Skoči na vsebino

Elex

Nova PB igra

66 odgovorov na to temo

#1 killzo

najraje liže usmrajenega krapa.

• rumeni jaki
  • 65 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2017 - 12:12

Objavljena slika

17. oktobra 2017 izide ELEX, nov špil razvijalcev Piranha Bytes, ki bo umeščen v futuristično-fantazijski svet.
Zadeva na prvi pogled ostaja zvesta dosedanjim konceptom iz Gothic in Rizen franšiz. Pogled bo tretjeoseben,
boj bo zaradi dodatnih sposobnosti navigiranja (jetpack in kotaljenje) bolj dinamičen, ponovno se bomo lahko
pridružili različnim frakcijam ter nagnili tehtnico v vojni za magično rudnino.

Glede na to da je do izida le še teden dni preseneča odsotnost resne oglaševalske kampanje, spodaj vseeno nekaj dražilnikov.

Cinematic Trailer:

Trailer:

Gameplay:

#2 debelinko

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 260 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2017 - 18:24

Meh, tole izgleda zelo žalostno. Pa to pravim kot velik fen prvih dveh (no ja, pogojno treh) Gothicov, ki je preigral tudi vse Risene. Tole zgleda porazno, grdo, leseno, voiceacting bo kot kaže tudi poden. Če dodamo k videnenu še pričakovano za Piranha Bytes kilavo pisanje, dialoge in odsotnost kompleksnejših kvestov, dolgočasen lesen boj, res ne vidim ene stvari, po kateri bi Elex odstopal od konkurence v pozitivnem smislu. Žal, kot kaže gre za shovelware, ki ga morda nabaviš, ko je v akciji za 2 evra, in preigraš, ko umiraš od dolgcajta. Piranha Bytes RIP (oz. bi bilo boljše za vse, če bi dejansko propadli po zadnjem Risenu).

#3 Gatsu

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 167 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2017 - 19:28

Fak modeli so desetletje za konkurenco praktično kar se tiče animacije, voiceactinga in še marsičesa. Zapovrh si pa drznejo še prodajat igro po polni AAA ceni, da se bo ja totalno izgubila v morju iger to jesen... Vseeno pa upam, da bo vseeno tako dobra igra, da jo nabavim ko pride na ene 10€. Konec koncev sem preigral vse tri Gothice in Risene... :)

#4 planetarium

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 573 sporočil

Objavljeno 10 oktober 2017 - 23:28

Jaz vseeno drzim pesti, da dobim ziv svet, jasno strukturiran, kjer odlocitve dejansko nekaj stejejo, ravno zaradi treh frakcij, za razliko od vseh teh rpgjev, kjer prodajajo neko izbiro pa je v resnici ni. To so sposobni dostavit.

Boli me za animacijo, grafiko, v resnici tudi za animacijo boja, ki bo itak pateticna. Res pa ne razumem, zakaj po vseh teh letih stagnirajo na tem podrocju.

Skrbi me ta kombinacija srednjega veka in futurizma in predvsem raznih pusk, robotov, itd. znotraj tega.

#5 kemik

bo v petek štel do pi kvadrat.

• šerifi in depjutiji
  • 1 908 sporočil

Objavljeno 11 oktober 2017 - 11:22

Evo še en ultimate Gothic fan se javlja, samo na žalost me tle več stvari skrbi kot pa veseli

Animacije so ble nekej časa še okej, zdej ziher ne več. Če k temu dodaš še lesenost lika, ki je ziher ista kot včasih, potem bo groza. Kako boš po unchartedih, soulsih, igral s takim likom?
Bi pa precej lažje to odpustil, če bi naredili oldskul srednjeveško sceno... da bom z laserjem streljal scavengerje? lol nope, ta streljaški del doda samo še več opcij da failajo

Ne vem no :D Bo pa smotano, če jim rata ujet za gotcih čar in bo ubistvu okej špil, potem bo vsa ta zastarelost še bolj ven sekala. Upam, da presenetijo...

#6 horror

piv piv piv

• vesoljci
  • 477 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 06:38

Piranha bytes = firma ki se šlepa na svoje ime že od Gothic III naprej.

#7 Gatsu

tekmuje v snemanju. Kožce z glavce, se razume.

• vesoljci
  • 7 167 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 07:31

Po pravic povedan bu raj vidu da nardijo remaster/remake prvuh dveh Gothicov.

#8 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 908 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 09:54

To bi blo epic!

#9 nimious

ne ve, kam bi sam s sabo.

• rumeni jaki
  • 571 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 11:19

PB kokr vem nimajo licence za Gothic serijo, tak da to ni lih neki za pričakovat.

#10 planetarium

ga zmagoslavno poriva vse do jajc.

• rumeni jaki
  • 1 573 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 12:20

Mislim, da so jo spet odkupili.

Se strinjam z vsemi pomisleki, ampak med tipicno PB igro in copy paste Assassins Creedom, ki izide v tem obdobju in se oglasuje kot nek drasticen preskok naprej, videi pa vsi zgledajo tipicno dolgocasno, tocno vem katero cuzanje fransize mi bo bolj dogajalo. Tudi ce bo na nivoju Risen 3.

#11 DARKKK

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 284 sporočil

Objavljeno 12 oktober 2017 - 20:02

Hope for the best, plan for the worst...

#12 Flamingo

plamenec

• vesoljci
  • 688 sporočil

Objavljeno 14 oktober 2017 - 10:10

Speculations on who really has the rights for the Gothic series have made their way around since 2007 until 2011, when, Mike Hoge, co-founder of Piranha Bytes, Gothic's creator, stated that soon (after the release of their current game - Risen 2: Dark Waters) the rights for the series will return to Piranha Bytes, but avoided mentioning if they will develop another game within the series.[8]

Later in 2011 it was confirmed by JoWooD Entertainment that they only had rights for the fourth game in the series and the expansion. As such, the rights returned to its former developer - Piranha Bytes.[9]

It is currently unknown if Piranha Bytes will develop another game within the Gothic series.

#13 Keneth

analizira banalne analogije kanalov.

• vesoljci
  • 2 599 sporočil

Objavljeno 15 oktober 2017 - 15:50

Gothici in Riseni so bli vsi po vrsti jajcka, tole pa izgleda downright zalostno se pred izidom.

Skip.

#14 Byro

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 16 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 07:13

ESO (edini game streamer, ki ga spremljam) je igral press kopijo. Zgleda, da je začel kar nekje sredi z že nekaj opreme itd.

#15 unready

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 173 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 09:07

Oglej si sporočiloKeneth, ob 15 oktober 2017 - 15:50, rekši:

Gothici in Riseni so bli vsi po vrsti jajcka

Huh?

#16 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 006 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 12:57

Misliš nepopravljen Gothic 3? Poizkusi igrati s community patchem. Epska in dolga RPG izkušnja :)

https://www.worldofg...ownload_478.htm

#17 nimious

• rumeni jaki
  • 571 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 13:25

Gothic 3 je nepopravljiv. Tut če popraviš game balance ter nešteto bugov bo zgodba še vedno meh, questi kot v zastonjskem mmoju, svet še vedno ne bo mel duše prvih dveh delov, NPCji bi bili še vedno žalost....
Da bi bla zadeva vredna preigravanja bi mogl narest celoten remake.

#18 Keneth

• vesoljci
  • 2 599 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 15:57

Ne, mislim vsi Gothici. Prva dva sta imela nekaj substance ampak v primerjavi z ostalimi RPGji iz istega casovnega obdobja, sta bla obadva dokaj razocaranje. Vsi ostali PB spili pa itak niso omembe vredni.

#19 kemik

• šerifi in depjutiji
  • 1 908 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 18:27

Tlele bomo preprosto zapisali, da nimaš prav in zaključili.

#20 Bolfenk

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 189 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 18:44

Oglej si sporočiloKeneth, ob 16 oktober 2017 - 15:57, rekši:

Ne, mislim vsi Gothici. Prva dva sta imela nekaj substance ampak v primerjavi z ostalimi RPGji iz istega casovnega obdobja, sta bla obadva dokaj razocaranje. Vsi ostali PB spili pa itak niso omembe vredni.

? Trolek....

Tole pove VSE!
Objavljena slika

#21 fric

• rumeni jaki
  • 2 609 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 20:49

Se ne strinjam z zgornjim postom. Naprej props nekako si odlično izpostavil dandanašnji problem rpg žanra, žal si neposrečeno vzel najboljši rpg zadnji 10let. seveda to ne pomeni, da je rpg žanr padel po kakovosti ne ravno obratno. Že res, da ima polno pomagal, kje kako quest končati. Kljub temu pa w3 uspe, da ima quest lahko dva ali več možnih zaključkov.
zakaj se ne strinjam?
Tu je najbolj očitno primerjava mape, ki je pri gothic sicer razvejana in pisana vsekakor pa je v velikosti kaer morhen mape iz witcher3 ali pa White orchrid mape. Torej ti si lahko peš iz enega konca mape na drugega v manj kot pol uri.(čas je simboličen nimam pojma koliko dejansko traja) Torej lahko hitro obkrozis mapo in srečaš večino zanimivosti. Medtem, ko imaš v witcher3 večje mape mora avtor pritegniti ljudi, češ splača se ti obiskati. Redkeje kot v gothic te bo pot kakšnega questa peljala ravno tam mimo.
Drugo število npc med spiloma je ne primerljivo. Klinc sam novigrad ima toliko govorečih npc kot ves gothic skupaj. Zdej pa ti govor z vsakim za nek info.
Gothic in witcher serija ima posebno mesto pri meni prva je zaznamovalo presnje desetletje, druga je in bo pa tole desetletje.

#22 Mefisto

Playstation pro, lasje na glavi, jaz sem vendar moški pravi!

• legende
  • 3 390 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 21:00

Jep res slaba primerjava. Sta pa oba špila legenda sama zase, čeprav Withcer 3 je po mojem še eno stopnjo nad vsemi frpji do sedaj. Vključno z Baldur serijo.

#23 bolha

obvlada hendling, najbolj pa cobro!

• rumeni jaki
  • 1 006 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 21:14

Delno se strinjam, delno pa ne. Nekako ne moreš primerjati obsega teh dveh iger. Druga rabi 100 krat močnejši hardver. Gothic je treba primerjati z RPG igrami takratnega časa. Torej kak Morrowind, Might &Magic, Divine Divinity, Dungeon Siege in Neverwinter Nights.

Je pa res tudi dejstvo, da so PB malce za časom. Namreč serija Risen, ki teče na mnogo močnejšem hardveru kot Gothic, po obsegu, globini, novostih ni kaj napredovala oziroma je v določenih pogledih celo nazadovala.

Tako da če gledamo leto 2002, je Gothic odličen primerek svoje vrste in se solidno drži tudi dandanes. Če pa gledamo leto 2017, pa bi PB s serijo Risen lahko, glede na moč hardvera dosegli mnogo več. In glede na gameplay filmčke za Elex se zdi, da so še vedno v letu 2007. Žal.

#24 Demogorgon

si mota joint.

• vesoljci
  • 293 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 21:28

Oglej si sporočiloMefisto, ob 16 oktober 2017 - 21:00, rekši:

Vključno z Baldur serijo.

Lool, not even close.

#25 unready

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 173 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 21:42

W3 sem nehal igrat, ko sem prvič prispel v Novigrad - mesto je tako dolgočasno in prazno, da sem bil šokiran.
V glavi sem pa vseskozi vlekel vzporednice z G2, tam je vsaka naselbina svoj izziv, vsaka kočica skriva neko skrivnost, vseskozi sem tuhtal, kako bolje bi Novigrad naredili pri PB.
Občutek napredovanja lika v W3 imo ne seže niti do prstov na nogah tistemu v Gothicih. To, da pa je vsak kvest dobesedno po istem kopitu,
in te vodi za rokico in markerjem po rdečih stopinjah od začetka do konca mi je bilo pa downright insulting. W3 je dobra igra z lepo grafiko, animacijami in voice actingom,
ampak meni je bla boring as fuck. Pa z vsem bitjem sem si želel, da bi me špil potegnil. Tako samo čudno gledam izjave kot, boljša od baldurha. Witcher 3 je v primerjavi
z Baldurjem kos kužnega, zasušenega dreka, ki ga je požrl human centipede, izsral in pobruhal, na njem pa je zagnilo klošarjevo truplo. IMO of course.

#26 Kamahl

• vesoljci
  • 654 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 22:27

Za moje pojme je imel gothic res tisto polnost sveta, bogatost questov, ki se mi zdi da je nekako zaznamovalo RPG/FRPje tistega časa in še prej, tega danes ni in čeprov je imel W3 nekaj teh momentov je problem, ker je gostota te pestrosti precej manjša. To da nimaš pomagal je en velik plus na koncu, ko ti končno uspe premagati vse ovire in prideš do nagrade.

#27 nimious

• rumeni jaki
  • 571 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 22:40

Glavni problem novih naslovov je masovnost sveta. Na tako velikih mapah kot prvo ne moraš spraviti detajlov z enako gostoto kot jih lahko na majhne mape, kot drugo pa bi bla brez raznih quest markerjev prevelka zmeda za igranje. Že v Morrowindu je bla učasih mora najdi lokacijo questa, pa so dandanes mape v RPGjih precej večje.

#28 Smokes

• mn3njalničarji
  • 53 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 23:30

Ful se strinjam z unready, mene isto Witcher 3 nikakor ne potegne, za razliko od G1 in G2. Vse razen glavne zgodbe se mi zdi pointless.
Raziskovanje okolice in teh vprašajčkov je bolj v stilu MMO-jev, vse eno in isto, lootaš neke skrinje in dobiš miljon enih useless itemov, ki jih lahko samo prodaš za useless keš.
Zbiranje opreme je brezveze, isto na nivoju MMO-jev. Level restrictions, vsak hud kos opreme je čez dva levela za stran vržit, plus tega imajo nasprotniki še nek hud boost, če so par levelov nad tabo, tko da brezveze se gnat za nekim hudim mečem.
Questi vsi nekako v stilu pojdi na določeno mesto, uporabi witcher senses, fight somebody. Res sem se počutil prazno, ko sem moral čas zapravljat za sledenje neki rdeči črti, tko res nobenega izziva. Vseeno bi bilo, če bi Witcher kar sam opravljal ta mindless linearna opravila, ti bi pa igral samo ko bi bil fight.
Vmesne sekvence so sicer res odlične, ko sem bil prvič v gradu pri Emperorju sem rekel samo svaka čast, ful dobr narejen vse. Ampak 4x sem mu dal šanso in max 15 ur mi rata odšpilat.

#29 fric

• rumeni jaki
  • 2 609 sporočil

Objavljeno 16 oktober 2017 - 23:46

Berem unready in smokes posta kva sta vidva to za en spil igrala ali pa baitata.
Za unready imam vprašanje povej bolj živahno mesto od novigrada, ker jaz sem ravno tu dobil tisti gothic old camp ali pa khorinis feeling.
Lol 15ur tole še ven iz White orchrid ne prideš,kaj šele da bi se podal na otoke in jih konkretno raziskal.
Me spominjata mal na atomica, model sprva hajtov spil, ko ga je končal je vse besede nazaj vzel.

#30 Byro

želvak brez oklepa

• svinjski pastirji
  • 16 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2017 - 07:31

Evo, tu je prikazan začetek... Samo res zgleda narejeno po istem kopitu kot G1 :) Vržejo te "nekam" (v barrier) in reši te friendly ranger Duras (Diego), ki mu slediš v njegovo vas (Old Camp) :)

Sicer prvi reviewi so online in zgleda kar ok (trenutno avg 73): http://www.metacritic.com/game/pc/elex

#31 Peanut

• mn3njalničarji
  • 61 sporočil

Objavljeno 17 oktober 2017 - 11:02

Kako šokantno, folk ma različne okuse.

#32 DARKKK

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 284 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 06:24

Kupil za PS4 bolj zaradi nostalgije kot visokih pričakovanj, igral par ur, ni švoh feeling, je pa vse skupi nekoliko leseno in grafika ni bohvekaj.
Za primerjavo, manj leseno kot Risen I, Lords of the Fallen, ni pa primerjave s soulsi (niti demon soulsi).

Bom napisal kaj več, ko bom malo več igral, ampak za zdaj bi rekel cca Risen I izkušnja.

#33 Keneth

• vesoljci
  • 2 599 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 16:48

Oglej si sporočilokemik, ob 16 oktober 2017 - 18:27, rekši:

Tlele bomo preprosto zapisali, da nimaš prav in zaključili.

Najlazje je pa sebi dat prav in zapustit debato.

Kaj tocno sta mela G1 in G2 boljse izvedeno kot ostale igre iz tistih casov? Graficno sta padla v tisto obdobje, ko je bila 2D grafika na visku, 3D grafika pa se vedno dost na podnu. Combat system ni bil nevem kaksen presezek v primerjavi z ostalimi igrami. Po kvaliteti zgodbe ju vsekakor mnoge igre prekasajo (Infinity Engine igre, Deus Ex, Fallouti, se faking FFX ma bolj engaging storyline). Po fantasticnosti in intrikantnosti sveta mnogim ne prilezeta do kolen. Memorable characterje lahko na prste prestejem. Soundtrack me osebno tudi ni nikoli navdusil.

Zavedam se, da gre jasno tu do neke mere za osebne preference in okus, ampak Gothici majo kratkomalo samo en kultni following fanboyev, ki ga povisujejo v oblake. Po vsej verjetnosti zato ker sta bila ena izmed prvih, ce ne celo prve igre, ki so jih preigral. Kar se mene tice so to jajcka na nivoju Arcanuma; Vsekakor ne slabe igre ampak nic o cemur bi pisal domov. :rolleyes:

#34 Bolfenk

• mn3njalničarji
  • 189 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 18:18

Najdi mi igro ki je bila bolje ocenjena?
http://www.joker.si/...&articleid=3535

#35 DARKKK

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 284 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 18:42

Oglej si sporočiloBolfenk, ob 18 oktober 2017 - 18:18, rekši:

Najdi mi igro ki je bila bolje ocenjena?
http://www.joker.si/...&articleid=3535

Na pamet iz FRP:
Dragon Age: Origin, 92% :)
Baldur's Gate II: SoA, 96% ali več (opisa ni online)
Oblivion, iz podobnega časa, 89%

Drgač kar se gothicov tiče, imeli so nek "memorable charm", ki ga drugi nimajo, je pa to precej subjektivno.

Isto kot npr. Dark souls I vs Dark souls III. V vsem je trojka superiorna, pa mi je enka še vedno mnogo mnogo boljši špil.

Grem še malo špilat, da bom kaj bolj konkretnega lahko zapisal o Elex-u.

#36 nimious

• rumeni jaki
  • 571 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 18:54

Ta charm je zaradi dodelanosti sveta. NPCji jedo, delajo, počivajo, grejo v gostilno na per, skadijo kakšnega, ponoči spijo.
Potem sama naselja so narejena v normalni skali, za razliko od ES serije (in večine drugih špilov ubistvu). Velikost naselja/kampa/kmetije je točno taka, kot bi jo pričakoval. S primernim številom prebivalcev. Če primerjamo z recimo Skyrimom, kjer imajo mesta tko, nekaj 100 prebivalcev, vidimo kok zelo je tam skala zmanjšana. Tako da Gothic 1 in 2 (3jka je padla v past preobsežnosti in preambicioznosti) to precej doda k temu da se vživiš v svet.

Kenethu gre pa na živce da je Gothic akcijski in če si motorični idiot maš probleme s combatom (torej, skill playerja je bolj pomemben od statsov). In od tod njegova pristranskost.

#37 Bolfenk

• mn3njalničarji
  • 189 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 19:14

Oglej si sporočiloDARKKK, ob 18 oktober 2017 - 18:42, rekši:

Na pamet iz FRP:
Dragon Age: Origin, 92% :)
Baldur's Gate II: SoA, 96% ali več (opisa ni online)
Oblivion, iz podobnega časa, 89%

Drgač kar se gothicov tiče, imeli so nek "memorable charm", ki ga drugi nimajo, je pa to precej subjektivno.

Isto kot npr. Dark souls I vs Dark souls III. V vsem je trojka superiorna, pa mi je enka še vedno mnogo mnogo boljši špil.

Grem še malo špilat, da bom kaj bolj konkretnega lahko zapisal o Elex-u.

Ne moreš primerjat DA in BG z gothic...

Prej morrowind, oblivion, witcher..arx fatalis, two worlds...

#38 debelinko

je najdu rizlo za joint.

• mn3njalničarji
  • 260 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 19:19

Oglej si sporočiloKeneth, ob 18 oktober 2017 - 16:48, rekši:

Najlazje je pa sebi dat prav in zapustit debato.

Kaj tocno sta mela G1 in G2 boljse izvedeno kot ostale igre iz tistih casov? Graficno sta padla v tisto obdobje, ko je bila 2D grafika na visku, 3D grafika pa se vedno dost na podnu. Combat system ni bil nevem kaksen presezek v primerjavi z ostalimi igrami. Po kvaliteti zgodbe ju vsekakor mnoge igre prekasajo (Infinity Engine igre, Deus Ex, Fallouti, se faking FFX ma bolj engaging storyline). Po fantasticnosti in intrikantnosti sveta mnogim ne prilezeta do kolen. Memorable characterje lahko na prste prestejem. Soundtrack me osebno tudi ni nikoli navdusil.

Zavedam se, da gre jasno tu do neke mere za osebne preference in okus, ampak Gothici majo kratkomalo samo en kultni following fanboyev, ki ga povisujejo v oblake. Po vsej verjetnosti zato ker sta bila ena izmed prvih, ce ne celo prve igre, ki so jih preigral. Kar se mene tice so to jajcka na nivoju Arcanuma; Vsekakor ne slabe igre ampak nic o cemur bi pisal domov. :rolleyes:

Ma ne vem, če bi se strinjal. Ajde res, najprej disclaimer: rozasta očala nostalgije in vse to. Sem pa Gothica igral mislim da šele 2003 ali 2004, pred Gothicom sem recimo preigral oba Fallouta, vsaj dve (ta boljši) IE igri (BG2 in PT), za BG 1 se ne spomnim točno, kdaj sem ga igral, ampak je bilo po BG2 (IDja sta kup dreka in ju nisem mogel dolgo igrati). Možno, da sem pred Gothicom igral tudi KOTOR1.

Oba Gothica mi imata po spominu še vedno praktično najbolj zanimiv odprt svet za raziskovanje. Vržejo te v igro, kaj dosti ti ni povedanega, odzadno štorijo in politične spletke nakrpaš iz minimalističnih dialogov, namesto standardnih info-dumpov. Možno je reševati probleme na način, zgoraj opisan s strani Bolfenka, nekako podoben originalnim Falloutom. Pač snađi se, sprobaj kombinacije, ki se ti zdijo logične ali zabavne, in potem glej posledice. Ni level scalinga in če zaideš v napačno področje, te nasprotniki ubijejo z enim udarcem. Kljub temu ti robustni (in hkrati sicer lesen) bojni sistem omogoča ob pametni uporabi "cheesanje" in uspeh proti superiornim nasprotnikom. Potem je tukaj recimo gospodarski sistem, v katerem ti vedno primankuje denarja (v ostalih RPGjih se navadno v drugi 1/2 špila sploh ne ukvarjam z lootanjem, ker imam itak denarja že ko dreka) in ima kovaštvo/rudarjenje/lovstvo dejansko pomemben pomen. Potem je občutek zaporniške kolonije - uletiš v prvo mesto in če delaš sranje, te hitro namikastijo, če kradeš bo cela vas tekla za teboj, zaselki so majhni, vsak človek ima dnevno nočni ritem, ni držanja za roko. Tudi sama mapa je bila precej bolj zanimiva in "naravna" kot recimo v tistem času aktualni aktualni Elder Scrolli (Oblivion in miljone identičnih ruševin, bljak). Grafika je bila za čas odlična.

V glavnem, občutek sem imel, da sem vržen v delujoč, robusten, realističen svet, ki obstaja tudi mimo mene, in ni narejen samo zato, da je podlaga za moj save the world adventure (čeprav se na koncu v bistvu zgodi ravno to:). In ta občutek imerzije je v špilih bil in je izredno redek, zato sta mi prva dva Gothica še zdaj legendarna.

Po tem pa so ga PB začeli sračkat in močno zaostajat za konkurenco in bi bilo morda bolje, da bi po enkrat kmalu po G2 propadli.

EDIT: predolgo pisal, tako da, TL:DR - potem glej nimious

To sporočilo je uredil debelinko: 18 oktober 2017 - 19:27

#39 unready

ne ve, kaj je kumkvat.

• mn3njalničarji
  • 173 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 19:21

Kaj tocno sta mela G1 in G2 boljse izvedeno kot ostale igre iz tistih casov?

sense of character progression, rewarding exploration, world design, no fucking quest markers&minimap

meni se zdi da g2 v tem preseže vse frpje novejše dobe na pcju (tu ne govorim o falloutu,BG ter PT), ne samo onih iz tistega časa (a lahko plis poveš katere so to?)

je pa res, da je kombat vedno bil v p* in pač odvisen od statsov ne od skilla

jajcka na nivoju Arcanuma

okay, zdej pa vem, da trollaš :sorcerer:
keneth je bolj toksičen kot cel rpg codex skupaj :sleeping:

a poveš kateri so pa tvoji naj frpji, resno, morda sem kakega izpustil in bi ga z veseljem preigral (če so vsi povrsti daleč nad gotikom)

Oglej si sporočilodebelinko, ob 18 oktober 2017 - 19:19, rekši:

...

props, lepo povedano

da odgovorim še fricu, ravno to me je zmotilo pri novigradu, saj ko sem prvič vstopil vanj, sem dobil točno ta filing, ki si ga omenil,
mislil sem, da se bo w3 zdaj šele dobro začel, dobil pa sem še več istega (dolgočasnega), četudi je bilo to vbistvu vzlic (meni) problematičnih
mehanik v wičerju, torej mehanika kvestanja in posledično (meni) izredno dull napredovanje lika. Je pa res, da je kot iz pure estetskega vidika eno
najlepše zrenderiranih mest v igrah. Tu sem prav začutil tisti kleč - toliko neizkoriščenega potenciala, da je bolelo :)

flame on

edit: stuff

#40 Lunco

je svinjski pastir brez svinje in pasti. Torej le R.

• prostozidarji
  • 3 040 sporočil

Objavljeno 18 oktober 2017 - 20:12

Keneth: ne vem kaj bluziš, dobesedno cel mn3 je igral Gothic in vsem je bil ena bolj carskih iger tistega časa. Špil je bil za leto 2002 nekaj dost posebnega pa mel je podobne ocene kot Morrowind. To je izšlo pred vsemi Mass Effecti, Kotorji, etc. Razvijat so ga začel verjetn že pred GTA3, ki je bil prvi bolj popularen open world 3d špil.

2 Uporabnik(ov) bere to temo

1 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov