Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite?

namizna igra igra na deski board game

281 odgovorov na to temo

#281 Jake the Mess

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 594 sporočil

Objavljeno 08 avgust 2017 - 21:53

A lahko nehate skoz uletavat z nekimi deali? :D Sicer sem šele noter padu v te board game, sam zdej bi pa kr vse imel :D

#282 ayrton79

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 792 sporočil

Objavljeno 05 september 2017 - 12:12

Objavljena slika

Hanabi je sodelovalna igra s kartami, v kateri pa tvoje karte vidijo samo sotekmovalci. Z raznimi namigi si igralci med seboj pomagajo, da naredijo čim lepši ognjemet.
V praksi ne vem kako je, še nismo šli.

Objavljena slika Objavljena slika
Yamataiu pa sem hotu met odkar sem videl trailer na youtube.

Kraljica Himiko želi, da na otočju postavimo veličastno mesto.
Vsak igralec ima v svoji potezi na voljo več dejanj. Najprej izberemo floto, ki nam da na razpolago eno ali več ladjic. Ladjice pa vozijo različne stvari: bambus, kamen, les, glino in zlato. Nato lahko z denarjem eno ladjico, razen tiste, ki vozi zlato, tudi kupimo ali prodamo. Ladjice nato razvrstimo po otočju in poberemo kulturne točke z otokov, ki so jih obiskale naše ladjice. Lahko pa se tudi odločimo, da bomo gradili stavbe, vsaka stavba pa zahteva določeno količino surovin. Če želimo na otoku zgraditi stavbo, ki zahteva eno glino in dva bambusa, morajo biti ob otoku ustrezne ladjice. Fora pa je, da ladjice s surovinami niso samo od enega igralca ampak od vseh, torej lahko ladjice, ki jih postavimo na otočje, koristijo tudi ostali igralci. Vsaka flota ladjic (razen prve), ki jo vzamemo, omogoča tudi posebno akcijo (premakni dve ladjici, odstrani ladjico, poglej zgornje tri stavbe...). Ampak več kot ti flota prinese, kasneje bomo v naslednji potezi na vrsti. S kulturnimi točkami, ki jih pobiramo z otokov, pa kupujemo strokovnjake, ki nam omogočajo razne bonuse.

Špil je kar zafrknjen. Ker lahko narediš le eno stvar (odstraniš kulturne točke ali gradiš stavbe), te ostali soigralci velikokrat nategnejo in ti onemogočijo oziroma zasedejo tisto, kar si mislil narediti. V veliki večini reviewov tudi piše, da ne igrajte z igralci, ki preveč razmišljajo, ker si veliko časa vzamejo že igralci, ki tega drugače ne počnejo.

Igra je dbest, pa tudi vizuelno je meni ena najlepših.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov