Skoči na vsebino

Joker 288

Joker z zaprtjem črevesja

65 odgovorov na to temo

#1 VIPER SVB

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 264 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 08:20

Objavljena slika

uvodnjak
JCT pesti težava ...

kolumni
Moj vsakdan
Omreženi otroci

človeki
S kodo in mečem

vedež
Poči gonobe

igrovje - tematski članki
New game +, začetek nove poti

raport
E3 2017: Vmesna postaja

igrovje
Butcher
Crash Brandicoot N.Sane Trilogy
Danger Zone
Diablo III: Nekromant
Ever Oasis
Farpoint
Micro Machines World Series
Nex Machina
Paladins
Pinstripe
Rime
Take on Mars
Tekken 7
Valkyria Revolution
Vanquish
Wipeout

testisi
HTC U11
Robotek in jabolček v avtu
Sony xperia XZ premium

črkožer
E-romanca (Ainbow Rowell)
Otok nenavadnih otrok (Ransom Riggs)
Za oženit (Curtis Sittenfeld)

slikosuk
Izrabljeni transformatorji
Novi Pajkopob
Tevevania

#2 keown

suženj s sedmimi sporočili in sifilisom

• mn3njalničarji
  • 7 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 09:48

Z žalostjo in razumevanjem, po prebranem uvodnjaku, sprejemam dejstvo, da ne bo avgustovske številke :(

vaš naročnik že 20 let.. vaš naročnik dokler mi zdravje bo koristilo!

Srečno JCT !!!

#3 PaPPy

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 78 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 10:30

Kaj pa tisti, ki smo plačali 12 številk?

#4 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 421 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 11:16

Oglej si sporočiloPaPPy, ob 15 julij 2017 - 10:30, rekši:

Kaj pa tisti, ki smo plačali 12 številk?

Jih boste seveda tudi prejeli.

#5 MY-MOON

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 110 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 12:02

Tudi sam sem naročnik že dvajset let in se v celoti strinjam z Uvodnjakom. Ne vem, če sploh še kje obstaja revija, ki bi tako širila obzorja, na vseh področjih, kot Joker. Srčno upam, da bosta s Snetim našla sposoben kader in da se izvlečete iz krize. Podpiram izpust avgustovske številke v dobrobit vseh sodelujočih.

Good luck in naj se zavrti vsaj petstotica!

#6 Nyrix

garjavi nestvor z luskavico

• mn3njalničarji
  • 150 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 13:11

Se strinjam z zgoraj napisanim, podpiram da naslednjomesečne številke ne bo, saj je že pravi čudež da pride vsak mesec toliko kvalitetne vsebine od tako maloštevilčne ekipe. Napolnite si baterije vsaj malo, ter seveda upam na čim hitrejše ojačanje kadra. Zakaj pa Agressorja ni več v JCT? :/

#7 sadhu sequencer

prispeva veliko gnoja. V vse izbe.

• vesoljci
  • 4 488 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 16:28

Po eni strani se meni ne zdi slaba ideja, da bi Joker izhajal vsak drugi mesec, ali celo vsak tretji.

"Napolnite si baterije vsaj malo, ter seveda upam na čim hitrejše ojačanje kadra."

Uf, sem si oddahnil. Bal sem se že da katera od mojih bodočih iger ne bo nikoli imela vsaj malo šanse biti opisana v Jokerju.

#8 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 541 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 17:09

@Sadhu: ne, ne, Joker mora ostati mesečnik. Ne dajaj nekih idej, ki bi se celo znale udejaniti (in bi dobil 6 številk letno :(

Dejansko me je, še preden sem sploh opazil, da gre za julij-avgust številko, malce presenetila naslovnica. Pač taka pogrebna mi deluje, ničkaj poletna in joškata. ;)
Glede vsebine pa: uh, to še nisem tako daleč. Vulkanski Vedež bo verjetno med prvimi na bralnem sporedu. Že precej časa namreč Jokerja ne berem od prve do zadnje strani, ampak bolj po segmentih. Ok, razen 20 vrstic, Uvodnjaka in Snetijeve kolumne.

#9 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 488 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 17:26

"@Sadhu: ne, ne, Joker mora ostati mesečnik. Ne dajaj nekih idej, ki bi se celo znale udejaniti (in bi dobil 6 številk letno :("

Dejansko ti uspe v mesecu dni prebrat celo revijo?

#10 Jay

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• vesoljci
  • 1 509 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 17:31

lol, če se daš zraven jo v enem dnevu :D
js jo ponavadi v kakih treh sessionih

edit: sicer sem dans res na hitro preletel, sam a je tud Kabvojčevih člankov ful manj oz. skor nič?

#11 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 541 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 18:03

@Sadhu in ostali: jaz itak berem čez celi mesec, ker veliko člankov preberem večkrat. Povprečno gledano pa aktualno številko prebavim v dnevu ali dveh, največ treh. Razen, če res ni časa in preskočim kak prispevek oz. si ga pustim za naslednjič.

#12 Krutec

ne ve, kam bi sam s sabo.

• vesoljci
  • 543 sporočil

Objavljeno 15 julij 2017 - 19:44

Malce ste me splasili, da je z Jokerjem konec s to stevilko. Holy shit.

Podpiram odmor za ekipo, da ne bo izkurjenosti, samo da bodo se bodoce cifre :)

Sam jih vcasih preberem v parih dneh, vcasih pa razvlecem na vec kot en mesec kokr je. Berem pa tudi precej za nazaj (recimo ravno vceraj sem nekaj brskal po cifri 24. Ravno zato mi je Joker vsec, ker mi ni kot nek casopis, ki je po parih dneh staro sranje za v smeti, ampak mi je kot en casovni index.

#13 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 488 sporočil

Objavljeno 16 julij 2017 - 11:01

En nasvet v zvezi z podobo revije na forumu. Pred kratkim je nek moderator benal uporabnika, ker mu je ta na gnojišču napisal povsem nedolžno žaljivko ("tard"). Zdi se mi da to ne vpliva ravno dobro na blagovno znamko, če se dovoli da se posameznik takole znaša nad potencialnim bralcem. Razumem da moderatorji delajo, da forum ima neko v redu podobo, ki ne bo odganjala uporabnikov in skrbijo za red in marsikateri moderator opravlja svoje delo zares odlično, ampak takšne happy-trigger banane delujejo bolj kot izpad arogance, kot pa komičen vložek.

Če sem post napisal v napačno izbo in/ali bo izbrisan, se opravičujem.

#14 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 814 sporočil

Objavljeno 16 julij 2017 - 11:48

Podpiram izpust avgustovke številke! Spočijte si, da nam boste lahko še v prihodnje dostavljali tako kvaliteten material. Pa upam seveda, da končno dobite primerne okrepitve. Ne predstavljam si, da petnajstega Jokerja ne bi bilo več v nabiralniku. Dokler bom živ, bom naročen nanj.

#15 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 139 sporočil

Objavljeno 16 julij 2017 - 17:54

Uf, zdaj ga bo treba počasi brat, da bo zdržal do septembra...

#16 PecenkA

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 43 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 08:59

Ne morejo imeti vsi takoj 20 let izkušenj in izdelanega slog pisanja. Vzgajanje novih kadrov je zahtevno delo, ki zahteva čas in denar. Predvidevam pa, da nimate dovolj ne enega ne drugega. Takih in podobnih člankov, ko je ta uvodnik, se je tekom let nabralo že kar nekaj. Posledično imam občutek, da nekaj delate zelo narobe. Ali ste mogoče prezahtevni do začetnikov? Včasih se je težko postaviti v kožo začetnika, če imate 20 let ali več izkušenj. Berem vas od 2. številke naprej, od prve do zadnje črke, in vam želim, da težave čimprej uredite.

#17 Shang Tsung

skače z ritko na svečko.

• prostozidarji
  • 714 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 09:27

Tudi mene je vest, da bo avgustovska številka izostala, razžalostila. Vseeno pa je boje tako, sa je važno le, da bo Joker še vedno izhajal. Že od leta 1994 naprej si ne predstavljam, da 15. v mesecu ne bi listal po reviji. .

#18 Zelenor

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 16 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 10:50

Kaj pa se je zgodilo z Agressorjem?

#19 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 541 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 11:06

V aktualni številki so navedeni naslednji pisci (na hitro):
LordFebo, Sneti, Aggressor, PrFOXa, BoterPolž, Kavbojc, Raveer, Mihce, Flegma, BB Wolf. Če sem koga izpustil, se opravičujem :)

#20 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 139 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 12:53

Agresor je nekje v Konzolcu naznanil odhod iz stalne ekipe JCT... verjetno ima stalen job in nima časa, da bi zraven še redno pisal ja Đoker...

#21 mr.dude

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 652 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 16:05

Kul številka, edino tisti članek o transformerjih je bedarija :D

kaj je next? še boste F&F serijo secirali kak je nesmiselen scenarij in zgodbe? to so filmi, ki služijo svojemu namenu :)

#22 Ljud

eden od treh Marsovčkov

• vesoljci
  • 1 971 sporočil

Objavljeno 17 julij 2017 - 18:03

In kaj je ta namen? Brez da greš googlat mi povej kaj je zgodba v Transformers 2 in katera je najbolj zapomnljiva scena.

#23 Alienware

tazajeban vesoljc

• vesoljci
  • 236 sporočil

Objavljeno 18 julij 2017 - 13:31

Oglej si sporočiloayrton79, ob 16 julij 2017 - 11:48, rekši:

Podpiram izpust avgustovke številke! Spočijte si, da nam boste lahko še v prihodnje dostavljali tako kvaliteten material. Pa upam seveda, da končno dobite primerne okrepitve. Ne predstavljam si, da petnajstega Jokerja ne bi bilo več v nabiralniku. Dokler bom živ, bom naročen nanj.

+1.

Oglej si sporočiloPecenkA, ob 17 julij 2017 - 08:59, rekši:

Ne morejo imeti vsi takoj 20 let izkušenj in izdelanega slog pisanja. Vzgajanje novih kadrov je zahtevno delo, ki zahteva čas in denar. Predvidevam pa, da nimate dovolj ne enega ne drugega. Takih in podobnih člankov, ko je ta uvodnik, se je tekom let nabralo že kar nekaj. Posledično imam občutek, da nekaj delate zelo narobe. Ali ste mogoče prezahtevni do začetnikov? Včasih se je težko postaviti v kožo začetnika, če imate 20 let ali več izkušenj. Berem vas od 2. številke naprej, od prve do zadnje črke, in vam želim, da težave čimprej uredite.

Good point. Sicer Sneti v kolumni priznava, da so bili njegovi zgodnji poskusi pisarjenja bolj kot ne polomija. Je pa razumljivo, da se do določene mere izogibajo objavi amaterskih tekstov, ki se ne skladajo z današnjim kakovostnim "Jokerjevim slogom." Je pa res presenetljivo, da se v zadnjih letih ni našlo več novih polnopravnih članov JCT.

Kakorkoli, upam, da Joker preživi vsaj do izida Half-Life 3. :P

#24 MIHAc

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 14 sporočil

Objavljeno 20 julij 2017 - 13:00

Vem 5 let me že ni bilo tukaj, ampak naročnik sem pa seveda že od nekje številke 30 stalno. Žal sem pa še pred julijsko številko razmišljal, da se končno odjavim in se zelo verjetno bom, ko mi poteče naročnina.

Sej revija ni slaba ampak... pogrešam dobre stare čase, ko je bilo notri tudi veliko zafrkancije. Sedaj je pisanje dosti bolj resno, aprilske številke so bile včasih polne zajebancij in neresnic, da si komaj čakal majsko številko, kjer si prebral kaj je bilo res in kaj ne... sedaj je samo še sem ali tja kaka novička bolj sumljiva.

Res je, postaral smo se. Ampak zabavo imamo pa bralci še vedno radi.

Kako zadevo rešit... ne vem. Bi pomagalo, če postanete dvo-mesečnik? Dvomim. Ker že sedaj od kakih exclusiv mine preveč časa, preden izide revija in opis. Če folk že veselo nabija Fallout 4 ali Overwatch, potem ga opis ne bo toliko zanimal, ker igro že pozna. Sej preletel bo mogoče na hitro, ampak samo zaradi tega opisa gotovo ne bo kupil revije, če igro že ima.
Ampak, če bi v dveh mesecih bila revija bolj pestra kot samo v enem... bi jo jaz verjetno zopet raje kupoval.

#25 DaCapo

Fotr.

• šerifi in depjutiji
  • 3 541 sporočil

Objavljeno 20 julij 2017 - 16:16

Prosim, res prosim, ne omenjat nekih dvomesečnikov in tega. Da se ideja ne bi slučajno res prijela. Ali je ali ni. Binarno. Simple. Kakorkoli se že to grobo bere..

#26 keba

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 871 sporočil

Objavljeno 20 julij 2017 - 18:01

Če bo revija temeljila samo na opisu iger ne bo preživela. Revijo potrebuje dobre članke na katerokoli zanimivo temo, ažurne teste strojen opreme in elektronskih naprav (pa ne samo suhoparno naštevanje dejstev, pač pa mnenja opažanja, neko dodatno vrednost), humor, reportaže. Recimo reportaže ne berem zaradi iger, ki bodo izšle pač pa zaradi opisa dogajanja in podobno, tega kar ne izveš drugje, zopet dodana vrednost. Vem, da se je za to potrebno bolj potruditi, samo to daje čar reviji. Recimo, če bo ob novem Assassins credu izšel še vedež o starem Egiptu ali pa katera koli bolj podrobna tematika iz tistega časa, bo zame imel veliko večjo vrednost od samega opisa igre. Pa pogrešam pisma bralcev oziroma vključenost bralcev v revijo na nekakšen način. Recimo všeč mi je predstavitev filmov, knjig še posebej pa nadaljevank, ker najdem kaj zase kar bi lahko spregledal oziroma nisem niti poznal, še več tega bi. Pa kakšen test televizorjev, zvočnikov, mišk, nasploh vseh naprav, pa priporočila... to bi po mojem mnenju naredilo revijo izvrstno.

Pa dajete mladim piscem priložnost, bomo že požrli kakšen malo bolj neroden prispevek, pa pustiti jim svoj slog, mogoče nam bo pa všeč.

#27 MIHAc

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 14 sporočil

Objavljeno 20 julij 2017 - 22:53

...reportaže se tudi ponavljajo. Oziroma vsake 2 cifre je ena (vem, da iz drugega kraja, enkrat je bolj hardware v ospredju, drugič igre, tretjič anime :D )... meni so izgubile čar...

#28 medulla oblongata

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 12 sporočil

Objavljeno 21 julij 2017 - 08:05

Res upam, da naslovka ne sporoča, da je Joker v zadnjih izdihljajih.

Dokler se JCT ne opomore s kvalitetnimi pisci, bi lahko manko pisane vsebine vsaj za silo nadomestili z dvostranskim Crtič Deluxom ali kakšno drugo stvaritvijo lustratork. Zgolj začasno seveda, čeprav tudi redni dvostranski Crtič ne bi bil slab.

#29 Istvan

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 96 sporočil

Objavljeno 21 julij 2017 - 11:03

1. Oglas o iskanju novega kadra objavite še kje drugje.. po skoraj desetletju trobljenja v reviji in na forumu je menda jasno, da med vašimi bralci ne bo novih piscev. Pa med starimi iztrošenimi novinarskimi prdci tudi bolj težko. Mlada kri je zagnana in gnetljiva. Recimo ogromen slikovit plakat v avli na FRI, FDV, na institutu Jožef Stefan; oglas v kakšni reviji, ki jo čitajo intelektualci, hipsterji.. pa ne na veliko kričat, koga ne potrebujete, ampak ponudite lepo finančno nagrado za kakovost in sodelovanje.

2. Malo lepši odnos pri učenju rekrutov. Me je recimo kar zmrazilo, ko je Febo zadnjič citirall svoj odgovor s popravki na poslan prispevek nekomu (v temi o Jokerju 286 če se ne motim). Mene bi recimo tak odnos odvrnil od sodelovanja. Obstajajo tudi manj arogantni načini, da se nekomu predstavi možnost izboljšav. Če po 10 poskusih ne gre, pa pač ne gre, in se človeka na lep način odslovi.

3. Mogoče rahla sprememba koncepta revije v smeri, da se prihrani malo časa? Na mehko. Več kolumn, več osebnih stališč, kakšen povzet članek s kakšne tuje revije, mogoče stalna kolumna znane medijske osebnosti ali dveh, kot je bil včasih Jonas. Ideja je tudi, da se zmanjša število strani, ampak potem bi tudi cena morala dol, ker je že zdaj na meji.

#30 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 421 sporočil

Objavljeno 21 julij 2017 - 13:16

Odvec so taki nasveti ob nepoznanju izkusenj s potencialnezi. Ti so iskani vsepovsod, a ipak smo medij z odgovornostjo do citalca, ne v prvi vrsti zastonjska sola kreativnega pisanja. Navsezadnje ne iscemo raketnih znanstvenikov. In ce profesionalni novinar (in moj znanec), ki samozavestno obljubi enostaven prispevek, napise neobjavljivo govno, propadlo tako na slovnicnem kot vsebinskem nivoju, mu bom to zelo nedvolicno povedal. Tu ni nikakrsne 'arogance', le jasno predoceno zalostno dejstvo. Je pa dobil zaloznik ze pred casom nasvet, da more poiskati novega urednika oziroma celotno ekipo. Morda bo potem Joker dobil rubriko z amaterskimi opisi bralcev, imel manj ponavljajocih se reportaz (?? ampak res??), horoskop in vzporedni test maticnih plosc, ako sem malce zajedljiv. V mojem videnju je namrec zdajsnja vsebinska usmerjenost zelo posrecena in vsekakor ne temelji le na ozkih opisih iger. Zato terjamo siroko razgledanost in veselje do pisanja. Sam zelo motiviram in se posvetim sleherniku, ki pokaze kolickaj potenciala. Nakar mine pol leta, a človek je pripomogel s stirimi budzetnimi opiski, ki sva jih v dobrsni meri napisala midva s Snetim. Obupanost je logicna posledica. Povecini se dejansko prijavljajo (kljub jasnosti, koga ne nucamo) taki, ki so vceraj ukrivljali banane pri Sadje & zelenjava & ananas d.o.o., jutri bodo razvazali pice, vmes pa bi se jim zdelo posreceno videti ime v cajtengu. Izkušnje s kandidati so res neverjetne in vkljucujejo tudi skrajno neodgovornost. Vsaj dvajset takih se je zvrstilo, ki so spisali celostransko leporecno vlogo, kako si zelijo udinjanja za Joker, nakar so dobili osnovno zadačo in nikoli vec ni bilo o njih slisati. Poleg tega se nekje koncajo naloge urednika in pricne odgovornost zaloznika. O tej plati, ki je takenako tezko verjetna, pa sploh ne bi.
Skratka, zares potrebujemo sodelavce (take, ki umejo napisati normalen, podpisan mail in ki bi radi vsaj koscek kariere posvetili kakovostnemu pisanju), ne toliko nasvetov. S Sergejem namrec sama predobro veva, kje vse Joker puši.

#31 MIHAc

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 14 sporočil

Objavljeno 21 julij 2017 - 13:43

Ok, pol pa grem jaz za 5 let spet počivat mal....ajde, morda se še kej vidimo vmes.

#32 sadhu sequencer

• vesoljci
  • 4 488 sporočil

Objavljeno 21 julij 2017 - 13:54

"V mojem videnju je namrec zdajsnja vsebinska usmerjenost zelo posrecena"

To torej pomeni, da je odjemalcev dovolj. Jaz sem že mislil da so tudi s tem problemi. Lahko pa potrdim, da je revija najbrž bolj zasidrana verjetno v zahodnem delu Slovenije, ker v vzhodnem koliko se pogovarjam z ljudmi je bolj ali ne misterij. Saj poznajo revijo, sam zanimanja ni. Kupna moč je tudi nižja.

#33 ZUTI

garjavi nestvor z luskavico

• šerifi in depjutiji
  • 143 sporočil

Objavljeno 29 julij 2017 - 18:40

Nasploh je v dandanašnjem poslovnem svetu ogromno občutljivih bubic, ki jih moraš negovat in, bog ne daj, jim nikoli direktno kaj povedat. Vedno moraš leporečit, ujčkat, po jajcih hodit okoli njih, jih ne karat itd... s tega stališča čisto verjamem, da mogoče bi se kater od piscev lahko izkazal, če nebi bil tako občutljiv in bi znal brat med vrsticami. No, v febotovem primeru ni treba med, samo kritika je dandanes lahko samo pozitivno naravnana. Negativna je takoj napad, največkrat kar oseben.

Sploh je to opazno pri teh forumskih debilih, ki trolajo levo in desno in so nasploh težki pametnjakoviči. Verjetno zaradi anonimnosti. Ko pa pride ura resnice pa...

Vedno popizdim na delovnih sestankih, ko mi (večinoma babe cipaste) leporečijo, da je tak način komuniciranja (opozarjanje na idiotizme) čist neprimeren. Nima veze, da jim že 3x stvar dosti lepše poveš. Še v vseh zapisnikih je bilo... nima veze, moraš ji pohvalit čupo pa štikle, jebeš delo, se bo že naredilo... vedno je zadaj en, ki ima nekaj delovne etike in dela namesto ostalih. Dokler se ne prekuri.

Zato pa smo kjer smo. Drugače pa, ne podpiram manjka avgustovske številke, ga pa razumem :)

#34 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 992 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 10:19

Oglej si sporočiloZUTI, ob 29 julij 2017 - 18:40, rekši:

Nasploh je v dandanašnjem poslovnem svetu ogromno občutljivih bubic, ki jih moraš negovat in, bog ne daj, jim nikoli direktno kaj povedat. Vedno moraš leporečit, ujčkat, po jajcih hodit okoli njih, jih ne karat itd... s tega stališča čisto verjamem, da mogoče bi se kater od piscev lahko izkazal, če nebi bil tako občutljiv in bi znal brat med vrsticami. No, v febotovem primeru ni treba med, samo kritika je dandanes lahko samo pozitivno naravnana. Negativna je takoj napad, največkrat kar oseben.
Ne vem v kakem fohu se nahajaš, samo v pisunskem je stroga in natančna kritika pač stalnica, Joker ni pri tem nobena izjema. Celo za spletne portale ala Airbeletrina in LUD Literatura imaš precej natančne postopke za objavo, kaj šele za bolj kakovostne revije in zbornike. Tako da pač govoriš o stvareh, ki jih ne poznaš

S takimi komentarji:

Sploh je to opazno pri teh forumskih debilih

večinoma babe cipaste

nima veze, moraš ji pohvalit čupo pa štikle
... me pa tudi ne čudi, da se zdi ljudem način komunikacije neustrezen. Opletanje z raznimi debili, cipami, seksizmi in ne vem kaj pač ni za strokovno delovno okolje, tako da upam, da je to sam forumski pametnjaški izpad zaradi anonimnosti. Mogoče ne rabiš iskat problemov pri "občutljivih bubicah", pač pa pri sebi in svojem pretakanju misli v jezik

... In na koncu seveda slavni slovenski

Zato pa smo kjer smo.
da se le potrdi vsak besedni stereotip možen

#35 Barthez

bi rad na gnoj.

• vesoljci
  • 107 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 14:44

Bom še jaz, kot dolgoletni naročnik, dodal svojih par centov.

Snetija in LordFeba poveličujem med legende, ki jim v svetovnem merilu zagovoro ni para. Ampak žal, evolucija gre dalje. Žalosti me dejstvo, da ne najdete sposobnih piscev in jako verjamem v meritokracijo. Če ste ugovotvili, da sposobnih ljudi ni, jih pač ni. Počnejo nekaj drugega in tukaj se zgodba konča.

Zato bo treba pogledati kakšne so opcije za prihodnost.

1. Zakaj ni YouTube kanala? Ok, bili ste 30 let pisatelji ampak zakaj ne bi postali face oz. glas? Danes lahko samo govoriš v kamero, brez kakšnih hudih montaž, pa si lahko zanimiv in gledljiv.

2. Ločitev od časopisne hiše. Je res treba imeti revijo? Naj se plačuje na digitalni prispevek, recimo opis igre. Glasbena industrija je šla tudi od prodaje celotnega albuma k prodaji enega komada. Mene japanka npr. nikoli ne zanima, tudi tiste poglede v preteklost, kjer je vse pikslasto, najraje preskočim. Me pa zanimajo opisi iger in železnina. Komot bi plačal samo določene dele revije.

3. Dvig cene revije? Naj trg odloči koliko je revija zares vredna. Če je vsebina res tako kvalitetna, bi verjetno marsikdo bil pripravljen plačati več.

4. Vsebina pod ključem samo online. Ni najbolj priljubljen model ampak vseeno nekje je treba začeti.

5. Podcast. Naj bo Joker le pogovor med LordFebom in Snetijem, z občasnimi gosti.

JCT, predolgo ne moreš delati na isti način. Pridejo nove generacije, novi načini podajanja informacij, nove tehnologije, novi trendi itd. Kaj če bi malce več eksperimentirali, preizkusili nove načine objavljanja vsebin? Tole pisanje v uvodnjaku in Snetijeva kolumna je eno navadno slovensko jamranje. Veliko rajši bi prebral uvodnjak v stilu "ej folk, stvari se bodo spremenile, poskusili bomo nekaj novega, rabimo čas za premislek o pravem pristopu, podprite nas. Kle je kampanja za novega Jokerja, hudo bo!". Tako pa vse skupaj zveni kot neko opravičevanje, ker ni piscev. Jebat ga, ni piscev, mogoče so pa karizmatični ljudje za pred kamero.

Ponavljam, evolucija. To, da ste 30 let počeli eno stvar na enak način (pisali opise iger) je fantastično ampak mogoče je sedaj čas za nekaj drugega. Manjka malo ameriške naklonjenosti tveganju in podjetnosti. Če na raznih platformah ljudje zberejo denar za še tako čudne onegaje in projekte, a mislite, da s tako veliko bazo rednih bralcev, ne bi zbrali dovolj denarja za zagon kakšne nove oblike Jokerja?

Če ne poskusiš, nikoli ne izveš. Zato poskusite nekaj novega.

#36 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 421 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 15:34

Zato iščemo kader z novimi idejami, novimi znanji. Je pa treba biti tudi realen. Lahko je furat tujim založbam YT-kanale, ko imajo v uredništvu opremo in mojstre ter sto tisoč odjemalcev in so na zdravem trgu. Joker na žalost temelji na honorarnih sodelavcih in ga postavljam na deset let starem macu, ciljamo na bistveno ožjo publiko, oglaševalci pa raje poplakatirajo vso deželo, kot da bi podpirali kakovostno poročanje. Precej nerealna je tudi ideja z višanjem cene, ki je že zdaj previsoka.

Sam zapisanega nikakor ne vidim kot jamranje - in na srečo tudi večina bralcev ne - pač pa kot razlago, ki sem jo dolžan občinstvu. Če bi bil prepričan v pozitivno spremembo in kako 'hudo bo', ne rabim tega oznanjat. So pač reči, ki presegajo uredništvo in so stvar založnika. Ta ne ve, kaj sta YT in FB, žal.

#37 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 992 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 16:39

Te nasveti z raznimi YouTube kanali so kar precej smešni.

Resnica je pač takšna, da je temeljni problem naslednji:

Mladi intelektualci se ne odločijo pisati za Jokerja.

Zakaj ne? Pojma nimam. Morda jih moti tematika revije, morda slog, morda uredniška politika. Morda pa kaj četrtega. Zraven Jokerja sem v življenju zavzeto bral še samo eno revijo s tako dolgoletnim stažem — Ekran, ki izhaja od 1962 dalje. Kljub temu, da gre verjetno za revijo s še ožjim krogom odjemalcev, med pisci vedno vidim nova imena (sicer od zadnje menjave uredništva berem manj, ker mi nova uredniška politika ni všeč), ki uspejo producirat kakovostne in vsebinsko precej bogate prispevke. Uspejo pokriti večino večjih filmskih festivalov, alternativne in mainstream izide, hkrati pa napisati precejšnjo število raznih tematskih člankov in pogovorov z režiserji in igralci. Sicer sklepam, da dobi Ekran več sredstev iz evropskih/slovenskih skrinjic, samo zgolj višina honorarja po moje ne more biti (edini) razlog, da se mladi intelektualci tolikokrat odločijo kaj napisati za to revijo. Med drugim sem že nekajkrat opazil kak članek, ki se je bolj ali manj dotikal videoiger. Go figure.

Tega manjka zainteresiranosti ne moreš reševati na forumu v temi avanture, niti na Facebooku in z raznimi oglasi v reviji, ker očitno ne pritegne kadra, ki se ga išče. Ali je nekaj narobe v pristopu, da se tako precizno odbije dejansko kvalitetne pisce, ali pa je preprosto napisati prispevek za Jokerja težje kot biti raketni znanstvenik. Jaz ne vem, kaj je krivo.

#38 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 421 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 17:49

Marsikateri intelektualec sicer želi pisati za Joker, toda poleg pisalnih veščin so težava tematike. Vsi visoki študiranci bi ustvarjali vedeže (čeprav potem dobimo seminarske naloge), predstavljali obskurne režiserje, recenzirali filme, manjka pa tehnikov in igroznancev. Kader iščemo po mnogoterih kanalih, a kot prej rečeno, določene naloge so stvar založnika, ne uredništva. Kako pa založnik to rešuje, pove burleskno dejstvo, da je kljub vsem hecnim izkušnjam z neresnostjo in neizvežbanostjo kandidatov dal oglas na - študentski servis! :confused:

Kot je razvidno iz tega niza sporočil, ima vsakdo neko svoje laično videnje. Dejanska, praktična resnica je nekam drugačna. Morda nekaj delam(o) narobe in zato je založnik že dobil možnost zamenjave urednika(štva).

#39 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 031 sporočil

Objavljeno 30 julij 2017 - 17:51

Febo, torej če te bodo (nedopustno) zamenjali, je s takšnim Jokerjem kot je bil do zdaj, konec?

#40 LordFebo

Nadnaravna milina

• gejše
  • 421 sporočil

Objavljeno 31 julij 2017 - 17:07

Ne vem, kaj naj odgovorim. Sam imam probleme najti nekoga, ki bi kakovostno napisal kakšen članek, kamoli še urejal, oblikoval in postavljal. Če se taka omnipotentna zamenjava najde, mi je žal, da se ni že prej - za sodelovanje.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov