Skoči na vsebino

HYPERNOVA: Escape from Hadea

Supercool YA MAN!

21 odgovorov na to temo

#1 AL_Suki

jadnik, ki se mu je posrečilo celih devet sporočil

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 13:55

Pozdravljeni!
ActaLogic je tik pred izdajo lastne igre HYPERNOVA: Escape from Hadea. (http://www.HypernovaGame.com)

Single-player open world RTS s klasičnimi elementi strategije, kot so nabiranje surovin, raziskovanje tehnologij in širjenje kolonije.
To bo dopolnjevalo spretno in taktično postavljanje zgradb, zlasti obrambnih stolpičev, ki bodo samodejno uničevali valove napadalne zalege.
Nakakšna zmes klasične RTS in tower defense igre. Ciljne platforme: PC, Mac, XBOX ONE, PS4

Po planu bo igra na voljo v septembru, trenutno pa začenjamo z zunanjimi zaprtimi beta testiranji.
http://store.steampowered.com/app/650750/HYPERNOVA_Escape_from_Hadea/

Če bi nam lahko oz. bi nam radi pomagali, vas vabim, da se nam pridružite v tej fazi in na lastne roke/oči, med prvimi, preizkusite novo igro, plod slovenskega dela ;)
Odkrivanje napak, komentarji, graje, predlogi… vse kar bo lahko pripomoglo k izboljšanju igralske izkušnje, ki jo pripravljamo.

S prijavo na uradni spletni strani http://www.hypernovagame.com/beta.cshtml, se registrirate, v naslednjih dneh pa vas preko maila kontaktiramo z
aktivacijsko kodo in podrobnimi navodili. Beta testing se izvaja preko Steam platforme, tako da ne bo komplikacij z daunloudanjem in inštalacijami.
V prvi rundi bomo poslali cca 20-30 ključev, sledile bodo pa še nekatere v prihodnjem mesecu.

Veseli bomo, če slišimo vaše mnenje.

Lep pozdrav,
Ekipa ActaLogic

p.s.: Če poznate še koga, ki je te sorte, da bi lahko sodeloval v beta testu, mu lahko posredujete tele informacije. Malo rama, tkw.. dwba ne…

#2 G.T.I.

papuča

• govnači
  • 2 438 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 18:51

Word of advice, predelajte UI, ker vsaj barvna shema bottom menuja je obupna, oci me bolijo ko to gledam, dovolj je fluorescentnega na screenu brez tega da mi v oci sije se zivorumen/oranzen menu.

#3 MaDrung

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 550 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 19:01

Osebno me ne moti.

#4 mordecai

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 163 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 19:04

Meni tut ne zgleda tko grozno.

Kej več pa na žalost ne morem povedat, ker mi tower defense nikol ni bil blizu.

#5 LTC

"faking prostozidarji"

• prostozidarji
  • 1 560 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 19:19

na screenshotih mi zgleda kr ok, ceprav imo prevec barvito za TD

#6 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 12 julij 2017 - 20:03

Z barvami smo se precej ukvarjali in res je, da vsem tak stil ne more bit všeč. Bomo pa še pozorni na to temo, čeprav so bili do sedaj odzivi večinoma pozitivni.

Definitivno ne želimo v tisto pričakovano barvno paleto, ki jo lahko najdemo v klasičnih RTS. TD pa so itak v vseh mogočih oblekah - od PlantsVSZombies do Defense Grida.
Okolje, nasprotnik, arhitektura ter sam gameplay se načeloma razlikujejo od vseh klasičnih RTS ali TD iger.

#7 Chenier

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• prostozidarji
  • 7 881 sporočil

Objavljeno 13 julij 2017 - 07:33

Katero literaturo pa ste predelali, ko ste raziskovali barve, mešanje barv in njihov vpliv na človeka? Ker ste res izbrali malo hecno paleto

#8 Spykee

končno ve, kaj bi sam s sabo.

• hajduki
  • 1 576 sporočil

Objavljeno 13 julij 2017 - 19:41

Koncept in trailer mi delujeta super. bilo bi fino, če bi blo na voljo na Steamu. jst sm debil. srečno! <3

p.s.: ezekiel, če to bereš, kdaj greva na pijačko?

#9 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 13 julij 2017 - 23:09

@chenier: Pri izbiri barvne palete se nismo opirali na "strokovno" literaturo, psihologijo, itd... Razvijali smo svojo idejo, svojo zgodbo in svoj svet, ki trenutno izgleda tako kot ga vidite. Morda so kakšni screenshoti že malo starejši, saj smo nekatere stvari malenkost spremenili/popravili. Poizkušamo, eksperimentiramo... hoteli smo ustvariti nek unikaten izgled, ki ni podoben povprečnemu RTS. Tako je nastal trenutni, kar dejansko opazi praktično vsak. Naš namen seveda ni pretiravanje. Morebitne korekcije pa bomo tudi opravljali kjer bo potrebno.

Psihološki vpliv barv na ljudi je marsikje teoretično (npr.WEB) napisan, razložen, detaljno kategoriziran, osebno pa menim, da je vpliv barv na človeka bolj kot ne osebna percepcija, pogojena z osebnimi preferencami, izkušnjami, in ne nazadnje tudi s kulturnimi razlikami (zlata/rdeča barva na kitajskem naprimer).

#10 VIPER SVB

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 237 sporočil

Objavljeno 14 julij 2017 - 12:12

Men super deluje. Tak "cute alien fun" izgled. Ne bi nic spreminjal.
Se veselim, da bom probal kaj ste to skupaj spravili, ko bo mozno. :beer:

#11 Non3

ravnokar sir je.

• mn3njalničarji
  • 79 sporočil

Objavljeno 19 julij 2017 - 05:58

Sem se prijavil za Beto.

#12 MaDrung

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 550 sporočil

Objavljeno 20 julij 2017 - 19:05

Meni se zdi, da ta barvna paleta ravno privlači folk , ker izgleda drugačna. Ampak bi kot nujno zraven dodal kot možnost še malo drugačen UI, ki folk, ki ima rad igro ne bi čez čas pregnal.

#13 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 01 avgust 2017 - 09:37

Sporočam, da bomo v tem tednu poslali še drugi paket serijskih za BETA test. Tisti, ki ste se prijavili, bi morali dobiti včeraj mail.
Potrdite prijavo, če bo kdo zamudil pa bo verjetno še ena runda čez teden ali dva.

V prvi rundi smo nekaj bugov le našli ;) Nekoliko smo še izboljšali performans, dodali par nastavitev, izboljšali AI,...

#14 Car

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 305 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2017 - 13:02

Jst nič dobu :/ Anyhow, v katerem programskem jeziku programirate game in ali ste kakšen komercialni 3D engine uporabili? Ali je to vaš in-house engine? Hvala za odg.

#15 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 04 avgust 2017 - 13:43

@Car: Tisti, ki so odgovorili na prijavo bodo verjetno dobili danes mail (serijsko). Nič bat, bo ziher ;)

Za HYPERNOVO uporabljamo Unity3d, verzijo 5.5. Posledično to pomeni, da programiramo v C#.

#16 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 10 avgust 2017 - 15:49

En krajši post na IndieDB.com, če koga zanima:

DevLOG#1 HYPERNOVA: Where it came from?

Predviden izid igre: 6. september 2017 (Steam - PC)
Verjetno bo hkrati še Mac verzija, če bomo lahko dovolj testirali.

Windows Store in XBOX ONE še v delu.

#17 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 01 september 2017 - 10:31

IndieDB.com, če koga zanima:

DevLOG#3 HYPERNOVA: How was the world created?

Predviden izid igre: 6. september 2017 (Steam - PC)

Še 5 dni!

Windows Store in XBOX ONE še v delu.

#18 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 06 september 2017 - 17:16

HYPERNOVA je na voljo!

STEAM STORE

Pustite kak pozitiven review, če ste kupili igro :happy:, pa kaki komentarji v tej temi so tudi dobrodošli.

#19 Car

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 305 sporočil

Objavljeno 12 september 2017 - 12:11

Prvi opis od WorthABuy-a!

#20 Spykee

končno ve, kaj bi sam s sabo.

• hajduki
  • 1 576 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2017 - 11:00

jst sm si od nekdaj želel mal bol "prizemljen" tower defense in mi niti ni jasno, kako se nihče (?) še ni tega lotu.

se pravi, na primer, namesto (samo) neosebnih. avtomatskih stolpov, bi lahko bili--lahko kot začetne, cenejše enote--stolpi in stavbe, v katere se natrpa vojake. to bi pripomoglo tud atmosferi, če bi v ozadju ljudje po voki tokijih sporočal razne informacije. kako lahko to prispeva k atmosferi, me vpraša Car? me veseli, da si danes tako pikolovski, Car, in prav je tako. poglejmo si primer:
https://www.youtube....h?v=sFpZtN1ySs0

potem sama orožja: lahko bi mel TD igro z (skoraj) ekskluzivno projektilnimi orožji, s tru-2-life vektorji. večinoma brzostrelke, npr. 50. cal. spet Car, večno na preži za inkosistentnostmi, dviguje glas dvoma. nič za to, poglejte si to lepoto:
https://youtu.be/XVO6A2anEqI?t=1m12s

pa če smo že tle, zakaj ne obstaja Starship Troopers TD igra?? pismo, no. križana gora

potem animacije in vizualni dizajn. sj štekam, da govorimo o indij budžetu, al vseeno js še nism vidu TD igre, kjer bi horde sovražnikov imele zanimiv dizajn (se pravi ne neke vesoljske asimetrične prikazni al pa roboti) in bi njihove poslovilne animacije ble lepe, recimo clo fizikalno podkovane. primer tle je Defense Grid (2), kjer je meni razen gameplaya vse ubitačno dolgočasno. T3 gun turret se najbolj približa mojim željam, če že. razumljivo, da govorimo o mnogih truplih in vse, ampak sigurno obstaja nek optimalen način izvedbe da dosego tega v okviru hipi dev

igralnost pa tud ne zakomplicirana: mislm, da je jedro apila te zvrsti 1.) občutek varnosti in 2.) občutek nadgrajevanja, prbl kot pri MMO, ker sposobnost zamenja grind. napačno se mi zdi stremenje po višji kompleksnosti in boh ne dej celo micromanagementu v tej zvrsti, pač pa bi moral bit poudarek na enostavnosti (komplekstnost > kompliciranost), se pravi ne 100 različnih nadradenj in enot--nasploh omejena izbira in namesto tega poudatek na strateški postavitvi orodja, k ga maš na razpolago. Defense Grind 2 to dobro načne, za moje pojme, z naključnimi dropi, s katerimi rahlo izboljšaš stolpe. če povzamem: manj stremit k RTS in več k MMO, ker je, sumim, cilja publika precej podobna.

ful zanimiv in primeren pristop je imel ps1 naslov Future Cop: LAPD (menda po duši celo tapravi star foter dotke), kjer si s sredstvi kupil enote, ki so po skriptanih poteh napadale nasprotnika. to je ta zmes nadzora in opazovanja, ki po mojem pritegne TD igralce. blo bi luškano, če bi lahko poleg branjenja nabavil enote, ki bi šle napadalcem nasproti. jst si to skos predstavlam v okviru Starship Troopers oz Future Cop in mi je najbol; sede ful. oči in ušesa pa kar semkaj:
https://www.youtube....h?v=4BkLKhIEPpc

my will be done, prjatli. dejmo to zrihtat

p.s.: eden men najljubših TD so ble C&C Generals skriptane mape, ostudni optimizaciji navkljub.

#21 Douchebag

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 339 sporočil

Objavljeno 02 oktober 2017 - 11:24

Ja bi blo zanimiv spykee. Men je bil najbolsi td gem td iz dota 1 sveta

#22 AL_Suki

• mn3njalničarji
  • 9 sporočil

Objavljeno 03 oktober 2017 - 12:26

Starship Troopers je meni osebno en kul film, če upoštevam še kdaj je nastal. Ko smo snovali Hypernovo smo imeli tudi določene reference na ta film, nismo pa dejasnko
sploh razmišljali, da bi šli v to smer. Pred leti smo se pravzaprav igrali tudi z idejo o igri Starship Troopers, vendar še nismo dovolj močni za ta IP. Drugače pa: https://www.youtube....h?v=uCE66sBgwv8 :)

Brzostrelke oz. projektilna orožja so tako ali tako vedno kul, nismo pa razmišljali o tem, da bi dejansko šli v dizajn, ki vsebuje tozemeljske elemente. No, vsaj ne direkt.
Usvarili smo svoj svet z lastnimi pravili in značilnostmi, tako, da imamo lahko praktično neomejeno svobodo pri idejah.

Kar se pa "prizemljenih" TD tiče, se mi zdi, da jih ni bilo malo. Res tudi, da ni nobenih novejših, 3D pa to. Cel kup TD streljank z malimi tankci, letali in podobnimi vojaškimi napravami
so naredili, večino za mobilne naprave. Stolpi pa so tako ali tako uglavnem različice projektilnih orožij pri večini.

Sklepam, da je pri TD igrah ponavadi bolj poudarjeno masovno obleganje enot, hitrost, zato verjetno ni toliko poudarka na animacijah posameznih primerkov. Se pa strinjam, da bi custom animacije naredile
vzdušje še boljše. Mi se vedno trudimo, da bo naša naslednja igra boljša od prejšnje, tako da kdo ve, mogoče pa bodo kake od teh stvari v HYPERNOVI 2 ;)
Bo pa HN2 po naših trenutnih planih bolj klasičen RTS (MP, morda tudi MMO) s še manj TD-a kot sedaj.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov