Skoči na vsebino

Gwent: The Witcher Card Game

117 odgovorov na to temo

#81 Jurus

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 712 sporočil

Objavljeno 11 februar 2017 - 15:06

Nasploh je mal čudno vse. Po novem naj bi Monster ability na bojišču pustil zadnjo igrano monster/neutral karto. Če mi vran consumira nekkerja in mi vrže vn novega iz decka mi na koncu ostane ta novo pridobljeni nekker. Nasprotniku ob popolnoma isti situaciji je ostal vran. In ne, ni imel resilience-a.

#82 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 11 februar 2017 - 15:24

Tisto je bug. Rethaz je obljubu nov hotfix pred petkom.

#83 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 12:47

Jutr je Februarski Gwentlemen Open. Ce koga zanima naj se prijavi. Cela zadeva je dost lustna, rabis sam dva decka.

http://thegwentlemen...ge.com/14ap8h9s

Prejsnji mesec sta bla dva zacetnika v top 16 ker sta presenetila z decki.

#84 zap

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 62 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 15:53

mal sm dele to zaštartu. keri so kej tko decki k so kul za začet? v witcherju sm furu sam foltest skos, sam kle mi zaenkrat scoiatael deluje precej op

#85 ValeV

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 16:30

IMO so načeloma najcenejši monster decki (v smislu najmanj dodatnih kart treba kupit).

#86 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 16:42

Lihkar je prletu hotfix tko da je tezko rect.

Top end so verjetn NR Radovid control, ST Ciaran, NG govedina (ceprov z buffi revealu sm 100% da bom emergal nekaksn hibrid) in pa verjetn SK discard (bomo vidl).

Za MO tezko recem kje so, ker jih nism prov dost igral, ampak weather je pomoje bl kot ne passe z nerfi dvojnemu weatherju, consume pa ne vem kolk bo trpel zarad Vran nerfa.
Crones so se zmeri najmocnejsi tempo swing v igri, tko da prov slabo nebi smel bit.

#87 Jurus

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 712 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 17:34

Lepo da so znerfali Merigold's Hailstorm in Skellige Storm 1 tedn po tem ko sm jih scraftal.

#88 mikehawk

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 215 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 17:57

A je kje kak manual kere karte se splaca nardit in kere prodat

#89 Jurus

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 712 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 18:43

Je vse odvisno od tega kaki deck furaš. So karte k so top tier v enih deckih in popolnoma neuporabne v drugih. So pa določene neutral karte ala Yennefer: The Conjurer, Geralt: Igni, ki jih lahko vtakneš praktično povsod.

Prodat se ti pa načeloma ne splača nobenih, razen kar maš viška, ker se nikol ne ve kako bojo spremenjene v updejtih. Pred Nilfgaard patchem ni mel Vrana praktično noben, po patchu je bil glavni v nenadoma popularnem consumer decku. Zdej se bo vidlo kako bo z zadnjimi spremembami.

#90 mikehawk

• mn3njalničarji
  • 215 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 18:45

Se mi je zdel da bo tak odgovor :D se prav mors celo raziskavo nardit, prebrat vse se neodprte karte in tuhtat kako bos igral vnaprej z 80% izdelanim deckom

#91 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 18:47

Oglej si sporočiloAegon, ob 17 februar 2017 - 16:42, rekši:

Lihkar je prletu hotfix tko da je tezko rect.

Top end so verjetn NR Radovid control, ST Ciaran, NG govedina (ceprov z buffi revealu sm 100% da bom emergal nekaksn hibrid) in pa verjetn SK discard (bomo vidl).

Za MO tezko recem kje so, ker jih nism prov dost igral, ampak weather je pomoje bl kot ne passe z nerfi dvojnemu weatherju, consume pa ne vem kolk bo trpel zarad Vran nerfa.
Crones so se zmeri najmocnejsi tempo swing v igri, tko da prov slabo nebi smel bit.

Fak, a so res prnesli nazaj tisti cancer od discard SK, kjer skorej vedno dobiš točno tiste karte ki jih hočeš. A ni point teh iger s kartami da so random (tko se je usaj zadnjič pizdu mcbeard).

Vsaj Radovid control deck bi lahko znerfali, ful ni fajn proti njemu špilat.

#92 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 18:48

Oglej si sporočilomikehawk, ob 17 februar 2017 - 18:45, rekši:

Se mi je zdel da bo tak odgovor :D se prav mors celo raziskavo nardit, prebrat vse se neodprte karte in tuhtat kako bos igral vnaprej z 80% izdelanim deckom

Lahko tudi pogledaš katere karte so skupne meta deckom.

#93 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 19:54

Oglej si sporočiloValeV, ob 17 februar 2017 - 18:47, rekši:

Fak, a so res prnesli nazaj tisti cancer od discard SK, kjer skorej vedno dobiš točno tiste karte ki jih hočeš. A ni point teh iger s kartami da so random (tko se je usaj zadnjič pizdu mcbeard).

Vsaj Radovid control deck bi lahko znerfali, ful ni fajn proti njemu špilat.
Noben noce druzga HSja. Kurca se folk ki bi rad zmagal igre ker nasprotnik ne vlece dobr. Tist discard SK velik kvalitete kart spusti da lahko povlece cel deck. Sicer je definitivno t1, ampak ni pa niti priblizn problematicn.

Radovid je drugac cist ok. Men je tolk dolgocasn za igrat da ga ne ce ni res nujno, ni pa premocn.

Oglej si sporočilomikehawk, ob 17 februar 2017 - 18:45, rekši:

Zber si frakcijo pa ti bomo pomagal. Geralta si itak dobu zstonj, tko da pol rabis se 3 zlate karte. Ciri dobis zastonj pr 10 ce se ne motim, tko da tist bo izi, ostale dve pa vzames epic iz izbrane frakcije. Ce bi rad nevtralne: Yennefer the Conjurer je izredno dobra.

Kar se tice srebrnih je spet zlo odvisno. Scorch, D-Bomb (ni blazno dobra, je pa rare), Spy od izbrane frakcije so verjetn prve 3. Witcherji so trenutno nenormalno mocni, tko da se jih splaca craftat (oz ce si izberes monsterje, Crones). Od zacetka lahko v vsak deck lagano zatlacis 3x First Light, pa pol zmanjsas za 1/2 ce se ti zdi prevec.

Naprej pa odvisn od deck.

#94 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 19:59

Shameless self promotion:
http://gwentlemen.com/tempo/

Nov clanek na temo tempa, mogoce ne za ciste zacetnike. Na dnu je postan nov giveaway ce se kdo odloci sodelovati.
(stran se zna podret ker pac Wordpress, bo delal cez par minut)

#95 Razpaljotk

hejtr

• rumeni jaki
  • 2 035 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 20:07

Sem tudi jaz danes nabavil CB key in odprl ene tri sode.

I have no idea what i'm doing :D

#96 mikehawk

• mn3njalničarji
  • 215 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 20:08

Sem lvl 9 in sem yennefer dobil ze v sodu. Se najvec se naucim k gledam nasprotnike k me sesujejo in pol probam isto, dobim pa bedne karte v roko in tezko nardim iste kombinacije. Sem prebral tvoj blog, samo nisem domac z izrazi..vem, da je najbol met minimalno kart. Aja to me zanima: kok special kart je idealno met v decku? Ja, ja.. Odvisno kaj hoces, ampak tko povprecno. Opazu sem, da vreme zlo redki igrajo, a v visjih stopnjah tut?
Uglavnem, sem ugotovu, da ni tok gwent iz igrce k si z lahkoto zmagal turnirje, ampak se mors poglobit, da si sploh konkurencen :S

Key sem pa dobil ene dva tedna nazaj, prijavu sem se pa takoj k je blo mozno (sem pa zamudu prvi val).. Pred novim letom enkrat se mi zdi

#97 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 20:14

Speciali so zlo odvisni od decka.
Jst mam v vecini deckov
1 Alzur's Thunder
1 Lacerate
2 First Light

ampak lahko vec. Recimo 3x First Light sam pomen da bos hitrej deck thinnu.

Deck thinning je zlo vazn, tko da se ti splaca igrt karte ki se same igrajo direkt iz decka (ni vazn a v graveyard al kam).

Zdej je mogoce najazji spet sestavit Discard SK deck, ker igra izredno malo legendary kart (da se cist brez) in se enostavno vidi vecino decka.
Weather je bil drugac edn najmocnejsih deckov do par ur nazaj ko so dvojne weather karte spremenil da izberes eng, namesto da spawna oba.

#98 mikehawk

• mn3njalničarji
  • 215 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 20:21

Kako ves kako se rece decku? Pod vreme sem mislu karto, ne celga decka :D

#99 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 20:25

Ta imena se uglavnem nanasajo na glavno mehaniko v decku.

Weather Monsters je bil deck z weather immune enotami, enotami ki spawnajo weather etc.
Discard Skellige je deck z Brannom na celu, ki sloni na discard mehaniki da se prekoplje cez cel deck in ressurecta enote iz groba. Zravn igra karte ki se s tem sinergizirajo (lol?).

#100 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 22:36

@Aegon: a lhko kr tle napišem moj odgovor za giveaway pa rečem crones? :D

#101 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 22:59

Lahko sam ni niti blizu.
Najvecji odgovor zaenkrat je 33. Najvecji kar sm jst pogruntu je 34. Verjetn se da se vecji.

#102 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 23:16

Ma sm prou razumel: s katero karto dobiš največ pik, če jo igraš na začetku 1. runde? Torej, ko je board prazn?

#103 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 17 februar 2017 - 23:19

Katera je sekvenca kart (v enmu turnu, se pravi prvi turn, prvi play) ki ti da najvecji koncn rezultat.
Zdej sm se spomnu se ene varjante, tko da 36 je mozno. Mogoce se vec.

#104 Razpaljotk

hejtr

• rumeni jaki
  • 2 035 sporočil

Objavljeno 18 februar 2017 - 19:29

Moram rect, da zaenkrat mi je bolj carski kot Hearthstone :D

Sem sele lvl3 in nubiram z nekim Skellige kvazi Axemen/Savage bear deckom :P

Ko bom nabral zadost kart, bom probal se kaksen Scoia'tael deck.

#105 zap

najraje liže usmrajenega krapa.

• mn3njalničarji
  • 62 sporočil

Objavljeno 19 februar 2017 - 01:20

tole je pa en zlo hud špil zaenkrat. sm kr štartu nek scoiatael deck mal na random pa mi dogaja na polno.

sm pa tud komi lvl 3 tko da vrjetn še dost glupe protivnike dobivam k jih uizi sesuješ. vrjetn mi bojo že jebal mater čez par levelov

#106 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 19 februar 2017 - 09:38

Ce predpostavljamo enako kvaliteto deckov, pa da bl kot ne razumes koncept igre, se da do 2-2'5k mmrja pridt brez problema.

Men osebno je ena vecjih prednosti Gwenta to, da je rng dost manj vpliven ce pravilno igras in gradis decke. Po tem ko sm postal pozoren sm opazu da upam v cca 9ih od desetih porazov brez vecjih problemov izpostavt play ki mi je zgubu igro. Tazadnji je RNG.

Recimo vceri na turnirju sm s 6imi kartami v decku igral Villgefortza. Od 6ih kart ki bi jih lahko povleku bi mi sam Cantarella zgubila igro. Valda je vn prletela on. Sam to bi lahko preprecu ce ne bi na zacetku runde mulliganu prav nje. Mel sm dve karti CA tako da bi brez problema zmagal ce bi jo discardal (ce ropas turn, iz roke nakljucno discardas karto, ce je sam ena je to 100%) in s tem proccal Cahirja.

Se pravi to ni RNG ampak missplay.

Na konc sm ostal 17ti, 16 je bil cut-off za day2. :)

#107 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 19 februar 2017 - 23:22

Zgleda bo s patchom važno tudi kko boš igral karte po horizontali, ne samo vertikali (siege/range/melee). Se mi zdi da bo to ful "pokompleksalo" (wat?) igro. :D

#108 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 28 februar 2017 - 13:01

Meta snapshot za ta tedn: http://gwentlemen.co...emen-decklists/

Zaenkrat je vse bel u kurcu ker je stran nrjena na wordpressu, sam delamo na novi.

#109 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 08 marec 2017 - 23:38

Ta vikend bomo testiral positioning change na PTR-ju. Bom probal v pondelk par sikc prlept.

#110 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 09 marec 2017 - 08:37

http://challonge.com...gnup/cOqaZTYcFF

Poleg obicajnih Gwent goody bagov bodo nagrade tokrat tudi v denarju.

#111 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 09 marec 2017 - 20:08

a consume monsterji so dovoljeni :D

#112 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 09 marec 2017 - 22:13

Karkoli. Bo pa verjetno patch zuni pred turnirjem tko da bo consume gimpan, dorfi pa ne bodo vec obstajal v tej iteraciji :)

#113 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 16 marec 2017 - 18:44

Ka si ti nor:
https://www.playgwen...m/en/tournament
100k$ pool za closed beta turnir.

"Pro playerji" ki cakajo so pa kr eni kekci. LC je edini ki Gwent igra pogojno ok :D

#114 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno 16 marec 2017 - 21:31

Holy shit, looks good! Lifecoacha gledam občasno na twitchu, ful mi je fajn k misli naglas (zkaj je nardil ta in ta move, kaj bi lahko nrdiu boljše, ipd.).

#115 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno 22 marec 2017 - 12:47

http://gwentlemen.ch...e.com/march2017

Se enkrat objavljam turnir. Prize pool je 200$, pa bo dost zabavna zadeva.

Zravn se kratek clanek o pripravi na turnir in hitra razlaga formatov:
http://gwentlemen.co...nt-preparation/

#116 Jurus

skače z ritko na svečko.

• vesoljci
  • 712 sporočil

Objavljeno včeraj, 14:25

Patch je zunaj. Weather decki back to being useless.

#117 ValeV

• mn3njalničarji
  • 1 346 sporočil

Objavljeno včeraj, 16:37

Namerno, baje majo večje plane z weatherjem, tko da so ga za zdej za zihr znerfali into oblivion.

#118 Aegon

si mota joint.

• mn3njalničarji
  • 307 sporočil

Objavljeno včeraj, 22:53

Weather decki so se zmeri t2.
Bojo pa v prihodnosti zlo drugace deloval weatherji. Npr, Frost bo najverjetneje to kar je weather trenutno, sam da na kerkoli row. Vsi ostali bodo pa ceist redesignani in ogromn novih dodanih.

Trenutno je Margarita Henselt cist predobr, v t1 je se control ST, ostalo je t2 ali manj.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov