Skoči na vsebino

Splošna debata o mobilni telefoniji

692 odgovorov na to temo

#1 Waslich

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 219 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2012 - 22:33

LTE... nevem meni se zdi, da je že 3G relativno slabo pokrit in se že sanja o next gen omrežju...

#2 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 01:08

Odvisno od frekvence. Recimo 3G M@ fura po 2100mhz. LTE bo naredil na 1800mhz. Torej bo boljša pokritost...

#3 Štromar

pozna Teofika iz Fužin!

• šerifi in depjutiji
  • 1 943 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 07:55

Malce boljša.

Pripeta slika

• Pripeta slika: dogsforsale.jpg

#4 OBELIX

kvačka. (How gay is that??)

• vesoljci
  • 1 706 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 08:10

Zakaj niso šli na 900MHz za 3G pri nas? Preveč zasičeno?

#5 Štromar

pozna Teofika iz Fužin!

• šerifi in depjutiji
  • 1 943 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 08:58

Simobil in Tuš sta (na določenih področjih) šla z UMTS na 900MHz, M@ pa ocenjuje, da bi s tem preveč zmanjšal kvaliteto GSM omrežja. Glede na to, koliko ljudi poznam, ki uporabljajo samo GSM telefon (ali UMTS telefon z nastavljenim le GSM omrežjem ker tako privarčujejo na bateriji), trditev verjetno ni iz trte zvita.

#6 OBELIX

• vesoljci
  • 1 706 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 09:00

A varianta vse na vsem pa ne gre? Se pravi 3g in GSM na 2100Mhz ter 900MHz.

#7 Štromar

pozna Teofika iz Fužin!

• šerifi in depjutiji
  • 1 943 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 09:12

GSM gre na 900 in 1800MHz, UMTS pa na 800, 900, 1800 in 2100 MHz (kar se Evrope tiče). Šla bi varjanta GSM in UMTS oba delno na 900 in 1800MHz, ampak s tem izgubiš določen del znotraj frekvenčnega območja zaradi ločevanja obeh sistemov (da se ne motita - izgubiš nekaj kanalov). Na koncu imaš dobro pokritost, ampak majhno kapaciteto obeh sistemov (ob klicih Network busy, ob GPRSjanju modemske hitrosti). Ker takoj, ko imaš nekaj na 900MHz, bo to pokrilo večje področje > bo na področju bazne postaje več uporabnikov > potrebuješ več kanalov, ki jih zaradi sobivanja z drugim sistemom ne moreš zagotoviti.

Kar se tega tiče je že bolje imeti eno na eni, drugo na drugi frekvenci. Razen če si manjši operater in si lahko privoščiš rezati GSM kapaciteto. Bi bilo fino, če bi APEK kaj naredil z digitalno dividendo 800MHz.

In ja, ja, vem... offtopic, bom ob priliki premaknil v eno primernejšo temo.

#8 wae`te

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 26 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 09:47

@Štromar: in kakšen je kontekst tvoje slike v temi za s3?

#9 OBELIX

• vesoljci
  • 1 706 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2012 - 09:48

Ni ga, forumski bug. Je pa zabaven.

#10 Štromar

pozna Teofika iz Fužin!

• šerifi in depjutiji
  • 1 943 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2012 - 06:56

Nekako nisem našel ene prave teme, kamor bi pasala zgornja sporočila (original iz Samsung Galaxy SIII teme), tako
da... nadaljujmo koncept uspešne teme iz starega mn3njala :)

@wae`te: tako kot je Obelix napisal, gre za bug :)

#11 Tadey

ne ve, kam bi sam s sabo.

• vesoljci
  • 604 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2012 - 07:58

Sam po pravici povedano kao imajo pri simobilu najboljši 3g signal. Ja občutek imam tak kot da mi pol cajta ne dela, ven meče tiste pol časa ko pa dejansko dela je pa počasno.
In to na telefonih SGS, Wildfire S, Desire in celo Nokia E63.

V čem je fora?

#12 tufy

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• prostozidarji
  • 929 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2012 - 08:29

Verjetno odvisno od tega, kje si. Meni doma Simobil deluje bistveno bolje od Mobitela (note: podatek star dobro leto), ker je pač Simobilov oddajnik blizu in v direktni zračni liniji, medtem ko v centru Celja/Maribora/Ljubljane bistvene razlike ne opazim.

#13 kmjr

je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

• komunisti
  • 936 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2012 - 09:28

Oglej si sporočiloTadey, ob 19 oktober 2012 - 07:58, rekši:

Sam po pravici povedano kao imajo pri simobilu najboljši 3g signal. Ja občutek imam tak kot da mi pol cajta ne dela, ven meče tiste pol časa ko pa dejansko dela je pa počasno.

V čem je fora?

Kolega imata SiMobil, sam sem na M@ in vsaj na Obali imam (z eno samo izjemo - Marezige, vas nad Koprom) vedno kvalitetnejši signal in višjo hitrost prenosa, ko brskamo po netu. A se da dobit kako karto SiMobilove in Tušmobilove pokritosti države z različnimi signali?

#14 Jakey

jebe ježevca.

• govnači
  • 376 sporočil

Objavljeno 19 oktober 2012 - 14:42

Zakaj pr pizdi umikajo telefone s slajdom iz prodaje in vedno bolj samo touche? Dejansko, kaj naj folk ki NOČE toucha?! Kje so qwertz tipkovnce in slajdi?

#15 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 20 oktober 2012 - 00:23

Oglej si sporočiloTadey, ob 19 oktober 2012 - 07:58, rekši:

V čem je fora?
Na kratko rečeno so najeli podjetje in jim dali 17 (iirc) lokacij kjer naj preverjajo. Seveda so bile lokacije zbrane z razlogom :happy:

#16 Tadey

ne ve, kam bi sam s sabo.

• vesoljci
  • 604 sporočil

Objavljeno 20 oktober 2012 - 16:22

Bemu sunce :D

Ja sej se mi je kr zdel da je neki na tem. Skoda. Sicer načeloma nad signalom za klice nimam pripomb samo za net pa res. Redko kje da dela tako kot mora.

#17 maddog

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 128 sporočil

Objavljeno 20 oktober 2012 - 22:13

Oglej si sporočiloJakey, ob 19 oktober 2012 - 14:42, rekši:

Zakaj pr pizdi umikajo telefone s slajdom iz prodaje in vedno bolj samo touche? Dejansko, kaj naj folk ki NOČE toucha?! Kje so qwertz tipkovnce in slajdi?
Ker se ne prodajajo dovolj, da bi upravicili dobavo/razvoj/izdelavo.

#18 Jakey

jebe ježevca.

• govnači
  • 376 sporočil

Objavljeno 20 oktober 2012 - 22:27

...

pač, poanta je v tem, če je čisti touch res tolk boljši od vseh?
za vas nevem, ampak jebemti da sm vlk hitrejši na qwertz tipkovnci ko pa da na touchu iščem vn te male knofke, ki so na touch in ne na fizično stikalo.

#19 maddog

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• mn3njalničarji
  • 1 128 sporočil

Objavljeno 21 oktober 2012 - 08:04

Oglej si sporočiloJakey, ob 20 oktober 2012 - 22:27, rekši:

...

pač, poanta je v tem, če je čisti touch res tolk boljši od vseh?
za vas nevem, ampak jebemti da sm vlk hitrejši na qwertz tipkovnci ko pa da na touchu iščem vn te male knofke, ki so na touch in ne na fizično stikalo.

Zdaj odvisno kateri telefon si mel v rokah, mogoce bi moral probat kaj vecjega kot 4.3"+.

#20 Lenkas

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 01:24

Ma ne vem kam naj utaknem to uprašanje, pa ga bom kar sem.

Torej, zakaj toliko malo ljudi uporablja BOB?

Gledam klele mau cene;
BOB 9,90€ mesečno, 1000 minut in 1000 sms
simobil orto u nulo ima 12€ 1000 minut in 1000 sms
mobitel đabest je 19€ mesečno 1000 minut in 1000 sms

zakaj je večina folka še na mobitelu? samo zaradi pokritosti omrežja?
(sam sem na mobitelu, sicer na nobeni naročnini ampak pokritost je avadodo, lovi mi dobesedno vsepovsod. simobil je res kurac glede tega ker ne lovi nikjer)

#21 Skynetz

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• vesoljci
  • 4 008 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 01:38

megabajte si povsod izpustil :P
pa klici tudi niso glih tako, ker s tistimi 1000min od simobila lahko kličeš samo v simobil, pri bobu pa ne, isto pri mobitelu dobiš 200min za druga omrežja zraven.

#22 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 04:07

Pa obračunski interval je drugačen iirc

#23 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 09:55

ok, internet sem spustil zanalašč ker je itak ze skoraj povsod wifi. Je pa pri simobilu 100mb in mobitelu 100mb, pri bobu nič.
bob lahko kličeš v vsa slo omrežja, pri mobitelu je 200min za ostala 1000 za mobitel, pri simobilu tudi 1000 za simobil 100 za ostala?
vseeno se bob bolj splača, ne?

kako misliš obračunski interval

#24 Arey

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 196 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 13:13

Predvsem se folku ne da jebat z 090 hepldeskom (oz počasnim odgovarjanjem prek maila), poleg tega nekateri raje plačajo (še vedno ne-visokih zneskov) za simobil ali mobitel in majo skoraj vedno zagotovljeno netežavno uporabo omrežja.
Meni se recimo ne da drkat z nekimi bobi ker mi je precej pomembno da mi telefon dela kadar hočem.

#25 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 15:55

Obračunski interval je v primeru M@ 60/1 (prva minuta cela, potem po sekundah). Bob ima 60/60 iirc

#26 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 16:00

A bob ne dela takrat kadar hočeš?
mislim, ne vem... če se tebi 19€ mesečno ne zdi veliko, blagor teb, meni je to ogromno. Trenutno imam na kartice za 5€ in mesečno porabim 5€.
Prej sm pa plačeval 19€ pa skoraj nič porabil. Stran metanje denarja in tega mi je škoda.
Sedaj je spet obdobje ko več rabim mobitel in pri mobitelu so smsi in klici prav prokleto dragi in takoj porabim teh 5€. Zato razmišljam o Bobu, pri katerem za 6.90 mesečno dobim 200smsou pa 200 klicev v vsa omrežja. Potem nasledna ponudba pa je 9.90 mesečno za 1000smsou in 1000klicev in razlika v ceni je očitna 9.90 ali 19€
O simobilu ne razmišljam, ker se dosti ljudi prtozuje glede njega in pri sestri vidim da ji na polovico mestih ne lovi, tam kjer meni mobitel lovi.
Sam sem samo zaradi tega pri mobitelu, ker je pokritost odlična, cene imajo pa oderuške.

Samo zaradi tega sprašujem kako je pri Bobu, ker ne poznam nobenega ki bi to imel.
Cene pa so zelo ugodne in nobenih vezav ni.

Pa da ne bo kdo to narobe razumel, da se hočem neki kregat, samo sprašujem ker ne poznam in ne vem vsega o tem.
Rad pa bi neko razmerje kvalitete in cene.

#27 Zizy

več kot očitno žre doručak na mn3njalu.

• prostozidarji
  • 4 142 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 16:52

Bob je enako kot je (bil? nic ne slisim od tega vec) Debitel - le ponudnik storitev. Nimajo lastnega omrezja, Debitel je na Mobitelovem omrezju, Bob pa na simobilovem. Torej ce ti Simobilova pokritost in hitrost ni okej, potem ti tudi od Boba ne bo. Ne vem pa ce je mozno in dovoljeno da bi Simobil preferencno obravnaval svoje narocnike, tako da slabse tudi ne bo. Na netu naceloma deluje net neutrality in je vse enakovredno, za mobilno pa ne vem ce je kaj takega. Najbrz tudi.

#28 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 17:01

No to nisem vedel da je bob -> simobil. Kakšni pa so kej ostali ponudniki, debitel, tuš, t2?

#29 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 17:13

Zizy: So baje side by side testi Bob in Simobil, pa Bob precej slabše odnese.
Lenkas:
Debitel je M@ omrežje, ni nobenih komplikacij
Tuš ma svoje omrežje (slabše od simobila) + roaming na M@ kjer nimajo baznih v bližini
T-2 ima nekaj svojega + roaming na simobil. Centrala jim rada občasno nagaja, smsji v/iz tujih držav so problematični zaradi premalo pogodb.

#30 Nighthawk

• mn3njalničarji
  • 1 274 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 17:32

Oglej si sporočiloLenkas, ob 21 december 2012 - 01:24, rekši:

(sam sem na mobitelu, sicer na nobeni naročnini ampak pokritost je avadodo, lovi mi dobesedno vsepovsod. simobil je res kurac glede tega ker ne lovi nikjer)

Ok ne rečem, pokritost GSM omrežja res ni slaba, če je pa tu govora o 3g omrežju pa mislim, da je simobil krepko pred mobitelom.

Imam mobitelovo naročnino (ki jo bom menjal v prihodnje, ko se mi izteče pogodba). Ljubljana savlje, katastrofa od pokritosti..... Fricking tušmobil se mi poveže v 3g, sicer pod pravim vremenom, pozicije lune, vlage v zraku itd... (če se razumemo ;)), mobitel ne duha ne sluha o 3gju. Simobil... signal do konca. Potem če se selimo v visokogorje Slivna, Slivnica, Črni vrh (smučišče nad cerknem) mobitelov 3g ne deluje, medtem ko vse ostalo dela brez problema.

Edino na domači lokaciji mi mobitel deluje boljše, kot ostali ponudniki, samo imam pa itq wifi ...

#31 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 17:38

Zanimivo.
Vsak ima drugačna mnenja in izkušnje in to me bega.
Torej Simobil in Mobitel sta še vedno top, čeprav imajo cene oderuške.
Ma če bi imela tadva kakšno solidno ponudbo okoli 5-7€ na mesec pol bi blo super ane, sam 20€ na mesec si pa lahko zataknejo v rit.

Edit:
Gledam mau na Simobilu; fak te so še bolj oderuški ko mobitel, kakšne cene hahaha.
Mobitel ima Nota 2, za 1€ in morš bit 2 leti naročnik, naročnina pa je 23€ = 23x24+1=553€ za telefon in klice po dveh letih. (najnaj23 premium)
Kar se načeloma splača. Ker če kupim Note 2 v tujini za tistih 490€ + 24x5€ = 610€ in me pride dražje.
Pri simobilu recimo preplačaš nota 2 ene 3x.
Nekje je en catch, ne more bit tok pocen + vsa ta naročnina, sej to je le mobitel največji oderuhi (no zdej je simobil večji)

#32 Nighthawk

• mn3njalničarji
  • 1 274 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 17:53

Ker paket mi pa priporočate tja do 20€, Povprečno skurim ene 150 min pogovorov (v ostala omrezja), porabim malo manj kot 1 gb interneta (skype, mumble, ts... in surfing ofc). SMSji so pa čisto random, od 0 do 500 na mesec :cmok: ;)

Zdele imam pri mobitelu paket povezani z dodatkom interneta, vendar sem razočaran.

Malo gledam Orto Smart paket za 20€ in sicer dobim sledeče:
  • neskončno v Si.mobilovem omrežju
    201 min za klice v vsa ostala omrežja
  • 1024 MB prenosa podatkov
  • neskončno SMS in MMS

Ali je šekaj, kar se mi splača gledati v tem cenovnem ranku?

#33 _freestyler_

je prijavljen z ruskim računom.

• mn3njalničarji
  • 36 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 19:03

Oglej si sporočiloLenkas, ob 21 december 2012 - 17:38, rekši:

Zanimivo.
Vsak ima drugačna mnenja in izkušnje in to me bega.
Torej Simobil in Mobitel sta še vedno top, čeprav imajo cene oderuške.
Ma če bi imela tadva kakšno solidno ponudbo okoli 5-7€ na mesec pol bi blo super ane, sam 20€ na mesec si pa lahko zataknejo v rit.

Edit:
Gledam mau na Simobilu; fak te so še bolj oderuški ko mobitel, kakšne cene hahaha.
Mobitel ima Nota 2, za 1€ in morš bit 2 leti naročnik, naročnina pa je 23€ = 23x24+1=553€ za telefon in klice po dveh letih. (najnaj23 premium)
Kar se načeloma splača. Ker če kupim Note 2 v tujini za tistih 490€ + 24x5€ = 610€ in me pride dražje.
Pri simobilu recimo preplačaš nota 2 ene 3x.
Nekje je en catch, ne more bit tok pocen + vsa ta naročnina, sej to je le mobitel največji oderuhi (no zdej je simobil večji)

Storitev najnaj se računa poleg cene naročniškega paketa, npr. Itak Đabest + Najnaj23 = 19€/mesec + 23€/mesec = 42€/mesec.

#34 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 21 december 2012 - 19:05

aja no se mi je zdelo da je nekje catch.
kurac to

#35 Arey

• vesoljci
  • 6 196 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 09:04

Simobil ba 12€ za 1000 klicev, sms, in 100MB. za 17€ dobiš zraven še v tuja omrežja 200 minut, in za 20 dobiš poleg neomejenih smsjev simobil klicov še 1GB podatkov. Tko da ni kr samo 20€.

#36 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 09:14

Dobro pa kaj mi bo vse to.
Jst bi na mesec rabil cca. 200smsou 200 minut klicev v vsa omrezja in ene 100mb podatkov.
pa simobil hoče celo ceno za Note 2 + naročnina, bebčki.

#37 Arey

• vesoljci
  • 6 196 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 10:15

Če se vežeš za 2 leti lahko vzameš tudi 50€ bonusa (namesto telefona), pa si telefon kupiš na bolhi.

#38 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 10:16

Če ga bom, ga bom iz hoh.de k je 490€, nov

#39 Robertos

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 105 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 14:28

Oglej si sporočiloLenkas, ob 22 december 2012 - 10:16, rekši:

Če ga bom, ga bom iz hoh.de k je 490€, nov

na bolhi maš polno note2 za 430€ novih, s slovensko garancijo. ne vem zakaj bi kupoval v DE?

#40 Lenkas

• mn3njalničarji
  • 1 298 sporočil

Objavljeno 22 december 2012 - 14:35

Kul, bom pogledal.

dej mi najdi kake solidne, hočem take ki so čist zapakirani, in siva barva.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov