Skoči na vsebino

Alien: Covenant 2017

184 odgovorov na to temo

#161 Jin

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 867 sporočil

Objavljeno 20 maj 2017 - 16:56

Oglej si sporočiloDarth Revan, ob 20 maj 2017 - 16:16, rekši:

Zato ker bi marsikdo šel film pogledat, pa zaradi negativnih odzivov ne gredo, in posledično filmi in ustvarjalci izgubijo denar medtem ko pocukran disneyev reklamni stroj štanca ven eno in isto generično sranje. In končni rezultat je poplava filmov o super herojih, kjer če si pogledal enega si pogledal vse. No, alien vsaj ni bil še eno reševanje Matta Damona :D
Poor Hollywood. :rofl:

#162 Darth Revan

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 050 sporočil

Objavljeno 20 maj 2017 - 17:04

Ma nihče ni "poor" , gre se za to kakšne vrste filme bodo delali - pač takšne, ki molzejo denar, in se ne upaj kaj svežega naredit. Tu sedaj ni govora o alien franšizi, alien se je končal pri izvirniku, dvojka je bila že čisto nekaj s space marinci itd... vse ostalo naprej vključno z Covenantom pa je bil poskus molzenja denarja. Sploh miksi z predatorjem in bogve s čim še vse... Scott je sam povedal, da mu ni všeč kaj je nastalo iz izvirnika, tako da mi tudi ni jasno zakaj je šel sploh delat Prometeja in Covenant, hotel je čisto nekaj drugega naredit, kot pa xenomorphe iz Cameronovih Aliens.

#163 Avion

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 614 sporočil

Objavljeno 20 maj 2017 - 17:17

Oglej si sporočiloTom7i, ob 20 maj 2017 - 13:24, rekši:

S punco sva se menla, da bi ga šla gledat v kinu, pol pa sem si šel prebrat par kritik in ga bom raje pogledal kar doma ;). Sem velik ventilator originalne trojice, Prometeus mi je bil precej meh, tole pa mi zgleda kot more of the same crap za višat Scottov bančni račun na račun franšize.

Kar me je prepričalo, da ne grem filma gledat v kino, je bila 3. točka v tem komentarju z IMDB-ja; 21. točka je sicer neumnost, ker imajo androidi tudi ventilacijo, ampak ajde.
Spoiler

Okej, ni tako grozno, no. Se mi zdi, da so neke napake tukaj čisto upravičene, nekatere pa ne.

Spoiler

#164 Slinch

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 20 maj 2017 - 17:40

Oglej si sporočiloJin, ob 20 maj 2017 - 16:56, rekši:

vidiš Jin, o tem sem ti govoril

dobesedno gnojišče, kamorkoli se obrneš

#165 Juvilee

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 21 maj 2017 - 11:26

Meni pa se zdi alien covenant čisto v redu nadaljevanje, če ne drugega kot filler material, med izvirnikom in čem bolj konkretnim.. V bistvu to kar me pa še Posebi moti pri novem GITS je dejansko 'to je to, zajebal smo izvirnik in sami sebe, od nas v naslednjih 100 letih, ne boste slišali prav ničesar.' Mislim, s tem novim GITS je GITS dejansko umrl. Štanc ali ne, Alien Covenant mi po drugi strani ne deluje ravno kot zadnja 'bilka' ali da bi šli in lohka tako zajebal izvirnik..

#166 Slinch

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 003 sporočil

Objavljeno 21 maj 2017 - 11:29

Oglej si sporočiloJuvilee, ob 21 maj 2017 - 11:26, rekši:

Mislim, s tem novim GITS je GITS dejansko umrl.

razloži to malo

#167 Juvilee

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 25 sporočil

Objavljeno 21 maj 2017 - 12:03

težko za razložiti, ampak izgleda mi, kot da so avtorji s tem novim GITSom nekako že zaključili, oz.nič ne kaže na nadaljevanje/a, pa upam da se motim.... oz.nekak tak, CGI pri tem novem GITSu je kulj, zdi se mi pa da gre pa za film, ki ničesar ne 'prispeva'. Ne k originalu, ne k ničemer..

To sporočilo je uredil Juvilee: 21 maj 2017 - 12:09

#168 ArtaX

• mn3njalničarji
  • 1 071 sporočil

Objavljeno 21 maj 2017 - 13:23

Zadeva o Country Road je (IMO)
Spoiler

#169 Avion

• mn3njalničarji
  • 614 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 09:05

Oglej si sporočiloArtaX, ob 21 maj 2017 - 13:23, rekši:

Zadeva o Country Road je (IMO)
Spoiler
Spoiler

#170 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 1 817 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 09:43

Oglej si sporočiloDarth Revan, ob 20 maj 2017 - 17:04, rekši:

Ma nihče ni "poor" , gre se za to kakšne vrste filme bodo delali - pač takšne, ki molzejo denar, in se ne upaj kaj svežega naredit. Tu sedaj ni govora o alien franšizi, alien se je končal pri izvirniku, dvojka je bila že čisto nekaj s space marinci itd... vse ostalo naprej vključno z Covenantom pa je bil poskus molzenja denarja.

Čakej kaj se sploh dogaja tle, kaj ti govoriš :D Po eni strani se jeziš ker folk (izgleda da upravičeno) kurca slab ali pomankljiv film, češ da taki rivjuji v končni fazi zmanjšujejo budgete kul filmom in bodo na koncu ostali samo še superheroje snemali (molzenje) – samo hkrati pa že celotno alien franžizo od enke naprej označiš kot molzenje. Kje je potem sploh razlika?

Jaz sem si kar premislil glede kina, res se mi ne da bit živčen ker bom cel čas razmišljal samo o tem kaj bi lahko bilo če nekdo nebi bil prizadet.

#171 Razpaljotk

hejtr

• rumeni jaki
  • 2 096 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 09:45

#172 Darth Revan

• mn3njalničarji
  • 1 050 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 11:50

Scottov originalni Alien je čisto nekaj druga kot Cameronovi Aliens, in nekak težko je to dvoje skup spravit, potem sledi Fincherjev Alien 3 in Alien Ressurrection, ki sta tudi čisto nekje zase. AVP filma sta spet nekaj samosvojega, in Prometheus ter Covenant, ki bi naj pojasnila izvirnik, ampak meni res vsak izmed filmov deluje čist za sebe, in edino kar je skupno je lik aliena , ki je podoba izvirnika bolj ali manj in seveda Ripley v prvih štirih.

#173 bigboss82

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 004 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 13:04

jah pojasnili izvirnik.. sej ga pojasnjujejo.. v vsakem filmu delcek, skratka zavalcujejo za popizdit, samo da molzejo dnar.. kar se mi zdi jasno..

v Prometeju, so pac pokazali kaj so dejansko tej Alijeni oz kaksen je bil njihov smisel..
v tem drugem, pa kako je nastal dejansko Alijen organizem, ki ga vidimo v prvencu, ki se je sposoben razvijati in je sam sebi namen..
ziher bo se tretji in upam zadnji filem, ki bo povezal vse skupaj s prvim delom oz. najstarejsim filmom v seriji.. we will get there eventualy
sicer se mi ta drugi del zdi povsem odvec, kar tudi nakazuje slaba igralska zasedba in na sploh pac je ta filem IMO dejansko narejen samo za cucat denar.. nekaj dobrih efektov in scen..
neki, da se zgodba nadaljuje proti sklenjenemu krogu.. Dejansko pa tudi ce bi hoteli razloziti vse skupaj, bi lahko nardili dva filma od 2.30 in bi bilo.. ali pa dva od 2 ur za manj zavalcevanja in kompliciranja...

sam morali so pac dodati ta clen, kako se je alijen dejansko razvik v to kar je in zakaj.. ampak tudi to, ceprav ima nek smisel, pusti grenak priokus........

predvidevam da bo v naslednjem filmu..
Spoiler

#174 Avion

• mn3njalničarji
  • 614 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 13:37

A ni tako, da planirajo še dva filma? Tako da to, kar si zapisal v spoilerju, dejansko ni tako daleč stran od realne možnosti.

#175 ArtaX

• mn3njalničarji
  • 1 071 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 14:22

Oglej si sporočiloAvion, ob 22 maj 2017 - 09:05, rekši:

Spoiler

Sem mogoče slabo zapisal.
Spoiler

#176 bigboss82

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 004 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 14:57

Oglej si sporočiloAvion, ob 22 maj 2017 - 13:37, rekši:

A ni tako, da planirajo še dva filma? Tako da to, kar si zapisal v spoilerju, dejansko ni tako daleč stran od realne možnosti.

ja sicer je problem ker
Spoiler

#177 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 746 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 16:30

Bedna je že fora tega "pojasnjevanja". Zakaj je treba pojasnjevati nekaj, kar bi moralo ostati skrivnostno in neznano, saj je sam naslov filma Alien.
Zdaj je treba naredit film in pojasnit od kje inženirji in njihova črna juhica.
In potem pojasnit tudi ta film.
Cuzi muzi denarci.

#178 Avion

• mn3njalničarji
  • 614 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 19:13

Ma meni je ideja o izvoru Alienov in inženirjih super, res sem imel visoka pričakovanja od Prometheusa, ampak največje razočaranje mi je pa verjetno ravno to, kar si napisal: da bodo iz tega naredili eno veliko molžo denarja, posledično pa bodo filmi razvodenelo brezvezni.

#179 SL4FKO

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 155 sporočil

Objavljeno 22 maj 2017 - 19:50

Oglej si sporočiloayrton79, ob 22 maj 2017 - 16:30, rekši:

Bedna je že fora tega "pojasnjevanja". Zakaj je treba pojasnjevati nekaj, kar bi moralo ostati skrivnostno in neznano, saj je sam naslov filma Alien.
Zdaj je treba naredit film in pojasnit od kje inženirji in njihova črna juhica.
In potem pojasnit tudi ta film.
Cuzi muzi denarci.

Jap, čiiiiiiiiiisto ista fora, kot pri Star Wars (in še kje verjetno...)... Rogue One mi je čisto uničil predstavo od kod princeska dobi plane... Bljak.

#180 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 746 sporočil

Objavljeno 23 maj 2017 - 09:16

Niti slučajno to ni ista fora. Za plane se ve že od začetka kje se se dobili. To ni nobena skrivnost, ki bi pridodala k vzdušju filma.
Bistvo aliena pa je strah pred neznanim. Zdej naj naredijo še film o tem, od kje pride The Thing.

#181 Sony

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 391 sporočil

Objavljeno 23 maj 2017 - 09:45

Bistvo aliena ni ravno strah pred neznanim lol, je kar pred znanim in v obliki aliena, ki ga vidimo čez cel ekran. In res ne vidim kaj zgubi na vrednosti, če se poglobijo v njegov izvor. Meni se zdi zelo zanimivo, pravzaprav je to point sci-fi, take zgodbe. Krivda je samo na slabih piscih in izvedbi ne na ideji.

#182 Don Kihot_

se bori z mlini na vetrove.

• govnači
  • 1 011 sporočil

Objavljeno 23 maj 2017 - 09:48

haha

#183 amnesia

polbogec

• vesoljci
  • 10 036 sporočil

Objavljeno 23 maj 2017 - 13:38

Oglej si sporočiloSony, ob 23 maj 2017 - 09:45, rekši:

Bistvo aliena ni ravno strah pred neznanim lol, je kar pred znanim in v obliki aliena, ki ga vidimo čez cel ekran. In res ne vidim kaj zgubi na vrednosti, če se poglobijo v njegov izvor. Meni se zdi zelo zanimivo, pravzaprav je to point sci-fi, take zgodbe. Krivda je samo na slabih piscih in izvedbi ne na ideji.

odjava je zgoraj desno

#184 Sony

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 391 sporočil

Objavljeno 23 maj 2017 - 16:16

Oglej si sporočiloamnesia, ob 23 maj 2017 - 13:38, rekši:

odjava je zgoraj desno
hvala enako,pa kj piš.

#185 Besko

• vesoljci
  • 1 008 sporočil

Objavljeno včeraj, 23:58

Danes sem končno prišel do nekaj prostega časa in tega sem zabil v Koloseju, gledajoč tale drek.

Mislim, film je res nadglup. Kot je nekdo že omenil, najbolj jezi ta neizkoriščen potencial. Zanimiva in močna uvodna tretjina, stopnjevanje, kadriranje, tempiranje... Vse tam do prvega neomorpha poteka vse lepo in prav, nakar kot da bi skrenili v full retard mode. Preostanek je namreč tako duhamoren, predvidljiv (Walter/David scena je dobesedno telefonirana in žaljiva do gledalca. Če je kdo nasedel, naj se prosim ustreli) in cenen, da sem prvič v življenju pomislil, da bo treba še pred iztekom dveh ur zapustiti dvorano. Nekako sem se prisilil, da sem si zadevo ogledal do konca, nakar mi je po videnem koncu bilo žal tudi tega.

Pri filmih zagovarjam izklop možganov do določene mere ampak količine debilizmov, ki sem jih moral požreti v Zavezi, so enostavno neodpustne. Lajdra pojamra, kako zamorki ne sme odpreti vrat, ker se boji vsesplošne kontaminacije, nakar veselo vzame pokalico, odpre iste duri ter po samem tujskem bitju začne nažigati čez cel shuttle. Povrh ji pred tem seveda spodrsne, ker hej, pejmo biti debilni. Ostalo vrečo totalnih mimosunkov vas je dosti že naštelo.

V drugem aktu sem večkrat skorajda zaspal in kot največji kmetavzar bil primoran pogledovati na telefon, ter se dopisovati z vsakim, ki ni trpel te kataklizme. Fantastični prizori lepih lokacij se umaknejo sterilnim, dolgočasnim, pretemnim in bednim koridorjem neke x stavbe, kjer David na veliko filozofira o smislu inu obstoju, dočim je ljubitelj serije večkrat posiljen s kontradiktoriko, saj se xenomorph po novem očitno izleže takoj po prebujenju gostitelja.
Spoiler
Fabula neha s postavljanjem zanimivih vprašanj, po katerih se je odlikoval Prometej, marveč zavije v "kmee, daddy issues, vse bom pobil, androids can feel too" smer.

Cenenih "bu" foric ne bom našteval, ker jih je preveč, prej bom potarnal nad zadnjim dejanjem na sami kruzerki, kjer se zdi, da jim je zaradi vsega tega nepotrebnega balasta zmanjkalo časa. Poslednji pregon z osmim potnikom je izhitren s posiljenim finišom, lepo mero junakov pospravijo na prekokurčen način, končni preobrat pa je res tako gnil, da ga enostavno moram omeniti še enkrat.

Ridley, zadnje čase so tvoji filmi prečesto plesniva govna, zatorej spizdi v penzijo.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov