Skoči na vsebino

Mount & Blade serija

79 odgovorov na to temo

#1 Batigol

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• rumeni jaki
  • 1 267 sporočil

Objavljeno 16 junij 2012 - 07:24

Objavljena slika

Ste si kdaj v FRPjih želeli bojevanja na konjih. Večina FRPjk ima konje le za prevozno sredstvo. Ne se bati, tukaj je Mount & Blade, strateško - bojevalna FRPjka, ki jo razvijata, verjeti ali ne, cela dva osebka. To sta turška zakonca, ki sta ustanovila mini firmico Tale Worlds.

Igra dobiva odlične ocene pri vseh igralcih, ki so jo poizkusili. Ljubitelji igre so izdelali tudi številne modifikacije, s katerimi si lahko dodatno popestrite preigravanje. Vse potrebne povezave najdete spodaj.

Tekom let po izidu, je igra prerasla v pravcato serijo z več nadaljevanji in odvrtki. Pri preigravanju bodite pozorni na popravke, saj avtorji igro redno nadgrajujejo.

Objavljena slika Objavljena slika

Paradox Interactive welcomes you to Calradia, a medieval world stained by war, yet bristling with opportunities for the brave and the cunning. Step forward into the realm of ? Mount and Blade. Populated by lords and vassals who rule over the peasantry. Where knights and mercenaries fight side by side, or against each other. A land filled with all manner of threats, from roving bands of bandits to parties of war-deserters. Where merchants trade their wares and slavers sell on the spoils of war.Grab the reins of your mount and unsheathe your blade, prepare to ride out to a land of adventure.

- Freeform sandbox gameplay. Trade, serve, or even joust. Go anywhere, do anything in a world thriving with hundreds of locations.
- Distinctive horseback combat. Mount up and attack your foes with swords, lances or arrows.
- Highly advanced and intuitive sword-fighting system.
- Be a lonesome adventurer, conniving merchant, or a commander of armies.
- Interact with hundreds of characters; hire mercenaries to build a private army, accept quests to assassinate troublemakers, or boost your reputation by buying a round of beer at the local tavern.
- Two game modes; In map mode, you travel between towns, follow tracks, hunt down or run away from enemy parties, whereas in action mode, you command your character from a first-person or over the shoulder view.
- Ability to raise your own war band, commanding dozens of soldiers as well as heroes with special skills and personalities.
- Exciting and challanging battles where you can ride horses and meet mounted opponents.
- Interesting and balanced character development system with attributes, skills, and weapon proficiencies.
- While the game can be played by adventuring freely, the completed game will feature an exciting storyline the player can follow

Mount & Blade - tema na starem forumu

Mount & Blade - uradna stran

Mount & Blade - uradna stran s strani založnika

Mount & Blade - wikipedia

Mount & Blade - uraden forum

Mount & Blade - filmček, ki prikazuje igranje igre, uraden filmček

Mount & Blade - odlična stran s številnimi modifikacijami za igro

Mount&Blade - opis - s strani Gamebanshee, s strani RPG Fan, s strani Gamespot, s strani Bit-tech

Predstavitev v celoti pripravil Stan

To sporočilo je uredil Stan: 22 junij 2012 - 16:52

#2 Aegon

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 334 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 07:25

Sam model igre zgleda tako, 16 igralcev (oz manj, če server ni poln) se spawna, in ima cca 1 minuto da postavi barikade, pripravi shieldwall in poskrbi da nasprotnikovi archerji ne spravijo puščic skozi kakšne linije. Nato se začne invazija. Načeloma gre za model trash/močnejši/trash/boss wave, in nato respawn mrtvih ljudi. Igra je relativno težka, zato razni solerji odpadejo, oz je dost ozka družba, in egoisti so izločeni, oz se poskrbi za njihov ban.

Igra ima 3 proffesione. Alchemy/Blacksmithing/Armorsmithing. V vsaki je zelo težko napredovat, a najvišji leveli craftajo iteme ki so ali bis (Armor) ali pa padejo samo za Legendary, kis so izredno (<1%) na boss wavih v hard mode. Sta tudi dve support klasi, ki jih lahko vsak zbere poleg svoje glavne, engineer (barikade, ammo boxi) in medic (med box/ressurection tome).

Igra nudi zaenkrat dve igralni opciji. Normal mode je namenjen igralcem med 1-32. Tu je sicer zabavno, ampak je šansa da vidiš princa (zadnji boss) praktično neobstoječa, saj je polno novih, neopremljenih igralcev, solerjev in egoistov. Zadeve postanejo zanimive nad 32, ko se lahko pridružiš hardmode serverjem. Tu se nordijcem pridružijo rezidenti Vallhalle in njihovi častilci. Tako se zoprstavimo Tyru, Freyi, Lokiju, Thoru, in na koncu še Odinu. Prav tako je šansa uzreti ODina majhna, zato se igralci povezujejo v hiše, ki omogočajo lažje trgovanje, kreftanje opreme, in skupnih serverjev (podobno kot guildi v MMOjih).

Ustvarjalci moda imajo svoj IRC kanal kjer so na voljo praktično 24/7, tako da je lahko skupnost v kontaktu z razvijalci. Prav tako živ je forum, kjer lahko prebereš vse nasvete o igranju in grajenju svoje klase, svoje zadolžitve na bojišču etc.

Septembra/oktobra, ko pride mod iz svoje beta verzije, so zaenkrat razvijalci obljubili:

- povratek konjenice
- nove mape
- nov game mode (težji od hard)
- ogromno novih modelov orožij/opreme

Več si lahko preberete, oz pričnete z igranjem na http://www.nordinvasion.com/

#3 Fanest

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 11 julij 2012 - 13:06

na Gamestop ima kolekcija -75% http://www.impulsedr...s/ESD-IMP-W2875, zanima pa me če je možno kupit na gamestop samo DLC Napoleonic Wars in potem kodo uporabit v Steamu kjer imam že vse ostale M&B?

#4 BenLinus

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 56 sporočil

Objavljeno 21 julij 2012 - 10:07

Enkrat, ko sem igral sem se kot vojak pridružil enemu izmed kraljev. Zdaj sem šel še enkrat igrat in nikakor ne najdem te opcije. Ve kdo kako postati navaden vojak za lorda/kralja?

#5 Cherni

I N S T A N T S A T A N

• mn3njalničarji
  • 666 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 13:17

moraš imet dovolj visok renown, afaik

#6 Ledenko

je prijavljen z ruskim računom.

• mn3njalničarji
  • 38 sporočil

Objavljeno 23 julij 2012 - 14:22

Če misliš kot ena navadna enota njegove vojske, potem je bil to mod, Freelancer. Kot podložnik s svojo vojsko pa kot pravi Cherni.

#7 BenLinus

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 56 sporočil

Objavljeno 26 julij 2012 - 16:47

Mislim kot enota njegove vojske ja. :)
Možno, da sem imel takrat ta mod in zato ne najdem te opcije. :)

#8 Andras

• mn3njalničarji
  • 35 sporočil

Objavljeno 03 september 2012 - 14:50

#9 Stan

Hammer of Grimjaws

• šerifi in depjutiji
  • 421 sporočil

Objavljeno 28 september 2012 - 16:16

#10 el_funisher

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 6 934 sporočil

Objavljeno 28 september 2012 - 16:53

Evo pa smo tu :D Me prav zanima kako bodo nadgradili špil v primerjavi z enko in dodatki :)

#11 MadMan030

rjava župica

• govnači
  • 1 045 sporočil

Objavljeno 30 september 2012 - 21:18

če bo spet standalone expansion z dvema extra funkcijama se lahko grejo jebat.

#12 Saljutin

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 69 sporočil

Objavljeno 06 oktober 2012 - 22:22

zadnje čase sem malo igral NordInvasion
zdaj sem pa gledal nek trailer pa malo gameplaya od cRPG moda...ga mogoče kdo igra oz zna povedat če je OK?

#13 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 07 oktober 2012 - 00:27

ja cRPG je en najbolših če ne najbolš multiplayer mod za warband sam sem ga kar nekaj časa igral in mi je bil kr kul, ker nikol nisem čist dobr osvojil tega M&B mečevanja sem potem presedlal na Napoleonic Wars in se šel mal mušketirja :P

#14 _SM1_

• mn3njalničarji
  • 37 sporočil

Objavljeno 29 december 2012 - 11:21

Pozna kdo kakšne vredu mode za warband. Zdaj igram Native Expansion in je kar dober. Je mogoče igral kdo A Clash of Kings?
Gledal sem video pa zgleda vredu, ampak ko sem ga iskal sem videl, da je še v beti.

#15 Guru VII

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• rumeni jaki
  • 949 sporočil

Objavljeno 30 december 2012 - 00:30

Osebno sta mi pri srcu moda Prophesy of Pendor in pa Sword of damocles warlords :)

#16 Thick_Sliced_Bread

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• rumeni jaki
  • 2 191 sporočil

Objavljeno 30 december 2012 - 10:09

A obstaja kak slovenski klan da igra Napoleonic wars linijske bitke?

#17 Molag Bal

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 31 december 2012 - 14:41

Sem nabavil Warband, Napoleona pa nisem nabavil , ker dvomim da ga še kdo igra. Na urejene linijske bitke pa pozabi, takšne klane vidiš samo v tujini. Če je že za BF3 težko dobit organizirane soigralce, kaj šele za M&B. Sicer sam iščem soigralce za tole in Chivalry medieval warfare. Ne branim se kontaktov.

#18 computer geek

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 272 sporočil

Objavljeno 31 december 2012 - 14:51

Napoleon kupi, res ! Igra še veliko ljudi ! In mp je po mojih izkušnajh dosti boljši kot pa warband mp :happy:

#19 Molag Bal

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 01 januar 2013 - 21:53

Evo sem še Napoleona kupil.

#20 Saljutin

ravnokar sir je.

• rumeni jaki
  • 69 sporočil

Objavljeno 02 januar 2013 - 14:00

če se komu zahoče co-op sekanja glav z elementi RPG-ja :)

http://www.nordinvasion.com

če kdo misli igrat naj me doda na steamu: Saljutin

#21 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 27 september 2013 - 18:16

novi screeni iz novega špila - Bannerlord v bistvu so to prvi ingame screeni :D

https://www.facebook.com/mountandblade

http://www2.taleworl...annerlord/Media

#22 Molag Bal

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 01 oktober 2013 - 13:11

Sem fan takšnih iger, ampak na teh screenih se mi zdi da so zgolj dodane hd texture in nič druga. Tla so še vedno obupna, 2 teksture, ki ne prepričajo.

Bolj kot to čakam na mod Rome at War. Brez veze delajo tolk špilov v srednjem veku ter skoraj nič v antiki.

#23 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 01 oktober 2013 - 13:34

Pri M&B se nikol ni šlo za teksture in grafiko na sploh, sicer noben ne bi igral teh špilov. Meni zgleda čist solidno, v nobenem primeru nisem pričakov nvem kaj, kar je bolj pomembno so same mehanike bojevanja ki jih bo nov špil prinesel.

@Molag Bal moji kolegi precej igrajo http://www.moddb.com...roman-civil-war Bello Civili mod, ki ga zelo hvaljo. Imajo tudi precej eventov

http://www.youtube.c...rnFkwl3Gk0#t=59

#24 Molag Bal

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 01 oktober 2013 - 18:12

http://www.moddb.com/mods/rome-at-war2

Bolj čakam na tale projekt. Pod slikami lahko vidiš, da kar gredo kar dosti v podrobnost pri opremi.

#25 Andras

• mn3njalničarji
  • 35 sporočil

Objavljeno 01 oktober 2013 - 22:45

Fanest ti je lepo in prijazno razložil. Prosim, še 1x preberi njegov post.

#26 Molag Bal

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2013 - 19:35

Oglej si sporočiloAndras, ob 01 oktober 2013 - 22:45, rekši:

Fanest ti je lepo in prijazno razložil. Prosim, še 1x preberi njegov post.

Vem kaj je fanest povedal. Zgolj pokazal sem mod, na katerega bolj čakam.

#27 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2013 - 11:31

warband learning cliff :D

Objavljena slika

#28 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 05 november 2013 - 15:35

The Reckoning - Helicopters and Dogs mod :mafija: :P

#29 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 25 februar 2014 - 14:02

The Last Days (of The Third Age of Middle Earth)

od zdaj tudi za Warband :)

http://www.moddb.com...s/the-last-days

#30 MadMan030

rjava župica

• govnači
  • 1 045 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 14:11

Sem si ga ravno včeraj gor dal, noro dobra zadeva, mislim da so vsa mesta ki so trenutno v igri custom narejena, od gozdnega kraljestva lothloriena, do ogromnega Minas Tiritha, pri katerem boš peški rabil kar nekaj minut da prideš do vrha.

Edino se mi zdi da ma kar velik poudarek na počasnem razvijanju svojega karakterja, ker te pike ki jih dobivaš kot nadomestilo goldinarjem, dobivaš zeloooooooooooooo počasi, ali pa jaz kaj narobe delam.

Je pa hudo peljat svojo gručo rohirrimskih jezdecev proti orkom, ali pa met skupino elven archerjev ki pokosijo gobline preden se ti približajo.

#31 gladius

• rumeni jaki
  • 2 300 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 14:34

za poznavalce vanilla warbanda: Kako se kot vazal osamosvojiš in ohraniš vso lastnino? Samo tako, da zavrneš kralja, ko ti noče dati gradu/mesta, ki si ga osvojil?

#32 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 14:49

najprej si naber right to rule, ogromno renown in honorja in imej zelo dober odnos z ostalimi lordi (vedno jih izpust ko jih zajameš) potem pa imaš tri poti ena je ta ki si jo omenil- ta je najbolš ker ohraniš kar imaš druga je da te kralj razreši in greš na svoje ( in napdadeš nekoga) vendar v tem primeru izgubiš vse razen svoje vojske in denarja in tretja je samo za ženske -te lahko moža vprašajo če se jim pridruži v upor

zadeva ni lahka, jst nikol nisem prišel tako daleč namreč zmeraj sem začel igrat en drug mod in to glih ko sem imel dobre pogoje za se osamosvojit :P

btw za the last days sem še mal prečekiral in ugotovil da tale verzija za warband še ni popolna manjka namreč še kar nekaj stvari tako da boš me malce počakal preden se podam v to

#33 MadMan030

rjava župica

• govnači
  • 1 045 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 15:10

https://trello.com/b...ge-warband-port

Meni se ne zdi tako veliko stvari? kje si to bral?

#34 gladius

• rumeni jaki
  • 2 300 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 15:15

jaz sem se že dvakrat uprl, tako da imam dva grada, tri vasi in mesto (vse na kupu). Do zdaj sem vedno zaprosil kralja, naj me vzame nazaj kot vazala. Ujetnike izpustim samo, če mi plačajo odkupnino.

#35 Adam Velkavrh

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 607 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 15:32

men je spektakularen anno domini 1257 mod, fak dobesedno si srednji vek z region specific units, res carsko

dost bols kot ta native vanilla fantasy world

#36 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 16:13

Oglej si sporočilogladius, ob 26 februar 2014 - 15:15, rekši:

jaz sem se že dvakrat uprl, tako da imam dva grada, tri vasi in mesto (vse na kupu). Do zdaj sem vedno zaprosil kralja, naj me vzame nazaj kot vazala. Ujetnike izpustim samo, če mi plačajo odkupnino.

ne boš mogel it na svoje če ne boš imel dost vazalov na svoji strani namreč prvih 30-60 dni po osamosvojitvi je najbolj pomembnih - nekaj kompanionov narediš v lorde jim daš kakšen fief in potem čakaš da se ti pridružijo drugi lordi s katerimi imaš dobre odnose (50+) če boš zahteval odkupnine ne boš nikol prištepal na svoje ker te bodo vsi sovražil. Medtem zavzemaš šibko zavarovane trdnjave. Denar se nabira na turnirjih, s kupovanjem manufaktur v mestih in trgovanjem. Mislim da rabiš vsaj tam okol 1mil ko greš na svoje tako da boš lahko vzdrževal svoje preobsežno vojsko več let. Pridobit čim več lordov na svojo stran je kjuč do zmage. Fiefe enakomerno razdeljuj mednje in ne bodi požrešen. Pa oženit se daj in sicer ne na skrivaj ker tako boš dobil slab odnos do lorda kateremu ta mladenka pripada.

To je še nakaj splošnih napotkov, sam sem igral Prophecy of Pendor mod ki je res zelo dober ampak tudi zelo zelo težak in sem imel vse preštudiran kako pa kaj ampak bi potreboval vsaj še 50h da bi prišel do točke ko se bi realno lahko osamosvojil

@MadMan030
http://www.moddb.com...3-warband-patch
spodaj v komentarjih sem bral da stvar še ni spolirana da manjka crafting in še nakaj stvari k so bile v non-warband verziji

#37 gladius

• rumeni jaki
  • 2 300 sporočil

Objavljeno 26 februar 2014 - 16:29

jah, to je verjetno najbolj duhomoren del igre. Dvomim, da bi se mi dalo zavzeti celotno deželo.

#38 Molag Bal

• rumeni jaki
  • 3 061 sporočil

Objavljeno 27 februar 2014 - 21:56

Ko imaš enkrat nek nabildan karakterje je kr tečno it z nule s kakim novim modom.

#39 Guru VII

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• rumeni jaki
  • 949 sporočil

Objavljeno 06 marec 2014 - 17:48

Oglej si sporočiloMolag Bal, ob 27 februar 2014 - 21:56, rekši:

Ko imaš enkrat nek nabildan karakterje je kr tečno it z nule s kakim novim modom.
Zakaj pa ne exportaš nabildanega chara v mod?

#40 Fanest

• rumeni jaki
  • 1 792 sporočil

Objavljeno 31 marec 2014 - 12:47

Taleworlds vas prosijo za sodelovanje v kratki anketi

Navedek

Mount&Blade Player Survey
March 28, 2014

Hello Mount&Blade players of all demographics!

What does demographic mean? Why is that important? I don't know, maybe no one does but here at TaleWorlds we're looking for answers or... at least responses.

Meaningless drivel aside TaleWorlds is looking to collect some data about the players of Mount&Blade, with a good old fashioned survey. We feel like we have a pretty good handle on our players' likes and dislikes already because you like to make them known to us through forums, twitters and facebooks but have decided that getting results for a survey might be a nice way for us to get some of that as cold hard data.

If you have a spare few minutes then it would be great if you could help us out by filling out the forms and checking the boxes at this link: http://www.taleworlds.com/survey

All of the data is completely anonymous and so doesn't require you to enter any personal information whatsoever. Thank you in advance!

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov