Skoči na vsebino

[multi]Fortnite

Battle royale

16 odgovorov na to temo

#1 Smrk

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 328 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 10:36

Fortnite is a co-op sandbox survival video game developed by People Can Fly and Epic Games, the latter also publishing the game. The game was released as a paid early access title for Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4 and Xbox One on July 25, 2017, with a full free-to-play release expected in 2018. It features cross-platform play between the PlayStation 4 and PC versions. A standalone mode, Fortnite Battle Royale, based on the battle royale genre, was released for Windows, macOS, PlayStation 4, and Xbox One in September 2017.

Ker (zaenkrat še) nimamo PUBG na ps4, je dober približek tale free2play battle royale standalone mode, ki ga je možno zastonj sneti z vseh večjih platform (PSN, Steam, XBlive). Sam gunplay je precej manj resen kot v PUBG, po katerem se močno zgleduje, drugače pa je sam sistem znan vsem, ki so kdaj igrali kak BR. 100 ljudi, en otok, skočiš iz aviona (no, iz letečega avtobusa v Fortnitu), pristaneš in začneš nabirat loot ter eliminirati nasprotnike. Vsakih nekaj minut se območje skrči in zadnji živ je zmagovalec. Otok je manjši kot tisti v PUBG, a vseeno dovolj velik, da se ljudje hitro porazgubijo po grmovjih in mestih. Nabor orožij sestavljajo pištola, SMG, revolver, šibrovka, polavtomatska šibrovka, polavtomatska puška, jurišna puška (z in brez daljnogleda), dve različni snajperski puški ter eksplozivna grupa, ki jo sestavljajo granate, granatometalec in bazuka. Orožij ni veliko, jih pa najdemo v različnih barvah, ki označujejo redkost oz. moč. Barve so v naraščujočem vrstnem redu vsem znane siva, zelena, modra, vijolična teroranžna.

Največja razlika oz. aspekt igre, ki Fortnite BR najbolj loči od PUBG, je možnost nabiranja materiala ter gradnja stavb. Tečeš čez čistino, kar naenkrat začnejo okrog tebe žvižgati metki? Postaviš hitro zid, stopnice, da lahko pokukaš čez in si safe. Globok kanjon, zaradi katerega bi moral naokrog dveh hribov? Ni panike, postavi most in si čez. Si v sredini kroga in brez zaklona? Postavi trdnjavo. Nabiranje materiala je sicer hitro, a zelo glasno, tako da moramo biti previdni kdaj in kje se lotimo podiranja dreves in razbijanja skal.

V zadnjih tednih so dodali še squads in duos, tako da če je kdo, ki bi bil na ps4 za kako grupno igro, naj me pobeza.

Osebno kar konkretno uživam v igranju in sem par krajših posnetkov zmetal v YT playlisto:
http://www.youtube.c...34i-TNy3qyaYqes

Če kdo igra co-op PVE verzijo, naj napiše svoje občutke, sam sem namreč omejen zgolj in le na BR :D

#2 Matej Čeh

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 337 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 10:49

Odigral par iger, kar dobra zadeva. Ima prednost, da je prva na konzoli, ki ima tak stil. Upam, da nekaj takega naredijo pri Division-u (nekaj podobnega sicer je že v Survival dlc-ju), ker se mi zdi kot nalašč za tak tip igre.

#3 Raz

kadi joint, a ga ne deli z drugimi. Prasec.

• mn3njalničarji
  • 319 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 12:15

Mogoče malo splošno vprašanje glede teh Battle Royal špilov a la PUBG s strani nekoga, ki nima izkušenj s to zvrstjo, sem pa malo gledal razne YT in Twitch posnetke - a se vam zdi, da ta tip igre ponuja dovolj dolgoročne raznovrstnosti in različnih scenarijev/spremenljivk, po katerih se posamezni matchi razlikujejo med seboj?

Ker meni deluje sama temeljna ideja sicer briljantno preprosta in napeta (lazenje skozi šumo ali skrivanje v hiši oz. kukanje iz zaklona v stalnem strahu, da grobno tišino prekine že en sam strel ali rafal, ki te lahko pokoplje) ter razumem, zakaj je tako twitch-friendly in zanimiva za gamersko občinstvo... Imam pa občutek, da bi se takega špila po nekaj tednih naveličal, ker je v končni fazi zelo ozko usmerjen gameplay na eni sami karti, brez različnih poklicev/herojev, in slejkoprej je postalo jasno, katera orožja so objektivno top in za katera se vsi grebejo.

Enostavno mi ne deluje tako dolgoročno zanimiva in raznolika MP izkušnja s popolnoma različnimi pristopi k igranju glede na poklic, kot so herojski šuterji a la Overwatch in TF2 in imam občutek, da precejšen delež kolosalne trenutne popularnosti poganja neka ''to vsi streamajo ali gledajo prek Twitcha, pa moj najljubši Youtuber to igra'' mentaliteta najstnikov, kjer je zadeva skoraj bolj zabavna za gledat kot igrat na dolgi rok.

#4 bigboss82

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 456 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 13:00

mah podobno je kot pri dota.. sicer govori za PUBG, ta fortnite se mi zdi prevec, ne vem.. ni toliko poglobljen v samo streljanje in skrivanje ipd kot PUBG, zan pa bit filing ki ga opisujem v zadnejm odstavku zaradi cesar je ta zvrst sploh popularna imo..

imas vec scenarijev.. sicer je vedno podobno.. ampak vsak igra je nova zgodba.. ok lahko gres na sredino in kampas, ali se pomikas od roba do roba in imas krit hrbet ipd..
pa lahko snajpas na mostu ali na hribu ali trollas, tudi svoej soigralce.. ipd vsak ma svoj nacin..

ne vem, pa odvisno tudi od lootak kao se bos lotil.. vedno hoces dobit snajpo dusilec ipd.. ki pa nista nujna za uspesno igro, lahko zmagas tudi naked, se imas sreco s pozicijo in nasprotniki..

lahko zacnes nakje na strani in se skrivas do konca.. lahko se vrzes v guzvo in na zacetku spilas malo bolj death mach varijanto..
pa preden se naucis dobro strelajt rabis karnekaj praske ipd.. kaj sele druhig tehnik.. hocem rect, ce hoces rect, da obvladas imas karneki za igrat.

peesda sem si kupil misko z nekim spdobnim DPIjem samo zaradi tega spila, da mi tece kurzor lazje in sem hitrejsi pri obracnaju ipd.. in komaj cakam na pride na konzole =))

glede fortnite pa ne vem, tle se mi zdi da mores dosti bolj gradit in si se tem pomagat za zmagat, je pac bolj minecraft scena ipd, ni toliko strelsko specificno oreientirana

drugace pa je najvecja scena adrenalin, ko ves da je nekdo blizu in lahko to pomeni hiter konec.. sploh pa na koncu ko je manj kot 10, 5 nasportnikov takrat se ti vedno dvigne pulz in ja je ql feeling :) pa tezko je naredit kill, vsak kil je iziv.. samo streljanje je res prof narejeno in igra je spolirana glede tega.. PUBG imam samo za skritizirat, da pac ni neki proper nagrad, oz. obleke pa to ni neki no.. kaj sele da bi imel kaksen druge nagrade ali nagradni sistem ipd.. samo to ne vpliva na dolgotrajnost spila, ker pac je fora drugje.. pol pa bod itak dali ven novo mapo orozja ipd in bo s5 podalsano, mogoce kaksne nov nacin, pa nagradni sistem bodo izboljsali 100po100.. pac igra se se razvija

#5 PiMP

dostavlja picajzle na dom.

• vesoljci
  • 6 102 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 13:13

Oglej si sporočiloSmrk, ob 11 oktober 2017 - 10:36, rekši:

...Steam...
Dejansko ni na steamu ampak rabis Epic Gayms launcher al neki.

#6 Bessie

po novem obvlada tudi kunilingus.

• šerifi in depjutiji
  • 5 027 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 13:27

Mene je dokaj hitro minilo... igrat sam on-line MP mi ni zabavno, s kolegi je izpadlo, da ko en iz squada "umre" mora predolgo čakat na druge. Ne vem al nisem znal ali pač tega ni, da bi si spreminjal lik oz. izgled, potem je kar nekaj sreče kaj boš pobral, če sploh preden te nasprotnik vidi... pod črto sem igro kar hitro pobrisla iz diska... 2-3ure igranja, je bilo dovolj, da sem ugotovil da ni zame.
Enkrat smo imeli public squad, pridemo v igro in še predno smo dojeli nas je random osebek iz našega squada vse teamkillov... :mefi:

#7 Smrk

• šerifi in depjutiji
  • 2 328 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 13:42

jest pa moram priznat, da me ne moti neki pomanjkanje raznolikosti. kljub temu, da je en sam otok in da povečini dropam v isto območje, se nikoli ne zgodi, da bi si bili dve igri podobni. preveč je faktorjev, randomizirani loot dropi, smer avtobusa, postavitev kroga... ajde, dvomim da bom v fortnite zmetal stotine ur kot v kak For Honor ali Ds3, ampak zaenkrat me carsko vleče in se prav zabavam, tudi če me nekdo sname po minuti igre, saj vem, da bom v novi igri že čez 30 sekund :) Včasih imaš smolo z weapon spawni in pol upaš, da boš uspel hinavsko počit koga, ki bo bolje opremljen primarširal mimo, spet drugič dobiš v prvem chestu scoped AR in shield in si good to go do final kroga.

Drugače buildanje ni tako OP, kot nekateri mislijo, kajti trdnjava prav prosi, da ti nekdo nabije raketo ali dve v anus. Sploh proti koncu, ko je krog majhen, je trdnjava kot bi mahal z rdečo zastavo "Shoot here, guys!" Pride pa zelo prav za flankanje in kot sem že omenil, za hitre prehode terenskih ovir. Ko se navadiš, da lahko med tekom mečeš okoli sebe zidove in štenge, čisto drugače začneš gledat okolico.

Oglej si sporočiloPiMP, ob 11 oktober 2017 - 13:13, rekši:

Dejansko ni na steamu ampak rabis Epic Gayms launcher al neki.
Shit, se vidi kok velik se ukvarjam s PC gamingom zadnje čase :D

#8 Arey

Ha ha, zdej so ga dobili z radiatorjem. V anusu!!!

• vesoljci
  • 5 953 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 18:07

Kaj to je prav f2p? Al moras kupit vanilla game?

#9 isaac

ima drede na jajcih.

• hajduki
  • 781 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 18:08

Battle Royal je f2p, za campaign mors pa kupit spil.

#10 Arey

Ha ha, zdej so ga dobili z radiatorjem. V anusu!!!

• vesoljci
  • 5 953 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 19:16

Nicey thx. Bom probal, mogoce.

#11 Smrk

• šerifi in depjutiji
  • 2 328 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 21:23

Dej snem za ps4, gremo kak duo :)

#12 dzaver

pro

• mn3njalničarji
  • 300 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 23:39

men je fun, tkoj za duo al pa team :)

#13 ALTER EGO

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 019 sporočil

Objavljeno 13 oktober 2017 - 14:24

Jst se javim za coop

#14 MartinPocrezze

vseskozi piratizira! APZ, na pomoč!!!

• rumeni jaki
  • 1 885 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2017 - 10:23

Probal spil ni slabo kar zabavna scena.

Ce zmagas a kaj dobis a so kaksni loot boksi ali kaj podobnega?

#15 ALTER EGO

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• rumeni jaki
  • 3 019 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2017 - 13:21

Marelo za padalo

#16 Smrk

• šerifi in depjutiji
  • 2 328 sporočil

Objavljeno danes, 10:16

Sem dodal še par videov na playlisto:
http://www.youtube.c...34i-TNy3qyaYqes

Drugač bom dons zvečer po treningu online (okol 22:00), če bi kdo sprobal kak Duo/Squad action :)

#17 bigboss82

analizira banalne analogije kanalov.

• rumeni jaki
  • 2 456 sporočil

Objavljeno danes, 18:16

Evo dodaj me in lahko z veseljem duo ali pa squad ce imas se koga.. jaz igram ponavadi z kolegom, sam danes ga ne bo online - psn zvonec85

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov