Skoči na vsebino

Japonska

21 odgovorov na to temo

#1 osis

prišel v fANALe za mistra mn3njalnika

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 07:47

Zadnjič sem gledal neko oddajo na RTVju in me je čist primlo, da dejansko grem mal tja pogledat. Sicer sem nad azijsko kulturo itak navdušen (martial arts, samurai art ipd. scene) ampak japonsko kot tako ne poznam dost. Imam par zadev, ki jih mam pod must see tam, me pa zanima kaj se še splača pogledat. Planiram it zgodaj poleti, letet v Tokio in potem naprej. Na žalost lahko vzamem v tistem obdobju samo nekje 10-14 dni dopusta, ampak za nek manjši ogled bo verjetno dost.

Druga stvar pa je, da berem, da naše plačilne kartice tam ne delajo OK. Za potovanja imam Viso Elektron in do sedaj mi je vedno delala OK. je pa res, da nisem še nikoli letel tako daleč.

Vsak nasvet bo dobrodošel

#2 psycho

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 11 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 08:24

Če te zanima japonska, potem ti bo tole prav prišlo:
https://www.youtube....Yybm4nKwONcOSdA
https://www.youtube....0Yc7yRjtfYZaW7Y

Glede Vise Electron pa nimam pojma. A naj nebi kao delala (skoraj)povsod?

#3 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 77 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 09:34

Naše kartice delajo na bankomatih 7-Eleven. Teh je precej, malo moraš pazit le, če greš v kakšna manjša mesta (tudi tam so, ampak ne za vsakim vogalom). Dvigni precej gotovine in ne bo težav.

Kdaj v začetku poletja si nameraval? Junij je deževen mesec. Druga polovica maja je super, temperature so ok, turistov je manj.
Glede na to, da nimaš veliko časa, priporočam JR Pass. Ni poceni, ampak s hitrimi vlaki boš videl več.

Lahko napišeš, kaj imaš pod must see? Da vidim, kaj te najbolj zanima :)

Tokyo - ogromno vsega. Sam bi mogoče priporočal ramen z michelinko. Zjutraj (preden odprejo), greš tja po listek, kdaj prideš čakat v vrsto. Vmes greš v akihabaro ali kam drugam (kar nekaj stvari je 2-3 postaje stran). Ramen je še vedno le okrog 10€ (kljub zvezdici), njihov pork with rice je vrhunski. Če nisem ljubitelj ramena, to seveda odpade. :)

Kamakura - prijetno obmorsko mestece z velikim kipom Bude in par lepimi, krajšimi hiki.

Mt. Fuji - je nekaj opcij, od kje si jo ogledati. Hakone je popularen, ampak vzame nekaj časa. Sam ga tu ne bi preveč zapravljal. Če si ljubitelj zabaviščnih parkov, je tukaj Fuji Five Lakes, ki ima nekaj norih vlakcev (mislim da najvišjega in najbolj strmega). :)

Kyoto - ogromno vsega (tudi turistov seveda). Templji, stara četrt, philosopher walk ob reki itd. O Kyotu je ogromno na spletu, nisem bil tam dovolj dolgo, da bi poznal kakšne bolj skrite kotičke.

Osaka - kulinarika, nočno življenje, bolj strnjen center kot recimo Tokyo. Ponoči se splača malo sprehajat po Nambi. Prenovljen grad v katerem je muzej, je tako-tako. V Osaki je četrt, kjer je dovoljena prostitucija (oz. jo zgleda tam tolerirajo). Se je zanimivo sprehodit skozi in videt, kak sistem imajo (mlade prsate Japonke, pogosto v kostumih, pred odprto sobico pa starejše ženske, ki te vabijo). Blizu te soseske je tudi ena "sumo" restavracija z ogromnimi porcijami. V centru je med drugim kul retro video games bar. Osaka (verjetno ne edina), ima tudi Owl's cafe, kjer lahko božaš sove. Nisem šel, moraš rezervirat v naprej.

Nara - lep park, zanimiv templji in pagoda, prosto sprehajajoče srne, dovolj majhna, da lahko hodiš. Ne rabiš javnega prevoza. V tisti smeri je tudi Mt. Koya, kjer lahko eno noč preživiš v templju, zjutraj meditiraš itd. Baje super lokacija, sam nisem bil.

Himeji - eden izmed lepših gradov, to je pa tudi to.

Okayama - eni izmed top vrtov v državi.

Hiroshima - seveda muzej in park atomske bombe, okonomiyaki, nasploh je mesto všečno. Blizu je Kure (glavna japonska pomorska baza v 2. sv.v., battleship Yamato), blizu je bunny island, ki pa vzame vsaj pol dneva.

Shimanami Kaido - cca 80 km kolesarska pot, ki povezuje glavni japonski otok s Shikokujem (najmanjši od 4. glavnih otokov). Nekje 80 km, gre preko več mostov in otočkov, možno narediti v enem dnevu. Na poti so super limonine sladice, okoliš pa je nasploh zanimiv. V Matsuyami, kamor prispeš, je onsen, ki je bil navdih za Spirited Away.

Miyajima - prijeten majhen otok, slavna rdeča vrata v vodi, lep hike na vrh otok, prosto sprehajajoče srne (prijaznejše od tistih v Nari). Čez dan ogromno turistov, po peti se otok sprazni in takrat je super, če se odločiš tam prespat.

Fukuoka - predvsem kulinarika, ramen in yatai food stalls. Sam sem tam stalno nekaj jedel. :D

Nagasaki - zanimivo, drugačno mesto. Spet atomska bomba, vpliv tujcev, ker so bili edino odprto pristanišče in nasploh drugačen vibe.

To je tako, na hitro, po glavni turistični poti. :) Je pa vmes marsikaj iz stalne turistične poti, ki pa vzame nekaj časa.

#4 Weraziel

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• vesoljci
  • 2 913 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 10:09

Jaz sem mel Suica kartico za potovat po mestu z underground/navadno železnico, kar je deloval v Tokiju in Kyotu. To lah kupiš na letališču, pomoje je 1000 yenov dost za 2 tedna. S to kartico lahko tudi nakupuješ v trgovinah, tako da mogoče celo mal več gor dat ni slaba ideja, da se ti ne valja preveč drobiža v denarnici.

Meni je Visa Electron povsod delala, moji pa so kartice delale samo na bankomatih. Plus večina (VEČINA!!!) trgovin ali placov, kjer moraš plačati za vstop, sploh ne moreš plačati s kartico, tako da je boljše dvignit denar še preden sploh na Japonsko pridš. Precaution pač.

V Tokyu toplo priporočam Coco Ichibanya, to je fast food veriga, kjer ima vsaka jed Curry omako.

#5 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 77 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 10:23

Oglej si sporočiloWeraziel, ob 09 januar 2018 - 10:09, rekši:

Jaz sem mel Suica kartico za potovat po mestu z underground/navadno železnico, kar je deloval v Tokiju in Kyotu. To lah kupiš na letališču, pomoje je 1000 yenov dost za 2 tedna. S to kartico lahko tudi nakupuješ v trgovinah, tako da mogoče celo mal več gor dat ni slaba ideja, da se ti ne valja preveč drobiža v denarnici.

Meni je Visa Electron povsod delala, moji pa so kartice delale samo na bankomatih. Plus večina (VEČINA!!!) trgovin ali placov, kjer moraš plačati za vstop, sploh ne moreš plačati s kartico, tako da je boljše dvignit denar še preden sploh na Japonsko pridš. Precaution pač.

V Tokyu toplo priporočam Coco Ichibanya, to je fast food veriga, kjer ima vsaka jed Curry omako.

1000 yenov na Suici ne bo dovolj za 2 tedna, glede na to, da so cenejše vožnje s podzemno/navadno železnico 150-200 yenov, če greš par postaj dlje pa že več. Drugače so tudi mednarodni bankomati na letališčih (vprašaš kateri je), v jene pa ti ita pretvori tvoja banka, tako da je tečaj dober.

#6 Flaming_C

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 431 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 11:24

Japonska je zelo draga,da te ne bo frslok :D

Drugac pa jaz dvigujem denar na bankomatih z naso Maestro kartico,Singapur,Tajska,Kanada. Razen v Avstraliji ni slo

Preveri na Maestro strani

#7 Weraziel

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• vesoljci
  • 2 913 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 12:03

Oglej si sporočiloDeskyet, ob 09 januar 2018 - 10:23, rekši:

1000 yenov na Suici ne bo dovolj za 2 tedna, glede na to, da so cenejše vožnje s podzemno/navadno železnico 150-200 yenov, če greš par postaj dlje pa že več. Drugače so tudi mednarodni bankomati na letališčih (vprašaš kateri je), v jene pa ti ita pretvori tvoja banka, tako da je tečaj dober.

zame je blo, sam ajde, js mel precej kul lokacijo (bliz Shibuye), v Kyotu sem pa v trgovinah plačeval raje s Suico in se fural s kolesom po mestu

pomoje - daš si 1000 yenov gor, pa pol če rabš še, si daš gor

EDIT: aja, fucking hell, 10.000 sem mislil, ne 1.000
my bad

#8 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 77 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 12:09

Oglej si sporočiloFlaming_C, ob 09 januar 2018 - 11:24, rekši:

Japonska je zelo draga,da te ne bo frslok :D

Drugac pa jaz dvigujem denar na bankomatih z naso Maestro kartico,Singapur,Tajska,Kanada. Razen v Avstraliji ni slo

Preveri na Maestro strani

Se ti zdi? Meni se zdi, da je zelo odvisno od tega kako potuješ.
Jaz sem bil 2017 en mesec, nisem ravno šparal (tudi nisem razmetaval z denarjem) in sem zapravil nekje 1400 eur (vključno z notranjim letom). 2016, ko sva bila s punco 3 mesece (od tega 2 meseca prostovoljno delala na 4 lokacijah), je bilo pa itak smešno (mislim da slabih 1000 eur po osebi?). :) Je pa seveda lahko zelo hitro, zelo draga, da ne bo pomote. Samo to, da MORA biti zelo draga, ne drži čisto. Se da ogromno dožveti in poskusiti za zelo normalno ceno, ne bo pa to nikoli SV Azija seveda.

Transport je drag, tu nimaš kaj (razen, če hočeš štopat, kar je super izkušnja, če znaš malo japonsko). Hrana se je meni zdela relativno poceni. Ogromno opcij tja do 7€ na obrok, tudi do 5€ na obrok se najde ful okusnih zadev. Nastanitev v hostlih je v povprečju malo dražja, ampakk je price value super (sploh pri dobro ocenjenih prek bookinga). Res toplo priporočam Couchsurfing. Se splača potrudit in poslat par prošenj, ker ti lokalec na Japonskem lahko hitro odpre čisto nov svet. Jaz sem obakrat veliko Couchsurfal. Če za gostitelje prineseš kakšno malenkost iz Slovenije ali kaj skuhaš, so pa itak paf.
Midva sva enkrat za zajtrk pripravila mlečni riž, in se gostitelja nista nehala čudit in smejat, ker kao riž kuhat v mleku je pa noro. Japonci seveda delajo ogromno sladic (mochi) iz riževe paste, ampak to je valda normalno. :D

Drugače pa puščam tu link do svoje knjižice z nasveti za poceni potovanje, precej stvari se navezuje na Japonsko, morda ti kaj pride prav. :)
http://kopyninja.com...-a-zelo-bogato/

#9 osis

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 14:20

@ Deskyet hvala in plus itak. Preštudiram tvoj blog. Planiram it bolj v drugi polovici junija, mogoče začetek julija.

Razmišljal sem celo glede Fujija, da bi šel gor sam nimam tolk časa, pa opreme se mi res ne da vlačit tja. Ostale stvari imam zabeležene in napišem če bom imel še kako vprašanje, ko preštudiram blog in zgornji zapis.

#10 Deskyet

ravnokar sir je.

• hajduki
  • 77 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 18:34

Ni blog, samo knjigica s splošnimi nasveti. :) Julij je ok, ar se tiče dežja, je pa baje vroče in svinjsko vlažno v mestih. Je tudi kopalna sezona, kar pomeni gužvo na nekaterih lokacijah ob morju.

#11 paWok

ščije kri.

• mn3njalničarji
  • 38 sporočil

Objavljeno 09 januar 2018 - 18:39

Daj, ce imas moznost, si naredi uslugo in pojdi v kaksnem drugem terminu. Poletje je na Japonskem neznosno. Optimalno ti je april, maj. Jeseni zna biti tezava s tajfuni, je pa september, oktober tudi prijetno.

#12 osis

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 10 januar 2018 - 09:20

na žalost drugega termina nimam. Delam skoz oziroma imam potem nove projekte, ki jih ne moremo prestavit. Si bom naredil plan tudi glede na vreme. Hvala za nasvet/opozorilo :)

#13 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 359 sporočil

Objavljeno 10 januar 2018 - 10:06

Jah sej to te ne bo zjebal vreme kot par dni dežja na teden, ti planiraš it na Japonsko sredi deževne sezone. Vroče bo, pa 100% vlaga. Muka je v tem hodit že od fleta do trgovine, v momentu si moker in smrdljiv, pa lahko samo stojiš na postaji in čakaš vlak. To je res najslabši del leta za obisk. Zarad tajfunov se pa jaz ne bi sekiral, to traja par dni max

#14 osis

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 17:07

A se splača Rail Pass kupit preko kake nemške, UK ali hrvaške strani (al pa prek cheeper and more) al si tam-tam z nakupom preko STAja.

In katera kartica (pasmo vs. suica vs. icoca) se splača

#15 kola

"Moj curak je korenjak, malo kdo mu je enak!"

• komunisti
  • 223 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 17:14

Jaz sem JR pass kupil tu in ni blo problema, dostavljeno v par dneh, cena pa tud ok, ce imam prav v spominu. Drugace res je, tisti del azije je v tem terminu pain in the ass. Mesanica svica in dezja :)
Bi pa dal kar +1 na Deskyetov komentar, hitro je lahko zelo drago, ni pa nujno.
Also, nujno moras v maid cafe :)

Sicer je ze Deskyet obsezno povedal kaj pogledat, jaz bi pa dodatno omenil se jezero Chuzenji z ognjenikom (to je pred casom nekdo tu gor predlagal, mislim da simsalamima) in mi je bilo zelo vsec, lep daytrip iz Tokya. Pod goro je se Nikko, kjer imas ful nekih templjev za videt domnevno (meni se ni vec dalo gledat templjev).
Bil sem tud na Mt. Koya (oz Koyasan, ker Mt. Koya sprozi samo debele poglede), gora, kjer se je zacel budizem na japonskem. Ful velik tempeljski kompleks med ogromnimi sekvojami, ampak zna bit crowded as shit pa kar drago je iz Osake prit tja, ker je nek vlak, ki seveda ni pokrit z railpassom.
Od mest se mi je pomojem Hiroshima najbolj dopadla. Velikost, ki te kot slovenca ne zdela, pa ves party je skoncentriran na enem delu in je res lol.
Fajn je tud kak hike v dolini Kiso.
Sem bil pa tud jaz samo 2 tedna pa lahko kaj podrobneje povem kaj se da v tem casu videt.

#16 osis

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 17:34

TNX!!. Dam +, ko se nafilam.

Hirošima je v planu. Kyoto, Osaka in Tokio pa tudi. Greva za 2 tedna (skupi z leti) in pač nimava preveč časa. Mt. Koya me sicer ful mika, ampak ne vem ali mi bo uspelo spravt na to-do. Maid cafe verjetno moji ne bo po planu. :)

#17 kola

• komunisti
  • 223 sporočil

Objavljeno 12 februar 2018 - 17:38

Maid cafe se splaca it tud s punco/zeno, magari za pol ure. Neke eroticne note jaz nisem zaznal, je pa carski filing ko tebi (in ostalim turistom) res ni pol k jasno kje si se znasel. Pac, ko pravijo da so japonci malo freaky, tu lahko to dozivis :) Garantirane kul zgodbice za razlagat kolegom po povratku :)

#18 Flegma

PipBoy 2000

• prostozidarji
  • 92 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 11:10

at Osis
itak, da morata iti v maid café. Ne gre pri tem za erotično noto, kot pravi kola, ampak za kawaii. Torej tipični japonski cuteness. Klientela je čisto običajna tam, od japonskih business manov, ki gredo malo na off od stresa do grup lokalnih deklet, ki uživajo v kjut oblikovanih jedeh, pa seveda kakšnih turistov, ki, če se ne bi že po videzu razlikovali od Japoncev, takoj vidiš, kdo je v prvo tam, ker mu ni nič jasno, od zadrege do velikih oči :P :P

No, razen če zalutaš v kakšne bolj tržno nišne zadeve, kjer bo razna fetišizacija bolj izpostavljena (če boš šel v tsundere cafe, pojdi na lastno odgvornost :) ), ampak recimo da greš v »standardne« maid cafeje, ni to nič takega. Sicer pa, če boš šel že mimo kakega vhoda, te bodo hostese not povlekle še preden boš dojel. Bolj znani maid cafeje so itak franšize, tako kot McDonalds. Pač z unikatnimi posebnostmi. Na kar se kar malo pripravi. :)

Recimo, v običajnem moe cafeju, ki pali na kjutness moraš opraviti kakšen obred, da te sploh posedejo za mizo. Ponavljati kakšen napev ali smešne gibe. Štos se pa potem ne konča. Recimo meni so maidkinje potem, ko smo že bili nekaj časa tam, kar naenkrat na glavo povezile zajčja ušesa :D. Aja, pa da smo maidkinjo sploh poklicali za mizo, smo morali mijavkati (ne pozabi, mačke se tam oglašajo nyan in ne miau, :)), če poskusiš karkoli drugega, si popolnoma na ignore.

V maid cafejih imaš lahko tudi na voljo cel kup jedi, čeprav bi priporočal kaj od raznih sladoledov ali sadnih kup, kjer bo vsa kawaii dekoracija še bolj izpostavljena.

Imaš pa tudi različno stopnjo uslug po principu več plačaš več dobiš. Menije imaš lahko tako zgrajene, da zraven doplačaš še slikanje z maidkinjo (ki jasno poteka na odru in potem vsi gostje bulijo vate – juh spet en crazy turist :P, ampak je epic to skoz dati), največ pa stane, da naročiš še kak performance od maidkinj, da ti kaj zapojejo tam ali kaj podobnega.

Cena za eno uro s pijačo in sadno kupo s slikanjem je 30 eurov plus, kar ni toliko, glede na to, da je na Japonskem minimalna denarna enota 10 evrov tako rekoč.

Če greš prvič na Japonsko, sem ti prav fouš. Verjemi, da bo parkrat bolje kot si sploh sedaj predstavljaš :). Samo ne iti s kako agencijo, ampak v lastni režiji, da raziskuješ sam od sebe. Izkušnja bo res nepozabna potem.

#19 osis

• rumeni jaki
  • 2 750 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 11:52

Ne greva z agencijo, sama delava plan,... problem je ker je ful preveč stvari za videt, pa tako malo časa.

Hvala za opis maid caffeja, bom posredoval moji :). Sva pa oba zadržana in takole bit v centru pozornosti je kar mal stresno za naju :D

#20 Flegma

PipBoy 2000

• prostozidarji
  • 92 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 13:19

Ah, biti malo v zadregi je del izkušnje. Itak so pa maidkinje navajene na nič-mi-ni-jasno turiste

Če ti ni do tega bi pa recimo priporočal Lock-up restavracijo (Japonci imajo radi tematske zadeve). Gre za tip restavracije s tematiko horror zapora :).

Meni je bilo res carsko tam. Že ko prideš tja, te fetišno uniformirane pazničarke najprej vklenejo v lisice in te odpeljejo do tvoje kabine. Ambient je atmosferično zatemnjen in poln monster rekvizitov. Prostor sicer ni za minglat, (tako je pogosto na Japonskem), ampak bolj namenjen zasebnosti v mizah porazporejenih po kabinah. Hrana je krasna (pač v izakaya smislu, kar Lock-up pravzaprav je), v veliko hodih, tematsko dekorirana (včasih ti je škoda sploh jest začeti, da ne uničiš tistih umetnij na krožniku), pijača pa je sploh poglavje zase. Številni koktejli, ki zgledajo kot kake alkimistične tekočine iz Frankensteinovega laboratorija. Pilule z mislim da 90 % alkoholom, razne pijače, ki jih moraš pomešati, da ne vem, recimo potegne nekakšno peno v kozarec in podobno. Res noro, kaj imajo vse tam. Tako da hitro postaneš malo omotičen :).

Ampak potem se žur šele začne. Vmes se enkrat zatemni, in ob glasni 80s hardrockovski/heavymetal glasbi iz ječ pobegnejo monstrumi, ki začnejo strašiti goste. Vmes jih pa pazničarke lovijo :). Ti povem, vzdušje ob kričanju iz različnih kabin (še posebej, ker je, vsaj po videnem sodeč, restavracija dokaj popularna pri domačinkah za all-girl night večere, in te kričijo kot zmešane potem tam) je epic. In če misliš, ha, saj te nič ne more prestrašiti, te kar naenkrat kaka monster roka zagrabi iz smeri, ki je res ne pričakuješ. :)

Potem pa paznice, ko polovijo monstre, pospravijo svoje biče in spet lahko ješ naprej in eksperimentiraš z napitki. Priporočam, dasiravno ni najbolj poceni.

#21 kola

• komunisti
  • 223 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 13:56

Tbfh je polovica klientele v maid cafeju, ki sem ga obiskal jaz (vsaj lokalna) zgledala kot mesanica sex offenderjev in 50 letnih devicnikov. Ostala polovica so bli turisti. Sem pa tudi jaz dobil medvedja usesa ja, carski spomini. Prav nostalgicen sem ratal ob tej temi, moram si zorganizirat kak obisk Japonske spet v kratkem. :)

#22 Flegma

PipBoy 2000

• prostozidarji
  • 92 sporočil

Objavljeno 13 februar 2018 - 14:15

he, he, ravno zaradi take predstave klientele je bilo pred obiskom maid cafeja malo nelagodja, da ne bo vse skupaj preveč weird. Me je ravno to presenetilo, da ni bilo tako, kot v tvojem primeru. :P Zgleda, da kakor narajmaš.

jp, Japonska, bil ravno lani mesec dni (+prevoz) tam), pa tudi že razmišljam, da bo treba v kratkem ponovno iti

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov