Skoči na vsebino

Hitro vprašanje - Hiter odgovor

Te kaj zanima? Vprašaj tu!

743 odgovorov na to temo

#81 Izbrisani_JaGuArKa_*

• Guests

Objavljeno 25 oktober 2012 - 10:49

Audi 80 je poceni za vzdrževanje, pa tudi ne kvari se kaj dosti (nobene elektronike).
V štirih letih sem se na 16 let starem skeširala samo za veliki servis, ostalo vse tip top.

#82 Mr. Kleinfeld

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 266 sporočil

Objavljeno 25 oktober 2012 - 17:23

Čaki a nisi ti mela neko nesrečno astro al kdo je mel to

#83 Izbrisani_JaGuArKa_*

• Guests

Objavljeno 25 oktober 2012 - 21:27

Ja, še vedno jo imam. Ravno včeraj ponoči mi jo je že tretjič letos nek mongoloid počil na parkirišču. Ta avto je zaklet. Od zadnjega posta je bila že vsaj na treh servisih.

#84 Viper

ne ve, kam bi sam s sabo.

• šerifi in depjutiji
  • 577 sporočil

Objavljeno 26 oktober 2012 - 10:47

:lol:

Sorry, sej sočustvujem s tabo zaradi nevšečnosti, ampak odgovor me je pa spravil v smeh.

PS: no ja, moraš imeti malo sreče, da nimaš kakih posebnih stroškov z katerimkoli rabljenim avtom. Bilo je pa bolj mišljeno kot generalni stroški vzdrževanja. Velik servis za Audi 80 je zelo verjetno prišel kaj več, kot pa bi recimo za kak omenjeni Citroen AX ;).

Nekaj u stilu kot pride mojo sestro menjava olja in filtrov skupaj z delom 50 EUR za Subaruja, mene pa skoraj 200 EUR. Brez dela. :huh:

#85 The Undertaker

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 373 sporočil

Objavljeno 26 oktober 2012 - 11:27

Mene čaka velik servis na 100K

#86 Izbrisani_JaGuArKa_*

• Guests

Objavljeno 27 oktober 2012 - 22:57

Okrog 400 zdajsnjih evrov je bil velik servis, za astro pa tudi.

#87 Pegart

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 780 sporočil

Objavljeno 29 oktober 2012 - 18:04

Mene pa zanima par stvari. Prvič, kako se reče, če zadeva sploh ima svoje ime, tisti plastiki spredaj, ki je pod odbijačem in pomaknjena rahlo proti sredini avta (pač, ne nadaljuje se iz blatnika odbijača naprej, ampak je kakšnih 10-20 cm bolj noter, tako da se je praktično ne vidi - se je treba orenk skloniti)? Kaj je njena funkcija? Sklepam, da se pri parkiranju naprej s tistim zadaneš ob previsoko oviro in tako ne poškoduješ podvozja, ker se, logično, ustaviš - torej zaščitna funkcija? In glavno, danes pri parkiranju se mi je fajn zataknila ob porezan "štor" od grmovja in se na eni strani odtaknila, zaradi česar se je plastični zatič, ki zadevo drži rahlo zlomil. Verjetno se tako zadevo brez težav dobi za malo denarja na servisu. Avto je Ford Fiesta 2012. Pojma nimam kako se tem zadevam pravi, zato brez pravih terminov. Upam, da je jasno. :sorcerer:

#88 Ripper

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• šerifi in depjutiji
  • 2 125 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2012 - 07:36

Zdaj ali govoriš o sprednjem "spojlerju", bolj verjetno pa o plastičnem "košu" oziroma zaščiti pod motorjem. Zadeva je plastična in pokriva sponji del motorja, da vsa svinjarija od koles pozimi in v slabem vremenu ne leti od spodaj navzgor v mašino.

Potrgal si verjetno manšete, ki to zadevščino držijo na mestu. Koliko stanejo za Forda nimam pojma, verjetno res ni drago. Če si kaj mehanika lahko popraviš sam, samo glede na to da je avto nov, pojdi na servis, pa vzami samo čepe, da ti ne bodo sedaj za delo in čepe poračunali 80 Eur.

#89 Viper

• šerifi in depjutiji
  • 577 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2012 - 09:18

Na 2005 fiesti je tist zaščitna guma pod obijačem pritrjena z enimi kovinskimi čepi. Fotr jo je prejšnjo zimo na enem vogalu zahaklal in je odstopila. Zadevo sem rešil tako, da sem čepe malo poravnal in jih "nabil" nazaj gor. Pa drži.

Če ima novejša plastične čepe, potem bo rešitev res taka, da jo celo dol potegneš, pa preveriš, če psi pri tem polomil še kak čep. Nato pa vsaj polomljene (idealno pa kar vse) nadomestiš z novimi in nazaj stisneš skupaj. Cena čepa ne bi smela biti več kot 1EUR po komadu.

#90 Pegart

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 780 sporočil

Objavljeno 30 oktober 2012 - 16:18

Sta razumela, se mi zdi, čeprav sem zgoraj pomotoma blatnik omenjal. :drnovsek:

Skratka, da bomo na jasnem še slika, kaj točno mislim:

Objavljena slika

Hvala za odgovora drugače. Bom uredil.

#91 GrimReaper

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 17 november 2012 - 12:42

Mal berem o antifrizu pa vsako temo ko preberem, začnejo vsi neke doktorate pisat iz tega.
Je to res tako zakomplicirano?
Zdej mam pač najbolj običajnega not - Petrol Antifriz -40, ki se ne rabi dodatno mešat z vodo in ga tut nisem.
Zaenkrat ni blo problemov, edino na eno leto moram dolit 0,3dl. Ampak če to ni ok, sem ga pripravljen zamenjat.
Kaj bi blo potem ok, in ali lahko to sam zamenjam (v navodilih ni nič napisano za menjavo)?
Avto je 2005 Opel Astra.

#92 nimamdomisljije

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 33 sporočil

Objavljeno 17 november 2012 - 14:16

če imaš not rdeč antifriz lahko zliješ plavga
če imaš plavga notri rdečega ne smeš zlit

simple as that

#93 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 18 november 2012 - 12:55

Original Opel je tut rdeča, tko kot Petrol.
Sem pa dons na OMV videl da imajo rumeno-zelenkasto, potem se pa znajdi.

#94 Evita

"komi čakam da se znebim tegale"

• rumeni jaki
  • 1 788 sporočil

Objavljeno 19 november 2012 - 13:29

no ajde da slišim mn3nja
gledam tale dva
http://www.avto.net/...=6673958&show=1
http://www.avto.net/...=6648317&show=1

cilj je bolj kot ne da ne crkne pa da ima nizko porabo
po reviewjih na netu sta si precej sorodna po obeh lastnostih, zdej pa ne vem koliko bi se poznalo, da je hyundai očitno mlajši in ima manj kilometrov

#95 Mr. Kleinfeld

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 266 sporočil

Objavljeno 19 november 2012 - 13:47

Oglej si sporočiloGrimReaper, ob 17 november 2012 - 12:42, rekši:

Mal berem o antifrizu pa vsako temo ko preberem, začnejo vsi neke doktorate pisat iz tega.
Je to res tako zakomplicirano?
Zdej mam pač najbolj običajnega not - Petrol Antifriz -40, ki se ne rabi dodatno mešat z vodo in ga tut nisem.
Zaenkrat ni blo problemov, edino na eno leto moram dolit 0,3dl. Ampak če to ni ok, sem ga pripravljen zamenjat.
Kaj bi blo potem ok, in ali lahko to sam zamenjam (v navodilih ni nič napisano za menjavo)?
Avto je 2005 Opel Astra.

Ma ja to itak noben ne ve, če ti povem po pravici... Vsak ma svojo teorijo in vsak proizvajalc avtov štepa svoj antifriz na isti oz. podobni osnovi... Vsi sodobni antifrizi so narejeni za mešane kovine in gume tko da če jih mešaš se ne bo zgodilo popolnoma nič. Je pa pametno na vsake nekaj let menjat antifriz, ker zgubi moč in postane koroziven...

Frendu je na roverju puščal hladilnik pa je kar kokakolo pa fruc zlil not in šel dalje, avto še dns dela brez problema.

#96 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 19 november 2012 - 14:48

Bom potem letos z oljem še antifriz zamenjal.

#97 Ripper

• šerifi in depjutiji
  • 2 125 sporočil

Objavljeno 19 november 2012 - 21:55

Oglej si sporočiloEvita, ob 19 november 2012 - 13:29, rekši:

no ajde da slišim mn3nja
gledam tale dva
http://www.avto.net/...=6673958&show=1
http://www.avto.net/...=6648317&show=1

cilj je bolj kot ne da ne crkne pa da ima nizko porabo
po reviewjih na netu sta si precej sorodna po obeh lastnostih, zdej pa ne vem koliko bi se poznalo, da je hyundai očitno mlajši in ima manj kilometrov

Če lahko svetujem, potem ti svetujem Hondo. Sicer, ne en ne drugi nista oblikovna bisera, ima pa Honda večji prtljažnik, boljše vozne lastnosti, pa piše še da je od 1. lastnika in redno servisirana. Če je slednje res, potem je razlog za nakup še toliko večji. Glede na to, da imam tudi sam Hondo, podobne oblike, ti lahko svetujem, da glede na letnik malo preveriš karoserijo kako je kaj z rjo. Dvigni pokrov motorja, poglej "havbo" in nosilce amortizerjev, pa tečaje pri vratih prtljažnika. Iz istega razloga preveri še streho, spredaj ob vetrobranskem steklu in obrobe na blatnikih. Če ni nikjer nič rje, potem si zmagala, ker ostali deli vozila so trpežni da je joj. Servis je pasulj, imaš nekje na tem forumu tudi moje opise kako se to opravi in je res mala malica.

Hyundaia ne poznam ravno veliko, vendar so imeli v preteklosti ravno tako težave z rjo, samo je pa tistile dokaj mlad, tako da teh težav ne sme biti.

Za oba povprašaj še kdaj je bil glavni servis, ker so kilometri sulmjivo blizu za oba.

Konec koncev je odvisno od tvojih želja in tega kaj od avta pričakuješ.

#98 Evita

• rumeni jaki
  • 1 788 sporočil

Objavljeno 19 november 2012 - 22:03

Oglej si sporočiloRipper, ob 19 november 2012 - 21:55, rekši:

Če lahko svetujem, potem ti svetujem Hondo. Sicer, ne en ne drugi nista oblikovna bisera, ima pa Honda večji prtljažnik, boljše vozne lastnosti, pa piše še da je od 1. lastnika in redno servisirana. Če je slednje res, potem je razlog za nakup še toliko večji. Glede na to, da imam tudi sam Hondo, podobne oblike, ti lahko svetujem, da glede na letnik malo preveriš karoserijo kako je kaj z rjo. Dvigni pokrov motorja, poglej "havbo" in nosilce amortizerjev, pa tečaje pri vratih prtljažnika. Iz istega razloga preveri še streho, spredaj ob vetrobranskem steklu in obrobe na blatnikih. Če ni nikjer nič rje, potem si zmagala, ker ostali deli vozila so trpežni da je joj. Servis je pasulj, imaš nekje na tem forumu tudi moje opise kako se to opravi in je res mala malica.

Hyundaia ne poznam ravno veliko, vendar so imeli v preteklosti ravno tako težave z rjo, samo je pa tistile dokaj mlad, tako da teh težav ne sme biti.

Za oba povprašaj še kdaj je bil glavni servis, ker so kilometri sulmjivo blizu za oba.

Konec koncev je odvisno od tvojih želja in tega kaj od avta pričakuješ.
Danes sem šla pogledat hondo, sicer je bil že mrak, ampak rje na značilnih mestih nisem opazila. Mal je minus, ker nima servo volana in ima lite feltne z večjimi gumami, kot bi bilo absolutno nujno, tud nasploh nujno rabi nove gume.
Hyundai mi je mal tud čustvena navezanost, ker sem zdele 4 leta vozila kar prastarega accenta in se je za svojo starost fantastično obnesel. Rjavel bo brez dvoma slej ko prej, hyundaiji to počnejo, ampak upam, da še čim dlje ne. Jutri ga grem pogledat, pa v sredo ali četrtek še enega i20, ki je itak izven konkurence, ampak ajde, če mi ga fotr že rine, si ga lahko vsaj pogledam, potem bomo pa videli :P

#99 Tadey

• vesoljci
  • 610 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 05:48

Oglej si sporočiloEvita, ob 19 november 2012 - 22:03, rekši:

Danes sem šla pogledat hondo, sicer je bil že mrak, ampak rje na značilnih mestih nisem opazila. Mal je minus, ker nima servo volana in ima lite feltne z večjimi gumami, kot bi bilo absolutno nujno, tud nasploh nujno rabi nove gume.
Hyundai mi je mal tud čustvena navezanost, ker sem zdele 4 leta vozila kar prastarega accenta in se je za svojo starost fantastično obnesel. Rjavel bo brez dvoma slej ko prej, hyundaiji to počnejo, ampak upam, da še čim dlje ne. Jutri ga grem pogledat, pa v sredo ali četrtek še enega i20, ki je itak izven konkurence, ampak ajde, če mi ga fotr že rine, si ga lahko vsaj pogledam, potem bomo pa videli :P

Tole je pa malo sumljivo? 96% sem da bi moral imeti. Bustasto vprašanje, ali si zagnala avto :D Še pri moji 90 letnici ko sem mel je bil servo. Enako pri fotrovi 1996 ima servo pa šipe in centralno sej druzga nima. Tako da tole se malo pozanimaj glede na to koliko opreme naj bi imela.

#100 Evita

• rumeni jaki
  • 1 788 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 07:35

Seveda sem ga, in kakšen krog sem tudi naredila z njim - presenečena sem bila, kako malo me je zmotila trdota obračanja, če mi ne bi fotr rekel, mi pomojem sploh ne bi potegnilo :D Pogledala sem tudi v navodila za uporabo, in pač, tak je, nima serva. Tud moj '96 hyundai ga je sicer imel. Mogoče obstaja kakšen globok filozofski razlog :P

#101 Johnny Bravo

na veliko mlati prazno slamo.

• vesoljci
  • 3 859 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 10:13

Ne vem koliko je trd volan sam bolj kot pri mojem polotu ne more biti, obračaš volan z vso silo pa si skoraj izpahneš ramo :P.

#102 Tadey

• vesoljci
  • 610 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 10:55

Mislim res mi je malo sumljivo da leta 2003 avto nima servota :D
Tole malo na hondo poklici :D

Pripeta slika

• Pripeta slika: Newbie_Pope.jpg

#103 Mr. Kleinfeld

je najdu rizlo za joint.

• rumeni jaki
  • 266 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 12:44

Dej poglejte, če ni jermena utrgalo in posledično ni servo volana...

Tudi jaz ne verjamem, da ga nima...pa zdaj sem na hitro pogledam po netu in vidim, da je standardna oprema na temu avto tudi servo volan.

Za piko na i ima pa še v oglasu napisano, da ga ima lol hehe.

#104 Ripper

• šerifi in depjutiji
  • 2 125 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 15:03

Ta Honda ima servo 100%, če ima moja pa je letnik 2002. Vejetno se je kaj "zgodilo", saj se za tele prodajalce marsikaj prebere...

#105 Pegart

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 780 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 19:56

Ko smo že pri servo volanih. A obstaja več nivojev serva? Namreč, obstajajo brez serva, kjer telovadiš ob obračanju (sploh na mestu), potem sta pa dve stopnji servo volanov (vsaj iz osebnih izkušenj); taki, kjer se ne polomiš ob obračanju in taki, kjer lahko obračas z mezincem.

#106 GrimReaper

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 20:40

Moj prejšnji Punto 2 je imel še eno stopnjo serva za manevriranje po parkiriščih - City mode, oz. prve par mesecev sem celo vedno vozil s talahkim servom, ampak sem kasneje ugotovil da to ni najbolj pametno.
Da bi vklapljal in izklapljal pa nisem nikol, potem sem samo s tršim vozil. Pozim s 165 gumami je šlo tut s tatrdim zelo lahko, polet s 195 gumami pa ne več.
Je imel pa tut različno trdoto odvisno od hitrosti, tam nad 50 se je tut v City modu stršal.
Sam Punto je imel itak velike probleme s servom, večkrat se v prvo sploh ni prižgal, enkrat mi je pa celo med vožnjo ugasnil, s čimer pa rata dosti trši kot če bi bil brez serva, tko da sem moral takoj ustavit avto in ga še enkrat zagnat.

Zdej pri Astri mam pa samo tatrdega, oz. je zame čist dovolj mehek tut za po parkiriščih obračat.

#107 Pegart

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 780 sporočil

Objavljeno 20 november 2012 - 21:09

Poznam citiy mode, ampak nisem mislil tega. Pač to je dodatna funkcija, ki se jo lahko preklaplja. Mislil sem nasploh servo, ki je vedno prisoten. :) Pač zadnji trije avtomobili doma so šli po temu postopku. Twingo brez serva in s telovadbo, Megane brez telovabe in zdaj Fiesta s perescem. :drnovsek:

#108 Tadey

• vesoljci
  • 610 sporočil

Objavljeno 21 november 2012 - 04:50

To se mi zdi da je pa pač na radom od proizvajalca do proizvajalca.

Recimo ford sierra je mela malo bolj tršga, fotrova honda ma peresce ki se z hitrostjo trša, zdj pri xsari mam neki vmes, pasat od šefa ki je nov ma pa vmes med prerescem in pa brez telovadbe :D

#109 POPEK

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 210 sporočil

Objavljeno 22 november 2012 - 14:27

Lani so bli na mamini ford fiesti menjani vžigalni kabli ker so prebijali in je avto cukal.
Zdej po enem letu avto spet cuka in sem šel mehaniki kjer mi je povedal da so vsi kabli prepareli oz zanič. Plus tega je še pa šla cinšpula. Kabli so pa zanič ker je prejšnji mehanik dal narobe kable brez aluminijaste zaščite.
Me samo zanima če je možno da je cinšpula šla zaradi narobe kablov ? Ker bom šel do prejšnega in mehanika zahteval reklamacijo oz povračitev škode...

#110 Tadey

• vesoljci
  • 610 sporočil

Objavljeno 22 november 2012 - 14:49

Koliko je stara fiesta.

Načeloma cingšpula naj nebi šla zaradi tega. Nisem pa 100%

#111 POPEK

eden od desetih najboljših fafačev

• mn3njalničarji
  • 210 sporočil

Objavljeno 22 november 2012 - 19:57

03 letnik, pa pa 50k prevoženih.
Also kje bi lahko pogledal ceno za dele ? zanima me za cinšpulo za to fiesto 03 letnik 1.3 mašina mehanik mi je rekel 60€ pa da vidim če me kaj nateguje...

#112 B-Magic

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 126 sporočil

Objavljeno 22 november 2012 - 23:59

Oglej si sporočiloPOPEK, ob 22 november 2012 - 19:57, rekši:

03 letnik, pa pa 50k prevoženih.
Also kje bi lahko pogledal ceno za dele ? zanima me za cinšpulo za to fiesto 03 letnik 1.3 mašina mehanik mi je rekel 60€ pa da vidim če me kaj nateguje...

Te ne nateguje.. Precej ugodno se mi zdi..

#113 Evita

• rumeni jaki
  • 1 788 sporočil

Objavljeno 23 november 2012 - 13:20

Oglej si sporočiloMr. Kleinfeld, ob 20 november 2012 - 12:44, rekši:

Dej poglejte, če ni jermena utrgalo in posledično ni servo volana...

Tudi jaz ne verjamem, da ga nima...pa zdaj sem na hitro pogledam po netu in vidim, da je standardna oprema na temu avto tudi servo volan.

Za piko na i ima pa še v oglasu napisano, da ga ima lol hehe.
V opisu na v šipi ni imel navedenega, oglasa pa očitno nisem dovolj pozorno prebrala.

Itak sem se odločila za enega drugega, ki ima 5 vrat, mal boljši paket opreme in zraven dobim še zimske gume.

#114 Zerr0

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 128 sporočil

Objavljeno 28 november 2012 - 12:39

Eno vprašanje, če slučajno kdo ve. Vozim avto Berlingo Multispace 1.4 bencinar, letnik 2001 in imam na sumu, da je crknila črpalka za bencin, možno tudi da je šel rele, bom vedel šele popoldan, ko bom stvar pogledal. Zanima pa me koliko taka zadeva stane (črpalka in rele), če je kdo že kdaj to stvar menjal.
Hvala za odgovor.

#115 Izbrisani_JaGuArKa_*

• Guests

Objavljeno 28 november 2012 - 13:10

Sumiš, da je crknila? Meni se avto ni več premaknil (prikladno na vrhu hriba v pm).

(Stroška je bilo za 100€ z delom vred, opel astra. Redne stranke imamo očitno zastonj vleko :happy: ).

http://www.avtodeli....a=406&id=406144

#116 Zerr0

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 128 sporočil

Objavljeno 28 november 2012 - 13:40

Oglej si sporočiloJaGuArKa, ob 28 november 2012 - 13:10, rekši:

Sumiš, da je crknila? Meni se avto ni več premaknil (prikladno na vrhu hriba v pm).
Ma ja, nisem imel dans zjutraj časa, da bi se bolj poglobil v zadevo ker se mi je mudilo na šiht ampak na prvi pogled mi tako deluje -> ko obrnem ključ (preden avto "zavergla") nisem slišal tistega zvoka, ko črpalka požene bencin. OK možno je tudi, da je šla varovalka kar bi bilo še najceneje ampak nimam jaz te sreče ponavadi.

#117 erted45

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 380 sporočil

Objavljeno 28 november 2012 - 22:05

Imam vprašanje:

Fiat ali Lancia? Katerega? Kakšne so sploh razlike?

#118 Marvin

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 882 sporočil

Objavljeno 29 november 2012 - 09:09

Kateri model pa?

Oboje sta blagovni znamki v koncernu FIAT.

Lancia je (oz. bi morala biti, realnost je žal drugačna) bolj luksuzna različica Fiata. :)

#119 erted45

jebe ježevca.

• mn3njalničarji
  • 380 sporočil

Objavljeno 29 november 2012 - 16:06

Sicer me zanima bolj splošno, če pa že moram imenovat model recimo Epsilon in Punto.

#120 Marvin

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 882 sporočil

Objavljeno 29 november 2012 - 22:21

Odvisno od modela, do modela. Npr. Stara Lancia thesis je bila povsem samostojen model. Nova Lancia thema pa je samo preznačkan Chryslers 300C.

Lanica ypsilon (nova) je narejena na osnovi Fiata 500. Fiat punto pa je razred večji avtomobil. Tehnologija (motorji, elektronika in mehanika) pa je enaka. :)

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov