadla nad pričakovanji.

Kaj bo s Katanagatari? A ne bo le TV prenos?

#28 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 10 april 2013 - 11:06

Katanagatari bojo še enkrat predvajali isto.

@Merithyn Gargantia ne vem v kolikšni meri bo pustolovščina. Izgleda, da bo bolj lahkotna zadeva za pomladne dni, vsaj po do zdaj zbranih informacijah.
Objavljena slika

Death Billiards je še ena kratka epizoda, izdelana v okviru projekta Anime Mirai, namenjenega uvajanju mladih animatorjev. Sestavil jo je dobri stari Madhouse, v njej pa se mladenič in starec znajdeta v skrivnostni igri biljarda. Obstajajo tudi slovenski podnapisi tu ali tu.
Objavljena slika

Če ste mogoče zgrešili, nekaj časa nazaj je izšel tudi Wolf Children. Gre za delo Mamoru Hosode (The Girl Who Leapt Through Time, Summer Wars), ki trenutno velja za enega najobetavnejših anime režiserjev na Japonskem. V čudoviti produkciji je zajetih veliko tem, od vzgoje otrok, trdnosti človeškega karakterja, do sožitja človeka z naravo.
Objavljena slika

#29 nekropolis

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 13 april 2013 - 21:57

imo boljša sezona kot prejšnja. Imamo par kar perspektivnih serij. Od že prej omenjenih Shingeki no Kyojin, gargantia, hataraku maou sama.
Dobr zgledajo tudi
kakumeiki valvrave - mecha anime
muromi-san- odbita nekonvencionalna komedija o morskih deklicah
Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru - malo drugačen pogled na obične šolske harem serije z asocialnim ciničnim MC-jem
še nova sezona Toaru Kagaku no Railgun - spinoof od toaru majutsu no index, dosti boljša od omenjene originalne serije. Pogled z znanstvene strani na index vesolje in 3rd level 5 esper Misaka kot MC. Pač esper deklice fighting bad guys :3
Tukaj so še druga sezona serij Ore no imoto in Nyaruko-san (guilty pleasure vsaj zame)
Aku no hana je izredno slaba adaptacija odlične mange. Velik fail, kar se tiče slabe animacije (rotoskopija, le ta je bila dobra npr. v tatami galaxy, tukaj pač ne), prepočasno dogajanje (18 strani prvega chapterja v prvi epizodi), popolnoma napačno vzdušje glede na mango in grozljiv ED. Vseeno vredno ogleda, če so vam všeč slabe ''dobre'' stvari kot The room :D

#30 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 09:36

Če si fanboy Aku no Hana mange zaradi dizajna likov, pol ti res ne more biti všeč. Zanimivo se mi zdi, da se je mangaka strinjal s takšnim pristopom adaptacije. Meni osebno je res kul, da imamo kakšen tak drugačen anime. Režija animeja je bila čisto sproščujoča, še posebej zaradi glasbe, res odlično paše IMO.

Muromi-san sem pogledal prvih deset minut, preden sem zaprl. Zdi se mi, da cilja predvsem na ljubitelje old-school ecchi komedij, ki so imele svoje nianse in svoj čar, a se mi zdi, da so v Muromi-san nabasali nenormalno mero nostalgije. Skupaj z vsem, kar je bilo dobrega, so zmešali še vse slabo tega žanra.

Red Data Girl sem tudi po dveh epizodah lepo opustil. V glavnem mi je šel monoton voice acting Izumiko res tok na kurac, pa na splošno serija nima nekega občutka za pacing. In pa nikakor se nisem mogel otresti občutka, da gre predvsem za turistično reklamo za tista mesta, kjerkoli naj bi se že odvijala serija (po čemer so P.A.Works kar znani).

#31 Zocky

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 674 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 11:40

ja RDG tud mene neki ne navdušuje pretirano...Bo treba še kako episodo pogledat, mogoče se izboljša situacija....

#32 nekropolis

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 12:34

Moj pogled je pristranski, ker sem prej bral mango, vendar se načeloma pri aku no hana nebi pritoževal tudi če bi v adaptaciji spremenili dizajn. Moti me overall kvaliteta, ki je po mojem mnenju, razen ozadij, zelo pod povprečjem. Enostavno zgleda z levo roko narjen. Mogoče bi lahko ustvarjalci rekli, da je to načrtno za večjo ''drugačnost'' animeja, ampak to ni ravno dobr izgovor. Mangaka je pa itak sadist, tako da me nebi čudilo, če uživa ob fanboy-evskem pizdenju. Vzdušje animeja je problem, ker je nasprotno vzdušju celotne zgodbe. Adaptacija je mangi je zvesta, samo da je v animeju 3/4 dogajanja razvlečenega s čimer se izgubi tenzija, zaradi katere je manga dobra. Pri takem tempu tudi vprašanje, če pridemo preko ~10 chapterjev. Kar ni nič.

RDG jaz tud ne bom gledal preko druge epizode. Karakterji niso ravno zanimivi, zgodba pa zgleda, kot da bo kmalu izbruhnila v clusterfuck. Dosti bolših animejev je v sezoni.

#33 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 13:37

Režiser je baje prvič zavrnil delo na adaptaciji, ker da ta menda ni potrebna, izvedel bi jo pa samo v obliki igrane TV serije. V drugo so ga prepričali z mešano , rotoskopirano, tehniko, kjer gre v bistvu za igrano serijo, samo da prerišejo sliko čez posnetke. Zakaj so se odločili za drugačen pristop, ne vem, očitno so hoteli sprobat nekaj novega v poplavi adaptacij.

#34 nekropolis

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 15:04

Ideja se zdi zanimiva. Mlačnih manga/LN adaptacij je res malo murje. Še vedno pa bolje dobra zvesta manga adaptacija kot slab eksperiment.
Ko sem slišal da bo narjen z rotoskopijo sem upal na nekaj v stilu a scanner darkly, tatami galaxy. Dobili pa smo, kar smo.
Občutek imam, kot da imajo majhen budget, zato ne grejo kvalitetno v rotoskopijo in vlečejo scene.

#35 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 14 april 2013 - 22:58

A Scanner Darkly je Hollywood, s primernim budžetom, tako da projekta nista niti približno primerljiva. Tatami Galaxy pa verjetno ni v celoti rotoskopiran. Aku no Hana je nizkoproračunska rotoskopija, nimaš kaj tu. Se mi pa zdi zanimivo po svoje, da so samo ljubitelji mange nezadovoljni s tem pristopom (pa še med temi se najdejo kakšni, ki jim je všeč), medtem ko mu je mangaka izrazil podporo in v istem intervjuju, kot ga je referenciral Fallen0ne, povedal, da režiser zelo dobro razume njegovo delo.

Jaz problemov z zvestobo adaptacij nimam praktično nikoli, ker mang ne berem prav pogosto, tako da se mi gladko smeji, ko mi kdo pravi, da je pa zaradi tega anime slab. Bolj me skrbijo tisti, ki sploh niso brali mange, a se animeja protestno niso dotaknili, ker je drugačen od originalnih dizajnov.

Na ta eksperiment raje gledam kot na redko priložnost, ko se je nekdo odločil ustvariti nekaj popolnoma drugačnega, nekaj, kar je v nasprotju s trendi in common sense anime produkcijo, pa da je zraven še malo razpizdil moe ljubitelje. Povrh tega je anime v celoti rotoskopiran in na televiziji vsak teden. Zdaj mi pa povej, koliko takšnih projektov še poznaš?

#36 nekropolis

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 15 april 2013 - 02:07

S A Scanner Darkly sem primerjal, ker res ni podobnega animeja kot je Aku no Hana, še tatami galaxy vleče bolj na anime. Sam sem vesel, če se pokaže želja po alternativni produkciji, kot je dandanes. Poskusov kot je Aku no Hana bi moralo biti več. Roko na srce, vse pač gravitira proti moe/shonen/harem (njihovo pizdenje meni tudi prinese nasmeh na obraz, ampak Aku no hana maga niti približno ni za moe fane, lahko pa kakšnemu priporočiš in se potem muzaš njegovim izrazom).

Ampak samo zato, ker je drugačen od vseh ostalih, to ne pomeni da je samposebi nek anime dober. Ker je unikat, naj sedaj spregledam slabo kvaliteto animacije/rotoskopije, površen lipsync, pacing, itd. Budget pa ni nek izgovor, če ga nimaš, se pač ne spuščaj v nekaj kar veš, da ni možno izvesti.
Da je prav pomankanje kvalitete načrtovano za učinek pri občinstvu in ''drugačnost'' samega animeja je argument, ki ga dosti folka daje. Meni je to prej spuščanje megle in artsy izgovor.
Mangaka in režiser sta dobila svoj odziv in nekateri ljudje se lahko sedaj naslanjajo na bar z bloody mary v rokah in razpredajo, kako neumen folk gleda SAO in moeshit, medtem ko so oni pravi alternativci, ker uživajo v nekem nepopularnem animeju, ki ga raja ne razume. Seveda potem kaj rečejo še o nadmočnosti The Room-a.

Koliko producentov pa bo po flopu Aku no hana ponovno poskusilo s kakšnim eksperimentom je pa drugo vprašanje (preorderji so grozljivi). Dokazov da so drugačni animeji lahko dobri je dost (Lain, tatam galaxy, Mononoke, zetsubo sensei...). Ampak niso dobri samo zato ker so drugačni.

#37 Fallen0ne

• rumeni jaki
  • 1 049 sporočil

Objavljeno 15 april 2013 - 06:21

Pomoje ekipa tudi ni upoštevala, da je presek množic ljubiteljev mang/animejev in igranih serij precej majhen. Z mešano dinamiko verjetno ne bojo pritegnili ne enih ne drugih.

#38 cyth

ne ve, kaj je kumkvat.

• svinjski pastirji
  • 165 sporočil

Objavljeno 15 april 2013 - 07:10

Meni se ne zdi, da bi bilo z animacijo kaj grozno narobe. Nekaj očitnih prizorov, kjer so varčevali s proračunom, je res izstopalo, to je pa v glavnem to. Animacija je ravno za silo še zvezna, gibi so realistični, edino pomanjkanje detajlov je pritožba, ki je ne morem ignorirati. Pravzaprav me to sploh ni motilo, ker sem si znal domišljati, kako bi obrazi zgledali v resnici. Detajlov je bilo ravno prav. Kar se pa tiče izginjajočih se obrazov, zadeva me je spomnila na čas, ko še nisem nosil očal in na daljavo nisem najbolje videl obrazov vseh ljudi, ko so se približali, sem jih pa lažje prepoznal. Zato pa režija, ozadja in glasba nadoknadijo.

Seveda, nekomu se lahko to zgoraj sliši kot kup izgovorov, a jaz sem se brez problema sprostil med ogledom. Ko me je kdo hotel prepričati, da je to slab anime, ker ima slabo oziroma pomanjkljivo animacijo, sem se samo nasmejal, ker mojih občutij pač ne morem izdati. Ne gre tu za neke hipsterske pretenzije, samo nekateri ljudje težko dojamejo, da bi znal biti anime komu dejansko všeč.

Mislim, da se producenti dobro zavedajo, da se anime ne bo prodajal. Če se bo, bo to mali čudež. Zdaj, ne upam si reči, da niso hoteli zaslužiti - manga je še vedno dobila tono pozornosti, in če se bo ta prodajala, potem je vse okej -, je pa treba povedati, da animeji ne nastajajo zgolj iz želje po zaslužku, ker imajo tudi producenti in ustvarjalci svoje želje, ki jih želijo realizirati. Vedno gre le za to, ali bodo prepričali investitorje.

#39 nekropolis

želvak brez oklepa

• rumeni jaki
  • 28 sporočil

Objavljeno 15 april 2013 - 22:26

Nimam namena nekoga kritizirat ker ima svoj okus, oziroma ga prepričevati, da anime ni dober, ker ne sledi mojemu pogledu na kvalitetno animacijo/režijo.
God knows da sam uživam v nekaterih serijah, ki so za ostale ščiš. Aku no hana pač ni med njimi. Razen soundtrack-a in ozadij mi enostavno ni ušeč.

Prav zato ker sem fan mange me moti, da so ob priložnosti, da jo dejansko adaptirajo, izbrali tak način. Še posebej ker bodo studiji vedno raje izbrali sigurni način ustvarjanja profitabilnega animeja iz random harem/moe mang oz. LN-jev, je taka prilika dokaj redka (nevem koliko časa že čakam na adaptacijo hoshi no samidare/psyren, kakšen onani master kurosawa je le mokre sanje). Po prodajnosti tega animeja remake ni ravno za pričakovati.

Ob tezi nekaterih, med drugim tudi režiserja, da zvesta adaptacija ni smiselna, ker si lahko tako ali tako vsak prebere original, gre men na smeh. A naj ignoriramo mange in ustvarjamo le originalne animeje ali pa približne priredbe? Prenos v drug medij lahko kljub zvestobi originalu proizvede dodatno vrednost (npr. FMA:brotherhood). Nasprotno je tud res, z drugačnim pogledom se lahko izboljša original.

Režiser in mangaka imata vso pravico, da adaptirata anime po svoje. Če pa je ta pristop fail za večino ljubiteljev dotične mange, to še ne pomeni da so butthurt fanboys, ki ne prenesejo kakorkoli razlike z originalom (najdejo se seveda tudi takšni).

#40 Zocky

ni nič.

• mn3njalničarji
  • 674 sporočil

Objavljeno 16 april 2013 - 16:34

Ravnokar gledam Ghost in the shell: Stand alone complex....rabu ene 9 epizod da sm not padu oz. da mi je ratal zanimiv, sam pol ko pa sm, mi je pa za zdej eden boljših animejev...bo treba še movije pogledat ....

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov